Şimdi Ara

Lise Dil Bölümü ve YGS-LYS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli donanımhaber kullanıcıları. Benim aklımda bir plan bulunuyor ve bu plan hakkında sizin düşüncelerinize başvurmak istedim. Aklımda bulunan plan şu şekilde;

Öncelikle lisede dil bölümü okumayı planlıyorum böylece LYS-5 için gerekli olan dil eğitimimi almış olacağım. Fakat ben birde sayısal derslerin eğitimini almak istiyorum. Lise dil bölümünde sayısal derslerin eğitimini alma gibi bir olanağım bulunmuyor. Bu yüzden bir ygs sayısal derslerin kursunu veren bir dershaneye yazılmayı planlıyorum. Böylece lisede dil eğitimi alırken, dershanede sayısal derslerin(Mat. Fizik, Kim. Biyo.) eğitimini alacağım. YGS sonucum güzel gelirse LYS'de hem sayısal oturumlara, hem dil oturumuna gireceğim. Örneğin DİL-1 performansım düşük geldi diyelim MF ya da TM bölümlerinden güzel bir puan çıkardım. DİL-1 düşük gelirse MF ya da TM üzerinden üniversite tercihi yapmayı düşünüyorum. Ya da tam tersi MF ya da TM puanlarım düşük gelirse DİL-1 puanım üzerinden üniversite tercihi yapmayı düşünüyorum. Böylece kendimi

• Dostum lisede sayısal derslerini alman daha mantıklı olur. Çünkü üniversite dil sınavlarında farkı LYS'de değil YGS'de yapan öne geçiyor. YGS'yi de özellikle matematiği sağlam olanlar yapabiliyor. Bu yüzden İngilizce yerine sayısal derslerine önem veren yoldan ilerlemeni öneririm. İngilizce için bir kursa kaydol veya kendin çalışarak evde öğren. 4 yılda sayısal bölüm seçen bir öğrencinin İngilizce öğrenmesi hiç zor değil. Lisedeki İngilizce kimseyi bir yere götürmeye yetmiyor, bu yüzden dil kurslarına ağırlık vermeni öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.