Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SıradanÇinkoKarbonPil kullanıcısına yanıt
    680e indiği zamani dün gibi hatirliyorum çok sık indirim kovaliyordum o sira eksen'de gormustum 750'den 680'e dusmustu biraz daha dussun diyerek almamistim. sonrasi zaten malum 750, 850, 999 ,1250, 1499 diye diye artti. Bende kendime yedirip o fiyatlarin hicbirinden almamistim. Ama hala icimde yaradir hep sahip olmak istemistim bu sisteme.

Ariza veren arkadaslara da gecmis olsun, gectigimiz yillarda da boyle sorunlar olmustu logi direk pentaya şutluyor ilgilenmiyor. pentada el yakan cinsten ne yazik ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Geçen hafta Z906 power kartı yandığı için Penta Teklonoji'ye gönderdim. Parça değişimi için KDV dahil 468 TL fiyat teklifi verildi ve tamir ettirdim.

Z906 da bu kronik arıza oldu, eğer bu durumu yaşayanlar var ise yardımcı olmak adına bilgi vermek istedim.

Bu arada Logitech için Penta Teklonoji Türkiye de tek yetkili servistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpTraum -- 22 Şubat 2018; 8:58:9 >
  • AlpTraum A kullanıcısına yanıt
    İkinci el Z906 alip gerekenleri kullanip kalanlari satmak daha az maliyetli olurdu hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    Piyasa baktım da o fiyat aralığında bulmak zor bence 2.eller 600 den başlıyor ama oda ne kadar güvenilir bilmem. Subwoofer ayrı satanda olmuyor genelde hep uydu hoparlör ve kontrol ünitesi bulunuyor.

Sonuçta bildiğim bir ürünü direk kart değişimi yaptırmış oldum.
  • Merhaba arkadaşlar . Bende iki gün önce Z906 sipraiş ettim su an kargoda gelıyor ama buradakı yorumları okuduktan ve pek çok kullanıcının yaşadıgı anakart sorununu duyduktan sonra çok sogudum z906dan . Ürünü iade vermeyi düşünüyorum . Tavsiyeleriniz nelerdir bu konuda ? Ve neyden kaynaklanıyor bu anakart yanması sorunu ? Çok fazla yüksek sesle muzık dınlemekten mı ? Veya başka bir sebep merak edıyorum açıkcası . Neredeyse çogu kullanıcı yaşamış bunu . Sizce iade etmeli miyim ? Yardımcı olursanız çok sevnırım .
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. O kadar para verip aldığımız ürünleri ağız tadıyla kullanamamak oldukça sinir bozucu. Benimde bir sorunum var ve merak ediyorum acaba kullanan arkadaşlarda da aynı sorun var mi. Simdi arkadaşlar elimde dual sese sahip bluray rip filmler mevcut. Bu filmlerin ingilizce sesleri 5.1 dts formatında. Türkçe seste ac3 formatında 5.1. Şimdi dts de problem yok ama bu ac3 sesler (bildiğim kadarıyla Dolby digital) hoparlörde çıtırdama yapıyor. Nedenini bir türlü anlamadim. Ne kadar film denediysem hepsinde çıtır cıtır sesler geliyor. Özellikle ses ve bas seviyesinin yüksek olduğu sahnelerde biraz daha artıyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce şimdiden yardımlarınızı bekliyorum. (Bu arada cihazım tv ye optik kablo ile bağlanmış olup sesler iletildiginde otimatik olarak decode ışığı yanmaktadir yani bağlantiyla alakali bir problem yoktur)

• Bunu alacağınıza,gidin Lgom7560 alın.Boşu boşuna para bayılıyorsunuz senelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MONGUÇ

Bunu alacağınıza,gidin Lgom7560 alın.Boşu boşuna para bayılıyorsunuz senelerdir

neyle neyi kıyaslıyorsun,biraz düşünebilsen deminki mesajı yazmazdın zaten.bi bitmedi şu fanboylar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

neyle neyi kıyaslıyorsun,biraz düşünebilsen deminki mesajı yazmazdın zaten.bi bitmedi şu fanboylar

Ne fanboyu ? Şu logitechi alanlar zaten hep müzik dinleyenler arkadaşım ? Tek dertleri bass ve woofer gücü değil mi ? Al sana 1000 watt ses.2 tane logitech yapar.Fiyatı da makul.Hemde sesi daha kaliteli
  • quote:

Orijinalden alıntı: calderonur

Merhaba arkadaşlar . Bende iki gün önce Z906 sipraiş ettim su an kargoda gelıyor ama buradakı yorumları okuduktan ve pek çok kullanıcının yaşadıgı anakart sorununu duyduktan sonra çok sogudum z906dan . Ürünü iade vermeyi düşünüyorum . Tavsiyeleriniz nelerdir bu konuda ? Ve neyden kaynaklanıyor bu anakart yanması sorunu ? Çok fazla yüksek sesle muzık dınlemekten mı ? Veya başka bir sebep merak edıyorum açıkcası . Neredeyse çogu kullanıcı yaşamış bunu . Sizce iade etmeli miyim ? Yardımcı olursanız çok sevnırım .

