Şimdi Ara

Logitech G430 VoiceMeter ile Dolby 7.1 Ses Yükseltme Ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
10
Favori
12.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Logitech G430 'u satın aldıktan sonra fark ettim ki tüm sesler yeterince yüksek değildi. Hatta kısık olması arızalı olduğunu düşünmeme neden oldu.

USB aygıtından ayırıp direkt Yeşil jakı Anakartın Hoparlör-Kulaklık çıkışına taktığımda ses Stereo olup yükseliyor fakat Logitech Gaming Softwaredeki Dolby 7.1 özelliği kayboluyordu.

Çözümlerde çoğunlukla windows ses ayarlarından FM ses kalitesine çekilmesi yazıyordu.Kimi yerlerde sadece EQ ayarı öneriliyordu.Ama yine yetersizdi.

Amacımız oyunlarda sesin algılanabilir yönü(Logitech Dolby sayesinde) ve müziklerde kristal berraklığında bozulmadan kaliteli AŞIRI yüksek ses.

Yabancı forumlarda gerekse türk sitelerde iyi bir çözüm bulunmadı. Bir kaç ses yükseltme programı sonrası en uygun programın Voice Meeter isimli program olduğunu gördüm. Çünkü bu program DOLBY 7.1 sesi iptal etmeden yükseltmeyi başarıyordu. Diğer programlarda 7.1 çalışmıyor ses stereo kalıyor.

W10 64bit Ent. LTSC sistemli bilgisayar,

Şimdi adım adım ayarları ekran görüntüleri ile anlatıyorum, tüm aşamaları kontrol ediniz. Eksik, yanlış bir ayarda DOLBY 7.1 devrede olmaz(oyunlarda önemli) veya ses eskisi gibi kısık gibi kalır.:

Gerekli program 1
    logitech Gaming Software 8.92.67
    /en_ch/software/lgs/ sitesinden
    64bit :https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/gaming/LGS_8.92.67_x64_Logitech.exe

Gerekli program 2
    Ses yükseltme yazılımı :https://www.vb-audio.com/Voicemeeter/ sitesindenhttps://download.vb-audio.com/Download_CABLE/VoicemeeterSetup.exe

Bu iki programı birbiri ardına yüklendikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınız.

İnce hassas ayarlar ;

Şimdi görsellerle ayarları yapıyoruz.

Voicemeeter programı yanlış ayara bazen geçebilir, geçtiğinde ses gelmez. A1 ayarından daima MME seçeneğini seçiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skypol -- 22 Mayıs 2019; 14:24:35 >

• Görseller konuda açılmıyordu, başka bir yere yükledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skypol -- 22 Mayıs 2019; 14:18:45 >
  • Kardeşim sen varya bitanesin bitane yanımda olsan yanaklarını sıkıcam sarılcam sana. Kulaklık şahlandı uçtu gitti seste gram bozulma yok. Varsada ben hissetmiyorum. Ellerine sağlık çok teşekkürler. Dahada ince ayarlar keşfedersen benimlede paylaş lütfen.
  • Bu arada surround seslerini 11den 10a indirince ses direk netleşiyor ve yine aynı yükseklikte bir ses elde ediliyor bilginize.
  • Çok teşekkür ederim.Böyle bir konuya da daha önce yorum gelmemesi de enteresan, g430 en fazla kullanılan kulaklıklardan bir tanesi. Ses kalitesi arttı ve bozulmadan dinleye biliyorum da çok teşekkürler tekrar tekrar.
  • Çalışmanız %100 işime yaradı fakat voiceMeeter Input hoparlör kurulumunda yapılandırma seçerken Stereo mu yoksa 7.1 mi (resimde belirtildiği üzere) seçicez orası kafamı karıştırdı.Cevap verirseniz çok sevinirim.Logitech G430 VoiceMeter ile Dolby 7.1 Ses Yükseltme Ayarları
  • kardeşim süper anlatmıssın ama benim sorunum şu logitech programı benim kulaklıgı görmüyor kulaklık g635 bende o görmedigi için ghup indirdim ondada bu ayarları yapabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: annieateşyaksın

