Şimdi Ara

LOGITECH Z5500 vs LOGITECH Z906 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
7
Favori
71.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu işi bir açıklığa kavuşturmak istiyorum merak edenler için z-5500 ile z-906 yı yanyana dinleme şansım oldu optik çıkışa bağlı olarak, öncelikle şunu söylemem gerektiğine inanıyorum dürüst olmak gerekirse z-906 gerçektende her yönden z-5500 ün gerisinde kalmış şöyle açıklamak istiyorum özellikle subwoofer olarak incelemek gerekirse bass kalitesi derinliği tokluğu ve gücü açısından z-5500 ün subwooferi açık ara önde z-906 kötü demedim sadece z-5500 kadar değil kalite olarak zaten subwoofer büyüklüğü olarak z-5500 daha büyük ve daha büyük bir bass sürücüsü kullanıyor z5500 25,4 cm z*906 ise yaklaşık 20 cm sürücüleri çok büyük bir fark değil kağıt üzerinde ama dinleyince bariz fark ettiğini anlıyorsunuz zaten digital konsol olarakta z-5500 daha kaliteli uydularını kaşılaştırırsak görünüm size kalmış ona yorum yok. ama duvara asma ayaklıkları ve kullanım kolaylığı açısından yine z5500 uyduları iyi, ses olarak karşılaştırırsak uydularını, ben bariz bir fark göremedim yine aynı hoparlör sürücülerini kullanmışlar uydularda sadece dıştan bakıldığında kabinleri değişik z-906 da uydu korumalığı çıkmıyor metal korumalık var, z5500 de çıkıyor. hepsi bu kadar tiz olarak z906 biraz farklı gibi geldi ama bariz değil biraz, iyimi kötümü bilemem ikiside çok yakın tiz olarak. zaten aynı sürücüleri kullanıyor belki z906 nın uydulara güç veren amfi filtresinin frekans aralığı z5500 den farklıdır ama bu çok fark etmiyor genel olarak bakıldığında kısaca z906 yı z5500 ün yerine çıkmış bir cihaz olarak gördüğümüzde daha iyi olabilirmiş diyor insan ve bana sorarsanız bu cihaza 1000 tl vermektense temiz 2. el z5500 e 600-700 tl vermeyi tercih ederim kişisel olarak taki piyasadaki tüm temiz sıfır ayarında z5500 ler tükenene kadar z5500 ler tamamen ortadan kalktığında z906 yine 1. olacaktır bu piyasada ama benim yaptığım incelemede z5500 ün eline su dökemez özellikle subwoofer konusunda ...

• quote:

Orijinalden alıntı: dreedevil

quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

logitech son noktasına geldi bundan sonra daha iyi bir set beklemeyin z5500 le yetinin yeni modeller sadece görsellik olucaktır

Bir 7+1 çıkarması lazım artık. Ancak öyle öne bir adım atabilir belki.

Bazen insanları anlamıyorum. 5.1 sistemler fazlası ile yetiyor da, bir sürü kabloyu nereye sokacağımızı şaşırıyoruz. /.1 sistem çıkarsalar ne olur? Ne fark edecek? Ya da, arada bir fark olsa bile o farklı algılayabilecek bir kulağınız olacak mı?
    Bilirsiniz, müzik için 2.1 iyi bir stereo istem en ideal olanıdır. Ev sinema olarak da 5.1. Peki 7.1neye yarayacak anlamadım.
    Açıkçası ben Z5500 ile Z90 arasında teknik olarak farkları sayabilecek biri var mı acaba diye baktım ama konu uçmuş, başka yerelere gitmiş.
    "Teknik" dedimse kastım Sub ve uyduların RMS farkları değil. Onu biliyoruz. Mesela uyduların ve subın kalite farkı gerçekten var mı? Bunun gibi şeyler işte.
    Yoksa bir sürü parayı enayi gibi fazladan vererek daha kötü bir sistem mi almış oldum, onu merak ediyorum.

• bir efsaneydi z-5500 her efsanenin bir sonu vardır ve o son geldi artık kabullenmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerhangiBiriyim

quote:

Orijinalden alıntı: dreedevil

quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

logitech son noktasına geldi bundan sonra daha iyi bir set beklemeyin z5500 le yetinin yeni modeller sadece görsellik olucaktır

Bir 7+1 çıkarması lazım artık. Ancak öyle öne bir adım atabilir belki.

