Şimdi Ara

LG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi Kılavuzu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
5.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LG R400 ve diğer modellerinde BIOS ve EC nasıl güncellenir onu anlatacağım.

Bu kılavuz LG R400 üzerinden gitmektedir. Fakat diğer LG modellerine nasıl yapılacağını bana danışabilirsiniz.

Sahip olduğum LG R400 şu an T5600 işlemci ve VTx aktif halde çalışmaktadır. Ayrıca bu BIOS güncellemesi ile 120GB üstü HDD'ler kullanabilirsiniz.

Yaptığım araştırmalar sonucu R400'ler kutudan çıktığı halde LHONSF0A sürümlü BIOS'u kullanıyor. Son BIOS sürümü LHONSF0C ve son EC sürümü 0D.40'tır (BIOS090127)

Şimdi gelelim işlemlere:

Aşağıdaki linkten gerekli BIOS ve EC dosyalarını (sadece R400 içindir) indirin.
    /R400_BIOS.zip (CRC-32: 466cda6a)

ilk önce Win USB maker ile DOS başlangıç USB diski oluşturun. Ardından LG_R400.zip içindeki tüm dosyaları o USB belleğe kopyalayın.

R400'ünüzü USB den başlayacak şekilde ayarlayın. Bilgisayar USB den başlayınca ( C:\ ) komut satırı çıkınca:

önce BIOS'u ardından EC'yi güncelleyeceğiz. Gerekli batch dosyalarını hazırladım zaten zip'in içinde. Ek komut yazmanıza gerek yok.

R400'ün bataryasının ve adaptörün takılı olduğundan emin olun.

Komut satırına "BIOS" yazınca otomatik olarak güncelleyici program çalışacaktır. Güncelleme bittiğinde makine yeniden başlayacak.

Yeniden başladığında bazen F1'e basın gibi bir ibare çıkabilir. F1'e basıp devam edin. CMOS Clear içindir bu.

Şimdi EC'yi güncelleyeceğiz. Yine USB den başlatın ve komut satırına "EC" yazın. Gene otomatik olarak güncelleyecektir.

İşte bu kadar.

Aşağıdaki resimlerden benim makinanın BIOS ekranını görebilirsiniz.

Normalde LG Bios Update için bir CD hazırlar fakat ben bir türlü çalıştıramadım ve bu manuel yola başvurdum.

TARASHMAN

.
    LG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi KılavuzuLG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi KılavuzuLG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi Kılavuzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarashman -- 4 Ocak 2018; 23:42:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarashman

Merhaba

LG R400 ve diğer modellerinde BIOS ve EC nasıl güncellenir onu anlatacağım.

Bu kılavuz LG R400 üzerinden gitmektedir. Fakat diğer LG modellerine nasıl yapılacağını bana danışabilirsiniz.

Sahip olduğum LG R400 şu an T5600 işlemci ve VTx aktif halde çalışmaktadır. Ayrıca bu BIOS güncellemesi ile 120GB üstü HDD'ler kullanabilirsiniz.

Yaptığım araştırmalar sonucu R400'ler kutudan çıktığı halde LHONSF0A sürümlü BIOS'u kullanıyor. Son BIOS sürümü LHONSF0C ve son EC sürümü 0D.40'tır (BIOS090127)

Şimdi gelelim işlemlere:

Aşağıdaki linkten programı indirerek kendinize USB DOS başlangıç diski oluşturun.
    http://joshcellsoftwares.com/products/winusbmaker/

Aşağıdaki linkten gerekli BIOS ve EC dosyalarını (sadece R400 içindir) indirin.
    www.lazertek.org/emx/data/R400_BIOS.zip (CRC-32: 466cda6a)

ilk önce Win USB maker ile DOS başlangıç USB diski oluşturun. Ardından LG_R400.zip içindeki tüm dosyaları o USB belleğe kopyalayın.

R400'ünüzü USB den başlayacak şekilde ayarlayın. Bilgisayar USB den başlayınca ( C:\ ) komut satırı çıkınca:

önce BIOS'u ardından EC'yi güncelleyeceğiz. Gerekli batch dosyalarını hazırladım zaten zip'in içinde. Ek komut yazmanıza gerek yok.

R400'ün bataryasının ve adaptörün takılı olduğundan emin olun.

Komut satırına "BIOS" yazınca otomatik olarak güncelleyici program çalışacaktır. Güncelleme bittiğinde makine yeniden başlayacak.

Yeniden başladığında bazen F1'e basın gibi bir ibare çıkabilir. F1'e basıp devam edin. CMOS Clear içindir bu.

Şimdi EC'yi güncelleyeceğiz. Yine USB den başlatın ve komut satırına "EC" yazın. Gene otomatik olarak güncelleyecektir.

İşte bu kadar.

Aşağıdaki resimlerden benim makinanın BIOS ekranını görebilirsiniz.

Normalde LG Bios Update için bir CD hazırlar fakat ben bir türlü çalıştıramadım ve bu manuel yola başvurdum.

TARASHMAN

.
    LG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi KılavuzuLG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi KılavuzuLG R400 ve Diğer LG Modellerinde BIOS Güncellemesi Kılavuzu

Selam,
    Bios guncelleme yazını okudum gayet acık net ve bilgilendirici, eline sağlık.

LG X300-L.ARW4T
    Biosunu bulamadım.
    yardımcı olur musun.
    Saygılar.

• eyw kardes
  • Tarashman kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler
  • Tarashman kullanıcısına yanıt
    Win USB maker ile DOS başlangıç USB ye indirdiğim zip dosyasını atamıyorum nerde yanlış yapıyorum anlamadım program sadece iso dosyalarını atabilir diyor.
  • Bios dosyasının linki gitmiş ve usb boot programı sadece image halindeki bir dosyayı flash a entegre ediyor direk istenilen şeyleri yapamıyor.
    Cihaza 120gb ssd takacağım bios update yapmam lazım.Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.