Şimdi Ara

Linea 1.3 multijet siyah duman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç 253 bin km oldu turbonun bıçakları sıkıştığı için tamir ettirmiştim daha önce araç yağ bakım vakti yaklaşmıştı veya gecikti bilmiyorumsiyah duman problemi olmaya başlamıştı ben yağ hava filtresi falan değiştirince düzelir dedim ama düzelicek gibi değil sanırım. 2. Ve 3. Vitezde 2.5-3 bin devire çıktığında (turbo devreye giriyor sanırım) arkada bir siyah duman oluşuyor. Yakıt aldığım yeri değiştirdim acaba ondanmıdır bilgisi olan yazarsa sevinirim.

• Bakım yaptırıp depoya würth atın yazılım yoksa düzelir büyük ihtimal
  • Ben iş yerindeki kangoo'ya yağ değişimi ile birlikte bor power koymuştum bir kutu.
  • Siyah duman sorunu mu vardı
  • Kartipi K kullanıcısına yanıt
    Hocam bakım derken kontrol mü ettireyim würth işi mantıklı yazılım yok
  • Oknclk26 O kullanıcısına yanıt
    Hocam periyodik bakım, filtre değişimleri yüksek devirde 1 2 saniyeliğine atıyorsa sıkıntı yokta devamlı siyah ise bir kontrol ettirin. Hocam birde karteri söktürüp temizleyip engine flush yaptırabilirsiniz ama bu karar sizin bence würth dizel katkısından başlayın, kaliteli bir yağ kullanın ve yağ katkısı koymayın motora borpower vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartipi -- 24 Haziran 2020; 7:33:42 >
  • Bende 1.6multijet doblo vardı 200bin km ye geldikten sonra dipgaz yapınca siyah duman atmaya başladı ama sakin kullanımda duman yoktu.
    Siyah dumanın sebebi tam olarak nedir bende merak ediyorum.
  • 1.Enjektörler kirlenmiştir ondan yapar.

2.İntercooler da delik vardır ondan yapar.

3.Turbo da kaçak vardır ondan yapar.

4.Egr kilitli kalmıştır ondan yapar.

5.Dpf ya da katalizör dolmuştur ondan yapar.

6.En son ihtimal pompa kaynaklı sorun.
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Dip gaz yapınca bir miktar duman atması normal duman atmayan dizeller adblue sistemi olanlar.
  • Aynen böyledir dizeller dip gazda anlık siyah duman atar. Lineam vardı. 200.000 bine yakınken servise sattım. Anlık dipgazda siyah duman atardı. Servis bile motor saat gibi demişti. Ancak sürekli varsa yukarıdaki önerileri dikkate alın.
  • Sürekli yok fakat araca üçüncü vitezde yüklenince aynadan bir siyah duman gözüküyor yarın kontroll ettirip tekrar yazacağım
  • aynı araba bende var problem intercolerda yeni değiştirdim turbo değişti emme manifoldu ve egr söküp temizlendi araba yine olmadı tesadüfen intercolerda kaçak tespit edildi plastik tarafında değişim ile beraber düzeldi artık duman yok çekiş artı yakıt düştü
  • Arkadaşlar bir sorunum var siyah duman işini würth kullanarak 400-500 km yol yaptın dün hiçbir problem yok yalnız yolculugun başında motoru kontrol ettirin ibaresi yandı ...
    Arza tespit yaptırdım ısıtma bujisi içerisinde kırıldığı için o yüzden verdiğini söylediler. Kanka düzeldi 400-500 km sonra tekrar motoru kontrol ettirin ibaresi çıktı akşam hala yanıyor ne yapmam lazım
  • Oknclk26 O kullanıcısına yanıt
    Isıtma bujilerini takım halinde değiştirin.
  • Bir tanesi değişmiyor içinde kırık çünkü
  • Sorun çözüldü abi turbo hortumu çatlak olduğu için siyah duman atıyormuş 150 tl ye çözdüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.