Bazen insanları anlamıyorum. 5.1 sistemler fazlası ile yetiyor da, bir sürü kabloyu nereye sokacağımızı şaşırıyoruz. /.1 sistem çıkarsalar ne olur? Ne fark edecek? Ya da, arada bir fark olsa bile o farklı algılayabilecek bir kulağınız olacak mı?
    Bilirsiniz, müzik için 2.1 iyi bir stereo istem en ideal olanıdır. Ev sinema olarak da 5.1. Peki 7.1neye yarayacak anlamadım.
    Açıkçası ben Z5500 ile Z90 arasında teknik olarak farkları sayabilecek biri var mı acaba diye baktım ama konu uçmuş, başka yerelere gitmiş.
    "Teknik" dedimse kastım Sub ve uyduların RMS farkları değil. Onu biliyoruz. Mesela uyduların ve subın kalite farkı gerçekten var mı? Bunun gibi şeyler işte.
    Yoksa bir sürü parayı enayi gibi fazladan vererek daha kötü bir sistem mi almış oldum, onu merak ediyorum.

+++
    Birçok film 6 kanal yani 5+1 destekli, 7+1 filmler yaygın değil benim bildiğim bi dark knight var 7+1 :)

Ben tercihimi LOGITECH Z5500 den yana kullandım şekli çok hoşuma gidiyor ayrıca lcd si olaması benim için çpk öenemli idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3
    +++
    Birçok film 6 kanal yani 5+1 destekli, 7+1 filmler yaygın değil benim bildiğim bi dark knight var 7+1 :)

Ben tercihimi LOGITECH Z5500 den yana kullandım şekli çok hoşuma gidiyor ayrıca lcd si olaması benim için çpk öenemli idi.

Ben tercihimi Z906'dan yana kullandım ama epey sorun yaşadığımı söyleyebilirim.
    Bundan önce, 7.1 sistemlerle ilgili şunu söyleyeyim: Destekleyen film olsa ne olur? Yani iki kanaldan daha farklı sesler gelecek de bunu çok mu fark edebileceğiz sanki? 5.1 sistemde bile kimi zaman sesin nereden gelip gelmediğine mi dikkat ediyoruz. Ayrıca dediğim gibi, iki hoparlör kablosunu daha nereden geçireceksiniz de uyduları nereye koyacaksınız?
    Z906 aldım 45 gün kadar önce ama, üç hafta kadar önce subwooferda bir sorun olduğunu fark ettim, geri götürdüm, servise gitti, subwooferı değiştiler. Adamların dediği şey beni sinir etti. Düşünün bir subwooferı alıp kablo bağlantılarını yapıp yere bırakıyorsunuz. Klavye gibi üzerinde çalışarak kullandığınız ve zarar verebileceğiniz bir şey değil. Ses kartını bile değişmiştim sorun ondan olabilir diye. Baktım adamlar "kullanıcı hatası, ama bir defalığına subwooferı değiştik" demişler. Mersa Sistem/Bilgisayar.
    Akıl alır gibi değil. Herhalde "sesini çok açmışsın bozulmuş" demeye getirdiler. "Ulan sesini iyice açamayacaksam bu sisteme neden para verdim?" diyesim geldi. Kaldı ki, birkaç deneme dışında pek sesini açtığım da olmadı. Ayrıca, bu sistemlerin seslerini açmakla bozulmayacağını da iyi biliyorum. Mal zaten arızalı imiş, ben de sesi biraz açınca arıza patlak vermiş demek ki.
    Neyse geri geldiğinde yine birkaç defa sesini biraz açıp denedim. Subwooferdaki arıza düzelmiş değiştiği için ama, yine sesi fazla açınca kendini korumaya alıp sesi geçici bir süreliğine kesiyor. Saçma sapan bir durum.
    Z5500 kullanmadığım için karşılaştıramıyorum açıkçası ama mesela uyduların kalitesinde, hoparlör kalitelerinde bir fark var mı? Subwooferın, sesinde kalitesinde bir fark var mı? Yok eğer fark yoksa, RMS değeri cinsinden daha zayıf bir sisteme neden daha fazla para verdim?
    Gerçi, devre elemanları bir hayli küçülmüş ve bu yüzden hem elektrik sarfiyatı azalmış ve hem de ısınma sorunu ortadan kalkmış. Ama sadece bu mudur yani? / yıl sonra çıkardıkları sistemde sağladıkları tek avantaj bu mu yani?
    Açıkçası, başkasının zevkine saygı duyarım ama, sizin aksinize ben LCD ekranı sevmiyorum. Bu bakımdan Z906'nın kontrol panelini daha çok beğeniyorum.
    Ve ayıp olan bir şey de, onca yıldan sonra çıkardıkları sistemin uydularına tweeter koymamış olmaları. Tiz sesleri iyi kötü alabilmek için halen ekolayzer ayarları ile uğraşmak zorunda kalıyoruz.
    Sonuç olarak, bunca yıldan sonra dişe dokunur bir geliştirme yapamamışlar ya, "yuh olsun" diyorum.

