Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.918
Cevap
35
Favori
209.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen katılıyorum lityum ion piller lityum polimerlere göre maalesef daya dayanıksız.

Arkadaşın dediği gibi yeni aldığım pili mümkün mertebe yüzde 15 lerde şarja koymaya çalışacağım.
  • arkadaşlar merhaba. lg v20 cihazıma lg up ile sıfırdan refurbish yazılım yüklemek istiyorum ama sürekli %4 e gelip hata veriyor. acaba daha önce yükleyeniniz var mı ?
  • Bende batarya ile ilgili şunu sorayım elimde yedek batarya var bunu telefondan harici olarak şarj edebileceğim sağlıklı bir cihaz varmı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Bende batarya ile ilgili şunu sorayım elimde yedek batarya var bunu telefondan harici olarak şarj edebileceğim sağlıklı bir cihaz varmı acaba

Banada lazım öyle bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Bu daha ucuz

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32822605085.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.54254e3bP6NT74#autostay

Yok mu yakın zamanda birşeyler sipariş edecek buralardan :)

• meeb kullanıcısına yanıt
    $1.81 fazla ucuz, içindeki şarj devresi nasıldır kim bilir : )

• Hocam şarj devresini bilmem ama zaten şarj adaptörüyle çalışıyor .bu tarz şarj istasyonlarını inceledim içleri boş .Zaten pil dolduğunda şarjı kesme şarj aletinin işi olduğundan sorun olacağını sanmıyorum.

• Ben pazartesi alacağım n11 Gittigidiyorda bulsam buradan hiç uğraşmam.v10 nun orijinal pille beraber şarj istasyonu 35 liraya satılmıştı n11 de.v20 için bulsam hiç kaçırmam.

Şarj cihazları pilin dolduğunu nasıl anlıyor onu biliyor musun? Örneğin bende Varta'nın AA/AAA tipi pilleri şarj cihazı var, o 3 farklı yöntemle (akım/voltaj, delta ve ısı) pilin ne kadar dolduğunu ölçüyor + pilin sağlık durumunu da test edebiliyor; fevkalade gelişmiş bir cihaz, fiyatı da ona göre pahalı Ben AA/AAA pillerimi böyle 1-2 dolarlık cihazla da şarj edebilirdim ama o zaman rechargable pillerimi 10+ sene değil de 1 sene ancak kullanırdım belki : ) Uzun lafın kısası, $1.81'lik bir şarj cihazı ile pilin ömrünü çok kısa sürede bitirebilirsiniz, astarı yüzünden pahalıya gelebilir, dikkat : )

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

quote:

Orijinalden alıntı: kaptansakirt

Beyler son zamanlarda benim telefon %30 şarzda felan kapanıyo arada bazen %5 e kadar dayandığı oluyo bazen %20 de kapanıyo neden

Bu cihazın pilini 5% 'lere hiç düşürmemek gerekli, yoksa pilin sağlığı bozulabilir; default olarak 15% te şarj cihazını takın uyarısı vermesinin sebebi de o 15% - şarj pilin sağlığını bozma sınırı.Ben o yüzden dışardayken 15% uyarısı alınca coğu kez cihazı kapıyorum.

aynı sıkıntı bendede var %5 olunca cihaz kapanıyor ama bende %15 te şarja takın uyarı çıkmıyor?

%5 olayı için format atmayı deneyen oldumu acaba?

ilk aldığım zamandan beri hiç formatlamadım ve güncellemedim kutudan çıktığı gibi.

• Doğrudur ben zaten eski pili şarj edeceğim.Deneyince yorumlarımı yazarım.

• verkmen kullanıcısına yanıt
    Format attım yazılım güncelledim sıfırdan düzelmiyor tek çözüm yukarıda link paylaştım 50 liraya sıfır orijinal pil almakta.Şuan denedim kapanıyor önce uyarı çıkıp animasyondan sonra olması gerektiği gibi kapanıyor.

Arkadaşın dediği gibi yüzde 15 hadi onu da geçtim yüzde 5 in altına inmenesi gerek.Burada lg nin de yazılım bozuk galiba taa 2008 de aldığım sony ericson k750i yüzde 5 te kapanırdı ondan sonra zorlasan 5 kere daha açılır kısa çağrılar yaptırırdı.ve şuan pili hala sağlam bir diğer eleştirim dün 550 liraya 5580 vestel venüs aldım pili lityum polimer çıktı ki k750i ninde polimerdi hala sağlam .lityum polimer daha yeni daha performanslı daha uzun ömürlü bir teknoloji ama 2800 liralık telefonda lityum ion kullanılmış.

Buradan farkı okuyabilirsiniz.

https://forum.shiftdelete.net/threads/akilli-cihazlarda-bataryalarda-li-po-mu-li-ion-mu.401191/

• Merhabalar,

LG v20 almayı düşünüyorum fakat daha önceki seride yaşanan bootloop sorunu bu cihazdada devam etmektemidir? Hepsiburadada 2400 tl b&o kulaklik ve yedek batarya pakedini alayım diyorum. Birde ghost screen konusunda servisin tutumu nasıldır tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.

• HARBINGER kullanıcısına yanıt
    Bootloop görülmedi ancak lg g5 ve v20de bootloop olduğunu kabul etmiş.

Ghost.screen ise kesinlikle var ve almamız için nedenlerden biri .hele benim gibi 2800 verip ekranı bulutlanan bir telefonu duvara vurmak gelebilir içinizden.

İlla lg alacaksanı şuan ön kamera çıkarılabilir pil irda vs takıntınız yok ise g6 alabilirsiniz.Şuan forumu takip ediyorum sanırsam ön kamera dışında lg nin en sorunsuz telefonlarından biri.Şimdilik g6 da ghost screen görülmedi diyebilirizde.

G6'dada Snapdragon 821 var ortalama kullanımda cihazı çok ısıtır tahminimce. Birde G6'nın kasa yapısı kalın geliyor bana. İlla LG takıntımda yok fakat 2500 üstü verebilecek durumda değilim şu an. Mate 9 aldım onunda rengini beğenmedim eşime verdim İthalatçı garantileri problemli olmasa Oneplus 5 yada ithalatçı garantili P10, Mate 9 alırım. Sizde V20 mi vardı ve bulutlanmadan kastınız nedir panel sorunu mu ekran teknolojisinden kaynaklı bir problem miydi acaba?
  • quote:

Bazen ben de çok nadir farkediyorum.

elimde v20 var ama bulamadım galiba parmak izi ayarlarda nerede idi acaba
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Ayarlar ekran kilit ekranı ekran kilidini seçin parmak izleri.

• quote:

Ayarlar ekran kilit ekranı ekran kilidini seçin parmak izleri.

hocam bende bunlar cıkıyor o cıkmıyor neden
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.