Şimdi Ara

★★★ LG V30+ ANA KONU ★★★ (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.251
Cevap
97
Favori
838.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu şu telefonu neden tasarruf modu bildirim kapalı siyah ekran kullanıyorsunuz Allah aşkına ben ekran 70 parlaklık (enaz)bluetooth 4.5 g sürekli günün yarısında kişisel erişim konum açık kullanıyorum günü çıkarıyor arkadaşım 2 günde bir takınca noolcak Allah aşkına şunun keyfini çıkarın bıralın ekran süresini falan ya gına geldi artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 19 Aralık 2018; 21:40:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimbehicayy

Yahu şu telefonu neden tasarruf modu bildirim kapalı siyah ekran kullanıyorsunuz Allah aşkına ben ekran 70 parlaklık (enaz)bluetooth 4.5 g sürekli günün yarısında kişisel erişim konum açık kullanıyorum günü çıkarıyor arkadaşım 2 günde bir takınca noolcak Allah aşkına şunun keyfini çıkarın bıralın ekran süresini falan ya gına geldi artık
    Arkadas sana ne milletin kullanimindan. Sana soran mi var neyi nasil kullanilacagini? Devamli yollarda isi olan icin onemli tasarruf.Sen oyununu oynarsin keyif alırsın,her aksam sarja takarsin.Ben fotograf ceker arada bir mail kontrol eder, 2 gunde bir sarj ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Amfiyi devreye sokmak için herhangi bir adaptöre ihtiyaç yok. 2 yöntemi var bunun.

1) Kablosu çıkabilen bir kulaklığınız varsa kabloyu kulaklıktan ayırın ve V30'a takın. Bu şekilde yüksek empedans modu devreye girmiş olacak. Ardından ise kulaklığı bağlayın.

2) Kulaklığınızın kablosu çıkamıyorsa veya sürekli tak çıkar yapmak istemiyorsanız; bir tarafı dişi diğer taraf erkek bir uzatma kablosu ile yine yüksek empedans moduna geçebilirsiniz. Aynı şekilde önce uzatma kablosunu V30'a takın, ardından ise kulaklığın kablosunu uzatma kablosuna. 3.5mm uzatma kablolarının neredeyse hepsinde işe yarar.

Yani şu ürün muhtemelen bu işi görecektir:
    https://urun.n11.com/kablolar/dark-dk-cb-auextl20-20cm-35mm-jak-ses-uzatma-kablosu-P278416264

Hatta daha pratik olarak şu da olabilir:
    https://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/metal-4-kutuplu-trrs-35mm-ses-kablosu-uzatma-adaptoru-P200555531

NOT: V30'um yok. Birkaç güne almayı düşünüyorum. LG B&O Hi-fi Plus ile bu şekilde oluyordu. V30, V20, G7 ile de olma ihtimali çok yüksek. Elinde uzatma kablosu olan birileri deneyebilir. 8 veya 16ohm empedans değerli kulaklıklarla bile çalışacaktır bu yöntem.
    hocam merhaba. n11deki attıgınız adaptör ile yüksek empedans moduna alabildiniz mi dacı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirius144p

Üst mesajlarda çokça konuşuldu. Telefonun ses modları var ve bu takılan cihaza göre otomatik geçiş yapılıyor. Siz normal modda dinliyorsunuz yani en kötüsünde. Ara aux aparatı alıp sesi yükseltebilirsiniz. Veya kendinize 50 empedans üstü bir kulaklık alabilirsiniz. Böylece high impedance modunda quad dac'tan tam performansı alırsınız.
    Teşekkürler hocam ben de tam yeni okumuştum o yazıları dhde ve yabancı forumlarda. Aparat ile hihg empedance modunda dinleyebilir miyiz peki aux yerine ?
    https://urun.n11.com/adaptor-ve-cevirici/metal-4-kutuplu-trrs-35mm-ses-kablosu-uzatma-adaptoru-P200555531? ayrıca şu iş görür mü aux veya high ayar için ?

