Şimdi Ara

çamaşır kurutma makineleri & yünlüler :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
25.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    uzun urun ve de fiyat araştırmaları sonucunda evimize bir Siemens WT44W360BY model kurutma makinesi aldık. ve de çok çok memnunuz. merak edenler için kısadan yazayım. 7 kg ve de ısı pompalı, cam kapaksız model. gecen ay aldık, ve de simdilik hersey yolunda. en azından çamasırlık ortadan kalktı, hatta tam atmayı dusunuyordum amaaaaa kıs geldi ve de yunlu hırka,kazaklar çıktı dolaptan. bugun yıkadık yunlulerimizi ama hooop makine yunluleri kurutmuyor. yünlülerde son kurulama var ama o da kurutmak için değil, 5 dk.lık bir program. bu durumda emektar çamasır kurutma gene geldı odaya :((
    soyle bir baktım ne olabilir acaba diye elimizdeki programlara ama korktum, karar veremedim sizlere danısayım dedim.

1. sentetikler için programlardan biri olabilir mi? ütü ya da dolap kuruluğu ?
    2. outdoor (havalandırma) programı: membran kaplamalı, su gecirmezler ve deri kumaşlar için yazıyor kılavuzda. max 1,5 kg.
    3. süper kısa 40 dk. : çabuk kuruması gerekenler içinmiş. sentetik, pamuk yada karısık dokuma yazıyor. max 2kg.
    4. süreli program 30 dk sıcak: önceden biraz kurutulmuş çok katlı kumaşlar veya tek parça kumaşlar için kullanılmalıymış. sonradan yapılan ek kurutma için de uygun demiş kılavuz. max 3 kg.

şimdi sizce yunlu kazak hırkalarımızı bunlardan biriyle kurutmalı mı yoksa hiç risk almamalı mı? evde kurutma makinesi olanlar siz ne yapıyorsunuz?

• Bende Bosch ecologixx 7 kullanıyorum kazakları ve ayakkabıları kurutmak için ek sepet istedim.Çünkü sepeti yoktu.Ama bence bu iyi birşey çünkü makine yünlülere zarar geleceğini bildiği halde kurutsaydı sonra ürün kötü olurdu.
  • Yünlülerin su tutma kapasitesi çok azdır. Kurutmaya gerek bile yok. Bir sepetin içine katlayıp koyun. Kaloriferin yanında biraz ısınsın yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yünlü dediğim de kazak hırka gibi trikolar. onları da atmayacak mıyız kurutmaya pekı? atacaksak hangi program olmalı? yok mu fikri olan?????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: maramara

yünlü dediğim de kazak hırka gibi trikolar. onları da atmayacak mıyız kurutmaya pekı? atacaksak hangi program olmalı? yok mu fikri olan?????????

Tamam işte triko hiç su çekmez zaten kurutmaya gerek yok bence

• Çamaşır kurutma makinesi olan DH kullanıcıları için SüpürgeMarket firmamızdan tedarik edebileceğiniz kurutma topu ürünlerimizin satış linkini aşağıda paylaşıyorum;

http://www.supurgemarket.com/kurutma-topu-p-5638.html

Kurutma toplarını kumaşta su kurutma işleminin meydana getirdiği sertliği kırmak ve çamaşırların kimyasal madde kullanmadan yumuşatılmasını sağlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca kurutma süresini azaltıp enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar.

• quote:

yünlü dediğim de kazak hırka gibi trikolar. onları da atmayacak mıyız kurutmaya pekı? atacaksak hangi program olmalı? yok mu fikri olan?????????

Ben Bosch ta mix dolap kuruluğunda hırka kazak triko gibi eşyaları kuruttum. Çekme yada burusma gibi bir sorunum olmadı ve kuru çıktılar. Yalnız hassas tuşuna ve kolay ütü tuşuna basarak çalıştırdım. Sizde deneyin isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Ben Bosch ta mix dolap kuruluğunda hırka kazak triko gibi eşyaları kuruttum. Çekme yada burusma gibi bir sorunum olmadı ve kuru çıktılar. Yalnız hassas tuşuna ve kolay ütü tuşuna basarak çalıştırdım. Sizde deneyin isterseniz.

sepet var mı sizde yoksa normal içine mi koydunuz? bende sepet yok cunku.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

sepet var mı sizde yoksa normal içine mi koydunuz? bende sepet yok cunku.

Sepet yok daha sipariş verdim servise ilettik olur mu diye bakıcaz artık. Sepete koymadan direkt makinenin icinde kuruttum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.