Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1929. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19271928192919301931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DTS-HD filmerin icinde DTS 5.1 ayri ses olarak tanimliysa logitech üzerinden ses cikisi alirsiniz. Yok sadece DTS-HD ise ve ham olarak sesi gönderirseniz, ses gelmeyecektir (ya da stereo ya gececek tam hatirlamiyorum). Bilgisayar üzerinden downmix yaparak DTS 5.1 e dönüstürücü kodeclerseniz ve optik ses cikisi kullanirsaniz, o zaman yine DTS ses almaya devam edebilirsiniz ancak digital olarak sesi isleyecek sonucta ham kadar güzel ve net olayacaktir. Bu arada DTS-HD lerin de core ses dosyasi DTS 5.1 olarak gecer. MKVtool Nix ile sesi videodan ayiklar, UsEAC3to gibi bir programla da DTS-HD seslerin core seslerini ayiklayip, tekrar MKVTool Nix ile videoya geri gömerseniz, sesde kayip olmadan DTS haline cevirerek, DTS olarak ses almaya devam edersiniz. En azindan ben bu sekilde dönüstürdüm tüm filmleri (yeni indirdiklerimi de ayni islemle kaydediyorum, max 3-5 dakika sürüyor islem), ne olursa olsun DTS veya DD olarak ham haliyle eldeki en iyi sesi almaya devam ediyorum.

• @erdorado eyvallah hocam, detaylı cevabın için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Geçen hafta yurt dışından Playstation 5 aldık ama henüz elimize gelmedi. Cihazda diğer Playstation'lar gibi optik giriş maalesef yok. Biz bu cihaza Z-5500 ü nasıl bağlayacağız?

Cihazı aşağıdaki linkte bulunan monitör ile kullanacağız. Teşekkürler

https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG274R

• Aslında ps dolby atmos dts x desteklemediği halde niye optic kaldırmış ki. Neyse sorunu çözerseniz buraya yazarsanız sevinirim.

• xavi06 kullanıcısına yanıt

saniyorum tek cözüm ekteki gibi bir dönüstürücü kullanmak:

https://www.amazon.com/dp/B08FR4771P/ref=emc_b_5_t

• erdorado kullanıcısına yanıt
    Günaydın dostum, teşekkürler cevap için. Ailem Fransa da yaşadığı ve Ps5 te orada olduğu için Amazon Fransa dan alacağım fakat doğru ürünü almalıyım. Acaba aşağıdaki aramada çıkan ürünlerden hangisi işimi görür?

https://www.amazon.fr/s?k=hdmi+optical+converter&sprefix=hdmi+optical+&ref=nb_sb_ss_ts-doa-p_1_13

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Iyi geceler benimde soyle bir sikintim var ama.yillardir kullanmayi bekledigim z5500 umu yeni aldigim bilgisayarima baglayamamaktayim.cunku bilgisayarimda coax yada optik digital cikis mevcut degildir.3.5 jaxla bagladim fakat sorrund calismamakta sag arka calismasi lazimken sol on falan calisiyor.ve kalitesi tatminkar degil.bunun uzerine resimdeki urunden aldim usb ile pc ye baglayip arkasinda optik cikisla z5500 ses kontrolcusun arkasindaki optik cikisi birbirine baglasamda hicbir ses alamadim.optical secenegine geldigimde no optical tarzinda diye yazi yazmaya devam ediyor.urun mu hatali ben mi beceremedim yada bunu baska ne sekilde performansli sekilde baglayabilirim acil yardim ederseniz aldigim urunu enazindan iade edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemcem86 -- 27 Mart 2021; 1:11:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemcem86

Iyi geceler benimde soyle bir sikintim var ama.yillardir kullanmayi bekledigim z5500 umu yeni aldigim bilgisayarima baglayamamaktayim.cunku bilgisayarimda coax yada optik digital cikis mevcut degildir.3.5 jaxla bagladim fakat sorrund calismamakta sag arka calismasi lazimken sol on falan calisiyor.ve kalitesi tatminkar degil.bunun uzerine resimdeki urunden aldim usb ile pc ye baglayip arkasinda optik cikisla z5500 ses kontrolcusun arkasindaki optik cikisi birbirine baglasamda hicbir ses alamadim.optical secenegine geldigimde no optical tarzinda diye yazi yazmaya devam ediyor.urun mu hatali ben mi beceremedim yada bunu baska ne sekilde performansli sekilde baglayabilirim acil yardim ederseniz aldigim urunu enazindan iade edebilirim

Aynı ses kartını z625 de optik bağlantı ile kullanıyorum. Eğer direk usb ile takıp kullanmaya başladıysanız windows kendi kurduğu sürücü optik bağlantıyı aktif etmiyor.

Bu linkten Xear auido center yazılımını indirip kurun optik bağlantı çalışacaktır.

