Şimdi Ara

LOGİTECH Z-906 YA SIRADIŞI MODİFİYE YAPTIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar z906, z906 olalı böyle zulum görmedi

Uzun süredir pc ye ve ps4 e bağlamak için 5.1 dijital bir multimedya bir ses sistemi bakıyordum.
    En sonunda eskiden z5500 kullanmış biri olarak z906 da karar kıldım.
    Neyse vatandan gittim z906 yı aldım ve eve gelip sistemi kurdum.
    Pc de ses kartı creative zxr var sağlam iyi bir ses kartı.
    z906 yı pc ye analog, ps4 e optik kablo ile dijital olarak bağladım.
    Müzik dinledim, film izledim, hem pc de hem ps4 de oyun oynadım.
    Açıkcası z906 nın performansını görünce gerçekten çok hayal kırıklığına uğradım.
    Onca yıl geçmesine rağmen logitech hiçbir iyileştirme yapmamış.
    aynı z5500 de olduğu gibi z906 nın da uydu performansları çok kötüydü.
    Özellikle tizler berbat çünkü hala tweeter yok.
    Kısaca müzik dinlemek tam bir işkence. subwoofer yine güçlü uydular çok zayıf.

Ben de salona kurmak için bir ev sinema sistemi parça parça almak istiyordum.
    Ve bu işi erken alarak ön, arka ve merkez hoparlörleri almaya karar verdim.
    Çünkü bu alacağım hoparlörleri z906 nın anfisine bağlamak gibi sivri bir fikir geldi aklıma

Sirkeci doğunbankta bulunan dikmen ses sistemleri mağazasına giderek şu hoparlörleri aldım:

Önler için Dali lektor 2

Arkalar için Dali zensor pico

Merkez için Magnat monitor supreme c252

hoparlörleri alırken özellikle şunlara dikkat ettim.

1- Yer sıkıntısı nedeniyle raf tipi hoparlörleri tercih ettim.
    2- z606 nın uyduları incelediğim kadarıyla 6 ohm olduğundan ben de aldığım hoparlörlerin bu değerde olmasına dikkat ettim.

[link=]http://www.sesvegoruntusistemleri.com/Lektor-2-Hoparlor,PR-239.html

Evet arkadaşlar hoparlörleri aldım ve eve geldim.
    z906 nın uydularını çıkararak yeni aldığım hoparlörleri başladım.

Veee sonuç mükemmel
    İlk başta biraz çekince vardı. amfi hoparlör güç uyumsuzluğu olurmu acaba diye.
    Ama müzik film ve oyun denemelerim sonucunda bu korkum geçti
    z906 nın amfisi mahçup etmedi beni gayet uyumlu çalıştılar.

Özellikle müzik konusunda sonuç mükemmeldi.
    z906 nın uydularıyla karşılaştırlmaz bile

hoparlörlerin bana maliyeti yaklaşık 2000 lira oldu.
    bir müddet böyle kullanacağım.
    Daha sonra ilerde avr aldığımda salona sineme sistemi kurmak için bu hoparlörleri kullancağım.
    ve tekrar z906 uydularını kendi sistemine bağlayacağım.
    Ammmaaa belki de belli olmaz bunları böyle bırakırım sonuç geröekten çok hoşuma gitti

Not: şu anda işerinde olduğum için sistenin fotolarını ekleyemiyorum.
    Ama en geç yarın akşama kadar eklemiş olurum merak edenler için.

ayrıca sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 27 Mart 2017; 11:24:22 >

• Demekki amplifikatörü söylendiği kadar kötü değilmiş.Bende uzun zamandır logitech x-540'ı değiştirmeyi düşünüyorum ama piyasada doğru düzgün 5.1 ses sistemi kalmadı.Bir ara bende vatana gittim z-906 yı almaya dinledim bas yönünden x-540 la kıyaslanamaz ama tiz seslerde x-540 daha iyi gibi gelmişti.Galiba bunun sebebi de x-540 ın çift hoparlörlü olması ve üst hoparlörün tiz ağırlıklı olarak ses vermesi, alttakinin de mid sesleri vermesiydi.O yüzden almaktan vazgeçmiştim.O kadar sene geçmiş üst düzey ses sistemi üretiyorsun hala tweeter yok ve z5500 e göre daha sorunlu çabuk bozulan bir ses sistemi çıkıyor ortaya.Yurtdışında bilmem ama ülkemizde kesinlikle şuanki fiyatını haketmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdm6 -- 6 Nisan 2017; 13:47:36 >
  • Neden herbirini farklı aldınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir sisteme para yatıracağınıza baştan gidip 2. el üst seviye bir avr ile uydularını alsaydınız keşke. 2000 TL ye gayet güzel bir sistem kurulurdu hatta daha iyisi. Ben yıllardır avr kullanırım pc de. 6 ohm olayına da takılmanıza gerek yok 4 ohm değerinin altına inmeyin yeter. Gerçi düşük ses seviyelerinde çok sorun yaratmaz zaten de 2 ohm bile olsa, o değerde hoparlör seti olmaz zaten en fazla 2 adedini paralel bağlamanız gerekir yada oto hoparlörlerinden almanız. Ara ara sahibindene bakıp üst seviye 2. el bir avr denk getirebilirsiniz. Üst seviyeleri genelde alanlar temiz kullanır çiziksiz bile denk getirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Neden herbirini farklı aldınız?

