Şimdi Ara

Linux'a Geçmeli Miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , uzun süredir bu konu üzerinde düşünüyorum . Asus n550jv laptopum var ve Windows 10 yüklü fakat nedense hiç ısınamadım Windows'a . Sizce Linux'a geçmeli miyim? Ayrıca Linux'a geçersem hız bakımından herhangi bir değişiklik olur mu ?

NOT: Oyunla pek işim olmaz , genellikle Facebook ve YouTube'da zaman geçiririm .

NOT 2 : Linuxda driverların hepsi mevcut mudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne kullanıyordun eskiden mac mi?
    Mint kur en iyisi hizli ve stabil. 1 sene kullaniyorum tıkır tıkır
    Update diye günceleme seçenek var zorunlu deil ayrica windows gibi bir saat almiyor.bilgi sistem güvenliği de çabası

• En başından beri Windows kullanıyorum ve en başından beri ısınamadım 😀 Vizeler geçsin kurmayı düşünüyorum fakat hangi Linux dağıtımını kurmam gerektiği hakkında bir fikrim yok

• KeskinTr kullanıcısına yanıt
    Tabi buna cevap vermeden önce ne tarz bir şey aradığına ve şuanki Linux bilgine bağlı.

Hiç bir bilgin yok, ve ben sistemimi yükliyim, fazla güncelleme uğraşmıyım, sistemimim stabil olsun istiyorasan, Ubuntu veya Linux Mint deneyebilirsin. Eğer biraz stabil olsun, fakat sistemim güncel de olsun istiyorsan Fedora kurabilirsin. Çok fazla stabil olmasına gerek yok, en güncel şekliyle kullanıyım, aradığım her uygulamayı compile etme zahmetine girmeden dağıtımımda direk bulayım diyorsan Arch olabilir. Fakat Arch ve özellikle Gentoo, daha çok tecrübeli kullanıcılara odaklanmış durumda. Bu yüzden Ubuntu veya Mint ile başlayabilirsin.
  • Linux Mint 18 kurabilirsiniz.

Driverlar mevcut,ekran kartı,web cam,fn kısayolları,wi fi vs sorunsuz çalışır.
  • Huddleston kullanıcısına yanıt
    Şuanki Linux bilgim tamamen sıfır , hiçbirşey bilmiyorum diyebilirim . Windows'un saçma ve saatlerce süren güncellemelerinden ve Zaman geçtikçe yavaşlayan sisteminden açıkçası çok sıkıldım bundan dolayı farklı bir arayış içerisindeyim . Sizin dediklerinizden yola çıkarsam mint ya da ubuntu kuracağım . İkisinden hangisini tavsiye edersiniz ?

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Genellikle Linux mint tavsiye ediliyor , büyük ihtimalle mint kuracak gibiyim hele Bi vizeler geçsin de 😀

Aslında ikisi arasında öyle dağlar kadar fark yok, o yüzden imkanınız varsa usb'ye atıp, ikisini de yüklemeden bir deneyebilirsiniz. Ama Ubuntu kurmak istiyorsanız, bence Ubuntu MATE bakmanızı öneririm, daha iyi gibi duruyordu önceden kullandığımda. Yani ben sizin yerinizde olsam Ubuntu MATE ve Linux Mint'i usb'de, veya sanal bir bilgisayarda deneyip ona göre karar verirdim.
  • bu hafta ve önümüzdeki hafta vize sınavları olduğundan dolayı sınavlar bittiğinde dediğiniz şeyi denemeyi düşünüyorum . Artık Windows hapishanesinden firar etmenin vakti geldi 😀

• Hocam ben de iki uç hafta önce geçiş yaptım linux mint 18 cinnamon masaüstü kullanmanızı tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linux mint ile ubuntu arasındayım

Ubuntu kullanmadim ama linux mint windowsa daha yakin diyebilirim. Mac tarzi kullanmak isterseniz ubuntuyu secin goruntuye onem veriyorsaniz

• Gta5 i denedin mi?

Hallederim onu sikinti degil ya en azindan mantik su olucak playonlinux e steam kur oradan directx vs ardindan steam e gir oyunlari indir ve oyna sikinti oldu mu rahatsiz ederim sizi

• Tamamdir,ama o konudan olmasin.Cunku konu butunlugu bozulabilir

Ama zaten Winehq da Steam versiyonuna garbage denmis.Ya dual boot,ya da Windows sanal makina😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tabi ki ozrlden yazarim hocam sonucta linux destekli oyun degil

• Eyvallah😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teknoseyirin ubuntu incelemesini izledim baya hoşuma gitti gibi . Benim için görsel tabiki önemli ama iş sadece görselle de bitmiyor performans olarak ikisi arasında uçurum farklar var mı bilmiyorum

Ubuntu guzel ama windows 7 gibi sistemlerde kasmayan bilgisayarlar icin yani minimum eger kotu bir sistem varsa minimum 26mb ram isteyen arkadasima da puppy linux tavsiye ederim ama sistemi iyiyse ve oyun oynamak istiyorsa linux mint benim birinci tercihim hem oyun hem gorsellik ise ubuntu

• İntel i7 işlemci
    12 gb ram
    4 gb gt750m ekran kartı
    1tb hdd

Özellikler bunlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.