Şimdi Ara

Linkin Park' ın tarzı tam olarak ne? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
0
Favori
12.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dmc_dmx_mim

black metali neden küçümsyorsunuz anlayamadım ayrıca popüler olduğundan dolayı söylediğim bi lafa bu kadar takılmnız yanlış yazıyı tamamen okumanızı tavsiye ederim

@viking kardeş hiphop umsu metal olmaz olsa olsa rap imsi metal olur ilk önce hip hop ın ne olduğunu öğrenmeni tavsiye ederim.başkalarının yanlışından önce kendi yanlışını aramanı tavsiyede ederim.bu arada benim söylediğim bi tarz değil sadece bi benzetmeden ibaret.umarım sözlerimi bi düello olarak kabul edipte beni kötülemeye çalışmazsın.söylediklerim öneriden ibaret hepsi bu

o yazdığım tarz benzetmesini ciddiye almışsın ya sana daha ne diyeyim, gerçi lp yi müzik yapıyor diye ciddiye alıyorsan bunu da alman doğal. Black metal i hakkı ile yapan immortal , Rotting Christ gibi grupları küçümsemiyorum hatta arada bir dinlerim de ama black metal yapan bir çok grup işin mokunu çıkardı (norveçteki olaylardan faydalandılar mesela , yada saçma sapan sahne şovuna döktüler işi zaten işi abartmak uğruna yapmadıklarını koymadılar metalcilerin adı bu adamlar yüzünden iyice satanist e çıktı.)

• evet dostum hatta adamlar baya bi satanistlikle alakalılarmış kilise yakmalar falan aslında haklısın ama genel olarak black metal sağlam gruplar var seninde dediğin gibi
  • quote:

evet dostum hatta adamlar baya bi satanistlikle alakalılarmış kilise yakmalar falan aslında haklısın ama genel olarak black metal sağlam gruplar var seninde dediğin gibi

Çoğu satanist zaten:)

Bir metalcinin yolculuğu (Buydu adı galiba) belgeselinde bu klise yakma olayları felan açıklanmıştı birazcık.isteyen edinip izleyebilir.
  • ilginç gerçekten bu satanistlik olayları metal fanlarını gerçekten çok zor duruma düşüyor
  • quote:

ilginç gerçekten bu satanistlik olayları metal fanlarını gerçekten çok zor duruma düşüyor

Edit:Ben bu mesaja cevap yazmıştın nereye gitti:kafayı yiyorum galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wristcutter -- 26 Ağustos 2007; 21:55:01 >
  • altern rock biliyorum ama bazı şarkılarında rapçi olan daha baskın oluyor(örn: faint) çoğu şarkısında da arya rap sıkıştırılmış ama genel olrak altern rock diye düşünüyorum

FAINT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yMch! -- 26 Ağustos 2007; 21:53:33 >
  • quote:

evet dostum hatta adamlar baya bi satanistlikle alakalılarmış kilise yakmalar falan aslında haklısın ama genel olarak black metal sağlam gruplar var seninde dediğin gibi

Yapmaya çalıştıkları müzikleri ile bir yere gelmek değil sıradışı olarak bir yere gelmeye çalışmak , bu sebepten black metal ve lp genelde eski metalciler tarafından pek sevilmez çünkü metal ruhunu taşımazlar amaçları müziğimizle insaları kendimize çekelim değildir. Bunlar piyangodan mı çıktı ? hayır ; yine bazı yeni yetme dinleycilerin özentisi mi desem ne desem bilmiyorum o yüzden türediler. şöyle bir iki örnek vereyim çevremden , iki arkadaş konuşuyor biri şöyle diyor " lan olm burzum diye bir grup var duydun mu hiç manyak bir şey? varg denen adam mayhem vokalinin beynini silahla dağıtmış (adamı müziği için değil cinayet işleyip hapse gidiği için dinliyor ) yada yine benzer bir şey eleman creadle of filth videosu izlemiş arkadaşına video da kiliseyi basıp rahibin bağırsaklarını yiyor falan diyor öteki bu sıradışılık yüzünden hemen bir ara yöneticilik yaptığım foruma gelip böyle bir grup varmış bu gurubun albümlerini bulabilirmisiniz diye istekte bulunuyor. Bilmem anlatabildim mi ?

