Şimdi Ara

LG Smart TV Tavsiye Etmiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Tv alacak arkadaşlar varsa, sakın ola smart tv si var diye LG tv tercih etmesin.
    WWW browserinde bir şey izlerken bellek yetersiz hatası ile 800 kere yeniden başlıyor.
    Evdeki Celeron 1 gb bellekli Netbook ile bile daha rahat izlersiniz.

Onun yerine ya adam bir Tv alın yada hiç almayıp evdeki mevcut tv ye 150/300 tl arasında değişen adroid box cihazlarından alın. En azından bu saatte şu tv yi balkondan atsam mı diye uyuz olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunmedia -- 23 Nisan 2017; 0:52:52 >

• Hangi tv var ustad sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/3c0Q0kdwuYs

Ekranın yeşile döndüğü yerde browser bellek kalmadığı için yeniden başlatıldı diyor.

En mantıklı çözüm mevcut televizyonunuza bir smart tv cihazı alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunmedia -- 23 Nisan 2017; 1:33:42 >
  • :) bu TV'lerin çoğunda mevcut zaten bende çok arastırka yaptım herkes şikayet ediyor Philips samsunda buna dahil

Ama gel görki şuanda Türkiye'de tv boxlar pek yaygınlaşmaDi Bana götede en mantıklısı o zaten :)

• Dostum modeli ne fark eder 2 asgari ücret değerinde LG işte.

Yarın gidip kendime bir şu android cihazlarından alacağım.
  • baydamned B kullanıcısına yanıt
    2x bellek takmak bu kadar maliyetli olmasa gerek. Bunlar bence satış politikası ve verilecek en güzel cevap almamaktır.
  • Sunmedia kullanıcısına yanıt
    LG den şaşmam sizin TV gümlemiş markaya .ok atmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

LG den şaşmam sizin TV gümlemiş markaya .ok atmayın.

Marka dandik ise birşey atmaya gerek yok. yukarıda videosnu çektim gönderdim. Asıl senin yaptığın bir kullanıcı deneyimine .ok atmak.
  • Sony android tv kullanıyorum internetten dizi film sorunsuz izlenebiliyor ancak bu tv de webos kadar stabil değil her tv nin bir artısı eksisi mevcut

• Bu televizyonlar bildiğiniz üzere ucuz bir notebook'un dahi gerisinde web performansı veriyor.

O yüzden şu anda çok bir şey beklememek lazım.

Fakat kullanacağınız uygulamalarda (digiturk,netflix,youtube,puhu vb.) sıkıntı çıkıyorsa işte o zaman kötüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu televizyonlar bildiğiniz üzere ucuz bir notebook'un dahi gerisinde web performansı veriyor.

Fakat kullanacağınız uygulamalarda (digiturk,netflix,youtube,puhu vb.) sıkıntı çıkıyorsa işte o zaman kötüdür.

Dostum netflix harika çalışıyor, hata oranı neredeyse sıfıra yakın. Sorun WWW de ve bu da LG nin bir şey yapmaktan aciz olduğunu gösteriyor. Adam yukarıda markaya .ok atma demiş ya, halen güldürüyor beni. Netflix yapmış oluyor da LG yapmış neden olmuyor demiyor da...
  • Yorum yazdım da ondan sonra gördüm, amazon uygulaması da yok.
    Yukarıdaki arkadaşa yazıyorum he he markaya .ok atma :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunmedia

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu televizyonlar bildiğiniz üzere ucuz bir notebook'un dahi gerisinde web performansı veriyor.

Dostum netflix harika çalışıyor, hata oranı neredeyse sıfıra yakın. Sorun WWW de ve bu da LG nin bir şey yapmaktan aciz olduğunu gösteriyor. Adam yukarıda markaya .ok atma demiş ya, halen güldürüyor beni. Netflix yapmış oluyor da LG yapmış neden olmuyor demiyor da...

