Şimdi Ara

LOGITECH-X230'cular BURAYA!!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
3
Favori
43.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: golge3546

quote:

Orijinalden alıntı: ultraylmz

quote:

quote:

ewt üretimden kalmış bnde alacaktım ama onun yerine logitech s220 aldım çok memnunum

Hocam ben x 230'u aldıktan bir süre sonra;tv de kullanmak için birde s220 almıştım o zaman kücük boyutlu diye,fakat ertesi gün iade ettim.
    Sesi çok kötü geldi bana.
    Cahilliğimi hoşgör ama,s220'nin neyinden memnun kaldım anlamadım

daha once hiç ses sistemi kullanmadım bu ilk ses sistemim oluyor ve almadan once çok araştırdım nakit olarakda elimde fazla yoktu çoğu kişi s220 onerdi sesi fullesemde hiç bir seste bozulma veya cızırtı yok seside yeterli bnce basınıda bilemiyorm iyimi kotumu daha once kullanmış olsam bilrdimde bana yeterli geliyor sm nedn iade ettin ??

Benim iade sebebim dediğim gibi;sesi hoşuma gitmedi.
    Aslında hoparlör çapı küçük olduğu için tereddüt ederek aldım.Logitech'tir dedim kalitesine güvendim ama yanılmışım.Markası ne olursa olsun bu işin belli kuralları var,eğer derinden yumuşak iyi bir bas istiyorsan çapı 20cm'den küçük (hadi 18cm diyelim) woofer'a sahip ses sistemi almıcaksın.

Bunun sebebi:Basları zayıf kalacak ve sende eko dan takviye yapacaksın, 60hz yetmeyecek 120hz yetmeyecek ve daha üst frekanstaki basları artıracaksın,o zamanda sanatçının seside bas olarak çıkmaya başlayacak sırf gümgürtü dinleyeceksin.Fakat çaplı hoparlörlerde baslar daha güçlü olduğu için bu durum minimum seviyede olur.Kabinde önemli tabi...

Kaliteli sesten amacımız;cihazın, her enstrumanın sesini diğerine karıştırmadan vermesidir...Baslarda derinlik yok,tangur tungur ses veriyor vs vs.diyenlerin demek istediği de bu...

Sen kaça aldın bimiyorum ama bugün s220'nin fiyatı 60tl civarında bu fiyata biraz daha çaplı sistemler var.S220'nin özelliği her yere sığabilmesi,yer sorunu olmadıktan sonra alınmaz bence.Ama seni cihazından soğutmak istemem güle güle kullan.Benim amacım s220'yi kötülemek değil.Logitech, sınıfının bir numarası bence.Hangi modeli olursa olsun aynı kategorideki diğer markalardan daha iyidir...
    13 yaşımdayken evdeki küçük teybin hoparlörlerini söküp kabin yaparak başlayan bu merakım yüzünden kabinlere,müzik setlerine dünyanın parasını döktüm.Bu gün 100 liralık sistemlerin ses kalitesini tartışıyoruz. Nerden nereye...

Bu arada:insan kulağının duyabileceği ses frekans aralığı 20hz ile20.000hz (20khz) dir.Bunun atıyorum; 500hz'ye kadar olanını bas,500hz'den 3-4khz'ye kadar olanını mid,(orta ses)daha yüksek olanını da tiz olarak duyarız.Ekolayzer kanalları üzerindeki yazılara bakılırsa bunlar görülür.Ayrıca hiçbir hoparlör bütün sesleri tek başına veremeyeceği için ses sistemlerinde,düşük frekans(bas),yüksek frekans(tiz) hatta orta frekans hoparlörleri ayrı ayrıdır.
    Biraz uzattım sanki:)Çocukluğundan beri ses sistemlerine ilgi duyan,günde 4-5 saat müzik dinleyen birisi olarak bu tecrübelerimi paylaşmak istedim.Bilen bilir zaten bunları...

bnde ses sistemlerinde aşırı cahil olduğum için pek dediklerinde anlamadım sadece memnunum ses sistemimden 60 liraya aldım bnde bide alma sebebimde bu ürünü satan sitelerde alanların veya elinde olanların yorumlarına baktımm herkes memnun olduğunu fln yazıyordu forumdada boyle yorunlarla karşılaştım onerenler fln oldu ilk defa beğenmeyen birini gordum tabi olabilir ne diyeyim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ewt üretimden kalmış bnde alacaktım ama onun yerine logitech s220 aldım çok memnunum

