Şimdi Ara

Linux on DeX desteği Galaxy S9, S10 ve Galaxy Tab S5e için de sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung’un akıllı telefonlarından özel bir ara yüz ile harici ekranlara görüntü aktarabildiği DeX teknolojisi temelde Android işletim sistemini temel alıyor. Daha gerçekçi bir masa üstü tecrübesi sunmak için firma Linux on DeX teknolojisini geliştiriyor.

Daha fazla cihaz

Beta sürecinde olan Linux on DeX teknolojisi ile ARM için geliştirilmiş Ubuntu ara yüzünü kullanarak harici ekranlara görüntü aktarmak mümkün oluyor. Böylece pek çok Ubuntu uygulaması çalıştırılabiliyor.

Ayrıca Bkz.Huawei dünyanın ilk otomobil 5G donanımını duyurdu

Normalde Linux on DeX özelliği Galaxy Note 9 ve Galaxy Tab S4 için beta sürecindeydi. Samsung özelliğe bir güncelleme yayınlayarak Galaxy S9, S10 ve Galaxy Tab S5e modellerini de kapsama alanına aldı.

Normalde Linux on DeX modu daha çok amiral gemilerinde kullanılıyordu ancak Snapdragon 675 yonga seti ve 4GB/6GB RAM barındıran orta seviyedeki Galaxy Tab S5e olması sevindirici. Zira yakın zamanda özelliğin belirli bir donanım gücü sunan alt seviyedeki cihazlara da geleceğini gösteriyoer.

Böylece Android 9.0 ve One UI ara yüzünün gerekli olduğu Linux on Dex programına toplamda 9 cihaz eklenmiş oldu. Henüz programın ne zaman beta sürecinden çıkacağı bilinmiyor.

• Nasıl bağlantı yapıldığını ve bu özellikle neler yapabileceğimizi de yazsaydınız faydalı olurdu.

• İşte budur. Güçlü donanım koyup da telefonu bilgisayar gibi kullanamamak saçmalık olurdu.

Apple görsün bunu değil MacOS çalıştırmak daha koyduğu kısıtlamaları bile kaldıramıyor hala. Ondan sonra çok stabil (!)

Asıl başarı birçok işlemi yapabilen ve faklı işletim sistemlerini bir arada çalıştıran Samsung'undur.

• Vardı zaten S10 ciktigindan beri kullaniyorum calisiyordu sadece resmi destek geldi diyelim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne bekliyorsun hocam sor soyleyeyim aktif kullaniyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne zaman windows 10 çalışacak onu merak ediyorum. Linux ile gelecek çok yok neticede.

• S8 Plus için ne zaman gelecek acaba?
  • o zaman ubuntu hacker'lar cihaza virüs atabilir bence.

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.