Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.918
Cevap
35
Favori
209.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam,

Cihazi yeni aldim. Lgg5 ve v20 nin botloader linki icin turkiye cihazlarina izin verilmiyor. Root ve rom isi imkansiz diyeyim.

Ama diger ulkelerin v20 990 olan surumlerini yukleyebilirsin. Ben lgg5 icin cok kurdum. Oreo normalde turkiye modeline gelmedi ama yunanistan, arjantin vb surumleri kurdum. Onemli olan 990,990ds,990n gibi surumleri kurmalisin. Ben daha v20 de deneyemedim. Deneyinca yazarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sürümlerden birkaçı dahil 4 5 tane denedim ya lgup programı kurarken hata verdi yada kurduktan sonra bootloopta kaldı cihaz. Başarıyla kuran birisi varsa sürümü ve nasıl kurduğunu anlatsın lütfen.

Cihaz deli gibi ghostscreen yapıyor programla hallettim ama tam etkili değil. Reklamlarda ayrı dert 7.0 da eski kaldı azıcık root şart oldu. Neyseki telefonu rootsuz kullanacak kadar çok seviyorum başka model olsa çoktan değiştirmiştim.

• S-AINT kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimal lg up v20 990 dll dosyasi hatasidir. uygun dll yi buldunmu?

Ben simdi lg v20 990ds SEA oreo surumunu indiriyorum bi deneyecegim umarim sorunsuzca yapabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferdi9050

Buyuk ihtimal lg up v20 990 dll dosyasi hatasidir. uygun dll yi buldunmu?

Ben simdi lg v20 990ds SEA oreo surumunu indiriyorum bi deneyecegim umarim sorunsuzca yapabilirim
    Sonucu yazarsın burayada hocam. Dll yi nasıl yaptım hatırlamıyorum sanırım değiştirmiştim lgup un developer versiyonunu bile kurmaya çalışmıştım çok karışıktı kodlamada bişeyler değiştiriyodun başaramadım.
    Hocam,

Bizim cihaza uygun dll yok. 990ds dual icin olan var. Onla yaparsan boot ekranini degistirmiyor. Sorunsuz kurulsada boot ekraninda takiliyor.

Yani sonuc olumsuz. Lgg5 de bir fiil rahatca kuruyordum.

• dll ihtiyacınız yok. ghost screen den kurtulmak, reklam engelleme vs için root gerekir, bunun için xda dan bulduklarım şunlar, telefonum değiştirdiğim için kendim deneyemedim, sorumluluk size aittir:

1- patched lgup uygulaması xda dan yükleniyor: Patch LGUP to unlock features & unbrick V20

2- (yedeğiniz olsun, hafıza silinecektir) H99010b_00_OPEN_IL_OP_1103.kdz dosyası lg firmwares sitesinden indirilip Upgrade ile kuruluyor. (hata olursa partition dl ile)

3- sonra xdadan [ROOT] DirtySanta comes for the H990 konusu adım adım yapılır, oradaki kernel de flash edilir.

4- artık Avrupa versiyon rootlu v20 niz oldu, TR versiyona geçmek isterseniz aynı konudaki kdzwriter komutu ile TR kdz sini TWRP içinden flashlayın, LGUP yaparsanız rootsuz orjinal hale döner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbahri -- 2 Aralık 2018; 11:38:38 >
  • Maalesef patchedup partition dl ve developer programı dahil hiçbir program başka ülkenin versiyonunu kuramıyor kurulsa gerisi zaten kolay. Dirty Santanın konusunu baya dolaştım sahibine mesaj bile attım herkes buna benzer adımları yazıyor ama kendisi deneyip çalıştığını onaylayan yok.

Yapamadığım tek seçenek lgup programının birkaç kod sırasını değiştirerek başka ülkenin kdz sini kurmak büyük ihtimal bu şekilde olacak. Ama onun için detaylı ve tr cihazı için olan anlatımı bulamadım. Adım adım anlatım olmadığı sürece kodlama bilmeyen biri yapamaz.

Ayrıca ghost screen için Ghost Screen Fix programı büyük ölçüde çözüm. 2 lira gibi bir ücreti var ama 3 sıkıntısı var ilki bazı renklerde ekrana dikkatli bakınca bir titreme var ikincisi sadece navigasyon tuşları tam ekrana geçince hala ghost screen yapıyor son olarak parlaklıktan biraz ödün veriyor. Reklam içinde blockada tarzı vpn ile çalışan bir program kısmen rahatlatıyor.