Bende Sony 55w805c var, bunun da smart tv uygulamaları gayet iyi.

Fakat ben de biliyorum ki web performansı zayıftır, takılır, dizi falan izlemeye başlayınca bir yerden sonra bellek yetersiz der.

Philips smart tv var, uygulamaları fena değil yavaş açılıyor falan ama sonrasında sıkıntı yok. Web performansı felaket.

Yani bu cihazlarla zaten internette gezip ne yapacağız ki, bence hiç kimse sıkmasın canını.

• quote:

Dostum modeli ne fark eder 2 asgari ücret değerinde LG işte.

Aga ne aldın ya da alacaksın? Bir model tespit ettin mi bana da lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

quote:

Çok güzel cihazlar var o yüzden karar veremedim.
    M8S Android Tv Box ve X96 Amlogic S905X güzel cihazlara benziyor.

Benim aradığım cihazda mutlaka network girişi bulunmalı ve kumandası kullanışlı olmalı.
  • deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Ustam amaç televizyonu açıp webde dolaşmak değil zaten. Netflix de takip ettiğim blacklist dizininin 4.sezonunun internet de yayınlandığını gördüm ve en az reklam olan sitelerin birinin üzerinden izlemeyi denedim o kadar.

Netflix uygulaması sorunsuz çalışırken, web uygulamasının adam gibi çalışmıyor olması ve sürekli bellek hatası vermesinin sebebi LG den başka birşey olamaz.
  • LG aldım pişman oldum. Markayı tek tercih sebebim garantiydi,
    Müşteri hizmetlerinden fırça yedim,
    Tv de başlığımda mevcut.
    3 asgari ücret karşılığı aldığım tvde clouding var ve garantiden arıza olarak kabul edilmediği için işlem yapılmıyor.
    Lg müşteri hizmetlerinden Hakan net suratıma telefon kapatıyor, bayan da bana sesini yükseltiyor ki ben hanımefendiye sesimiöyükseltmediğim halde.
    Şimdi ben bu konuya ne diyeyim arkadaş bana birisi elle tutulur birşey söylesin.
    LG yi de çok seviyorsanız 49 elimde 49 uh850v var 3000 liraya satılık.
    Hayırlı akşamlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

quote:

Çok güzel cihazlar var o yüzden karar veremedim.
    M8S Android Tv Box ve X96 Amlogic S905X güzel cihazlara benziyor.

Benim aradığım cihazda mutlaka network girişi bulunmalı ve kumandası kullanışlı olmalı.

Bu nasıl?

https://tr.aliexpress.com/item/3GB-32GB-CSA93-Amlogic-S912-Octa-Core-Cortex-A53-Android-6-0-TV-Box-BT4-0/32758266418.html?spm=2114.010208.3.1.P4d2Vd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10065_10151_10068_10136_10137_10060_10138_10062_10156_10056_10055_10054_10059_10099_10103_10102_10096_10148_10147_10052_10053_10142_10107_10050_10143_10051_10172_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10037_10032_10078_10079_10077_10073_10070_10123_10124-10050,searchweb201603_9,afswitch_1,ppcSwitch_3&btsid=6d528a18-8925-443d-8a63-e55dc8c8a886&algo_expid=3d4ac8ec-2afa-4ced-b86f-c0e752b5da60-0&algo_pvid=3d4ac8ec-2afa-4ced-b86f-c0e752b5da60

wifi-4K-falan var.Yanlız storage 32GB diyor onu anlamadım.32 GB cihazın içinde gömülü mü yoksa dışarıdan USB bellekle 32GB ye kadar destek mi demek istiyor?

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Özelliklerde dahil diyor ama bilemedim.
  • Bendede var LG şuanda hiçbir sıkıntım yok netfix olsun browser olsun herturlu film izliyorum masa üstü pcti bağladım dün gayet net ve akici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baydamned -- 27 Nisan 2017; 10:1:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.