Neden biliyor musun ? Bu cihazları alanlar sesini çok açıyorlar.Çünkü ses açtıkça yüksek bass uğulduyor ve orta sesleri ve tizleri duyamıyorlar.Ve daha da açıyorlar.E tabi zorlanıyor.Zaten o kadar da iyi tasarlanmış ve kaliteli bir yapısı yok bunların.

• quote:

quote:

quote:

Ne fanboyu ? Şu logitechi alanlar zaten hep müzik dinleyenler arkadaşım ? Tek dertleri bass ve woofer gücü değil mi ? Al sana 1000 watt ses.2 tane logitech yapar.Fiyatı da makul.Hemde sesi daha kaliteli

nasıl bi düz mantık bu ya?1000w alsana 2 tane z906 kardeş senin hiç bişeyden haberin yok belliki o yüzden sana anlatmaya uğraşmıcam bile.bu dediğini reel ortamlarda söyleme çok pis laf sokarlar

adam z906 alanlara müzik için alıyorlar dedi ya la

• quote:

quote:

quote:

quote:

nasıl bi düz mantık bu ya?1000w alsana 2 tane z906 kardeş senin hiç bişeyden haberin yok belliki o yüzden sana anlatmaya uğraşmıcam bile.bu dediğini reel ortamlarda söyleme çok pis laf sokarlar

adam z906 alanlara müzik için alıyorlar dedi ya la

Asıl senin insanlardan haberin yok.Youtube'ye,Logitech z5500 ve z906 yazsana ? Tüm videolar bass dinletisi ve müzik üzerine kurulu.Allah aşkına bizim milleti anlatma bana.Zaten bu ürünü alanların yaş 0rtalaması 20'nin altı.Bu yaşta ki gençler de zaten, ortalığı inletme ve titretme sevdası mevcut.Apartman dairesinde oturup,bunu alan ve sonra,sesi yarıdan fazla açamıyommm yeaaa diyenler,logitechi zengin etti.Dikkat et ses açanlar da hep uğultu showu yapanlar.Hani müzikle de alakası yok.Daha küçük, compect ve kaliteli sese sahip bir sistem,bu logitechlerden daha fazla zevk verir.Ha dersiniz ki ben bass ve uğultuyla karışık,boğuk ses seviyorum,müzikler güm güm vurmalı ve yüksek ses isterim.O zaman gider Lg'nin baba kabinlerinden alırsın dinlersin.Müzik için üretilmiş ve logitech yanında fıss kalır.Lg'nin sesi de o kadar kaliteli olmamasına rağmen,logitech'den müzikler de iyi malesef.Ben oyun ve sinama izleyöceğim yeaaa mı dediniz ? O zaman evine ve odanın metre karesine göre seçimini yapacaksın.10-15 metrekare de oturuyor adam,oraya 500 watt ses sokuşturmaya çalışıyor.Kafaya bak Allahım.Yok neymiş ? Ben çevresel ses isteyon yeaaa ! 10-15 metrekare oda da,500 watt ve logitech gibi,kalitesiz,boğuk,mid sesten yoksun,tiz özürlü ve detaysız bir cihazdan anca uğultu dinlersin işte.Unutma ki,bir cihazın sesi neyse odur.Müziklerde iyi ses vermeyen alet,ne oyunlarda,ne filmlerde farklılık göstermez.Aksine 5.1 filmlerde woofer daha çok homurduyacak ve orta sesleri ve tizleri yok edecek.Oyunlar da da aynısı.En basit yol,logitech dediğiniz aletlere stero kaynaklı bir ses çalar bağlayın anlarsınız kalitesini.Her zaman boğuk ve soğuk vasat ses verdiğini göreceksiniz.