Sadece center magnat. Ön ve arkalar dali.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sozuak

Böyle bir sisteme para yatıracağınıza baştan gidip 2. el üst seviye bir avr ile uydularını alsaydınız keşke. 2000 TL ye gayet güzel bir sistem kurulurdu hatta daha iyisi. Ben yıllardır avr kullanırım pc de. 6 ohm olayına da takılmanıza gerek yok 4 ohm değerinin altına inmeyin yeter. Gerçi düşük ses seviyelerinde çok sorun yaratmaz zaten de 2 ohm bile olsa, o değerde hoparlör seti olmaz zaten en fazla 2 adedini paralel bağlamanız gerekir yada oto hoparlörlerinden almanız. Ara ara sahibindene bakıp üst seviye 2. el bir avr denk getirebilirsiniz. Üst seviyeleri genelde alanlar temiz kullanır çiziksiz bile denk getirebilirsiniz.

Zaten amacım konuda da yazdığım gibi salona bir giriş seviye sinema sistemi kurmak.
    Önümüzdeki günlerde avr, bluray player ve subwoofer alacağım.
    z906 nın uydularını yine kendi sistemine takacağım yani:)

• PC için bile logitech, edifier, microlab gibi uyduruk markalara tonlarca para harcanıyor. O sistemler oyun yada film amaçlı elbette de müzik dinletir kutusunda da müzik için uygun DEĞİLDİR yazmaz yoksa satamazlar ama 1000-1500 TL ye alınan o sistemlerdeki ses kalitesi çok düşük. Uyduları bile değersiz 3-5 usd lik şeyler. Onu alacağınıza optik-dijital girişli all in one sinema sistemleri var onlardan 2. el subwooferi ile, uyduları ile tertemiz alırsınız. Hem radyosu da olur, dvd oynatıcısı da, pc yi açmadan mp3 de çalarsınız kumandası da mevcut. Ek analog cihaz da bağlanabiliyor modeline göre. Daha önce de Teknosa dan teşhir ürünü lg ev sinema seti almıştım 400TL e (açılmamış kutu 800 TL idi) 10 sene kadar önce. Onu sattım gittim 100 TL ye 110 volt amerikan sony STRde 835 aldım onu kullandım. Şimdi aonu kızımın bilgisayarına taktım kendime 750 TL ye Str-DA1200es almıştım sinema sistemi için daha üstünü alınca pc ye aktardım. Yine Sony nin XB serisinin büyük kabinlerinden aldım bir çift sesi 10/1 açamıyorum bile ses şikayeti olmadığı halde. Sony PAscal 6.1 aktif subwooferli hoparlör setini 4 ayakla birlikte 175 TL ye aldım. SAVE356 diye geçer. Biraz araştırmacı olun aldığınız ürünler çok amaçlı olsun. Yazık ediyorsunuz çinlilerin uyduruk ürünlerini alarak.

• Ölü bir yatırım olmuş bence.
  • Aynı markanın farklı serileri farklı sese sahiptir. Bence tamamı aynı seri olsa daha iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Ölü bir yatırım olmuş bence.

Konuyu iyi okusaydınız amacımı anlardınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Aynı markanın farklı serileri farklı sese sahiptir. Bence tamamı aynı seri olsa daha iyi olurdu.

fronlar ve surroundların aynı olması şart değil.
  • Logitech neden twitterli hoparlör yapmıyor anlamıyorum.. Adamlar Tiz düşmanı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Logitech neden twitterli hoparlör yapmıyor anlamıyorum.. Adamlar Tiz düşmanı..

Gerizekalılar da ondan. Dayıyorlar transistörlü amfiyi, içine de dandikten bir dac koyuyorlar oldu sana ses sistemi.

Anca bilmeyenleri kandırıyorlar.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Ne diyeyim bilemedim. Size her biri farklı hoparlörlerinizle kolaylıklar diliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.