Şimdi Ara

Linux kurulu pc ye windows kurma.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
11.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Notebook almayı düşünüyorum ama alacağım notebook linux ben buna windows 7 kurabilirmiyim.?

• up.
  • Alacagın netbook özelliklerini söylersen yardımcı olabiliriz.Netbook internete gezinmek face girmek için alacaksan içindeki Linux kalsın emin ol windows üzerinden çok daha fazla performans alırsın keza en fazla çift çekirdek atom işlemci ile gelir yada 2 GB ram ile
  • zorla guzellik olmaz gparted live ile diskleri ntfs olarsk bicimlendirip kurabilirsin sahte kurarsan bu anlatimi helal etmem:
    netden gpartes live indir cdye yada flasa at boot et zaten turkce kolayca halledersn ntfs tpip mbilim pcye gcince dha ii anlatdm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limonik

zorla guzellik olmaz gparted live ile diskleri ntfs olarsk bicimlendirip kurabilirsin sahte kurarsan bu anlatimi helal etmem:
    netden gpartes live indir cdye yada flasa at boot et zaten turkce kolayca halledersn ntfs tpip mbilim pcye gcince dha ii anlatdm

MUhtemelen sahte kuracaktır hocam.Ama ben anlamıyorum linux bir şansı hak ediyor.Bende nefret ederdim linux dağıtımlarından her tarafı sorun uğraştırıyor diye.Şimdi ise Wİndows 8 yanına dual boot şeklinde Yüzüne bile pak bakmıyorum 8 in
  • linux bazi konularda kesinlikle ustun hocam haklisiniz w7 ve w8 anca bakim prog. istiyr

• Tabiki kurabilirsin ancak windowsun düşük bir sürümünü kursan daha iyi çalışır. Netbooklar linux ile çok iyi çalışır ancak windows 7 home premium yada alt versiyonunu kurduğunda daha hızlı çalışır
  • Arkadaşlar gerek kalmadı windows kurulu başka pc aldım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

Arkadaşlar gerek kalmadı windows kurulu başka pc aldım..

Hayırlı olsun demek düşer bizede .Yanlız HDD bir köşesine Linux kurup bir şans verebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PARS BİLİSİM

quote:

Hayırlı olsun demek düşer bizede .Yanlız HDD bir köşesine Linux kurup bir şans verebilirsiniz

Sağolasın.. Linux daha önce merak ettim netten indirip başka bir bilgisayarıma denemek için yükledim ama windowsa alışık olduğum için çok değişik geldi hemen temiz bir format ve windowsa geri dönüş oldu benim için..

• quote:

quote:

quote:

Sağolasın.. Linux daha önce merak ettim netten indirip başka bir bilgisayarıma denemek için yükledim ama windowsa alışık olduğum için çok değişik geldi hemen temiz bir format ve windowsa geri dönüş oldu benim için..

İkinci sistem olarak kullanmanız daha doğru olur.Şahsen ben öyle yapıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

İkinci sistem olarak kullanmanız daha doğru olur.Şahsen ben öyle yapıyorum

Haklısınız öylede olabilir.

• quote:

linux bazi konularda kesinlikle ustun hocam haklisiniz w7 ve w8 anca bakim prog. istiyr

hocam şu yöntemi anlatabilir misiniz?

bugün pcdepo'dan acer e1-571 aldım üzerinde linux kurulu yazıyordu. win 7 yüklemek istiyorum. yumi programıyla diğer bilgisayarımdan win 7 yi flasha attım. acer in bios tan sata yı ahci moddan ide moda çevirdim. usb ile çalıştırıyorum ve sonra
    syslinux 4.04 edd 2011-04-18 copyright 1994-2011 h peter anvin et al uyarısı çıkyor ve kalıyor ne yapılması gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: talha1481

quote:

linux bazi konularda kesinlikle ustun hocam haklisiniz w7 ve w8 anca bakim prog. istiyr

bugün pcdepo'dan acer e1-571 aldım üzerinde linux kurulu yazıyordu. win 7 yüklemek istiyorum. yumi programıyla diğer bilgisayarımdan win 7 yi flasha attım. acer in bios tan sata yı ahci moddan ide moda çevirdim. usb ile çalıştırıyorum ve sonra
    syslinux 4.04 edd 2011-04-18 copyright 1994-2011 h peter anvin et al uyarısı çıkyor ve kalıyor ne yapılması gerekir

Öncelikle gparted live cd si ile bölümleri ntfs olarak biçimlendirin yada silip yeni ntfs bölümler açın hocam.

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle gparted live cd si ile bölümleri ntfs olarak biçimlendirin yada silip yeni ntfs bölümler açın hocam.

bilgisayar yeni geldi ilk açtım zaten linux bilmiyorum hiç, formata kalkışmasam bile sürekli ekran ext2-fs (sda1): error: ext2_lookup: deleted inode referenced: satırlarıyla dolu ne işlem yapılacağını da bilmiyorum. fişi çekiyorum.? kardeşim teknik servisle irtibata geçmiş onda linux kurulu değil zaten gibi birşey söylemiş direk windows kurun demişler.
    gparted-live-0.14.1-6-i486.iso yu indirdim yumi den system tools/gparted (partition tools) seçerek flasha attım. sonra boottan flash ı seçiyorum ardından yine "syslinux 4.04 edd 2011-04-18 copyright 1994-2011 h peter anvin et al" uyarısı çıkıyor ne yaparsam yapayım bu uyarıyı alıyorum.

• quote:

"syslinux 4.04 edd 2011-04-18 copyright 1994-2011 h peter anvin et al" uyarısı çıkıyor ne yaparsam yapayım bu uyarıyı alıyorum.

ISO dosyasını Unetbootin yada Linux Live USB Crator ile yazdırmayı deneyiniz. Disk bölümlemesi yapmak aşağıdaki bağlantıdan Partition Wizard uygulamasını indirip Unetbootin ile USB belleğe yazdırabilirsiniz.

http://www.partitionwizard.com/download/pwhe7.iso
  • Bazı dağıtımlar her sistemde usb üzerinden boot etmeyebiliyor.Mümkünse DVD'ye çekip deneyin
  • bende laptop aldım linux kurulu geldi
    bu linux ü kökten nasıl sileriz? windows 7 çakıcam
    yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.