Şimdi Ara

Lisede yurtta kalmak nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
16.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 senedir yurtta kalmayı çok istiyorum.
    10. sınıfım anadolu lisesi öğrencisi.
    Ama 2 senedir en büyük engel babam.
    Yurtta kalamazsın,yapamazsın oralarda diyor.
    Nasıldır? Hiç yurtta kaldınız mı?
    Geniş çaplı bir konu olsun bu,yurtlar hakkında bilgi verilsin çok süper olur.
    Cevaplarınızı bekliyorum...

• lise yurtları hakkında bir bilgim yok ancak üniversitede 3 senedir yurtta kalıyorum. Yurt hayatı iyidir, eğlencelidir. Zaman zaman hatta çoğu zaman zordur. Çünkü hiç bir işini senden başka biri yapmaz. Evdeki rahatlığı bulamazsın ama eğlenirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MirabLe

lise yurtları hakkında bir bilgim yok ancak üniversitede 3 senedir yurtta kalıyorum. Yurt hayatı iyidir, eğlencelidir. Zaman zaman hatta çoğu zaman zordur. Çünkü hiç bir işini senden başka biri yapmaz. Evdeki rahatlığı bulamazsın ama eğlenirsin.

Üniversite çok farklı ya.Ablam anlatır da bazen,seviye farkı çok var arada.
    Keşke üniversitede olsam hiç bunları yaşamasamda ah..
    Rahatlığa çok alıştım,hatta rahatlıktan kaçıyorum diyebilirim.
    Evde bir işi bile ben yapmıyorum hepsini annem yapıyor.
    Okuldan geldim mi bilgisayar,sonra uyku tekrar okul.
    Bu kısır döngü ne ders çalıştırıyor,ne de hayata atılmamı sağlıyor.
    Ben istiyorum ki şu asosyalliği kırayım,sürekli duygusal hüzünlü hayattan kendimi bir sıyırayım hayırlısıyla şurada 2 senem kalmış onu ders çalışarak geçireyim de üniverside düzenli bir hayatım olsun.
    Yok abi,olmuyor kaç senedir burdayım.lise giriş sınavını bile zar zor kazandım,bir gram ders çalışmadan.
    Üniversitemi yakmak istemiyorum.
    Ama işte aklımda hep bir soru,pişman olur muyum..Geri dönme gibi bir husus olamaz.Çünkü gittim mi alışmak zorundayım ve 2 sene mi orada geçirmem lazım.
    Yemek konusu,kurallar konusu..
    Merak ediyorum hepsini.Bunları yaşayanlar bana anlatırlarsa fikir sahibi olurum dedim.

• evin varken yurtta kalman saçma ve baya zor olur bence,hem de bu yaşta.sonradan pişman olursan geri dönüşün de yokmuş.iyi düşün derim.
  • Ben liseyi ve ortaokulun bir kısmını devlet parasızda kalarak öğrenim görmüş biriyim... Sorularını sor yardımcı olmaya çalışayım... Benden lütfen 5-6 yılın özetini isteme...
  • küçük bir araştırma ile neyin ne olduğunu öğrendim arkadaşlar
    ilginiz için teşekkürler.
  • kararını merak ettim
  • Hiçbirşey sana anlatıldığı gibi çıkmaz bundan emin ol,ve yurt hayatı bence dandik birşeydir anlaşamadığın insanlara denk gelebilirsin evin rahatlığı orda olmaz..Ev varken yurt istemek dünyadaki en saçma şeylerden bir tanesidir,iyi düşün derim gitmeden önce..
  • Elini yüzünü yıkamayan, kişisel temizliğini yapmaktan aciz, ayda bir banyo yapan, yemek yerken ağzını şapırdatan vb. birilerine denk gelirsen ya katil olursun yada kafayı yersin.
  • harikulade
  • quote:

Orijinalden alıntı: juRiSt´z

kararını merak ettim

hemen söyleyeyim,dişimi sıkıcam mecburen.
    annem babamda (hatta kime söylediysem,arkadaşlar olsun ablam abim herkes..) bu kadar isteksizken beni göndermeye 2 senemi daha burda geçiricem.
    katlanıcam,üniversiteye bırakıcam hayalleri bakayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eqqkqq

quote:

Orijinalden alıntı: juRiSt´z

kararını merak ettim

hemen söyleyeyim,dişimi sıkıcam mecburen.
    annem babamda (hatta kime söylediysem,arkadaşlar olsun ablam abim herkes..) bu kadar isteksizken beni göndermeye 2 senemi daha burda geçiricem.
    katlanıcam,üniversiteye bırakıcam hayalleri bakayım.

bence de en doğrusunu yaparsın

• Lise 3 te 1 ay kadar yurtta kaldim,oradan nasil kacmak zorunda kaldigimi ne sen sor ne ben soyleyeyim.Rahata duskun ozgur yasamaya alismis birisiysen adapte olmakta zorlanabilirsin.
  • Evet.Babam her yurt konusu açıldığında bunu söyledi bana.
    Ama işte kafama yerleştirmiştim bikere burdan gidicem diye.
    İlk defa burda kalmak istiyorum ben dedim kendi kendime.
    Bu her ne kadar sizlere göre belkide değersiz birşey olsada benim bunu kabul etmem benim açımdan gerçekten çok önemliydi.Yurt yok artık:) öyle söyleyeyim.ve bu gece bunu kabullenmenin sarhoşluğunu yaşıyorum.
    mutlu olucak mıyım? onu zaman göstericek belki ama yurda oranla sanırım daha mutlu olucam.
  • Çok eğlenceli olur yurt hayatı.Ordakilerle arkadaş gibi değil kardeş olursun.Ama tek sorun var ders çalışamazsın.Yani ben yurtta kalırken öyleydi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.