Şimdi Ara

LG W551 Kablosuz Ses Sistemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha öncede belirtmiştim ... asla ama asla kabloludan şaşmayın arkadaşlar
  • arkadaşlar allah aşkına gidin şu seti teknosa da dinleyin. buda LG . matrix 3 ü koymuşlar demo olarak 2 dk izledim zevkten geberdim. böyle mükemmel bir ses kalitesi böyle net ve derinden gelen bir bass olamaz ya. adam sesi biraz açtı koca teknosa inledi ve seste bir gram bozulma yok hele bass tek kelimeyle MUHTEŞEM fiyatı 900 ytl ama bu sete 2 milyar bile gözümü kırpmadan verirdim dizaynı zaten harika otur seti izle öylece

LG W551 Kablosuz Ses Sistemi

özelliklerine bakın şaşırıp kalın.

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110100240&CS_Category=_SBA_94_1662_141_272&CS_Catalog=_ses_ve_goruntu&T_Category=_DVD_LI94

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tibi -- 25 Ekim 2006; 10:59:22 >

• birşey dikkatimi çekti 3.9 kilo dediği nedir anlamadım tüm setin ağırlığımı acaba
  • ben size şöyle diyim subwoofer en az 20 kilo. ( kaldırdım )
  • çok merak ettim,gidip bakacağım şu sisteme yarın ...
  • arkadaşlar bu ürünün katalogunu internetten indirerek inceledim.
    HDIM cıkışı yok.
    HDIM DVD alan bi arkadaşım çok fark oldugunu söylüyor sizce bu fark ciddi bi fark olarak bu üründen vazgeçirebilirmi?

2. ise bu ürünün Speaker mesafe oranı ayarlama imkanı varmı? benim indirdigim katalog eng. olmadıgından tam olarak anlıyamadım.
  • benim gösterdiğim lg ye hdmi bağlantısı yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibi

benim gösterdiğim lg ye hdmi bağlantısı yapabilirsin.

fakat bu üründe wireless yok :(

2. ise wirelessli bi ürün aldık.. Evde Wireless modem var etkilenme olasılıgı nedir?
  • benim dediğim modelin wireless olanıda var 400-500 ytl daha pahallı. 1400 ytl filan olmaı gerek. 2.si etkilenmez DİYE BİLİYORUM (frekanslarını ona göre ayarlıyorlardır)
  • ya bu kablosuz sistemde hoparlörler pillemi çalışıyor. Cahilce bi soru olabilir kusra bakmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: azorer

ya bu kablosuz sistemde hoparlörler pillemi çalışıyor. Cahilce bi soru olabilir kusra bakmayın

Yok Hocam, ben de ilk zamanlar bu kablosuzun mantığını anlamaya çalışırken böyle düşünmüştüm ama bana da saçma geldi sonra. Çünkü 70 Watt'lık bir hoparlörün pille beslenmesi çok zor ve masraflı bir iş olurdu.

Kablosuzun mantığı, uydu hoparlörler odanın en uzak noktasına konulduğu için receiver(amfi) ile aradaki kabloları kaldırmak. Nereden bakarsanız toplamda bi 10 metre kabloyu ortadan kaldırıyorsunuz. Bunun yerine Uydu Hoparlör>Alıcı(Güç Kaynağı)<Uydu Hoparlör şeklinde bağlantı kuruyosunuz. Yani odanızın arkasında priz yoksa eğer güç kaynağına da elektrik kablosu çekmeniz gerekiyo...

• quote:

Orjinalden alıntı: genckanat

quote:

ya bu kablosuz sistemde hoparlörler pillemi çalışıyor. Cahilce bi soru olabilir kusra bakmayın

Yok Hocam, ben de ilk zamanlar bu kablosuzun mantığını anlamaya çalışırken böyle düşünmüştüm ama bana da saçma geldi sonra. Çünkü 70 Watt'lık bir hoparlörün pille beslenmesi çok zor ve masraflı bir iş olurdu.

