Şimdi Ara

Linux sisteminizde hangi oyunları oynuyorsunuz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
6.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    %10-15 performans farkı var addonlar kolayca kullanılabiliyor.
  • Dota 2

Linux sisteminizde hangi oyunları oynuyorsunuz.
  • direk indir ve çalıştır anlamıyla ücretsiz bir oyun olsun diye
    3d fps anlamıyla deneysel olarak bakınıyorum.
    https://xonotic.org/

q3a motorunu grafik açısından elemanlar bay bir geliştirmiş

ama oyun içinde hayvan gibi yerden düşerken silah monitöre sabit etiket gibi yapışık olması dışında eleştirilebilinecek bir durumu yok
  • HeavenLife H kullanıcısına yanıt
    0ad intel ekran kartıyla bile çok iyi çalışan bir oyun ancak yinede optimizasyon sorunları var kalabalık aksiyonda fps düşebilir.
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    Selam hocam hangi desktop environment'ı kullanıyorsunuz? EN üst bardaki sıcaklık cpu netowkr memory bilgileri için hangi paketi kullanıdınız? Ben arch-kde kullanıyorum ama widgetlardan kurtulmak istiyorum. Sizin bardaki göstergeler tam ihtiyacım olan
  • Urahara0 kullanıcısına yanıt
    MAsaüstü gnome hocam system monitörünün adı da mangohud.
  • Wine üzerinden çalışan Windows oyunlarını Linux oyunu diye yutturmuş konu sahibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linux sisteminizde oynadığınız oyunları sormuş linux oyunları değil. Ekstra olarak wine bir emulator değil dx-vk kullanan bir layerdir (oyun bazında).Tersine mühendislik ile üretilmiş muazzam bir açık kaynak Windows like kütüphanesi mevcuttur.Dx-opengl çevirmesi günümüzde dx-vulkan şeklinde olduğundan performns açısından windowsu geçtiği konular da mevcut dx9 için özellikle. Wine üzerinde gw2 gibi oyunlarda daha yüksek performans almanız durumu mevcuttur konuyu saptırmayınız.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loradona -- 13 Ağustos 2020; 14:58:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Wine bir emulatördür dedim mi, var mı mesajımda öyle birşey

• Hayır yok. Wine nin bir emulator olduğunu söyleme ihtimalinize karşı yazdım. Ofansif algılanacak bir durum değil

5 yıldır C ile firmware & sistem geliştiren birine sistem terminolojisi anlatıyorsun yani? bayılıyorum bu foruma.

• Terminoloji falan anlatmıyorum. Ne yaptığın seni ilgilendirir konuyu dağıtmaman adına yazmıştım gayet anlaşılır olduğunu düşünmekle birlikte dramaya girmek istemiyorum. İlginiz için teşekkürler

Wine bir emulatör değildir demek terminoloji anlatmaktır.

"Konu sahibi Windows oyunlarına Linux oyunu diye yutturuyor" demek konuyu dağıtmak değildir cunku KS gerçekten öyle yapıyor :

• TDK ya göre terminoloji:
    1. isim Terimler dizgesi:
          Tıp terminolojisi.

2. isim Terim bilimi.

Bildiğim kadarı ile Wine bir terim değil.

Diğer konuya gelirsek ben linux oyunu bu dediği birşey görmedim. Gördüysen alıntılayabilirsin. Bu yaptığın konuyu saptırıp gereksiz drama oluşturmaktan öte olmamakla birlikte can sıkıntısı gidermekte başka birşey değil

Ben Wine'ın internal yapısını ve kod ağacını biliyorım. öyle sadece C bilmek yetmez, Linux'a ek olarak Windows API'lerini Win32 programlamayı da bilmeyi gerektiren hardcore bir proje. Sen bırak Wine'ı, 200 satırlık standart bir Unix tool'un yapısını dahi bilmezsin. Cunku bilsen, böyle şeyleri öğretmeye kalkışmazdın :)

"Linux oyunu" => Linux sürümü üretilmiş oyun.

KS'nin Linux'ta oynuyorum dediği oyunların bir kısmı hiç Linux sürümü üretilmemiş oyunlar ve onları Wine ile çalıştırdığını belirtmiyor. tek dediğim şey bu, bunu dallandırıp budaklandırıp sanırım siz can sıkıntınızı gidermeye çalışıyorsunuz :

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.