Şimdi Ara

Lise Alan Seçimi--Yardım! (TM-MF) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
16.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Güneş.

Ted 490 çekip Amerikan Kolejinden burs almam gerek diyodum, son sene tam 490 çektim, gönderm...

mannotcaring bizim lisemiz fen lisesinden zor sorularıyla meşhur zaten.

Bir kere 490 lık bir lisedeysen %99.9 okulda kelebek sistemi vardır okadar kolay kopya çekemessin.

Sonuç olarak %50 csb
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Napalım yani bilmem kaçla girdiysen

Ya şey böyle bi konuya baktım da ordaki eleman yazmıştı o yüzden yazmıştım ben de ama

Şöyle belirte belirte yazıp deli ediyorsunuz adamı tamam git bende düz liseye gidiyorum ne olmuş yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cartoon

Artık TM, Sayısal kalmadı ders seçiyorsun. Ama madem hukuk istiyorsun bir öneride bulunayım; sayısal ağırlıklı dersler seç son sınıfta sözelden dershaneye gidersin böylece sınavda ağlatırsın.

Hocam aynı şeyin laciverti işte

Ama şöyle de bi şey var üç sene boş yere o kadar şeyle uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Cartoon'un dediğini yap sen... Tm'ci için en iyisi o olur diğer tm'cilere farkını atarsın... Bu arada ya 11. Sınıfın sonunda ya da 12. Sınıfın ikinci dönemi tm'ye geç...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10.sınıf mf 11-12 tm
  • Benim de Matematik 2 (sözlüyle artırdı hoca )
    Fizik 4
    Kimya 3 ama 68'den
    Biyoloji 3
    Geometri 4 ve tüm Sözel dersler 4. Ama hiç çalışmadan 4 alabildim onlardan. Matematik sınavlarında kağıdın yarısı boş veriyordum zaten.
    Buna rağmen MF yani sayısal seçtim. Arkadaşların dediği gibi ileride TM'ye geçerim. Çünkü eminim ki fen derslerinde ve matematikte epey zorlanacağım

Bir de bizde kelebek sistemi var. Sınava herkes başka sınıfta giriyor. Mesela ben en önde hoca karşısında oturuyorum, ve yanımda kimse yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fly Emirates

quote:

Orijinalden alıntı: un momento

Zamaninda herkese derdim TM oku. yarisi dinledi yarisi dinlemedi MF gitti. Mf gidenler 12 ye geldiklerinde TM ye gectiler. En bastan tm secenler zaten sorun yasamadilar.

Ayni durumu yasamak istemiyosan sanada soyliyorum, tm sec.

Zaten 2 3 sene sonra anliyosun ki hic atraksiyona gerek yokmus, iyikide tm secmisim.

Ben 460 ile girdim bir anadolu öğretmen lisesine, sayısal okuyorum, ilk dönem matematik 2, fizik, kimya, geometri 3, biyoloji 4'tü fakat bütün sözel derslerim 4,5'ti. Seneye TM'ye geçmeli miyim? Geçebilirim aslında ama TM'de sadece hukukun elle tutulur bir bölüm olduğunu düşündüğüm ve sayısal mesleklere ilgi duyduğum için geçemiyorum. Böyle giderse de duvara toslayacakmışım gibi geliyor. Ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.

Az once uzun bir yazi yazdim, sitenin azizligine ugradim silindi yazdiklarim, sinirlendim.

Kisaca 'gec' derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi un momento -- 15 Mart 2013; 21:39:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: I3y_I3urak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cartoon

Artık TM, Sayısal kalmadı ders seçiyorsun. Ama madem hukuk istiyorsun bir öneride bulunayım; sayısal ağırlıklı dersler seç son sınıfta sözelden dershaneye gidersin böylece sınavda ağlatırsın.

Hocam aynı şeyin laciverti işte

Ama şöyle de bi şey var üç sene boş yere o kadar şeyle uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Cartoon'un dediğini yap sen... Tm'ci için en iyisi o olur diğer tm'cilere farkını atarsın... Bu arada ya 11. Sınıfın sonunda ya da 12. Sınıfın ikinci dönemi tm'ye geç...

YGS'ye girecek olduktan sonra çalışır öğrenirim o fkb konularını, okuldaki hocalar da o konuda yardımcı oluyo zaten dershaneye de giderim onlar bi şekilde kapanır ya

• Akıcı konuşuyorsan, hazır cevapsan ve ezberin iyiyse üzerine de 2-3 tane dil yaparsan hukukta yapamayacağın şey yok. Dil öğrenmeyi öyle zor bir şey zannetme internette bir sürü ders veren çok güzel siteler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LzBlack

Akıcı konuşuyorsan, hazır cevapsan ve ezberin iyiyse üzerine de 2-3 tane dil yaparsan hukukta yapamayacağın şey yok. Dil öğrenmeyi öyle zor bir şey zannetme internette bir sürü ders veren çok güzel siteler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Ulan gitmişsin 487 almışsın, sonra fen derslerin zayıf bile değil, çalışkansın yani, daha "İlgisi olmayan yapamaz." ağzına vururum bak Duygu!

Sıralarımız çift kişilik bizim ondan onlar hep

487'yi de mi kopya ile aldın deyyus!

490 yaptım. hiç çalışmadım. saygılar

• quote:

Beyler 487'yle anadolu lisesine girdim. Notlarım iyi diyebilirim,

Matematik 3 (Sözlüyle 4)
    Geometri 4
    Fizik 4
    Kimya 4

onun dışında 4'üm falan yok hiç.

Hukuk istiyor gibiyim, TM okumak istiyorum, ama -biliyorsunuzdur işte- ailemin bir diretmesi var MF oku diye.
    3 sene boş yere o kadar fenle uğraşmak da istemiyorum, MF'de istediğim bi bölüm bile yok

Yardım beyler

kesinlikle tm seç, f-k-b baba dersler. okulda gördüklerinle yetinirsen ücra üniversitelerin müh bölümlerinde sürünürsün. yaşamadan bilemezsin. fen işi başka iş. gerçekten fedakarlık yapamayacaksan senelerini boşa harcama

• quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

quote:

Beyler 487'yle anadolu lisesine girdim. Notlarım iyi diyebilirim,

Matematik 3 (Sözlüyle 4)
    Geometri 4
    Fizik 4
    Kimya 4

onun dışında 4'üm falan yok hiç.

Hukuk istiyor gibiyim, TM okumak istiyorum, ama -biliyorsunuzdur işte- ailemin bir diretmesi var MF oku diye.
    3 sene boş yere o kadar fenle uğraşmak da istemiyorum, MF'de istediğim bi bölüm bile yok

Yardım beyler

kesinlikle tm seç, f-k-b baba dersler. okulda gördüklerinle yetinirsen ücra üniversitelerin müh bölümlerinde sürünürsün. yaşamadan bilemezsin. fen işi başka iş. gerçekten fedakarlık yapamayacaksan senelerini boşa harcama

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.