Şimdi Ara

Lise Saç Yasağı 147 arandı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
6
Favori
5.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

istanbul'sa ben ilçe milli egitimi ararim..saka yapmıyorum....ciddiyim.....
  • Hakkını sonuna kadar savunuyorsun dostum helal olsun saygı duydum. Örnek vatandaş budur işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr4uzer

"...Allah'ın ve Peygamber'in haram kıldığı şeyleri haram saymayan..." Tevbe-29 Eğer hadisler doğru değil böyle bir ibare niye var Kur'an'da?

Peygamber efendimizin söylediği hadisler var ama bunları söyledikten 200 yıl sonra yazıya geçirildiler. Kulaktan kulağa türlü değişimlere uğramamışlarsa benim adım fatih değil. Nereden bileceksin haram kılıp kılmadığını?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dalyarka

quote:

"...Allah'ın ve Peygamber'in haram kıldığı şeyleri haram saymayan..." Tevbe-29 Eğer hadisler doğru değil böyle bir ibare niye var Kur'an'da?

Peygamber efendimizin söylediği hadisler var ama bunları söyledikten 200 yıl sonra yazıya geçirildiler. Kulaktan kulağa türlü değişimlere uğramamışlarsa benim adım fatih değil. Nereden bileceksin haram kılıp kılmadığını?

Hadislerin toplanırken ne titizlikte toplanıldığını bilmiyor musun? Kur'an'a aykırı olmayan hadisleri kabul ette geri kalanını sonra zaten kabul edeceksin ben sana uydurma hadis yok demiyorum ama siz araştırmadan etmeden büyük çoğunluğunu inkar ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cr4uzer -- 30 Eylül 2014; 14:10:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

Hakkını sonuna kadar savunuyorsun dostum helal olsun saygı duydum. Örnek vatandaş budur işte.

Hocam hakkimi savunmaya calisirim daima. Ama genelde zararli cikiyorum Gecen senede iki uc kere basima gledi boyle olaylar okulda. Din kulturu hocasiyla sorun yasadik. Kizin biri erkegin atesine bakmis hasta oldugu icin. 1 ders boyunca konustu dayanamayip tartismistik. En sonunda arkadasimin siz ahlak bekcisi misiniz demesiyle disipline gitmistik kizi tehtid etti hatta babani ararim diye mecburen arkadas ceza yedi uzklastirma aldi Bayan ogretmenin bana hakaret etmisi uzerine baya bi ezmistim onu (hakaret etmedim veya ayibini felaj soylemedim) . aglayarak cikmisti siniftan basim yine belaya girdi uzulmustum kadina sonra ozur diledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 30 Eylül 2014; 15:58:11 >

• istiyorsan başörtü takabilirsin, istediğin kadar uzatabilirsin o zaman. Etek falan da giymen gerekebilir dostum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dalyarka

quote:

Hadislerin toplanırken ne titizlikte toplanıldığını bilmiyor musun? Kur'an'a aykırı olmayan hadisleri kabul ette geri kalanını sonra zaten kabul edeceksin ben sana uydurma hadis yok demiyorum ama siz araştırmadan etmeden büyük çoğunluğunu inkar ediyorsunuz.

Tamam bırakalım tartışmayı. Ben Kur'anı tek rehberim alarak devam ediyorum. İkimizin de fikri değişmeyecek. Konunun çok dışına çıktık. Bir daha alıntı yapmazsan sevinirim. Dilersen özelden konuşuruz. Adamın konusunu baltalıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LivingDeads69

turban serbest geri kalan her sey yasak. dovme piercing , istavroz ve vb. simgeler vs. Yakinda Tanri'yla muzakereye girecekler pkkyla yaptiklari gibi ve ANNE KARNINA DA MUDAHALE EDECEKLER.

Tanri'nin verdigi saci CINSELLIK VE TAHRIK UNSURU gorenler okusun, Tanriya esas karsi gelen onlar aslinda. gerci onlarla hicbir tartismaya girmeyecegim ya... Yabanci hatunlarla yazisiyorum neler paylasiyorlar bir gorseniz. Ama ortada bir pislik bir sapkinlik yok. Onlara gore CIPLAKLIK cinsel organlarin ifsasi iken TOPLUMU kendi IDEOLOJISI yada PEDOFILI ile sekillendirmeye calisan nesne FETISISTLERINE gore SAC GOZUKMESI BIR FELAKET!

