Şimdi Ara

linux a geçmeli miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşalar şimdi ben bunu nerdeyse 2-3 senedir düşünüyorum bi ara denemeye kalktım laptopta ama windowsun yanına kuramamıştım vs vs şimdi ben 3-4 ay önce yeni masaüstü topladım fakat bu windows delirtiyor sürekli bir sorun oluyor özellikle yıl dönümü güncellemesi sonrasında çıldırttı dosyalarımın bazıları bozuldu falan acaba linux a geçmeli miyim oyun açısından iyi değil diyolar ama ben 5 sene önce eski bir kasada wine diye bir program vardı onda denemiştim saints row açmaya çalışmıştım oyun ana menüye falan gelebilmiştim fakat windows kadar performanslı olmaz diyorlar sizce ne yapmalıyım steamda falan baya oyunum var bazıları linux destekliyor bazıları windows yani herkes linuxu baya övüyor bende merak ediyorum nasıl bir şey kullanmak istiyorum sizce ne yapayım ?

sistem özellikleri nedense değişik gözüküyor şuraya yazayım

işlemci: i5 4460
    ram: 8 gb kingston hyperx
    anakart: gaming 3
    ekran kartı: msi R9 380 2G

• burakoz211 B kullanıcısına yanıt
    kısa ve net oyun oynıcaksan linux e hiç bulaşma
  • Steam'den bak hocam, beğendiğin oyunlar Linux uyumlu ise devam et ancak değilse geçme. Linux henüz bir oyun platformu değil. Ama onun dışında gündelik işlerini halletmek istiyorsan sadece, Windows'ta durman hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

+ bütün kalbim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunlarımın bazıları var bazıları yok mesela gta 5, cod vs yani şu windowsun sorunlarından bıktım hem ondan kurtulmak hemde linux öğrenmek istiyordum ama eğer windows oyunlarını linux da açınca tam performans alamıyorsam mecbur windows kalacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakoz211

oyunlarımın bazıları var bazıları yok mesela gta 5, cod vs yani şu windowsun sorunlarından bıktım hem ondan kurtulmak hemde linux öğrenmek istiyordum ama eğer windows oyunlarını linux da açınca tam performans alamıyorsam mecbur windows kalacağım

Eger yukarda saydiginiz Gta5,Cod serisi vs olmadan yapamam diyorsaniz Windows ta kalin.

• quote:

Oynadigi oyunlara bagli birazda.Ben Cs:Go,Ets2,Mount&Blade,Civilization V,Football Manager ve Darkest Dungeon oynuyorum.Bana yetiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Oynadigi oyunlara bagli birazda.Ben Cs:Go,Ets2,Mount&Blade,Civilization V,Football Manager ve Darkest Dungeon oynuyorum.Bana yetiyor

Yani olsa iyi olur tabi bu wine programıyla gta açanlar var hani uğraştırması sorun değil açılıp düzgün bir şekilde oynayabiliyorsam geçmek isterim sürekli windowsla uğraşmak yerine linux a geçerim diye düşünüyorum

• burakoz211 B kullanıcısına yanıt
    Gta gibi agir oyunlarin Wine ile oynanmamasi gerektigini dusunuyorum.Bence Windows ta kalin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece oyunların olup olmaması ile alakalı değil, çift ekran kartı varsa bumblebee kurmak zorunda kalabilirsiniz. Olan oyunlar da ne kadar düzgün çalışıyor malum. Eğer linuxu merak ediyorsanız dualboot yapabilirsiniz ama sadece Linux ile oyun oynayamazsınız.
  • Çift ekran kartım yok sadece 1 tane r9 380 var o zaman farklı bir hdd ye linux kurup dual boot yapayım ama en son yüklediğimde sadece linux açılıyordu windows açılmıyordu

• Çiftten kastım eğer işlemcinin kendi ekran kartı varsa otomatik oyunda diğer ekran kartına geçmen için ekstra yazılım gerekiyor.
  • Ha evet işlemcinin de var i5 4460

• quote:

Orijinalden alıntı: furyzer0

Sadece oyunların olup olmaması ile alakalı değil, çift ekran kartı varsa bumblebee kurmak zorunda kalabilirsiniz. Olan oyunlar da ne kadar düzgün çalışıyor malum. Eğer linuxu merak ediyorsanız dualboot yapabilirsiniz ama sadece Linux ile oyun oynayamazsınız.

Bumblebee Nvidia kartlar icin yalniz

Amd nin surucusune boyle bir sey kurmaya gerek yok diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Hocam csgo performansı Windows a göre nasıl? Ve hangi Linux u kullanıyorsun acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evdekielvis E kullanıcısına yanıt
    Ayni,hic bir fark goremedim.Ki zaten Cs Go cok ucuk sistem isteyen bir oyun da degil

Linux Mint kullaniyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hiç bulaşma
  • AAA oyunlar oynuyorsan bulaşma yoksa denemekten zarar gelmez 8 gb ramin var sanal makinede dene bir kaç dağıtım beğendiğini kurarsın sonra. Komple windowsu bırakmak zorunda da değilsin dual boot yapabilirsin.

• Eğer oyun oynayacaksan steam falan var ama windowstan rahat edecekaen geç bence.

• Dual boot, oyun icin win , diger her sey icin linux. Bence optimal formul bu sekilde. Antivirus de yok windowsta, auto update kapali, sadece steam . Linux te takil istedigin gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.