Hocam ben x 230'u aldıktan bir süre sonra;tv de kullanmak için birde s220 almıştım o zaman kücük boyutlu diye,fakat ertesi gün iade ettim.

daha once hiç ses sistemi kullanmadım bu ilk ses sistemim oluyor ve almadan once çok araştırdım nakit olarakda elimde fazla yoktu çoğu kişi s220 onerdi sesi fullesemde hiç bir seste bozulma veya cızırtı yok seside yeterli bnce basınıda bilemiyorm iyimi kotumu daha once kullanmış olsam bilrdimde bana yeterli geliyor sm nedn iade ettin ??

Aslında hoparlör çapı küçük olduğu için tereddüt ederek aldım.Logitech'tir dedim kalitesine güvendim ama yanılmışım.Markası ne olursa olsun bu işin belli kuralları var,eğer derinden yumuşak iyi bir bas istiyorsan çapı 20cm'den küçük (hadi 18cm diyelim) woofer'a sahip ses sistemi almıcaksın.

Bunun sebebi:Basları zayıf kalacak ve sende eko dan takviye yapacaksın, 60hz yetmeyecek 120hz yetmeyecek ve daha üst frekanstaki basları artıracaksın,o zamanda sanatçının seside bas olarak çıkmaya başlayacak sırf gümgürtü dinleyeceksin.Fakat çaplı hoparlörlerde baslar daha güçlü olduğu için bu durum minimum seviyede olur.Kabinde önemli tabi...

Kaliteli sesten amacımız;cihazın, her enstrumanın sesini diğerine karıştırmadan vermesidir...Baslarda derinlik yok,tangur tungur ses veriyor vs vs.diyenlerin demek istediği de bu...

Sen kaça aldın bimiyorum ama bugün s220'nin fiyatı 60tl civarında bu fiyata biraz daha çaplı sistemler var.S220'nin özelliği her yere sığabilmesi,yer sorunu olmadıktan sonra alınmaz bence.Ama seni cihazından soğutmak istemem güle güle kullan.Benim amacım s220'yi kötülemek değil.Logitech, sınıfının bir numarası bence.Hangi modeli olursa olsun aynı kategorideki diğer markalardan daha iyidir...
    13 yaşımdayken evdeki küçük teybin hoparlörlerini söküp kabin yaparak başlayan bu merakım yüzünden kabinlere,müzik setlerine dünyanın parasını döktüm.Bu gün 100 liralık sistemlerin ses kalitesini tartışıyoruz. Nerden nereye...

Bu arada:insan kulağının duyabileceği ses frekans aralığı 20hz ile20.000hz (20khz) dir.Bunun atıyorum; 500hz'ye kadar olanını bas,500hz'den 3-4khz'ye kadar olanını mid,(orta ses)daha yüksek olanını da tiz olarak duyarız.Ekolayzer kanalları üzerindeki yazılara bakılırsa bunlar görülür.Ayrıca hiçbir hoparlör bütün sesleri tek başına veremeyeceği için ses sistemlerinde,düşük frekans(bas),yüksek frekans(tiz) hatta orta frekans hoparlörleri ayrı ayrıdır.
    Biraz uzattım sanki:)Çocukluğundan beri ses sistemlerine ilgi duyan,günde 4-5 saat müzik dinleyen birisi olarak bu tecrübelerimi paylaşmak istedim.Bilen bilir zaten bunları...

bnde ses sistemlerinde aşırı cahil olduğum için pek dediklerinde anlamadım sadece memnunum ses sistemimden 60 liraya aldım bnde bide alma sebebimde bu ürünü satan sitelerde alanların veya elinde olanların yorumlarına baktımm herkes memnun olduğunu fln yazıyordu forumdada boyle yorunlarla karşılaştım onerenler fln oldu ilk defa beğenmeyen birini gordum tabi olabilir ne diyeyim

Estağfirullah beğenmemek de demek.Cahil olan benim.
    O zamanlar iade ettiğim için ilgimi çekti sadece...