• dostum yerden göğe kadar haklısın ne diyim gerçi biraz konuyu dağıttım.kesinlikle gençlik için tehlikeli bir durum ne diyebilirim ki üzülüyorum gerçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

quote:

Yapmaya çalıştıkları müzikleri ile bir yere gelmek değil sıradışı olarak bir yere gelmeye çalışmak , bu sebepten black metal ve lp genelde eski metalciler tarafından pek sevilmez çünkü metal ruhunu taşımazlar amaçları müziğimizle insaları kendimize çekelim değildir. Bunlar piyangodan mı çıktı ? hayır ; yine bazı yeni yetme dinleycilerin özentisi mi desem ne desem bilmiyorum o yüzden türediler. şöyle bir iki örnek vereyim çevremden , iki arkadaş konuşuyor biri şöyle diyor " lan olm burzum diye bir grup var duydun mu hiç manyak bir şey? varg denen adam mayhem vokalinin beynini silahla dağıtmış (adamı müziği için değil cinayet işleyip hapse gidiği için dinliyor ) yada yine benzer bir şey eleman creadle of filth videosu izlemiş arkadaşına video da kiliseyi basıp rahibin bağırsaklarını yiyor falan diyor öteki bu sıradışılık yüzünden hemen bir ara yöneticilik yaptığım foruma gelip böyle bir grup varmış bu gurubun albümlerini bulabilirmisiniz diye istekte bulunuyor. Bilmem anlatabildim mi ?

Abi katma beni:D.Yeni yetme felan deme.Bak 18 olacağım 2 ay sonra:D

Ama söylediklerie katılıyorum...İlk yazdığım mesajdan beri katılıyordum zaten.Black'i yozlaştıran gruplar istemiyoruz.

• Ne? Linkin Park black metal mıymış?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

Ne? Linkin Park black metal mıymış?

Yok hocam:D.Konu başka bir yere kaydıda blacke oradan geldik:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

Ne? Linkin Park black metal mıymış?

Yok hocam:D.Konu başka bir yere kaydıda blacke oradan geldik:D

• heh sen ondanda zeki çıktın,metal müziğe verdiği örneğe bak slipknot,aferim sana
    quote:

Orjinalden alıntı: CemNOS

lp rock dır
    metal dıyo adam ya metal Cradle Of Filth slipknot chıldren of bodom ozellıkle Six Feet Under gıbı olur bı bak ıstersen
    gothıc rap dıye bısı yok
    gothıc rock var

edıt:lp nın ozentı bı grup olduğunu yazmayı unutmusum pardon
  • evet black irençtir,yaşasın iğrençlik o zaman
    quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

Bu arada popüler demişken eğer bahsettiğin son zamanlarda dinlenme bakımından en çok rabet görense metal müzikte son zamanlarda gözlediğim kadarıyla millet genelde black metal dinliyor. Her ne kadar thrash ve death dinlesem de bu iğrenç black malesef şu anda en popüleri.

anladıgım kadarıyla black e hakaretten cok black hakkındaki düşüncelerini yansıtmışsın ama black in popüler oldugunu pek düşünmüyorum,eğer öyleyse insanların %90 ının aptal oldugunuda düşünürsek(genel) way halimize,müslüman bi toplum içnide kişilikleri oturmamış zavallılardan abudik gubudik satanistler çıkıcak demektir,bazen dinlediği müzikten daha metal yüklü olanları görünce gülmeden edemiorum

bu arada bi arkadaş lp mi iron maiden mi demişti,o topic i hortlatsın biri o topic daha eğlenceliydi bundan

• Rock-rap ama Meteora dışındaki albümleri güzel değil. (bence)
  • nu metal
  • Bildiğim kadrıyla "nu-metal" yapıyorlar.

Ama müzikleri de muhteşemdir , tavisiye ederim.
  • aslında albümden albüme görede tarlarını değiştiriyorlar hatta grup içerisinde ki elemanların yaptığı tek tek parçalrda bile tarz değişikliği oluyor
  • Yazış Rock yapıyorlar,tiplerinden müziklerine kadar herşeyleri yazış...
  • quote:

Orjinalden alıntı: d4nce4lif3

Bildiğim kadrıyla "nu-metal" yapıyorlar.

Ama müzikleri de muhteşemdir , tavisiye ederim.

oooo hemen indirip dinlicem. Demek müzikleri muhteşem...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.