• şimdi anlamadıgım yorumlarda değişmem yazan arkadaşlar her 2 sistemide kullanmışlardamı yazmışlar?
    ikisinin arasındada bana göre boyut haricinde herhangi bir fark yok biri bir her ikisinide denedim
  • ARKADAŞLAR Z5500 TEKNOSADAN TESHIR URUNU ADI ALTINDA TANIDIK VASITASIYLA 1 HAFTA ONCE ALDIM URUNDE ENUFAK BIR SORUN VEYA CIZIK KIRIK HICBISEY YOKTUR URUN SIFIRDIR... 550 TL SATIYORUM 24 AY TEKNOSADAN GARANTILIDIR ISTANBUL ICI URUNU EWIMDE GELIP GOREBILIR DENEYEBILIR ANADOLU YAKASINDA YASIYORUM ALMAK ISTEYEN ARKADAŞLAR zrdms143@hotmail ADRESINDEN BANA ULASABILIR KARGO KARSI TARAFA AITTIR PAZARLIK VS SOZ KONUSU DEILDIR VE ALTINI CIZIYORUM TEKNOSADAN 24 AY GARANTILI 550 TL DIR.....
  • adres duzeltmesi zrdms1453
  • adres duzeltmesi zrdms1453@
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

bir efsaneydi z-5500 her efsanenin bir sonu vardır ve o son geldi artık kabullenmek lazım

Z906 ,Z500 ün efsaneliğini öldürecek bir ses sistemi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost..:)

bir efsaneydi z-5500 her efsanenin bir sonu vardır ve o son geldi artık kabullenmek lazım

Efsaneyi yaşatmak için daha gösterişsiz bir model tam logitech e yakışır bir tarz...
  • z906, vista işletim sistemi gibi piyasaya çıkmış ama tutunamamış bir ürün oldu galiba.

yaşa len z5500
  • arkadaşlar z5500 bulabileceğim bir yer var mı z906 her yerde var ama z5500 bulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rampy

arkadaşlar z5500 bulabileceğim bir yer var mı z906 her yerde var ama z5500 bulamıyorum

