Şimdi Ara

LGS 0'dan 500'e

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LGS sürecindeki psikolojimi, çalışmalarımı ve gelecek planlarımı yazacağım bir blog tarzı günlük olacak burası.

Kendimden sadece çalışmam aracılığıyla bahsetmek istiyorum. Demek istediğim tek şey yüksek hedefler koymaktan çekinmem.

Yarın günlerimi kendim ve sizlerle aktarmaya başlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daichuoo -- 15 Kasım 2021; 14:29:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 15.11.2021

14.30 :

Şu ana kadar paragraf çözüp inkılap çalıştım. Paragrafta birkaç problemim var. Atasözleri ve deyimler sanırım bunlardan en göz önünde olanı. Denemelerde de genellikle bu konudan yanlış çıkartıyorum. Bu yüzden bir Deyimler ve Atasözü test kitabı aldım. Bugün matematik çözdükten sonra o kitaptan biraz soru çözeceğim. Ayriyetten yeni fen kitapları almam gerekiyor. Çünkü bittiler. Çıkmış ve örnek soruları da çözdüm ama yine de internetten ordan burdan fen sorusu toplamaya çalışacağım.

56 soru paragraf

24 Soru İnkılap ve Atatürkçülük + Konu

22.44 :

Epey çalıştım. Bugün biraz Türkçeye ağırlık verdim. Zaten denemelerime bakılırsa en çok ona ağırlık vermem gerekiyor. Atasözleri ve Deyimler'den yine çok yanlışım çıktı ama bunu dert etmiyorum. Bu konu yanlış yapılarak halledilebilecek bir konu bence.

LGS 0'dan 500'e

Bu da bugün çalıştığım süre.

Bugün yaptıklarım :

38 soru İnkılap

56 soru Paragraf

50 soru Matematik

45 soru dil bilgisi

20 soru İngilizce

37 soru Fen Bilimleri

Toplamda 246 soru

Şu an istediğim noktada değilim. Bu yüzden daha çok çabalamalıyım. Bugün benim için eksiklerimi gördüğüm bir gündü. Bu eksiklere göre kafamda bir analiz yapıp nelere ağırlık vermem gerektiğine karar verdim. İleriki günlerin daha verimli geçeceğini düşünüyorum.

" Her başarının ilk adımı ona gerçekten inanmaktır. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daichuoo -- 16 Kasım 2021; 23:45:36 >

• Daichuoo D kullanıcısına yanıt

16.11.2021

23.44

Mutluyum. Bugün 300 soruya çıktım. Ve Türkçe dışında yanlış sayım da bana göre epey azdı. Dün kendimi eksik hissettiğim konuları da toparladığımı düşünüyorum.

Yaptıklarım :

77 soru Fen (3y, 74d)

57 soru İnkılap (2y, 55 d)

20 soru Türkçe dilbilgisi ( 3y, 17d)

94 soru Matematik (2y, 92d)

20 soru İngilizce (1y, 19d)

36 soru Paragraf ( 7y, 1b, 28d)

Bugün çalıştığım süre :

LGS 0'dan 500'e

Belli olduğu üzere paragrafta epey sıkıntılarım var. Bu yüzden paragrafa ağırlık vereceğim. Her gün en azından 50 soru paragraf hedefi koyacağım. Böyle böyle düzeleceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daichuoo -- 16 Kasım 2021; 23:44:36 >

• 17.11.2021

Bugün diğer günlere göre biraz daha az çalışabildim. Bunun sebebi hem korona sebebiyle karantinada olduğumdan hem de neredeyse çözecek sorum kalmadığından kaynaklı. Hatta bu yüzden yeni konulara bile geçmek zorunda kaldım. Bugün paragraftaki doğru-yanlış sayım iyidi ama Deyimler ve Atasözleri beterdi. Her gün 24 soru Deyim ve Atasözleri çözerek üstesinden gelmeyi planlıyorum.

Bugün Yaptıklarım :

50 Paragraf

75 Matematik

30 İnkılap

20 Din

66 Fen

24 Atasözleri ve Deyimler

15 İngilizce

LGS 0'dan 500'e

Kronometrede 6 saat 41 dakika yazmasına rağmen 12de başladım ve 22de bitti. Tabii ki de bunun sebebi molalarımda, ders çalışmadığım zamanlarda süreyi durdurmam. Ama 3 saatlik bir sarkıntı bence çok fazla ve disiplinsizlikten kaynaklı. Buna da bir çözüm bulmak gerekicek...

• 18.11.2021

Bugün daha çok sınavlarım için çalıştım. Sınav çalışmasında konu tekrarıni dava verimli bulduğum için bugün soru sayım biraz düştü. Günlük rutin haline gelen testleri ve sınav çalışmamı yaptım.

LGS 0'dan 500'e

İyi haber : Atasözü ve Deyimlerde ilerlememi görmeye başladım. Dün 24 sorudan 8 yanlış 1 boşum varken şimdi ise 24 sorudan 4 yanlış 1 boşum çıktı. Paragraf da aynı şekilde. Anladığım kadarıyla bu iki konu süreklilik istiyor. Öyleyse tamam :)

Bugün Yaptıklarım :

49 İnkılap sorusu : 3 Y, 46 D

42 Matematik sorusu : 3 Y, 39 D

55 Paragraf : 4 Y, 51 D

24 Atasözü ve Deyimler : 4Y, 1B , 19D

Toplam : 170 soru 14Y, 1B, 155D

Belirtmek isterim ki bu benim normal çalışmam değil. Şu günlerde sınavlara hazırlandığımdan ve kaynak sıkıntısı çektiğimden dolayı soru sayım düştü. Yavaştan uyku düzenimi toparlayarak çalışma süremi fazlalaştırmak istiyorum. S-sanırım bu zor olacak.

