Şimdi Ara

LG TWINWash™ 17Kg Yıkama 10 Kg Kurutma & 3,5 Kg Mini Makine Yıkama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG TWINWash çamaşır makinesi Türkiye ye gelmiş arkadaşlar. 17kg yıkama, 10 kg kurutma+ mini makine 3.5kg yıkama özelliğine sahip. 10 yıl garantili Inverter DirectDrive motora ve 6Motion tambur hareketlerine sahip. Maksimum sıkma devri 1100 olarak belirtilmiş bana sıkma devri düşük geldi. Media Markt fiyatı 7999 TL.

http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-FH0C9CDHK7-F70E1UDNK1

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/category/_%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri-465714.html?searchParams=%2FSearch.ff%3FfilterTabbedCategory%3Donlineshop%26filterCategoriesROOT%3DBeyaz%2BE%25C5%259Fya%25C2%25A7MediaTRtrc465707%26filterCategoriesROOT%252FBeyaz%2BE%25C5%259Fya%25C2%25A7MediaTRtrc465707%3D%25C3%2587ama%25C5%259F%25C4%25B1r%2B%2526%2BKurutma%2BMakineleri%25C2%25A7MediaTRtrc465713%26filter

• Sıkma devrini düşük tutmalarının mühendislik bir açıklaması vardır diye düşündüm lakin yine de bu kapasitede makinenin sıkma devrinin 1100 olması bana da düşük geldi.

Yine belirteyim ki bence bir açıklaması vardır.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Kesin bir mühendislik açıklaması vardır bana göre de hocam çünkü şuan da üst seviye cihazlar 1400 devirler de iken bu cihazın daha düşük tutulmasının nedeni vardır. Üstelik 1100 devir gibi bir rakamda tutulmuş yani 1200 bile değil, kesin bir açıklaması vardır haklısınız
  • 9-10 kg 2000 devir çamaşır makinesi gördünüz mü hiç? Ama 5-6 kg 2000 devir çamaşır makineleri mevcut. Sebebi ise oldukça basit. Çamaşır ağırlığı tambur kazan büyüdükçe sarsıntıyı emmek oldukça zorlaşır. Hatta bu yüzden 9-10 kg makinelerde 2000-1800 devirli makine göremezsiniz 1600 devir ile sınırlanmıştır. 17 kg makine bu. O kadar büyük kazanlı tamburlu kapasiteli makine. Çok titremediğine şükredin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi 3.5 kg'lik ekstrası değilde 17 kg yıkama + 10 kg kurutma bir arada benim için mükemmel bir imkan. Yemin ediyorum bilgisayar, elektronik - elektrik ürünleri hayalinden sonra bu ürünü hayal etmeye başladım.

Balkona çamaşır serme eziyetinden sonra insan araba alma ikisi bir arada çamaşır - kurutma makinesi al düşüncesine giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 1 Şubat 2018; 23:47:4 >
  • bu makinayi kullanan varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    açıklaması var hocam, tambur büyüdükçe yarıçapı artıyor ve suyu dışarı atan merkezkaç kuvveti de artıyor; çap ile aynı oranda artıyor.

alıntı:
    Merkezkaç kuvvetin büyüklüğü; Fmk =m.V2/r eşitliğinden bulunur.Ayrıca bu eşitlikteki V, çizgisel hız olduğundan açısal hız ile yarıçapın çarpımı olarak da ifade edilebilir.( V=W.r)Bu eşitlikten merkezkaç kuvveti, F=m.w.w.r olarak da yazılabilir;

suyu iten kuvvet = (suyun kütlesi) x (açısal hızın karesi (tambur devir hızının karesi)) x (tambur yarıçapı)
  • Yine Nostradamus yöresinden yellenen yanık kehanetler

Bu makinenin böyle garip parametrelere sahip olmasının tek sebebi Amerikan standartlarına göre üretilmesidir.

LG aç gözlülük yapıp Avrupa'da da satışa sununca millet böyle mavi ekran verdi haliyle.

Yoksa tambur boyutları hacmi önemli değil karar veren yapar

Brastemp aynı tambur boyutlarına sahip 1400 devirli modeller üretiyor nitekim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 14 Ocak 2019; 12:25:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Yine Nostradamus yöresinden yellenen yanık kehanetler

Bu makinenin böyle garip parametrelere sahip olmasının tek sebebi Amerikan standartlarına göre üretilmesidir.

LG aç gözlülük yapıp Avrupa'da da satışa sununca millet böyle mavi ekran verdi haliyle.

Yoksa tambur boyutları hacmi önemli değil karar veren yapar

Brastemp aynı tambur boyutlarına sahip 1400 devirli modeller üretiyor nitekim
    Bu makineyi düşünen var ise ANKARA kentpark avm lgshop mağzasını arayın kampanyası var biz bi arkdaşa süper fiyata aldık mediamarket fiyatının 5000 tl altına aldık öneririm

• 06keskin06 kullanıcısına yanıt
    yani kaç para hocam
  • sonmadenci S kullanıcısına yanıt
    Alt üst 7500 TL den almıştık hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG TWİNWASH MAKİNESİ HOCAM
    ÜST BÖLÜMÜ 17 KILO YIKIYOR 10 KILO KURUTUYOR
    ALT BOLUMU ISE 3,5 KILO SADECE YIKAMA YAPIYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06keskin06

LG TWİNWASH MAKİNESİ HOCAM
    ÜST BÖLÜMÜ 17 KILO YIKIYOR 10 KILO KURUTUYOR
    ALT BOLUMU ISE 3,5 KILO SADECE YIKAMA YAPIYOR.
    Mesajımı silmeye çalıştım, sonra farkettim dediğiniz gibi oldugunu. Ama niyeyse, silinmemiş.
    ayrı ayrı satılabiliyor sanırım bu parçalar. Değil mi?

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ister ayrı ayrı istersen beraber alabiliyorsun

• 06keskin06 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Rica ederim iyi günler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.