Ve nougatta düzgün çalışan dacın 8e geçince yarı performansa geçmesi maalesef üzücü

• PayamcalıGılfan kullanıcısına yanıt
    Kamerayla çok işim yok diyorsanız piyasadaki en iyi fp ürünü hatta kamerayla uğraşan arkadaşlar var kameranın düzgün ayarlarla gayet yeterli olduğunu söylüyorlar.
    kulaklık olayına gelince aux kablosuyla altifleştirilen 2. Seviye ohm modu gayet yeterli ve doyurucu olur yüksek empedans modu uyumsuz kulaklıkla gereksiz bence
    Bu arada ister istemez kulaklık portföyünüzü genişleteceksiniz v30 alırsanız çünkü telefondan en iyi verimi almak isticeksiniz
    Yanlız mi8 128 gb 3100 lere gelmesiyle mi8ide incelemenizi tavsiye ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler, mi8'i biliyorum da pek bana göre değil :) Cihazın ekran kalitesi nasıl bu arada? Memnun eder mi?

• Benzer portföyde ki bütün odyofili cihazlarda olan katmanlı bir şekilde verilen ses çıkış değerini niye bu kadar dert ettiniz ki ?

8-16 ohm'luk o 5 liralık kulaklıklarınıza ne kadar ses versin istiyorsunuz ? Fazla ses bütün frekans aralıklarına düşük empedansta darma duman edecektir. Alet doğru olanı yapıyor.

HD 650 gibi bir canavarı sürebiliyorum bu cihazla he heyttt... Fidelio X2 (iç empedansı yüksek normal omajı düşük gibi gözüksede hassasiyetinden dolayı), BO h6, dt 770 ...

Hepsinde bilgisayarımda ki Creative SB-Z'den daha iyi ses elde ediyorum V30 ile ... Şaka değil, el kadar cihazın gücüne, berraklığına bakar mısınız.

Şu kulaklıklara 300-500 tl üstü bir harcama yapmadan sesle ilgili yorum yapmayınız lütfen. 12 yıldır bu işle uğraşıyorum, ses açısından takıntılı bir insanı tatmin edecek tek telefon günümüz şartlarında, şu cihaz.

• Elitforce kullanıcısına yanıt
    Ben 2 adet mod var sanıyordum almadan önce ama 3 tane var aslında. Bahsettiğim şey AUX modunu devreye sokuyor. Normal duruma göre 2 kat civarı ses artışı oluyor. Konunun ilk sayfasına giderseniz orada beğenilen mesajlar sıralanıyor. Benim mesajıma ulaşıp ne kadar fark yaptığını görebilirsiniz. O bile yeterli gelmiyorsa yüksek empendans açmanın yollarını kullanabilirsiniz.

Modlar ile ses kalitesinin hiç bir alakası yok bu arada. Sadece sesi artırıyor.

Konudaki çoğu kişide yüksek empedans modu aktifleşmeden müzik dinlenmez gibi bir algı var.

Ayrıca Oreo ile dac performansının düşmesi diye bir şey olamaz. Dac her yazılımda aynı kaliteyi verir. Bu telefonu head-fi gibi sitelerde bir sürü odyofil kişi kullanıyor ve onlardan duymadığım şeyleri burada duyuyorum. Forumlarda okuduğunuz şeylere %99 inanmayın. Hele ki böyle devasa forumlarda.

Kameradan anlamayanlar başka telefonlarla karşılaştırıp onları daha iyi buluyorlar, ses karşılaştırmaları olup başka telefonları daha iyi bulanlar da var. Bunlar oluyor bu tarz yerlerde. Müzik konusunda kişisel zevk de işin içine giriyor ama kamera için aynı şey söylenemez. Dxomark veya bir videodan bakıp da insanlar galibi ilan ediyorlar hemen. İş kullanıma gelince onların hiçbiri doğru değil. Güncellemeler de önemli. Dxomark'tan 90 alan Xiaomi Note 3 ile karşılaştırdım ve her açıdan daha iyi. Bahsettiğim mesajdan görülebilir bu durum.

• kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    hocam bu aux modu için herhangi bir 3.5 mm jack ı takıp kulaklığı da ona mı takacaz? başka bir işleme gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Ben 2 adet mod var sanıyordum almadan önce ama 3 tane var aslında. Bahsettiğim şey AUX modunu devreye sokuyor. Normal duruma göre 2 kat civarı ses artışı oluyor. Konunun ilk sayfasına giderseniz orada beğenilen mesajlar sıralanıyor. Benim mesajıma ulaşıp ne kadar fark yaptığını görebilirsiniz. O bile yeterli gelmiyorsa yüksek empendans açmanın yollarını kullanabilirsiniz.

Modlar ile ses kalitesinin hiç bir alakası yok bu arada. Sadece sesi artırıyor.

Konudaki çoğu kişide yüksek empedans modu aktifleşmeden müzik dinlenmez gibi bir algı var.

Ayrıca Oreo ile dac performansının düşmesi diye bir şey olamaz. Dac her yazılımda aynı kaliteyi verir. Bu telefonu head-fi gibi sitelerde bir sürü odyofil kişi kullanıyor ve onlardan duymadığım şeyleri burada duyuyorum. Forumlarda okuduğunuz şeylere %99 inanmayın. Hele ki böyle devasa forumlarda.

Kameradan anlamayanlar başka telefonlarla karşılaştırıp onları daha iyi buluyorlar, ses karşılaştırmaları olup başka telefonları daha iyi bulanlar da var. Bunlar oluyor bu tarz yerlerde. Müzik konusunda kişisel zevk de işin içine giriyor ama kamera için aynı şey söylenemez. Dxomark veya bir videodan bakıp da insanlar galibi ilan ediyorlar hemen. İş kullanıma gelince onların hiçbiri doğru değil. Güncellemeler de önemli. Dxomark'tan 90 alan Xiaomi Note 3 ile karşılaştırdım ve her açıdan daha iyi. Bahsettiğim mesajdan görülebilir bu durum.
    Teşekkürler hocam. yani şu linkteki adaptör aux moduna almamız için yeterli oluyor, siz bunu mu almıştınız? Bunu deneyeceğim. Yüksek empedans modu içinse bir arkadaş boş 3.5mm jaka 50ohm üstü direnç lehimlemiş onu da deneyeceğim aux yeterli gelmezse.

Bu arada nougatta aldığım ses doygunluğunu maalesef ki 8de alamıyorum bu bir gerçek, kendi deneyimlediğim bir durum. Sürümle belki alakası yoktur ama aldığım ses kesinlikle değişti bundan eminim. Sürümden farklı olarak da birkaç arkadaş kulaklığı birkaç kez tak çıkar yaptıgında bazen yüksek ses, bazen de alçak ses aldığını söylemiş bunu ben deneyimlemedim ama belki olabilir.

• Elitforce kullanıcısına yanıt
    Ben bir şey almadım, elimde uzatma kabloları var zaten. Hepsiyle aux moduna geçiyor.

Takılan kulaklığın empedansına bakıyor ve ona göre modu seçiyor. Bazı kulaklıklarda empedansı zor okuyor olabilir. O tarz bir sorun yaşayan kişilerin durumu budur muhtemelen. Kullandıkları kulaklık muhtemelen 16ohm civarındadır ve düşük ses seviyesinde çalması gerekiyordur. Yüksek empedansa geçmemesi bir sorun değil yani, doğal olan o.

Ben güncelleme öncesi ve sonrası hiç bir ses farkı duymadım. Duyanı da duymamıştım şimdiye kadar. Belki sizin durumunuzda sese olumsuz etki yapan bir hata meydana gelmiştir. Neredeyse kimse bir fark duymadığına göre Dac'ın ürettiği ses ile alakalı bir değişiklik yapılmadı demek ki. Sesin jack'a gidişinde bir yazılımsal durum oluşmuş olabilir. Format atmak çözüm olabilir.
  • Herkesin kutuyla birlikte gelen kulaklıkta düşük empedans dolayısıyla düşük ses aldığı malum. Benim sorum hiç aux işine girmeden 40 ohm'lu sony mdr xb50ap modelini alsam telefon otomatik yüksek empedansa geçer mi ?

• Mustafag9600 M kullanıcısına yanıt
    Yani "40 > 50 mi?" diye mi soruyorsunuz?
  • Hocam yüksek empedans için 50 ohm üstü alın diyorlar forumda. Bende sony'nin bu 40 ohmluk kulaklığı yüksek empedans sağlar mı onu öğrenmek istiyorum.