• 19.11.2021

Neredeyse tüm kaynaklarımda işlediğim yerleri çözdüm. Neyse ki okullar açılıyor. Her iki haftada bir test kitabı sipariş edemem değil mi? Üstelik dolar-euro kuru böyleyken... Neyse. Yarın ne yapacağımi hiç bilmiyorum. Paragraftan sadece 12 sorum kaldı ve İngilizce, fen kaynaklarım da bitti. Bir de korona olduğumdan dolayı son hafta sınavlarımı olmamıştım. Sınavları muhtemelen ilk güne yığacaklar. Benim de geçmiş konulara çalışmam gerek. Yani önümüzdeki iki gün soru çözümünden ziyade konu tekrarına dayalı bir program izleyeceğim.

Gelelim bugüne :

LGS 0'dan 500'e

60 soru matematik : 4Y, 56D

55 soru paragraf : 6Y, 49D

32 soru İnkılap : 2Y, 30D

20 soruluk matematik denemesi neti: 20

İnkılap sınavı provası

22 soru Atasözü ve Deyimler : 4Y, 2B

Aslında düşününce iki gün konu ağırlıklı çalışmak daha iyi olacak. Çünkü sanırım bir döngüye girdim. Derslerim geç bitiyor bu nedenle geç uyuyorum ve geç kalkıyorum. İşte uyku düzenimi düzeltmek için bir fırsat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daichuoo -- 20 Kasım 2021; 0:2:26 >

• 22.11.2021

Eveet. İki gün aradan sonra tekrar geldim. Cumartesi günü bir deneme çözdüm. Netlerimi not edip gelişmemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkçe : 4 Y, 16D

İnkılap : Full

Din : Full

İngilizce : Full

Fen : 1Y, 19D

Matematik : 1Y,19D

Güzel bir puan olmasına rağmen çok tatmin olamadım. Sonuçta hedef 500. Neyse en azından çalışmak için çok sebebim var.

Okul ile çalışmak çok sıkıntı. Karantina sürecindeyken 300 sorulara çıkmıştım ve şimdi dershaneden ve okuldan dolayı neredeyse yarısına düştüm. Bunu toparlamak için de erken kalkıp paragraf ve matematik sorusu çözmeyi planlıyorum. Yarın boş bir vaktimde kendime bir program yapacağım.

Gelelim bugün yaptıklarıma... Bugün de 90 soruluk bir deneme çözdüm ama sonuçlarını şu an bilmiyorum. Daha açıklanmadı. Ona ek olarak 40 matematik sorusu ve 10 İnkılap sorusu çözdüm. Bugün dershanem olduğundan dolayı maalesef fazla vaktim yoktu. Ama başarıya ulaşmak istiyorsam bu sebeplerin ardına saklanmamam gerektiğini de biliyorum. Bu yüzden kalkabildiğim kadar erken kalkıp sabah çalışmaları yapacağım.

• 23.11.2021

Bugün Türkçe netlerimi yükseltmek adına önemli adımlar attım. Şu sıralar branş denemelerine yöneldim tekrardan. Ama genellikle branş denemeleri normal denemelerden kolay oluyor. Soru kitaplarımda soru kalmadığından idarelik olarak düşunebilirsiniz. Ama kesinlikle katkısı olduğunu düşünüyorum. Özellikle dijital branş denemelerine karşı bir önyargım vardı fakat bugün onu da kırdım. Dijital ortamda da kaliteli ücretsiz deneme bulmak mümkün.

Bugün Yaptıklarım :

50 soru matematik

36 soru İnkılap

24 soru Deyimler ve Atasözleri

*20 soruluk Türkçe denemesi ( Dijital )

*20 soruluk Türkçe denemesi

*20 soruluk Fen denemesi

Toplam : 170 soru

• 24.11.2021

22.57

Şu sıralar bir soruya bazen iki-üç defa baktığımı fark ettim. Bunun sebebi kitap okuyamamam olsa gerek. Ben de bu yüzden serviste test çözmek yerine kitap okumaya karar verdim. Bugün yine branş denemeleri çözdüm. İştee bugün yaptıklarım :

*20 soruluk Fen denemesi

*20 soruluk Fen denemesi (2)

*20 soruluk Türkçe denemesi

*20 soruluk Matematik denemesi

27 soru matematik

10 soru İnkılap

26 İngilizce

Toplam : 143 sorusu

Ne kadar 143 soru çözsem de gerçekten bu 143 sorunun en az 120si gerçekten çok şey kattı bana. Ve evet verimli bir gündü.

• 25.11.2021

Bugün biraz yorucu bir gündü. Ama verimliydi. Dershanem ve okulum olmasına rağmen soru sayımı diğer günlere nazaran pek düşürmedim. Deneme çözmekten de epey verim alıyorum. Gerçekten son 2-3 gündür fark edilebilir bir şekilde verimim arttı. Güzeel...

Bugün Yaptıklarım :

20 soruluk matematik denemesi

25 soru matematik

2 tane 20 soruluk Türkçe denemesi

40 soru fen

26 soru İnkılap

Maalesef daha fazla bir şey yazamayacağım. Saat geç oldu vee benim 6da kalkmam gerek...

• 26.11.2021

60 Matematik sorusu

40 Fen sorusu

Tekrar

Bugün dershanede karantinadan kalan eksikleri kapatmak adına ekstra derslerim vardı vee eve çok çok geç geldim. Bu yüzden de soru sayım düştü :/ Ama konu eksiklerimi kapattığımdan yine de verimliydi. Aslında çözdüğüm soru sayısı bundan fazla. Ama ben sadece yeni nesilleri buraya yazıyorum. Sayısal dersler için güzel bir çalışmaydı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.