Eğer olmazsa bu sürücüyü deneyin: Download:CM6206-1.09_WIN10(QR).zip(idinf:4446

• senaxa5084 S kullanıcısına yanıt

öncelikle dediğiniz gibi oldu ve sistemden ses almaya basladım ikinci uygulamayla fakat suanda muzık dınlerken sadece sag on dekı hoparlorden sarkı sözlerını duyup center ve leftte sadece tını seklınde sadece muzık calmakta arkalarda aynı sekılde.uygulamanın ıcınde test edılen yerde sadece ön left ve rıghttan ses gelıo dıgerlerını sınadıgımda hıcbır ses yok.w10 kullanıyorum bu arada ve w10 da ses ayarlarına gırdıgımde gelişmiş ayarlarda 2 kanallı 16 bit seçili ve değiştiremıyorum bundan kaynaklanıyor olabılır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemcem86

öncelikle dediğiniz gibi oldu ve sistemden ses almaya basladım ikinci uygulamayla fakat suanda muzık dınlerken sadece sag on dekı hoparlorden sarkı sözlerını duyup center ve leftte sadece tını seklınde sadece muzık calmakta arkalarda aynı sekılde.uygulamanın ıcınde test edılen yerde sadece ön left ve rıghttan ses gelıo dıgerlerını sınadıgımda hıcbır ses yok.w10 kullanıyorum bu arada ve w10 da ses ayarlarına gırdıgımde gelişmiş ayarlarda 2 kanallı 16 bit seçili ve değiştiremıyorum bundan kaynaklanıyor olabılır mı

Windows ses ayarlarından varsayılan çıkış aygıtını hoparlör olarak seçip yapılandırmayı deneyin.

Bu şekilde olması gerek. Dijital çıkış varsayılan seçildiğinde sadece 2 kanal oluyor anladığım kadarıyla.

Ben optik çıkışı açıp kapatma seçeneği sunduğu için ikinci verdiğim ses yazılımını kullanıyorum.

• senaxa5084 S kullanıcısına yanıt
    Bende ikinci linktekini kullaniyorum deniyip olmazsa fotografla yardiminizi istiycem.bu arada ilginiz icin cok tesekkur ederm

• xavi06 kullanıcısına yanıt

Hocam kusura bakma, birkac gundur kizim hasta hicbirseye bakamadim. Firsat buldugumda inceleyip bir model onermeye calisacagi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1 tane sistem buldum arkadaş sıfır olduğunu iddia ediyor fiyatı 2500 liraya anlaştık sizce alınır mı hiç kullanmamış almanyadan getirmiş ürünü sadece acıp kontrol etmiş kenara kaldırmış

• tanks55 kullanıcısına yanıt

Valla ben yıllardır kullanıyorum. İlk yıllarda led ışıkları söndü, yaptırmadım. Onun haricinde hiç bir sorun yaşamadım. Bence alın ve kullanın...  

• Proxy1 kullanıcısına yanıt

sizin ki ilk seri mi 2. Serimi acaba

• tanks55 kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum ama resmini çektim, seri no pıd. rt25. İşinize yarar mı bilmem.

• Arkadaşlar merhaba benim bir sounum var paylaşmak istyorum .Dün z5500üm normal çalışıyordu gece elektirik kesilmiş fakat sistem ups ye bağlıydı ve sistemden elektirik nenüz gitmemişti elektirik bir süre gelmeyince ötmesin diye ups i kapattım sabah pcyi açtım ve ses gelmediğini fark ettim z5500 ün pod ekranında effect detecting ta kalıyor ve ses yok. optik ve normal bağlantı denedim çözüm olmadı. bir önceki günde gizli özellikleriyle oynamıştık onla alakası var mı bilmiyorm ama yada denk mi geldi fikrim yok. Başına gelen varmıdır acaba?

• heartache00 H kullanıcısına yanıt

Sisteminizdeki bütün girişleri çıkartın bilgisayarınızdanda aynı şekilde bütün usb hdmı vsvs bütün kabloları çıkarın aynı şeyi z5500 setinizdende yapın uyduların kabloları dahil hepsini çıkarın 10 dakika bekleyin baştan bütün kablolaları takıp deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: heartache00

Arkadaşlar merhaba benim bir sounum var paylaşmak istyorum .Dün z5500üm normal çalışıyordu gece elektirik kesilmiş fakat sistem ups ye bağlıydı ve sistemden elektirik nenüz gitmemişti elektirik bir süre gelmeyince ötmesin diye ups i kapattım sabah pcyi açtım ve ses gelmediğini fark ettim z5500 ün pod ekranında effect detecting ta kalıyor ve ses yok. optik ve normal bağlantı denedim çözüm olmadı. bir önceki günde gizli özellikleriyle oynamıştık onla alakası var mı bilmiyorm ama yada denk mi geldi fikrim yok. Başına gelen varmıdır acaba?

bugün 2. el bir z5500 aldım, pc girişlerinden ve kulaklık girişlerinden telefon ile bağlayıp test ederek aldım sistemi.

pc ye bağladığımda aynı problemle karşılaştım. detecting yazısı kalıyor ekranda, tuşlar çalışmıyor ve ses gelmiyor

internette araştırdığımda bu sorunu yaşayan çok fazla kişi olduğunu gördüm

kulaklık girişine ve altındaki girişe kulaklık tak çıkar yaparak çözenler varmış

subwoofer arkasındaki açma kapama tuşundan aç kapa yaparak çözenler varmış

ben bu yöntemlerle çözemedim sorunu maalesef

@tanks55 arkadaşın bahsettiği çözüm önerisi de işe yaramadı

farklı bir çözüm önerisi olan var mıdır?

• bu logitech z5500 dekoderi hangi formatları destekliyor tam olarak dd dts başka hangi digital ses formatlarını çözüyor ve destekliyor acaba ?

• 
Sayfa: önceki 19271928192919301931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.