istanbul bimeks teknoportta geçen ay gördüm ancak telefonla bir sorun isterseniz.
  • Z5500 mercedes sl300 gibidir. Yasayan bir efsane. Tum filmlerimi 6 kanal olmasina dikkat ederek alir izlerim. Htpc ve lcd de optik cikislarim var sistem ikisine de optik bagli. Z906 yi tekno markette test ettim. Emin olun z5500 u efsane yapabilecek bir model degil. Hatta z5500 bu gidisle onu efsane yapacak. Hafta sonlari evde izledigim bir savas filmi oldugunda evde deprem oluyormuscasina sarsinti oluyor. Bana cevresel seslerin verdigi zevk tarisilmaz bir duygu. Z500 son seste uzun sure kullanilabiliyorken 906 nin uzun sure kullanilamiyor olmasi kendini koruma amacli kapatiyor olmasi gercekten sinir bozucu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 906 ni. Tek begendigim yani iki optik girisi olmasi. Tv htpc arasinda gecislerde soket degistirmeye gerek kalmazdi ama onuda bir aparatla hallettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z-5500 Çok çok çok uzun süre daha efsane olarak kalacak... bir kere z906 nın kontrol paneli oradan kaybediyor z-5500 paneli, yuvarlak çevirme tuşu duruşu harika . şu gün olsa yine alırım z-5500 ü bir insan teknolojik bir şeye aşık olurmu ya :D
  • 2 ürün de beş para etmez.
  • Evdeki z5500 malesef elde olmayan nedenlerden dolayi gitti.
    Simdi yenide almayi planliyorum ama tabii sifirini bulmak imkansiza yakin.
    600 liraya kadar alternatifler var midir acaba?
    Film ve oyun amacli kullanacagim.
  • Z906 her şekilde z5500'den daha güncel bir sistem ve bunu aklınızın bir köşesine yazın. Üst model olması için illa da daha yüksek watt gücüne ihtiyaç yok. He sadece daha fazla yenilik bekliyor insan. Bende daha fazla yenilik beklerdim neyse.. Kullanıcıların neredeyse tüm yorumlarını okudum sadece burada değil bir çok forumda. İnsanlar ısrarla z5500 diyor başka bir şey demiyor.

Bir kere şu sistemi satın alanların neredeyse %85'i bu sistemi odada kullanacak. Hatta apartman dairesinde kullanacak. Ben zannetmiyorum ki z5500 kullanıcıları sesi %50 yukarı açıp saatlerce kullanabilsin. Hele ki bir apartman dairesinde bu imkansız (!) Onu geçtim zaten disko yada bir sinema salonu işletmiyorsanız sesi o kadar açmanın da çok fazla bir doğru bir yanı yok. z906 nın artı yanlarından bir tanesi de burada başlıyor. Kullanıcı profili göz önüne alınarak sistemin subwoofer gücünü düşürmeleri doğru olmuş. Daha dengeli bass frekansı alıyorsunuz. Bu açıdan eleştiren arkadaşların yorumlarını çok daha çocuksu buluyorum. Watt gücünü yükseltmeleri bir artı sağlamayacak. z906 sahibi olarak söylüyorum sistem ortalığı yıkıyor buna emin olabilirsiniz. Apartmanda yaşadığım için sesini açabilsem de zaten %50 yukarı çok fazla çıkartmam. Ayrıca şuursuz yere yüksek ses yerine ben kaliteli ses duymayı tercih ederim. Z5500'ün bass'ını açtıkça sesler kayboluyordu ve bütün sesleri yutuyordu.

Şu en çok tartışılan konulardan bir tanesi de özellikle müziklerde tiz frekanslarının azlığı konusu... Çok fazla müzik dinlerim ve genellikle rock müzik dinlerim. Şahsen tiz frekanslarında abartıldığı kadar bir eksiklik duyamadım... Daha iyi olabilir miymiş? Evet olabilirmiş ama sorun etmedim. Tiz eksikliği konusunda öyle bir bahsediliyor ki zannedersiniz ki hiç müzik dinlenmez. Yok arkadaşım öyle bir şey oldukça iyi kalitede ve ses derinliğinde müzik dinleyebiliyorsun. Kullandığım ses kartının kalitesi de belki tiz konusunda ki çıtayı yükseltiyordur. (Creative X-fi Titanium FATAL1TY Champion) He bu durum biraz göreceli ama genede müzik konusunda yerden yere vurulmayı hiç hak etmiyor.

Elektrik sarfiyatı düşürülmüş bir kere ve regüleli güç kaynağı kullandıkları için elektrikte meydana gelen dalgalanmaları da ortadan kaldırıyor.

Ayrıca psikolojik olarak daha büyük subwoofer biraz daha yüksek watt gücü varken neden daha aşağıda değerlere sahip bir ürüne daha fazla para vereyim sorusu kafayı karıştırıyor. Şahsi görüşüm z5500 de z906 da 700 den fazla edecek değere sahip değiller. Ben z906'yı 699 tl ye aldım. Ve oldukça mutlu mesut geçiniyoruz. z906 alacak arkadaşlar milletin atıp tutmasını çok fazla kafanıza takmayın. Gidin deneyin ürünü teknoloji mağazalarında görün. Ama unutmayın ki her zaman evde daha güzel duyacaksınız.

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.