Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1923. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatımın en mantıklı hareketi sanırım 250 liraya thx 550 alıp. 1 sene sonrada 500 liraya gidip z5500 almak oldu. Bunları 7 sene önce baya baya çocukken yapmıştım. İyi ki almışım. İkiside sapasağlam.
  • elimde bir z5500 var. anfiden vırıldama gibi sinir bozucu bir ses geliyor bazen artıyor bazen azalıyor. özellikle bilgisayardan herhangi bir ses açık olmadığı zaman duyuluyor. forumda birisi bir kondansatörün lehimlerinin çatlak olabileceğinden bahsetmiş ben de buna istinaden. içini açıp lehimleri kontrol ettim 3 büyük kondansatörde de bir çatlaklık falan yoktu. ne olur ne olmaz diye bütün kondansatörlerin lehimlerini yeniledim. ama nafile sorun devam ediyor. sessizlik takıntısı bir olarak özellikle gece sessizliğinde beni çok rahatsız ediyor. sizce başka ne yapılabilir...yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan_pc -- 30 Mart 2020; 9:40:58 >
  • İphone x-xs veya benzeri bir telefonu kablolu ya da kablosuz cihaza bağlayabilen varsa nasıl yaptığını paylaşırsa sevinirim...!!!

Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matthew Murdock kullanıcısına yanıt
    Ses kartı ve kullanıyorsanız amfinizde marka model?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 5 Nisan 2020; 16:7:34 >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Hocam masaütsü bilgisayarda creative xfi surround 5.1 pro ile kullanıyorum. Eskiden laptop oldugu için usb ses kartı almıştım. O da 80 liraya geldi zamanında Bakalım creative bi ses kartı almak istiyorum masaüstü için. Ha bu arada optik çıkış ile kullanıyorum.
  • Öncelikle herkese hayırlı forumlar arkadaşlar uzun zamandır bu konuya girmemiştim daha önce sorulduysa kusura bakmayın.Evimden ayrı geçirdiğim uzun aradan sonra z5500 uydu hoparlörlerinde sıkıntılar var bu nedenle uyduları değiştirmek istiyorum.Aranizda kredi kartı ile almak şartıyla 5 adet uydu satmak isteyen olur mu veya bu sisteme tavsiye ettiğiniz farklı uydu hoparlörler var mıdır?

• Elimde 2 adet creative elite pro, z5500, 2 adet z906, thx 550 sistemlerim var. z5500 coaxial, z906'lar optik, thx 550 analog olarak bağlı. z5500 - z906 bir sistemimde, z906 - thx 550 diğer sistemimde aktif olarak kullanıyorum.
    Sorunuma gelecek olursak. Optik ve coaxial kablo bağlantısında arka hoparlörleri sınadığım zaman ön hoparlörden de ses geliyor fakat analog bağlantıda böyle bir sıkıntım yok. Film izlerken sesi hoparlörlere çözdürdüğüm zaman (decode ışığı yandığı zaman) herşey olması gereken gibi her hoparlör ayrı veriyor sesi ve daha canlı ama ses çözme işini ses kartı yapınca (sadece kristal ses efekti açık olmasına rağmen) ses daha surround biçimde geliyor sanki tek hoparlörden gelecek ses başka hoparlörlere de yayılmış gibi. Sizinde optik ve coaksial bağlantılarınız böyle mi? Sebep ne olabilir?
  • carljohnson61 C kullanıcısına yanıt
    dijital sinyal ile Web tarayıcı 5+1 çalışmaz. Dolby digital filim indirirsen tüm kanallar aktif çalışır yada netflix gibi hdcp kontrolünü geçen platformlarda digital 5.1 sorunsuz çalışır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Netflix ya da dolby olan fimler izliyorum 5.1 zaten çalışıyor ama sesi hoparlör çözünce her hoparlör olması gereken gibi tane tane veriyor sesi. Ses kartı çözünce ses dağılıyor gibi ve sönük. Zaten ses kartı ayarlarından arka hoparlörleri sınadığımda önlerden de ses çıkıyor örneğin sol arkayı sınarken sol önden de ses geliyor. Benim amacım sesi ses kartının DAC’ı işlesin ve kristal ses özelliğini kullanabileyim.

