Şimdi Ara

Linux'ta Oyun Oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
28.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlerleyen zamanlarda inşallah bir Monster Notebook alacağım işletim istemi Linux gelecek.
    Linux açık kaynaklı olduğu için Windows'tan daha iyi olduğu duydum. Sorum şu;

Çoğu Windows destekli, Linux desteği olmayan oyunları Linux'ta nasıl oynayabilirim ? Adım adım anlatır mısınız. Şimdiden öğreneyim zaten linux u öğrenmem baya bi zaman alacak

Yoksa Korsan Windows mu yüklemeli miyim Oyun için Win7 mi önerirsiniz Win8 mi ? Linux mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bladrid -- 1 Ağustos 2014; 22:37:05 >

• Yani Ubuntu derken Ubuntu tabanında başka bir dağıtım olabilir. Mesela bende Ubuntu'yu sevmediğim için Linux Mint Cinnamon kullanıyorum. Zaten tek mesele DE ise istediğinizi kurarsınız Elementary OS i tavsiye etmiyorum ama. Böyle saçma bir distro görmedim , çok overrated görünümü yüzünden.

Bir ara Manjaro'da kullanmıştım evdeki diğer laptopta. Bana daha iyi geldi diyemem paket yönetimi için. Birini diğerine tercih ederim diyemem.

Ha tabi Windows'ta özellikle kopamam dediğiniz oyunlar varsa , her daim Windows bulundurmak mantıklı.

3 yıl önce tam geçiş yaptım GNU/Linux'a. Öncesi dual boot takılıyordum ama Windows 10 burnumdan getirdi. Tamamen elveda dedim.

O günden beri sadece Windows uyumlu oyunları almıyorum , Wine ile mükemmel çalışacak seviyede olsa dahi.

No Tux , no bucks
  • Windows + Linux kullanmanızı öneririm. Büyük ihtimal sizin bilgisayarınıza yüklü olan Linux dağıtımı Ubuntu olacaktır. Ubuntu'da nasıl oyun oynandığını öğrenmek için Wine'a göz atabilirsiniz :)

En iyi, Türkçe Ubuntu forumunun Wine konusu
    https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=210.0

Acemi rehberi
    https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0

Bir de yararlı olacağına inandığım bir başlık ; Windows'taki sık kullanılan programların Ubuntu'daki karşılığı
    https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38743.0

• Wine yükleyerek oyun oynayabilirsiniz. Ancak oldukça performans kaybı olabiliyor oyununa göre. Bir de DirectX 10 veya 11 kullanan oyunlarda Wine ne durumda bilmiyorum, DirectX 9 ile az çok çalışıyor ama daha üstleri oyunları hiç denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IDeoxysI

İlerleyen zamanlarda inşallah bir Monster Notebook alacağım işletim istemi Linux gelecek.
    Linux açık kaynaklı olduğu için Windows'tan daha iyi olduğu duydum. Sorum şu;

Çoğu Windows destekli, Linux desteği olmayan oyunları Linux'ta nasıl oynayabilirim ? Adım adım anlatır mısınız. Şimdiden öğreneyim zaten linux u öğrenmem baya bi zaman alacak

Yoksa Korsan Windows mu yüklemeli miyim Oyun için Win7 mi önerirsiniz Win8 mi ? Linux mu ?

Steam OS çıktı sayılır SteamOS çıkana kadar Linux Mint kullanırsınız çıktığında SteamOS geçersiniz

• Öğrenciysen lisanslı Windows alabiliyorsun. Bence al ve rahat et hem alışma sürecin, uyumluluk sorunların da olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

Öğrenciysen lisanslı Windows alabiliyorsun. Bence al ve rahat et hem alışma sürecin, uyumluluk sorunların da olmaz

Üniversite öğrencisiyim. Nereden alabilirim lisanli windowsu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IDeoxysI

quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

Öğrenciysen lisanslı Windows alabiliyorsun. Bence al ve rahat et hem alışma sürecin, uyumluluk sorunların da olmaz

Üniversite öğrencisiyim. Nereden alabilirim lisanli windowsu ?

http://forum.donanimhaber.com/m_83583172/tm.htm
  • Linuxta oyun oynama üzerine bu bloğu kurdum

http://linuxoyunlari.blogspot.com.tr/
  • Steam var linuxta ve gayet iyi calisiyor. Denemeni tavsiye ederim

• bende linux'ta oyun çalıştıracağım bunu nasıl yapabilirim ?
  • Oyun oynayacağınız bilgisayarınızda mutlaka Windows bulunsun. Linux'da oyun oynamaya çalışarak cihaza da kendinize de zarar vermeyin. :)
  • Ben Counter Strike Global Offensive ve DotA2 oynuyorum.Hatta hergün oynuyorum.Kullandığım işletim sistemi Ubuntu 15.10. Yaklaşık 1.5 yıldır Ubuntu üzerinde oynuyorum.CSGO fps oyunu olduğu için optimize ayarlarda 160-170 FPS alıyorum.Ayrıca makro ayarlarıda çalışıyor.Windows'ta aynı ayarlarda aynı performansı alıyorum.Ama mouse hissi bana Ubuntu'de daha iyi geliyor.DotA2 full özelliklerde 40-50 fps alıyorum.Optimize ayarlarda 120 FPS sabit.Windows 7'de full ayarlarda 60 FPS alıyorum.optimize ayarlarda 120 FPS sabit.Ama şöyle birşey var.Bu ayarlarım laptop için geçerli.4 yıllık orta alt-orta segment bir laptop.Masaüstün'de ise Dota2'de ubuntu'den windows'a göre çok fazla performans alıyorum.Zaman olursa detaylı anlatırım.Ubuntu'de oyun oynamak isteyenler youtube'dan penguin recording takip edip fikir sahini olabilirler.
  • Wine kullanarak Guild wars 2 bile kurdum ve oynadım...

Fakat Wine ne kadar trans bir uygulama olsada sonuçta emülatör ve sağlıklı değil.

Son update'de artık açmaması üzerine 8.1'e dönüş yaptım 6 ay sonra. Açıkcası kodlardan ve distro problemlerinden o kadar bunalmışım ki Windows geçince bi "ohhh ulan" oldum...
  • Aslına bakarsan steam sayesinde çoğu oynun desteği var :D Şuan oynayamadığım sadece LoL var linuxda onu da uğraşırsan halledersin wine ile :D Şöyle birşey de var dota 2 nin fps oranı linuxda windowsa göre daha yüksek :D Seçim senin taibiki... Önemli olan distro seçimi.
  • Arkadaşlar ubuntu 14.04'e steam yükleyemiyorum Uygulama merkezinden steam launcherı indiriyorum ,kuruyorum, açılmıyor.Dakikalarca beklememe rağmen nasıl çözebilirim ? Teşekkürler.
  • Arkada?lar ubuntu 14.04'e steam yükleyemiyorum Uygulama merkezinden steam launchery indiriyorum ,kuruyorum, açylmyyor.Dakikalarca beklememe ra?men nasyl çözebilirim ? Te?ekkürler.
  • Yazılımla uğraşacaksan sadece linux. Oyun oynayacaksan windows. ikisinide yapacaksan ikisinide kur. Linuxta vine ile felan uğraşma.
  • Oynayabilirsiniz , bir sürü Linux uyumlu oyun mevcut.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6670.0

Bu konudan takip edebilirsiniz.

Benim sistemden bir kare

Linux'ta Oyun Oynamak

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Baya dolu oyunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi ya , benim işimi görüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.