Not: mesajda bir değişiklik yapmıştım sana yetiştiremedim.istersen tekrar oku.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Estağfirullah beğenmemek de demek.Cahil olan benim.
    O zamanlar iade ettiğim için ilgimi çekti sadece...

Not: mesajda bir değişiklik yapmıştım sana yetiştiremedim.istersen tekrar oku.

hepsini okudum bilgilendirdiğin için çok teşekürr

• quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

pardon arkadaşlar mesaj yanlış yere aldı benim aldığım sistem x530 yani bunun 5+1 lik hali

quote:

hiçbir şeyden soğumadım sony ve pioneer den soğuduğum kadar. nerede o çocukluğumuzda dinlediğimiz sonylerin ses kalitesi dolgun bası . şimdilerde bit pazarında, II. elcilerde tekrar tekrar dinliyoruz. teknolji ilerliyor bunlar geriliyor. eskiden küçüktüm param yoktu alamıyordum. şimdi alabilirim ama sesleri hoşuma gitmiyor. Şairin dediği gibi bizmi yanlış gidiyoruz acep liman mı eğri

İmzana bayıldım dostum:)))
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MotunBinTuman -- 23 Şubat 2020; 1:6:26 >
  • aldıgım gunden beri.her gün illaki müzik dinlemek isteyeceksiniz.heleki lil jon'un sarkıları.muzıkte bassı verıyor bırakmıyor.arkada playbacklerı tamamlıyor.araba bası gıbı degl bum bum bum vurup bırakmıyor.sankı muzıge gore subwooferı yumusatıyor.10 yıl gecsede kımseye satmam logitech x230 <3
  • bu ürünü sıfır almak istiyorum. nerede bulabilirim acaba?
  • ya arkadaşlar form baya önce yazılmış ama bişey sormak istiyorum bende de logitech x-230 var da bayadır kaldırmıştım dolapda duruyodu öylece takiii bi gün aklıma gelene kadar çıkarmadım falan neysee :) bugun pc takıyorum çalımıyo ışık falan yanıyo ama ses çıkmıyo acaba pc giriş kablosunda mı problem vardır ?
  • buradyım
  • arkadaşlar,
    elimde x230 ses sistemi var ve bu sistemi led tvime bağlamak istiyorum. d-smart uydu alıcısı kullanıyorum.
    yardımınız gerekiyor.

teşekkürler
  • Bu sistemi xboxa baglayabilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Shorh

Bu sistemi xboxa baglayabilirmiyim?

3.5 mm jack girişi varsa bağlayabilirsin.
  • usta subwofer kötü biraz sana ses sistemimi önerim jwin a100 2+1 anfili ses sistemi alcaksan tabi
  • bu alet süper bir alet yalnız canımı sıkan bir şey var:

bazı mp3 ler de uydular sızlıyor. müziğin bazı yerlerinde sızlama oluyor. sanki alet zemine oturmamış da ses dalgaları titretiyor gibi. mp3 mü bozuk uydu mu cortluyor bazı sesleri verirken anlamadım pek. ustalar ne der bu konuda
  • Uydular üst frekansları ince tiz sesleri veremediği zaman bu tarz durumlar normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. elden satan olursa sorunsuz ve temiz olduktan sonra alabilirim. PM atabilirsiniz.
  • Haziran 2007 den beri kullanıyorum tık yok.Cok kalite sistem. Şiddetle tavsiye ederim.
  • arkadaşlar elinde temiz kutulu x230 olan satmak isteyen arkadaşlar olursa pm atın görüşelim...

ürün kendi kutusu olmalı temiz sorunsuz olmalı garanti vs aramıyorum zaten yeterki temiz olsun..
  • Arkadaşın dediği Gibi Tizler Bass'lara Göre iyi değil Çünkü Bass Tizi Eziyo :D
    O yüzden Bide Tizleri iyi olan bi Hoparlör Alıcaksın Sğlam bide Ses Kartı Sonra KEyfine Bakıcaksın :D

Şekilde Görüldüğü gibi :D

Logitec x230, Visionic Vs132 , M-audio Fast track Usb :D

• Arkadaşlar Logitech x230 satıyorum, İzmir'den isteyenler bana ulaşabilir. İlanı aşağıdadır:

http://forum.donanimhaber.com/m_74937978/f_//tm.htm#74937978

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 9 Mayıs 2013; 10:51:07 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.