hocam, h990ds değil de h990 romlarından olanı partition dl ile aboot, laf harici tümünü seçerek flashlayabilmeniz lazım, xda daki biri böyle yaptığını yazmıştı, siz hangi seçeneği denediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanbahri

hocam, h990ds değil de h990 romlarından olanı partition dl ile aboot, laf harici tümünü seçerek flashlayabilmeniz lazım, xda daki biri böyle yaptığını yazmıştı, siz hangi seçeneği denediniz?
    Konunun linkini bulabilirmisiniz hocam? Ayarları hiç hatırlamıyorum ama uppercut dahil sürüyle kdz ve lgup kombinasyonunu denemiştim. Şuan telefon düzene oturdu tamamen emin olmadan tekrar sıfırlamak istemiyorum açıkçası.
  • Merhaba arkadaşlar lg v20 cihazında garip bir sorun var ve anakart değişimi haricinde çözüm bulamadık malesef. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Cihazım mavi ekrana düştüğü için bootloop oldu ve servis de anakart değişti geldi.

Sıfır anakartta şöyle bir problem yaşıyorum turkcell hat takılı iken wifi açınca telefon yanacak gibi ısınıyor ve 1 saate batarya bitiriyor.

WiFi kapatınca problem yok. Veya hat takılı değilken WiFi açtığımdada ısınma yok garip şekilde.

Defalarca garantiye gitti ama sorun görülmedi diyorlar.

Telefon resmen yanacak gibi ısınıyor. Kullanamıyorum. Veya WiFi olmadan kullanmamız lazım. Sorun WiFi da desek neden içinde hat yokken ısınmıyor. Bir fikir sahibi olan varmı bu konuda?

• Ctnn C kullanıcısına yanıt
    LG G2den sonra poh etmiş işi. Bence sorunuzun tek cevabı bu.. Cumartesi günü ben de vereceğim servise.

Batarya yarım gün gitmiyor, bekleme modunda bilea aşırı şarj yiyor. Formatladım bir de kapanmalar başladı..

Bir şey yaparken pat diye yeniden başlıyor telefon. Ghostscrn de var ama onu kafaya takmıyorum..

• wickedfb kullanıcısına yanıt
    Lg nin tek iyi telefonu g2. Başkada yok hepsinde bootloop hayalet ekran. Artık çekilmesi lazım

• Ctnn C kullanıcısına yanıt
    anakart değişirken termal macunun yenilenmesi gerekir, çoğu servis ihmal ediyor, bir baktırın. hatta fabrika çıkışlı cihazlarda bile yetersiz ve dandik bir macun var. ben kendi cihazıma eskiyi temizleyerek ZALMAN termal macun yaptım, ısınma ve yavaşlama sorunlarım azaldı.

• Arkadaşlar, ben honkong H990N olan oreo yazılımını LGup ile yükledim. gayet başarılı ve sorunsuz. sadece doğru uygun olan LGup ve Dll yazılımını bulup indirmeniz gerekiyor. aksi taktirde kdzyi yüklemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gercekmanyak

Arkadaşlar, ben honkong H990N olan oreo yazılımını LGup ile yükledim. gayet başarılı ve sorunsuz. sadece doğru uygun olan LGup ve Dll yazılımını bulup indirmeniz gerekiyor. aksi taktirde kdzyi yüklemiyor.
    Merhaba kullandığınız linkleri paylaşabilirseniz seviniriz.

• hasanbahri H kullanıcısına yanıt
    Hocam söylediğine katılıyorum fakat telefon 4 kez daha servise gitti malesef sorun bulunamadı diyor. En son servise kendim gösterdim sorunu adam kendisi eline aldı ısınmayı gördü. Sorun çözüldü diyip verdiler yine çözülmedi. Öyle normal bir ısınma değil cebinde durduğu yerde telefon 60 derecenin üstüne çıkıyor durduğu yerde. Sanki şasi var gibi. Bataryayi hemen bitiriyor.

• gercekmanyak G kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bende android 8 oreo sürümüne geçmiş bulunuyorum.Teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 037 -- 8 Aralık 2018; 0:14:30 >
  • İlgili dosyaları nereden indirdiğiniz konusunda yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler iyi hafta sonları

• İndirdik diyorsunuz, bir tane link yok, yoö gösterme yok, sürüm sonrası telefonda olumlu olumsuz bir şey yok ilginç bir başlık oldu burası :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: gercekmanyak

Arkadaşlar, ben honkong H990N olan oreo yazılımını LGup ile yükledim. gayet başarılı ve sorunsuz. sadece doğru uygun olan LGup ve Dll yazılımını bulup indirmeniz gerekiyor. aksi taktirde kdzyi yüklemiyor.
    Hocam kullandığınız linkleri yazarsanız çok dua alırsınız :) Yanlış bir işlemde bootloop kaçınılmaz oluyor diyorlar. En azından birebir sizin adımları takip ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 8 Aralık 2018; 15:28:48 >
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.