• kardeş banane çoluk çocuğun alıp beğenmediğinden.bbu sistemi alan adam araştırıp öyle alır.araştırmadan alıpda memnun olmadım diyende maldır kusura bakmasın kimse.ben bu ürünü 6senedir her gün aktif olarak filmlerde kullanıyorum.arada müzikte dinliyorum oyunda oynuyorum.sen belliki bbu ürünü kullanmamışsın/yada kullanamamımşsın ki bbukadar kötülüyorsun.ben aldığımdan beri optik çıkış ile harici ses kartı ile kullanıyorum tizler cam gibi basslar tok ve gür.dediğim gibi ya sen kullanmadın/kullanamadın bunun başka bi açıklaması yok.ben bu ürün harika/kusursuz demiyorum,bbnm aldığım zaman o paraya bbundan kaliteli 5.1 yoktu bu kadar net.bunuda anlamıyorsan sana diyecek başka laf yok.ha sorunlumu sorunlu onada eyvallah.ben sorun yaşamadım ama yaşayan kişi sayısı baya çok.müzik dinlemek isteyen adamın 5.1 ile işi olmaz.müzik stereo dinlenir(mp3 değil FLAC oynatılır)
    bu arada LG nin 4.2 ses sistemini test ettim mağazada z906 yı mumla aradım sadece gürültüden ibaret gibi geldi bana.ses seviyesi baya yüksek hatta yarım ses te sağır oluyodum ama kalite baya rezaletti.tizleri şöyle izah edeyim,eskiden pioneer 6985leri arabaya takıp 3-5TL lik tweeter alırdık ças çus ças çus kulağı kanatan bi tiz verirdi onun gibi tiz vardı sistemde.o sisteme 2000tl veren ya çok zengindir yada zeka özürlüdür.ona okadar para verene kadar mis gibi denon AVR sistem düzerim eve

• HoneyBagdeR2 >> Alıp kullanan sensin tabiki.Kimse karışmıyor kardeşim benim.Bu ürünü media markta bir kaç kez dinledim.Youtube'den çok baktım.Ben bu ürünü kötülemiyorum.SizleR göklere taşıyorsunuz? Optik çıkışın,ses karekteristliğine hiç bir etkisi yok.Harici ses kartının da yok.Bunu aklına yaz.Ses kartı ve optik girişle azıcık iyileştiğini sandığın bir sistem zaten baştan vasattır.Logitech alıyorsunuz,arkasından ses kartına para veriyorsunuz.Logitech madem kaliteli de,neden insanlar,on board üzerinden tatmin olamıyor ? İş cihazın kendisinde,hoporlör kalitesinde ve ses teknolojinde biter.Cihazın sistemi ayarlamalı bunları.Türk insanı önyargılıdır.Klavyesini maususunu alır,kaliteli marka diye gider ses sistemini de alır.Sen müzik 5.1 'dinlenilmez diyorsun.Neden dinlenmesin ? Sadeece logitech üzerinden konuş.Edıfıer,mıcrolab,bose,harman cardon,panasonıc,pıonner,jvc,creative,altec lansing gibi kaliteli ses veren cihazların,müzik ve stero performansları yeterli.Ayrıca bu z906'ya para verene kadar,başka altarnetifler de mevcut.Lg'nin stero sisteminde müzik dinlemişsin,beğenmemişsin,logitech daha iyi diye yazmışsın,sonra 5.1 'de müzik dinlenmez diyerek,stero olan bir cihazı al aşağı etmişsin.Ben zevklere karışmam sadece eleştiri yaparım.Bana göre lgitech hoporlörlerinin sesine iyi diyen insan,bass severdir.Bass ile ses ayrı meseleler.Bu konuda hem fikir olalım

• quote:

HoneyBagdeR2 >> Alıp kullanan sensin tabiki.Kimse karışmıyor kardeşim benim.Bu ürünü media markta bir kaç kez dinledim.Youtube'den çok baktım.Ben bu ürünü kötülemiyorum.SizleR göklere taşıyorsunuz? Optik çıkışın,ses karekteristliğine hiç bir etkisi yok.Harici ses kartının da yok.Bunu aklına yaz.Ses kartı ve optik girişle azıcık iyileştiğini sandığın bir sistem zaten baştan vasattır.Logitech alıyorsunuz,arkasından ses kartına para veriyorsunuz.Logitech madem kaliteli de,neden insanlar,on board üzerinden tatmin olamıyor ? İş cihazın kendisinde,hoporlör kalitesinde ve ses teknolojinde biter.Cihazın sistemi ayarlamalı bunları.Türk insanı önyargılıdır.Klavyesini maususunu alır,kaliteli marka diye gider ses sistemini de alır.Sen müzik 5.1 'dinlenilmez diyorsun.Neden dinlenmesin ? Sadeece logitech üzerinden konuş.Edıfıer,mıcrolab,bose,harman cardon,panasonıc,pıonner,jvc,creative,altec lansing gibi kaliteli ses veren cihazların,müzik ve stero performansları yeterli.Ayrıca bu z906'ya para verene kadar,başka altarnetifler de mevcut.Lg'nin stero sisteminde müzik dinlemişsin,beğenmemişsin,logitech daha iyi diye yazmışsın,sonra 5.1 'de müzik dinlenmez diyerek,stero olan bir cihazı al aşağı etmişsin.Ben zevklere karışmam sadece eleştiri yaparım.Bana göre lgitech hoporlörlerinin sesine iyi diyen insan,bass severdir.Bass ile ses ayrı meseleler.Bu konuda hem fikir olalım