• carljohnson61 C kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı kontrol panelim arızalıydı bayadır en son yaptırdım daha önce 5 kolondan ayrı ayrı ses alırken şimdi yazdıklarınızın aynısı bende oluyo bir çözemedim gitti

• Herkese merhaba,
    Logitech z5500 cihazım az önce arızalandı.
    Daha bu sabah netflixten çocuklar film izlediler çalışıyordu fakat şimdi stereo modda çalışmıyor.
    PLII Movie ve PLII music modunda sadece centerdan ses geliyor.
    Cihaz tv ye optik kablo ile bağlı.
    Stereo ve stereo x 2 modlarında cihazda hiç ses yok.
    Ne sıkıntısı olabilir?
    Teşekkürler

• Arkadaşlar Merhabalar. Kusura bakmayın biraz cahilim bu z5500 deki 6ch direct tuşu ne işe yarıyor acaba???

• Merhabalar.Elimde Z5400 var fakat uzaktan kumanda ile ilgili sorunum var.Kumanda çalışıyor fakat alıcı herhangi bir işlev görmüyor.Avometre ile ölçtüğümde IR e güç geliyor.Kumanda da tuşa bastığımda IR a gelen voltajda değişiklik oluyor.Bu IR nin de çalışıyor olduğu anlamına gelmez mi ? Ya da sorun nedir sizce ? Ayrıca Z5500 ler de ki IR alıcı sensör tam olarak ne geçiyor ? Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: panick666

Herkese merhaba,
    Logitech z5500 cihazım az önce arızalandı.
    Daha bu sabah netflixten çocuklar film izlediler çalışıyordu fakat şimdi stereo modda çalışmıyor.
    PLII Movie ve PLII music modunda sadece centerdan ses geliyor.
    Cihaz tv ye optik kablo ile bağlı.
    Stereo ve stereo x 2 modlarında cihazda hiç ses yok.
    Ne sıkıntısı olabilir?
    Teşekkürler
    kontrol panelinde sıkıntı var. uyumlu pıd kodunda farklı bir panel bulursan dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sol7dier -- 19 Nisan 2020; 1:11:57 >
  • sol7dier kullanıcısına yanıt
    2. El Onkyo amfi alarak işi kökten çözdüm.
    Elveda sorunlu z5500 Podu, elveda arızalanan z5500 amfisi.

• 2. el z5500 buldum ama faturası ve garanti belgesi kayıp olmuş. Vatan bilgisayardan alındığı söyleniyor. Sizce ürünü deneyip alayım mı? Bir de ürün japonyadan gelmiş bunun anlamı ne? Japon malı falan mı bu ürün ya da japon üretimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasidem -- 24 Nisan 2020; 15:48:54 >
  • kasidem K kullanıcısına yanıt
    garanti belgesini ve faturayı ne için kullanmayı düşünüyorsun, zaten işine yaramayacak, üretimi satışı yıllar önce bitmiş ürün
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    Arıza çıkartırsa diye. Bir problemi olduğunda herhangi bir hoparlör tamircisine mi göndereceğim hiç bilmiyorum?
  • kasidem K kullanıcısına yanıt
    Hiç bulaşama bu sisteme. Biraz daha üzerine ekle Hi-fi sistem topla.

• quote:

Orijinalden alıntı: kasidem

Arıza çıkartırsa diye. Bir problemi olduğunda herhangi bir hoparlör tamircisine mi göndereceğim hiç bilmiyorum?
    Aynen tamirciye götüreceksin. hi-fi sistemler şuanda çok paradır güç yetmez diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 19211922192319241925
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.