Şimdi Ara

Liebherr Buzdolabı veya Alternatif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Liebherr buzdolabı almayı planlıyorum. Ctnef 5215 modeline çeşitli satıcılardan 5500 lira gibi bir fiyat aldım. Fakat eve gelince "aynı fiyata veya daha ucuza iyi bir buzdolabı bulabilir miyim" diye bir düşünce sardı beni. Bir de sizlerin önerisini merak ettim. Aynı fiyata veya daha ucuza daha iyi bir buzdolabı bulabilir miyim acaba diye bir de size sormak istiyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.

Çok önemli 3 tane kriterim var. Buzluğu üstte olsun, sessiz olsun ve uzun ömürlü olsun.

İki kişiyiz, çocuk yok. Bütçeye de Ctnef 5215 modelini geçmemesi açısından 5500₺ diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 14 Temmuz 2018; 18:54:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnternet fiyatlarına baktınız mı bilmiyorum, ama aynı ürün 2379 TL. Şaka gibi bir fiyat almışsınız. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir model ama 5500 TL için değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

İnternet fiyatlarına baktınız mı bilmiyorum, ama aynı ürün 2379 TL. Şaka gibi bir fiyat almışsınız. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir model ama 5500 TL için değil.
    Bakmaz olur muyum internet fiyatlarına baktım elbette. Ama o fiyatlar teşhir ürünlerine ait fiyatlar. 4 tane liebherr satış noktasına gittim bu model için. 4 yer de internette belirtilen fiyatları mağazalarındaki teşhir ürünleri için verdiler. Kapalı kutu için aldığım en düşük fiyat 5500₺. Bu modelin fiyatı liebherr kataloğunda bile 1250 euro olarak belirtiliyor. Dolayısıyla internetteki mağazaların teşhir ürünü sattığına eminim. Ha derseniz ki X mağazası bu modelin kapalı kutusunu 2500 liraya satıyor, Ankara'dan kalkar giderim hangi şehirdeyse o mağaza. Çünkü Ankara'da kapalı kutu yok internet fiyatlarına. Bizzat bugün baktım. @@CAN@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 14 Temmuz 2018; 21:24:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermés

Bakmaz olur muyum internet fiyatlarına baktım elbette. Ama o fiyatlar teşhir ürünlerine ait fiyatlar. 4 tane liebherr satış noktasına gittim bu model için. 4 yer de internette belirtilen fiyatları mağazalarındaki teşhir ürünleri için verdiler. Kapalı kutu için aldığım en düşük fiyat 5500₺. Bu modelin fiyatı liebherr kataloğunda bile 1250 euro olarak belirtiliyor. Dolayısıyla internetteki mağazaların teşhir ürünü sattığına eminim. Ha derseniz ki X mağazası bu modelin kapalı kutusunu 2500 liraya satıyor, Ankara'dan kalkar giderim hangi şehirdeyse o mağaza. Çünkü Ankara'da kapalı kutu yok internet fiyatlarına. Bizzat bugün baktım. @@CAN@

Alıntıları Göster
    Gittigidiyor sitesinde bahsettiğim fiyata ürünün sıfır olduğu belirtilmiş. Teyit etmek için satıcıya da sorabilirsiniz. Ki forumda bu fiyata alan bir kullanıcı vardı, teşhir ürünü diye bahsetmemişti. Ayrıca 2600 TL civarına Hepsiburada sitesinden de almak mümkün. Tehşir ürünü beyaz eşya satmıyorlar diye biliyorum.

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Hocam gittigidiyorda sıfır olduğu belirtilmiş ama teşhir ürünü sıfır gibi paketleyip gönderme ihtimalleri olabilir mi? Çünkü gittiğimiz satıcıların birindeki teşhir buzdolabını paketleyip sıfır diye evimize gönderseler anlamazdık açıkcası. Bugün 4 satıcı da sanki sözleşmişler gibi tek ağızdan fiyat verdi. Teşhir ürünleri için internet fiyatları, sıfır ürün için minimum 5500₺. Durum böyle olunca internette satılan ürünlerin sıfır olup olmamasından şüphelendim. Pazartesi günü internetteki satıcıları arayıp teyit edeyim ama yine de üçkağıt olur mu olmaz mı ondan emin değilim. 3000 liraya vuruklu ezikli teşhir ürünü satmaya kalktılar bugün bana başka bir mağazada. İnternetten satın alanlara belki de o ürünü sıfırmış gibi paketleyip yolluyorlar, gerçi o ürünün teşhir olduğu belliydi ama belli olmayanlar da var. İstanbulda bir satıcı var olmadı bir akrabamı oraya yönlendirip gözününün önünde sıfır ürünü evime kargolatırım eğer 2500 liraya veriyolarsa.

• Üründen ben aldım 2400tl 12taksit. Ürün sıfır jelatinli geliyor. Siz kurup çalıştırabiliyorsunuz yada servis çalıştırır ama her iki durımdada servis gelip garantiyi başlatıyor 4 yıl. Benim üründe bir sorun çıktı Alt tarafın altına ısı yığılması oluyordu garantıdwn ana kart değişimi yapıldı. Gayet sessiz ve elekteik faturama en az 25tl katkı yaptı. Daha önce vestel nofrost kullanıyorduk. Bu paralara en iyi buzdolabı.. Ama 5000e filan alınmaz

• konuyu hortlatmış gibi olacağım, benim gibi google araması ile gelip okuyacaklar için bir miktar kaynak olsun.

birçok sektörün işlerini internete taşıması gerekliliği açık bir gerçek, bize bu işler bankacılıkta çok hızlı iken beyaz eşya gibi servetin aktığı reel sektörde kağnı hızıyla gidiyor.. buradaki 2 kat fiyat farkının olma sebebi mağazanın ödediği kiralar ve personel giderlerinden kaynaklı.

2 gün önce trendyol'dan 2499 tl'ye sipariş verdiğim Electrolux EW6F4923EB PerfectCare 9 Kg Çamaşır Makinesi için İstanbul Hilltown AVM'deki bayiyi arayıp fiyat sordum, 3149 tl dedi. teşekkür edip kapadım.

ek olarak liebherr hakkındaki diğer yorumlar:https://eksisozluk.com/liebherr--167653

• CTN 5215 Beyazın modelini kendi aileme aldım,
    Konusunu açtım inceleyebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/liebherr-ctn-5215-418-lt-a-40-db-beyaz-comfort-nofrost--136227420
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    merhaba; link açılmıyor, incelemeyi tekrar paylaşabilir misiniz?

bu arada elbette yerli üretim olanlardan (sie-bsh-arç-beko vs.) daha iyidir, iş makinelerinden liebherr'i iyi biliyoruz ancak ileride parça sorunu olabilir diye düşünüyorum. bozulsa-etse aylarca parça bekleriz belki de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 19 Ocak 2020; 17:43:7 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.