Şimdi Ara

Linux Mint Kurmak İstiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Selamlar. Bilgisayarım baya eskidi bu nedenle linux mint kurmak istiyorum şu an içinde windows 10 64 bit bulunuyor ve oldukça yavaş.

Sistem özellikleri şu şekilde

2 gb ram
    intel celeron n2830 işlemci
    intel HD Graphics

Her şey iyi güzel fakat eski atom işlemcili notebook a kurmak istediğimde boot edilemediğini gördüm (anakart desteklemiyordu sanırım)

Bu işlerden anlayan bilgili birilerine sormak istiyorum laptop modeli grundig gnb 1550 A1 B2 anakart vs olsun herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım kurarken birde rufusdan usbye yazdırırken bölüm düzeni vs nasıl olmalı

bilen cevaplayabilirse çok sevinirim.

• Yardım edebilecek kimse yok mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba.
    sisteminizin özellikleri sorun çıkarmayacak gibi görünüyor.
    öncelikle rufus ile yazdırırken usb'yi fat 32 ile biçimlendirmeniz yeterli.

sonrasında bilgisayar açılırken bios ayarına girip (f2 veya delete veya başka bir tuş) boot önceliğini hdd'ye değil de usb diske vermelisiniz. bilgisayar ilk açılışındaki ekranda bios için hangi tuşa basmanız gerektiği yazar. hatta bazıların da direkt boot aygıtını seçmek için de bir tuş vardır. (ben açılışta f12 ile hiç bios menüsüne girmeden usb ile seçip yoluma devam edebiliyorum)

xfce veya lxde gibi hafif bir masaüstü ortamı sistemi az kullanması açısından daha iyi bir seçim olacaktır.
    usb ile sistem açılınca açılınca wifi/bluetooth gibi aygıtları açıp/kapatıp kontrol ediniz kullanılabilir olduklarından emin olmak için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.