Şimdi Ara

Logitech G430 vs. SteelSeries Arctis 3

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ikisi de aynı fiyat.
    Hangisi ve neden? yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• Up
  • Logitech almanı öneririm. Steelseries'in modellerine göre bağlantı türleri değişiyor. Dediğin modelde sürücüleri güzel ancak 3.5mm ses çıkışına sahip. Yani stereo olarak kullanabiliyorsun. Logitech ise dolby destekli 7.1 sanal surround ses kartına sahip (zaten oyun modeli olduğu için ve G-Software ile çalıştığı için koymak zorunda).

Sonuç olarak; müzik ve profesyonel işlemleri yapacaksan steelseries al (piyasadaki en iyi sürücülerden birine sahip). Oyun gibi 7.1 ses deneyimine ihtiyacın varsa logitech al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fivesecond -- 19 Mart 2018; 3:30:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonuç ne oldu hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisini de aldım. Çok profesyonel bir karşılaştırma yapamayacağım ama arctis 3 daha yüksek ama daha kalitesiz ses veriyor. Özellikle müziklerde.
    Logitech'in sesi bir nebze az diğerine göre lakin ses kalitesi bass-mid-tiz dengesi olarak çok çok üstün arctis'den. Hiç cızırtı etmiyor. Maalesef arctis baya bozuyor sesi.
    Arctis 3 ise konfor açısından çok üstün, kulaklık padleri yumuşacık kattiyen rahatsız etmiyor. Logitech bir süre sonra hafif acıtıyor kulakları.

En nihayetinde ses kalitesi benim için en önemli kriter olduğundan logitech'i tercih ettim ve arctis'i birine hediye ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 22 Nisan 2018; 17:53:57 >

• Müzik değilde oyun performansını da bir degerlendirseydiniz keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşünen arkadaşlar için bende yorum yazayım.
    Arctis 5 sipariş ettim, kullandım ve sonuç resmen facia. Şuan kullanmakta olduğum Logitech G430 çok daha eski bir kulaklık olmasına rağmen Arctis 5'i deler geçer bu kadar net.
    Hem oyunlarda hem müzikte test ettim. Merak eden arkadaşlar içinde söyleyeyim. Ben bir Youtuber ve Yarı Prof CS:GO Oyuncusuyum. Oyunları iyi bir derecede oynamaktayım CS:GO, Pubg, ETS2, Rocket League, BF, COD vs. yorumumu dikkate almanızı tavsiye ederim.

G430
    +Çok daha rahat
    +Ses Kalitesi inanılmaz derecede Arctis 5'e göre iyi (7.1 Dolby, Müzik ve Oyun olarak)
    +Mikrofonu daha kaliteli
    -Sesi Arctis 5'e göre daha az (LGS_8.72.107_x64_Logitech yazılımı ile daha fazla ses alabilirsiniz G430 ile)
    -Eski Model

Arctis 5
    +Işıklandırması ve ambiansı güzel
    +Yazılımında seçeneği fazla
    +Game ve Chat ayarı mevcut
    -Mikrofonun elastik yapıda olması kötü bana göre
    -Ses inanılmaz derecede kötü G430'a göre
    -Kafa bandı kötü (G430'da yukarı aşağı ayar mevcut)
    -Kulaklık çok dar ve inanılmaz baskı yapıyor ama alışınca sıkıntı olmayabilir.

Burada oyun ve müzik kıyaslaması yapmaya bile gerek yok. Arctis 5 inanılmaz kötü. Sırf müzik için bile alınmaz. Aldım pişman oldum. Logiteche bir çok laf ettim videolarımda ve canlı yayınlarıma ama pişmanım. Kesinlikle Logitech alacağım..

• bilgisayarda iyi de g430 ses felan ayarlanıyor güzelce kaliteli de ama ps4 de çok düşük ses alıyorum :/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.