• Dunu adaptörle 50 ohm altı kukaklıkla dinlerseniz ses bozulur.
    Bende ara kabloya önce 64 ohm kulaklığımı sonra sennheiser hd 4.40 ı takıyorum.
    Yüksek frekanslarda sesler bozuluyor.
    Test amaçlı kullanmıştım o şekilde kullanmıyorum.
    Dunu adaptör kullananları bekleyen bir tehlike daha var mesela ibasso it01 gibi zayıf diyaframlı kulaklıklarda kullanırlarsa diyaframı patlatabilirler.
    Pek sağlıklı bir yöntem değil.
    Benim tavsiyem Zaten 200 lira kulaklığa veriyorsunuz 50 lira da adaptör.
    Onun yerine soundmagic e50 tercih edebilirsiniz.
    Ev içinde yüksek empedanslı ikinci el bir akg monitör kulaklık kovalarsınız.Satılık iki kulaklığım var onları satıp bu yolu izlemeyi düşünüyorum.

• ouzakbas O kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam önce bir ucu erkek bir ucu dişi jakı takın ardundan kulaklığı jaca takın yeterli gelir normal bir kulaklıkta bir üst mod gereksiz kulaklığı patlatırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: egemet

Kablosuzlarda ohm adaptörü işe yaramıyor. Çünkü orada Bluetooth işine ait SBC, aptX, LDAC gibi iletim protokolleri var ve bunlar Quad DAC açışını desteklemiyor.
    Şu 70 Ohm adaptör ve Quad DAC işini şöyle bir anlatayım istedim.
    1.
    Bu çiftli jakı 15 TL ye herhangi bir elektronikçiden alabilirsiniz.
    2. 70 Ohm Dunu adaptör (VYC Majoris arkadaş Ali Express adresini bir ara vermişti ) resimdeki gibi herhangi bir sokete takılır.

3. Erkek uç telefona takıldığında 50 Ohm simgesinin çıktığı görülür.

4. Artık 70 Ohm adaptörü çıkartabilirsiniz. Quad DAC aktif oldu. Adaptörü çıkarsanız bile 50 Ohm işareti kaybolmaz.

5. Şimdi artık kulaklığınızı çiftli soketlerden herhangi birine takarak müziğin keyfine varabilirsiniz. Ama dikkat sesi çok kısıktan başlatın, kulaklarınıza veya kulaklığınıza zarar gelmesin.
    Telefon modlarıyla ilgilenen arkadaşlar yukarda alıntıladığım mesajı inceleyin herşey açıkça anlatılıyor

Mümkünse 95 105 arası sayfalarıda okuyun

• gcam link atabilir misiniz

• Kablolu kulaklıklar için birçok arkadaş paylaşımda bulunmuş, Onun haricinde BT kulaklıklar hakkında da tecrübelerimi paylaşmak isterim.

JBL Bt110 kullanıyorum, Asıl amacı uzun pil ömrü ile görüşme benim için.

Ama Müzik için de diğer telefonlarım Minote3 ve Mi6'da kullanmışlığım vardı. Ama V30+ Hem kalite ve hemde kazanç anlamında Cihaz Driver'ları zorluyor resmen.

Bugüne kadar 3-4 BT kulaklık ve Bu kulaklıkla 2 Telefon kullandım, Hiç bu kadar yüksek desibele çıkmamıştı.

Ayrıca kulaklıklarında özellikle Bass tonları duyamayan arkadaşlar, Plastik İzolasyon kullanıyorlarsa daha büyüğü ile , Süngersiz ise sünger ile denesinler. Küçük Plastik ile dış ses geçişgenliği artacağından Bass frekansları kaybedeceklerdir.

• ilk sayfa gÜncellenmediğinden hem tekrarla aynı sorular soruluyor hemde aradıgını bulmak cok zor bir hale geliyor..

takip ettiğim kadarıyla telefonla ilgili soruların genelde fotograf ve sesle ilgili..
    özellikle bunlarla ilgili bilgileri ve guncel LINKLERI derleyip işten anlayan birileri yeni konu başlığı açsa cok makbule geçecek..
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.