Şimdi Ara

Linksys WRT110 hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forumda daha önceki mesajlara bir gözattım ama aradığımı bulamadım.
    Linksys WRT110 kullananların yorumlarını almak isterim.
    Ve esas öğrenmek istediğim şu: Bu cihazda WDS (wireless distribution system) özelliği var mı?

Teşekkürler...

• Bu cihazdan kullanan hiç yokmu?
    Kullananlar cihazın menülerine bir baksa, WDS özelliği varmı diye. Wireless bölümünde olabilir.
  • ben bu cihazdan aldım ama ayarını yapamadım..

daha doğrusu nasıl yapıldığını bilmiyorum..
  • Firmaya e-posta ile sordum. Cihazın WDS özelliği yokmuş malesef.
  • WDS ne olaki arkadaşlar...cahilliğimin kusuruna bakmayın nolursunuz..?
  • Ben bu router'ı daha yeni aldım. Henüz bir problem çıkarmadı. Sinay gücünde, bağlantıda bir problem yaşamdım ancak benim evim küçük bunu belirtmem lazım. Bence fiyatına göre gayet başarılı. Çok profosyonel olmasada oldukça ayrıntılı ayarlar yapılabiliyor. Tasarımı şık. Özellikle kablo abonesi olup ucuz yollu wireless ve router çözümü arayanlara tavsiye ederim. Scientific atlanta modemi olanlar modemin ip si ile router in ip si aynı olduğu için sorun yaşayabilirler. Yapmanız gereken sadece router in ip sini değiştirmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kater1977
    Ben bu router'ı daha yeni aldım. Henüz bir problem çıkarmadı. Sinay gücünde, bağlantıda bir problem yaşamdım ancak benim evim küçük bunu belirtmem lazım. Bence fiyatına göre gayet başarılı.

Yorum ve katkı için teşekkür ederim. Cihaz küçük ve kompakt bir makine. Basit router fonksiyonu için gayet iyi. Ama WDS özelliği olmadığından almaktan vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06
    WDS ne olaki arkadaşlar...cahilliğimin kusuruna bakmayın nolursunuz..?

WDS: Wireless Distrubution System
    Teorik olarak bildiğim şudur: Kablosuz ağı genişletmek için kullanılan bir sistemdir. WDS desteği olan cihazlar birbiri ile kablosuz olarak bağlanır. Kablosuz yayın ağı genişler. Ayrıca kablosuz olarak aldığınız bağlantıyı ethernet portlarından tekrar dağıtmak mümkün hale geliyor. Mesela: WDS desteği olan modem ve routerı bağladınız diyelim. Routerın ethernet portuna kablo takarak bilgisayarları LAN/internete dahil edebilirsiniz.
  • wrt110 alacağına asus wl-520 gu al 100 liraya. DD-Wrt veya tomato firmware yükle. Çıkış gücü 251 mw a kadar yükseltilebiliyor, antenide sökülebiliyor. wrt110 dan kat be kat daha iyi bir router almış olursun. USB portuda cabası (ftp server)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix
    wrt110 alacağına asus wl-520 gu al 100 liraya. DD-Wrt veya tomato firmware yükle. Çıkış gücü 251 mw a kadar yükseltilebiliyor, antenide sökülebiliyor. wrt110 dan kat be kat daha iyi bir router almış olursun. USB portuda cabası (ftp server)

Aslında dediğinde haklısın. Zaten amacım routerı ihtiyacım olduğu için kullanmak değil sırf farklı ağ konfigürasyonları oluşturup denemeler yapmak. Bahsettiğin router ilave firmware ile çok farklı özelliklere sahip olabiliyor. Birara forumda bahside geçmişti yanlış hatırlamıyorsam.
    Siz asus wl-520 gu routera firmware yükleyip denemeler yaptınız mı?
    Bahsettiğiniz firmware ile cihazın kazandığı özellikler konusunda ayrıntı bulabileceğim bir link vs. var mı?
    Teşekkürler...
  • ben 520-gu kullanıyorum kendim tomato usb mod (teddy_bear) ile.
    dd-wrt.com vehttp://www.linksysinfo.org/forums/showthread.php?t=60185 den bilgi alabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim.
    Linki inceliyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_30340437/mpage_1/key_//tm.htm#30340437
    Buda daha önce forumda bir arkadaşın paylaştığı bilgi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.