Çalışmanız %100 işime yaradı fakat voiceMeeter Input hoparlör kurulumunda yapılandırma seçerken Stereo mu yoksa 7.1 mi (resimde belirtildiği üzere) seçicez orası kafamı karıştırdı.Cevap verirseniz çok sevinirim.Logitech G430 VoiceMeter ile Dolby 7.1 Ses Yükseltme Ayarları
    Bende Stereo. Buna rağmen Dolby olarak oyunlarda 360 derece çevresel ses iyi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skypol -- 10 Ocak 2020; 23:27:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypol

Bende Stereo. Buna rağmen Dolby olarak oyunlarda 360 derece çevresel ses iyi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    bende 8.92.67

9 8.92.67 Windows 8, Windows 7,
    Windows 10 19-APR-2017 64 bit https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/gaming/LGS_8.92.67_x64_Logitech.exe
    https://logisupports.com/logitech-gaming-software/

Windows uyumluluk ayarlarıyla açmayı dene. benım sıstem w10 64bit entp LTSC Sürüm 10.0.17763 Yapı 17763
  • Konu yararlı, ilk mesajı beğenip konuyu da favorilerime aldım. Keşke böyle konuları sabitleseler.
  • Başkan bende de G-231 var onı şeyler yapsak olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihbyk

Başkan bende de G-231 var onı şeyler yapsak olurmu ?
    tüm kulaklıklara
  • çok teşekkürler ben dobly atmos kulanamıyordum usb den baglı oldugum için

Logitech Pro X 7.1 kulanıyorum jak dan bagladıgımda oluyordu ama ben butun nımetlerınden faydalana bılmek ıcın usb den baglıyordum dedıgınız program efsane uctu resmen alet ve en ufak bir bozulma yok tekrar cok tesekkurler allah gonlune gore versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypol

tüm kulaklıklara

Alıntıları Göster
    ustam eline koluna emeğine sağlık uzun süredir olan bi sorunum çözüldü performans çok iyi fakat şuan aktif olarak oynadığım pubg lite' da aşırı rüzgar sesi var kendim sabit kalmadan rakibin yerini ayırt edemiyorum rüzgar sesini azaltmak için bi çözüm var mı ?
    Bide ek olarak uygulamayı arka planda çalışmasına izin veremiyor muyuz kapatınca ses gidiyor sürekli girip uygulamayı çalıştırmamız mı gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ens_06 -- 23 Nisan 2020; 5:49:57 >
  • Ens_06 E kullanıcısına yanıt
    Bende logitech G35 var.Dediğiniz gibi pubg lite da rüzgar sesi oluyor ama oyun başlayınca ses kesiliyor.Ama örneğin araç sesinin çok olduğu yere bakıyorsun ama araç orada değil.Ses yönü konusunda sıkıntı var gibi sanki.
  • MME seçili olmalı ve sonrasında restart yapın.Logitech G430 VoiceMeter ile Dolby 7.1 Ses Yükseltme Ayarları
  • Aksi Müddea A kullanıcısına yanıt
    Olmuyor kardeşim yapamadım sen nasıl yaptın ya?
  • Valla ben bu konudan faydalanalı çok oldu, kulaklığı sonradan kuzene verdim hiç hatırlamıyorum :/
  • Hocam merhabalar konu acılalı baya uzun olmuş ama yine de sorayım.Bende G533 var ve G Hub kullanmiyorken ses fena değildi ama yine yetersizdi.G Hub yüklendikten sonra daha da düştü.Soyle bı fark var G533 te Dolby 7.1 yok DTS 7.1 var bir şey fark eder mi acaba sizin söylediğiniz işlemleri yapsam.İşe yarar mı?
  • Ne.Constantine N kullanıcısına yanıt

Bende Logitech G430 var, programla bağı olmadan müzik,film ses kalitesi için DTS, Dolby'den daha net iyi.

Ancak oyunda çevresel ses tespitlerinde dolby daha belirgin oluyor .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.