Kablosuzun mantığı, uydu hoparlörler odanın en uzak noktasına konulduğu için receiver(amfi) ile aradaki kabloları kaldırmak. Nereden bakarsanız toplamda bi 10 metre kabloyu ortadan kaldırıyorsunuz. Bunun yerine Uydu Hoparlör>Alıcı(Güç Kaynağı)<Uydu Hoparlör şeklinde bağlantı kuruyosunuz. Yani odanızın arkasında priz yoksa eğer güç kaynağına da elektrik kablosu çekmeniz gerekiyo...

yani her hoparlör için elektrik bağlantısı gerekiyor o zaman :) teşekkürler

• quote:

LG W551 Kablosuz Ses Sistemi
  • Doğrudur, aynen bu şekilde bağlanıyo...
  • inanılmaz gereksiz. hatta extradan kablo bile var bu sözde wireless sistemde
  • Tabi herkesin ihtiyacına göre gerekli veya gereksiz olabilir. Biraz geniş bakınca ses sistemine bile gereksiz diyebilirsiniz...
  • yok o kadar geniş bakamıyorum. ben sistemin bize vaad ettikleri ile verdiklerine bakınca gereksiz olup olmadığını söyliyeblirim. adamlar ne demiş WİRELESS e ben orda bir yığın kablo görüyorum?? neyse
  • Hocam aslında kablolu sistemden 3 adet fazla kablo var. Ama bunların nerde olduğu önemli benim için. 2 tanesi wireless vericisinin güç kablosu ve sağ sol uydu kablosu. Verici Receiverın üstünde duruyo ve bu 2 kablo DVD-Receiver'a bağlandığı için arkada kalıyo. Hatta kablolarını kısaltabiliyosunuz. Diğeri alıcının güç kablosu. Eğer alıcıyı koyduğunuz yer prizden uzaksa ortaya bi kablo gözükme problemi çıkabilir. Ama prize yakın bir yerde durursa hiç bir problem yok.
    Tabi burda benim odam için önemli olan, Receiver ile uydu hoparlörlerin arasındaki toplam 10m'lik kabloyu ortadan kaldırmak. Dediğim gibi bu bi ihtiyaç meselesi...
  • Hocam aslında kablolu sistemden 3 adet fazla kablo var. Ama bunların nerde olduğu önemli benim için. 2 tanesi wireless vericisinin güç kablosu ve sağ sol uydu kablosu. Verici Receiverın üstünde duruyo ve bu 2 kablo DVD-Receiver'a bağlandığı için arkada kalıyo. Hatta kablolarını kısaltabiliyosunuz. Diğeri alıcının güç kablosu. Eğer alıcıyı koyduğunuz yer prizden uzaksa ortaya bi kablo gözükme problemi çıkabilir. Ama prize yakın bir yerde durursa hiç bir problem yok.
    Tabi burda benim odam için önemli olan, Receiver ile uydu hoparlörlerin arasındaki toplam 10m'lik kabloyu ortadan kaldırmak. Dediğim gibi bu bi ihtiyaç meselesi...

Sonuçta sistemi kurup çalıştırmaya başladığını anlıyorum.
    Aynı ürüne bugün ben de baktım hepsiburada.com'dan
    tavsiye eder misin?
    quote:

Orjinalden alıntı: genckanat

• Yok Hocam bana gelen ürün bozuk çıktı ve hala UFOTEK Teknik Servis'ten sonuç gelmedi. Ben de bugün hepsiburada.com'a mesaj attım ve ürünün iade işlemlerinin başlatılmasını istedim. Artık kesinlikle UFOTEK'E güvenim yok. Telefonları bile problemli adamların.

Ürünü sadece abimin amfisi ile merkez ve sağ-sol hoparlörleri deneyebildim ama pek bişey anlamadım açıkcası. Uydu hoparlörlerden de sürekli cızırtılı ses geliyodu.

O yüzden sana al veya alma diye şu anda diyemem, bence iyi araştır. Ama şunu diyebilirimki kesinlikle bu kadar pahalı ve büyük bir ürünü internetten alma. Normal bi mağazadan alsaydım bunu, 2 haftadır ses sistemim evimde olacaktı...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.