birader şu yazdıklarını bi karşına al bi oku yav.deminki mesajda sistemi itin .ötüne sokuyosun en son mesajında da ben kötülemiyorum ki diyosun.ya şuan alkollüsün yada psikolojin iyi değil?ne demek optik çıkış sesi etkilemez arkadaş bu kadarmı cahilsin yaa?hani cahil bile olsan anlarım biraz mantık yürütüp doğruyu görebilirsin ama senin olayın ondanda kötü.ürünü kullanmamışsın bile gelmiş burda kötülüyosun.youtubeden nasıl anlarsın bu ürünün kötü olup olmadığını????

ya allah aşkına hiç mi şu lanet ürünün özelliklerini okumadın be birader?optik olmadan DTS dinleyemezsin

sen şimdi DTS ninde bi boka yaramadığını savunursun??

neyse kardeş sana daha fazla bişey izah etmeyle uğraşamıcam kusura bakma,vaktim daha değerli.sen önce git ürünü al,özelliklerini öğren sonra adam gibi kullanmaya çalış.ha yok dersen de bu ürün hakkında yorum yapmaya hakkın yok kardeş kusura bakma.hadi eyvallah.

• Sen dts'yi neden işe katıyorsun ? Dts ne alaka ? Sesi beş para etmez bir çok sistemde de optik giriş var.Optik girişten bağlayınca,dandik hoporlörler mutasyuma mı uğruyacak ? Sen mantıklı olsan bir kere,ses kalitesinden bahsederken,dts diye bir formatı ortaya atmazsın.Logitech ses sistemlerinin tümü ses konusunda yeterli değil.Sizin kendi fanatikleriniz arasında kaliteli ancak.Kendin kullanıyorsun diye de,gerçek olanı saklarsan,o zaman kendi karakterine kalmış.Logitech'in thx,optical girişi var diye aklayamazsın.Sen bana cevap yazacağına,önce kullandığın sistem de,daha tiz sürücüsü olmadığından bahsetsene ? Uyduları tiz ve mid verebilen diğer markalar,her anlamda iyi.Logitech denen firma,hem sesi boğuk,hem tiz sürücü kullanmaz,bir de abartılı,dengesiz ve uzayan, uğultulu bass sesleri ekleyince,ortaya sizin z5500'ler,z906 gibi karanlık setler çıkar. Dts olsa ne yazar,olmasa ne yazar.Kötüye kötü,iyiye iyi diyemeyen insan,kendiine bile inanmaz.Çık o zaman ben boğuk ve uğultulu bass ses dinlemeyi seviyorum de bana anlıyayım.Hadi bose,altec,harman cardon marka satıyor anladık.Ama edifier,mıcrolab ve creative varken,buna para verenler,şahinlere doğanlara woofer takan tipler olduğuna inannıyorum.Aşağıda al bak dinle.Hangisinde ses berraklığı,kalitesi ve sıcaklığı var izle.Ben gerçek olarak dinlediğimi de yazdım.İnsanlar youtube'den de inceleyip karar verebiliyor artık.Videolar da bile ne olduğu ortada zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=F9_pnOlwHD0

https://www.youtube.com/watch?v=lTZ0FHrNYjo

https://www.youtube.com/watch?v=iD1LfuLr1OY

https://www.youtube.com/watch?v=HUucCtOGNYU

https://www.youtube.com/watch?v=rD4bU03dplQ

• MONGUÇ M kullanıcısına yanıt
    Bir z906 kullanıcısı olarak yazdıklarınız harfi harfine doğru

Basslar çok güçlü ve sistemin hakkını veren tek yönü bu. Amma velakin tv izlerken uzun süreli kullanım mümkün görünmüyor baş ağrısı yapıyor çünkü alt bassları çok uzatıyor bunu nasıl anlatsam bilemedim