Hatta ak-it gstesine gore KARMA EGITIM TACIZI TETIKLIYORMUS. Bunlari yazanlarin INSANLIKLA NE ILGISI VAR? kafasi PEDOFILIYE calisan igrenc, kucucuk cocuklari bile seksobjesi goren bu SAPKINLARIN amaci ne? KIZLARI ERKEKLERDEN koparmak. Neden? Cunku, BIREY OLAMASINLAR cunku OGRENEMESINLER cunku GELISEMESINLER
    cunku oturup iki lafin belini kiramasinlar. VARSA YOKSA BIRILERININ AYARLADIGI 'ISTENMEYEN GODELERLE' EVLENDIRILIP EVE TIKILSINLAR. Sen toplumda
    her seyi yasakladikca CEHALET ARTAR CUNKU toplumu sadece KAFASI ORAYA CALISAN MALLARA CEVIRIRSIN.

+99999999999999999...

• sakal bırakmak serbest mi

• gaza geldim bende uzatacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_kaan

quote:

Orijinalden alıntı: RecepB10

quote:

quote:

Uzun saç Allah'ın emri mi ? Nasıl karşılaştırabiliyorsun

Ben uzun sac tanrisina inaniyorum.Onun emri bu sekilde belki?

Senin inanıp inanmaman devletin başındakileri ilgilendirir mi ? Sence onlar uzun saç tanrısına mı inanıyor ?

Laik bir devlette karisamaz kardesim.Devletin dini İslam degil.Cogunluk inaniyor olabilir,ama İslam devleti falan degiliz.

Laik bir devlette 90 sene saç uzatmak yasaktı.Sağolsun İktidarın atılımıyla artık uzun saça karışamıyorlar.İslam devleti olsaydık geçen 90 sene önceden bu yasak hiç olmamış olurdu çünkü islamda saç uzatılmaya karışılmaz hatta Hz. Muhammed (S.a.v.) de saçı uzun olduğundan dolayı sünnet sayılıp sevap bile kazanabiliyorsun.Yani İslam Saç uzatmaya karışmaz hatta destekler amma velakin 90 sene laik diye geçinen bir devlette yasaklanabilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skins

sakal bırakmak serbest mi

Sakal bırakmak halen daha Yasak
  • karizmaaa1907 K kullanıcısına yanıt
    İslam Devleti Diye Bir şey olamaz.

Devlet'in Dini Olmaz.Halk'ın Dini Olur.

Ayrıca erkekde uzun saç oldukça çirkin oluyor.Kamu'da kılık kıyafet kanunu bu yüzden var.İnsanların itici görünmesini engelliyor.Şuanda belirli kısıtlamalar var,ilgili kanun maddelerini okursanız göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Aura

İslam Devleti Diye Bir şey olamaz.

Devlet'in Dini Olmaz.Halk'ın Dini Olur.

Ayrıca erkekde uzun saç oldukça çirkin oluyor.Kamu'da kılık kıyafet kanunu bu yüzden var.İnsanların itici görünmesini engelliyor.Şuanda belirli kısıtlamalar var,ilgili kanun maddelerini okursanız göreceksiniz.

İslam Devleti Diye Bir şey olamaz diye bir şey olamaz. bkz (Büyük Selçuklu Devleti,Anadolu Selçuklu Devleti,Osmanlı devleti)

Sen kendi ağzınla söylüyorsun uzun saç (bana) çirkin geliyor diye Demokratik ülkelerde bir kişinin dediği olmaz bunu halka sorarsın çoğunluk ne dediyse o olur.1 kişi uzun saç çirkin duruyor der 10 kişi uzun saç güzel duruyor der.ve çoğunluğun dediği olur. Umarım anlayabilmişsinizdir.

• karizmaaa1907 K kullanıcısına yanıt
    Arkadaş Devlet'in Dini imanı olmaz.Devlet Topluma hizmet eden kuruluştur.Bir çok farklı dine inanan insanlara hizmet eden bir şeyin Dini olmaz.

Yönetenlerin Dini Olur.Halk'ın Dini olur

Kamusal Alanda uzun saç ve sakala ben de karşıyım.kamuda her şeyin bir düzeni olması gerekir.Sen adama izin verirsen adam bunu sonuna kadar kullanır o zamanda ortalıkta saç sakaldan geçinilmez.

Memur olmak isteyen varsa Aşırı saç ve sakaldan vazgeçmek zorundadır.Burası bir aile şirketi değil efendim.Herkes den fikir alınmaz.Kurallar konulur ve uygulanır...

Allah'a şükür ki Devlet'imiz islam devleti veya başka bir dine ait bir Devlet Değil.Din,Dil,Irk ayrımı yapmayan LAİK bir devletiz.İslam devletlerinin halini görüyorsunuz bok götürüyor.

İran'da 26 yaşındaki bir kızı asacaklar.Sebebini biliyor musun ? Tecavüzcüsünü öldürdüğü için kızı asacaklar.İslam Devleti böyle oluyor.Doğru düzgün bir islam devleti yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Aura

Arkadaş Devlet'in Dini imanı olmaz.Devlet Topluma hizmet eden kuruluştur.Bir çok farklı dine inanan insanlara hizmet eden bir şeyin Dini olmaz.

