Şimdi Ara

Lisans tamamlama hakkında | Polonya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim bir sorum var Polonya' da lisans tamamlama hakkında.

Şuanda Polonyada bir şehirde erasmus yapmaktayım ve burası ile ilgili planlarım olduğu için 3 ve 4. senemi burada tamamlamayı istiyorum.

Şuanda meslek yüksek okulu 2. sınıf son dönemdeyim. Yani okul bitti Türkiye ve Polonya' da DGS sınavını beklemekteyim.

Sonuç olarak,

Benim Polonya da lisans tamamlamak için neler yapmam gerekiyor?

DGS ile geçiş için puan sınırı nedir?

İnternette bulduğum kaynaklar güncel değil, eğer güncel bilgiye sahip arkadaşlar var ise yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

• Hocam selamlar, bununla ilgili net bir süreç yok maalesef. TR'de aldığın tüm krediler Polonya'da sayılmayabilir. Başvuracağın üniversite ve bölüme göre kredi uyuşmaları hesaplanacak ona göre karar verilecektir sayılacak ve alacağın kredi sayıları. En iyisi, şu an Erasmus programı kapsamında bulunduğun üniversiteyle görüşmek. Hangi bölüme geçiş yapmak istiyorsan, doğrudan onun koordinatörüyle görüşebilirsin. Herhangi bir DGS sınavı ya da benzerine ihtiyacın yok orada eğitimini tamamlamak için.
  • Ben herhangi bir sınav gerekiyor sanıyordum, peki ingilizce dil sınavı yorgo veya benzeri birsey gerekiyor mu? Üniversite 3 sene bildiğim. Bu yüzden kaçıncı seneden ne şekilde başlanır fikrim yok açıkçası. Ben yine koordinatore mail atıp bilgi istiyorum şimdi. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Koordinatör ve diğer hocalardan cevap beklemekteyim şuanda.

Peki ayrıca bir sorum var,

DGS işin içine girerse, özelden geçeceğim için zaten özel okul parası + polonya okul parası ödemem gerekir.

Bu iyi oldu bir bakıma. Fakat bu şekilde lisans tamamlamak mümkün mü?
    Ek olarak buranın okulları 3 yıllık bildiğim kadarıyla, kaçıncı seneden başlarım? Ve ingilizce sınavı gerekir mi?

Teşekkür ederim tekrar tekrar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.