Tizler yok denecek kadar az. Tv nin tizleri bile z906 dan üstün. Eğer tv sesini komple kapatırsam çok eğlencesiz ve tek düze bir sesle çıkıyor

Bunu başka sistemleri dinleyince çok iyi anlıyorsunuz aradaki farkı

Burda sistemden tam performans almak için netfilix full hd 5.1 yada 5.1 orjinal filmleri izlerken keyif veriyor bunu inkar edemem bana göre sistemin en kötü yanı tizler baslar kısılarak tatlı bir ton yakalanıyor ama tizler için yapılacak birşey yok belki bilgisayar bağlantısı ve müzik programı ekosu iş görebilir ama tv ile kullanımda tiz beklemeyin

Edit.

2-3 sene önce ikinci el 650 tl ye almıştım bu fiyata ikinci el bassları z906 kadar olan ama tizde üzmeyecek bir sistem tavsiyeniz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_67 -- 3 Mart 2018; 11:2:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: black_67

Bir z906 kullanıcısı olarak yazdıklarınız harfi harfine doğru

Basslar çok güçlü ve sistemin hakkını veren tek yönü bu. Amma velakin tv izlerken uzun süreli kullanım mümkün görünmüyor baş ağrısı yapıyor çünkü alt bassları çok uzatıyor bunu nasıl anlatsam bilemedim

Tizler yok denecek kadar az. Tv nin tizleri bile z906 dan üstün. Eğer tv sesini komple kapatırsam çok eğlencesiz ve tek düze bir sesle çıkıyor

Bunu başka sistemleri dinleyince çok iyi anlıyorsunuz aradaki farkı

Burda sistemden tam performans almak için netfilix full hd 5.1 yada 5.1 orjinal filmleri izlerken keyif veriyor bunu inkar edemem bana göre sistemin en kötü yanı tizler baslar kısılarak tatlı bir ton yakalanıyor ama tizler için yapılacak birşey yok belki bilgisayar bağlantısı ve müzik programı ekosu iş görebilir ama tv ile kullanımda tiz beklemeyin

Edit.

2-3 sene önce ikinci el 650 tl ye almıştım bu fiyata ikinci el bassları z906 kadar olan ama tizde üzmeyecek bir sistem tavsiyeniz varmı

Valla helal olsun kardeşim.Yazdıklarımı doğrulamışsın.Gerçekleri yazınca,ne kadar kaliteli görünüyorsun :) Bu markayı kullanıyorsun diye fanatiklik yapmaman pek yaman.Yukarıda ki arkadaş ve bunlar gibi fanatiklere laf anlatamıyorum.Gerçek olanı saklayıp,para verip aldılar diye,herkese övüyorlar mallarını.

Eğer apartman da oturuyorsan,elindekini sat gitsin.Direk olarak tv,cep telefonu,on board pc ve bunun gibi bağlantılarda,iğrenç bir ses alırsın.Logitech'in tüm ses sistemleri böyle.Alanlar alıyor,ses kartıyla sahte ve yapay tizlerle idare ediyorlar.Ses kartına mahkum kalıyorlar.Zaten kullanıcıları sesten anlamayan,uğultu ve kapı cam sallamayı seven insanlar.Sonra da çıkıp burda ve her platform da,çok süper sesi var diye milleti yanlış yönlendiriyorlar.Ses yüksek,bass ve uğultu yüksek diye kaliteyi bu sananlara aldanmasın kimse.

Piyasada edifier,creative,mıcrolab,altec lansing,bose,harman cardon gibi,kaliteli ses veren cihazlara bakabilirsin.Bu yazdıklarımın hepsi eşit kalite de ses verirler.Hepsinin bir ses karakteristliği var ama,logitech gibi sıradan piyasa ses üreticisine 100 basar.

• MONGUÇ M kullanıcısına yanıt
    1000 tl limit içerisinde, 24 metrekare oda için ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimurat34

1000 tl limit içerisinde, 24 metrekare oda için ne önerirsiniz?

Sinama mı,oyun mu,müzik mi daha önemli sizce ? Hani devamlı,dvd 5.1 film veya oyun alanlardan mısınız ? Böyle bir şey varsa ve çevresel sese önem veriyorsanız 5.1 sistem,eğer yok benim için farketmez,stereo sistem de olur diyorsanız farklı.24 metrekare odaya 100 watt yeter.Apartmanda mıısınız ?
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.