Yönetenlerin Dini Olur.Halk'ın Dini olur

Kamusal Alanda uzun saç ve sakala ben de karşıyım.kamuda her şeyin bir düzeni olması gerekir.Sen adama izin verirsen adam bunu sonuna kadar kullanır o zamanda ortalıkta saç sakaldan geçinilmez.

Memur olmak isteyen varsa Aşırı saç ve sakaldan vazgeçmek zorundadır.Burası bir aile şirketi değil efendim.Herkes den fikir alınmaz.Kurallar konulur ve uygulanır...

Allah'a şükür ki Devlet'imiz islam devleti veya başka bir dine ait bir Devlet Değil.Din,Dil,Irk ayrımı yapmayan LAİK bir devletiz.İslam devletlerinin halini görüyorsunuz bok götürüyor.

İran'da 26 yaşındaki bir kızı asacaklar.Sebebini biliyor musun ? Tecavüzcüsünü öldürdüğü için kızı asacaklar.İslam Devleti böyle oluyor.Doğru düzgün bir islam devleti yok.

Sen ne güzel anlatsanda ben anlamakta direniyorum dersen seni anlarım ve saygı duyarım. islam devleti saydıklarım arasında iranı göstermesem bile senin mantalitene göre haklı çıkmam için benimde laik bir devlette tecavüzcüsünü öldürdüğü için idam edilen 26 yaşlarında bir kız haberi bulmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizmaaa1907 -- 30 Eylül 2014; 19:05:30 >

• Söylenmiş ama bende söyleyeyim. Bu dertten daha önce bende muzdarip oldum fakat şuan serbest. Lisedeyken saçları omzuna ya da beline kadar uzananda bir çok arkadaşım oldu. Hakkını aramaktan vazgeçme.

Bu arada dini konularda tartışmalar olmuş bende fikrimi söyleyeyim. Kur'an da geçenler elbetteki emirdir fakat uyup uymamak herkesin kendine kalmış. Peygamber efendimiz zamanında saçını uzatmıştır ancak bildiğim kadarıyla bunlar dönem dönem olmuştur. Mesela yahudiler bir mevsimde uzatırken müslümanlar kesermiş sanırım yanlış hatırlamıyorsam.
    Elbette ki kimsenin saçına ya da sakalına karışmak istemeyiz ama temiz düzgün görünümlü bakımlı olduktan sonra zaten kim ne diye karışsın ki? Afedersiniz ama at hırsızı kılıklı birisini görünce insan pek olumlu düşünemiyor kusura bakmayın.
    Herkes kızların kapanmasını ya da kapanmamasını da dert etmeye başlamış. Elbette ki bu konuda bi özgürlük olmalı ama bu özgürlük en azından doğru düzgün olmalı. Kuru disiplin olupta şuna izin var buna yok denirse şuanki gibi saçmalıktan başka bir şey olmaz. Gelipte 10 yaşındaki kıza ailesi baskıyla başörtüsü taktırıyor diyip çıkmayın şimdi birde. Zaten aile baskısıyla o hale gelenler bir zaman sonra kendi yollarını seçiyorlar.
    Kapalı olan ya da açık olan bir çok insan tanıdım ve yakın arkadaşlarımda var ve çok iyilerini de gördüm çok kötülerini de. Birbirimizi siyasiler için yemeyi bırakıp bence inancımıza göre kendimizi şekillendirmeliyiz. Afedersiniz ama müslümanım diyorsanız haram helal günah sevap nedir ona göre davranmalı insan. Günahın bir seçenek değil yasak olduğunu bilmeli. Açık giyinene teşhirci gözüyle bakmamalı, "kapalı olsaymış abi" dememeli bence. Gerekirse kusuruda kendinde aramalı.

Kimseyle tartışma ya da kavga amaçlı değildir umarım yanlış anlaşılmam. Konuyu saptırdıysam kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur3161

quote:

Orijinalden alıntı: prckntr

Türban serbest saç yasak

allahın ateisti müslüman ülkedesin bu yüzden haddini bil kuranı kerimde yazıyor türban giymeyen her kadın günah işlemiş olur ama herkesin kendi günahına şimdi sen nie ordan türbanlılara laf atıyorsun ateiststen müslümanlara karşı saygılı olacaksın! ergen liseli eve her geldiğinde arabesk dinleyen

yüz yılın atarını yapmış lan adam

• quote:

quote:

Uzun saç Allah'ın emri mi ? Nasıl karşılaştırabiliyorsun

Ben uzun sac tanrisina inaniyorum.Onun emri bu sekilde belki?

Sese geldim

• Türban tak
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.