Şimdi Ara

LG PG60G PROJEKSİYON İNCELEME (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
7.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba
    Ses lg de geliyor sony z3 compact da gelmiyor ses ayarı sonda.

Peki o zaman, windows 10 da çözersek buradan yazarız.

Yardım ve ilgine teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam birinde gelip diğerinde gelmiyor ise yazılımsal bir uyumsuzluk söz konusu demektir.

Z3C güncel mi? Bekleyen güncelleme var ise yapıp öyle dene istersen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsngrms H kullanıcısına yanıt
    Güncel ancak çok da önemli değil tablet niyetine kullandığım lg var zaten. Onun bağlanması yetiyor doğrusu

Ancak hala w 10 sorununu çözemedim. Onu da zamana bıraktım artık.

• Eğer ilgilenen olursa cihazimi satıyorum. Sıfır desem yeridir.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=111231490&p=1#111231490

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Eğer ilgilenen olursa cihazimi satıyorum. Sıfır desem yeridir.

Bu konu daha güncel diye mi yazdın bilmiyorum ama PG60G ile PB60G arasında çözünürlük ve ansi lümen hariç ciddi farklar var.

Hayırlı satışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngrms

quote:

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Eğer ilgilenen olursa cihazimi satıyorum. Sıfır desem yeridir.

Bu konu daha güncel diye mi yazdın bilmiyorum ama PG60G ile PB60G arasında çözünürlük ve ansi lümen hariç ciddi farklar var.

Hayırlı satışlar.

Yanlış konuya yazmışım.60 gyi görünce.

• Bir konuda yardım isteyecektim.

Güncelleme de yaptım ancak ne yapsam yapayım USB den film oynanırken orjinalinde tam ekran değilse kendim tam ekran yapamıyorum. Ya tam ya da orjinal diye iki seçenek çıkıyor. Üstte kalan giri alanlar çok kötü oluyor. 4/3 16/9 vs ayarları nasıl yapacağıma dair bilginiz var mı?

• Orijinalinde tam ekran değilse demekten kastın nedir?
    Altta ve üstte siyah bant olmasını kast ediyorsan evde sinema izlerken gayet normal bir durum. :)
  • Teşekkürler sayenizde ben de sorunu çözdüm, IOS kullandığım için zaten elleşmiyordum, apple TV ile gayet sorunsuz çalışıyordu alet. Ancak Android'e geçince ( xperia z5 ) miracast'ı bir denemek istedim ve uzun uzun uğraştım. güncellemeden sonra bağlanmadı ama factory reset yapınca ( menüde initial settings yazıyor sanırım ) Z5 beklemediğim kadar iyi bir kalitede kablosuz görüntüyü iletti.

Şimdi, ses konusu bir problem, diğer arkadaşların da dediği gibi bende de ses parçalı halde geliyor.
    -Önce telefonun kulaklık çıkışından sesi gayet temiz aldım, görüntüyü ise miracast ile gayet pırıl pırıl gördüm ancak sonradan farkettim ki görüntüde Lag var ve ses neredeyse 0,5-1 saniye önden geliyor. Temiz bir çözüm olmadı yani.
    -Sonra sesi de kablosuz aktarmayı denedim, bluetooth hoparlor çalıştığında miracast devre dışı kalıyor, android platformunda yeni olduğum için başka bir app ile çözebilir miyim, bir fikrim de yok açıkçası.
    -Projeksiyonun üzerindeki 3,5mm kulaklık portundan da ses çıkışı aldım ama sonuç gene parçalı ve kesik kesik sesler duymak oldu.

Benim tahminim; Z5, 1080p goruntu yolluyor ama LG-PG60, 720p bir aygıt olduğu için donanım yeterli gelmeyip veri trafiğine yetişemiyor ve kasıyor şeklinde..
    Belki 720p ekran çözünürlüğüne sahip bir cihazla tüm sorunlar çözülecektir, malesef etrafımda böyle bir aygıt da bulunmadığı için deneme şansım olmadı. ( Z5 ile videoların çözünürlüğünü düşürmek yeterli gelmeyecektir, donanım her zaman 1080p göndermeye çalışıyor)

uzun zamandır girmiyordum foruma, üye olup, girip bir teşekkür etmek istedim..
    Teşekkürler, Sevgiler..

• Merhaba @saksagan

Ben de uzun süredir foruma girmediğim için mesajını yeni gördüm. Paylaştıklarımın faydası olduysa ne mutlu.

Benim telefonum LG G Flex, ekranı 720p ve bahsettiğin sorun kesinlikle çözünürlükle alakalı değil. :)

Sanırım ya projeksiyonun wireless bant genişliği yetersiz geliyor ya da miracast protokolü henüz yeterince iyi durumda değil veya bizim telefonumuzda yüklü olan miracastlar yeterince iyi değil. :)

• Son mesajımda yazdığım konuyla alakalı olduğu için buraya bir şey yazma gereği duydum. İşyerine dev ekran televizyon alındı ve bilgisayarları bağlayabilmek için MiraScreen adlı bir aparat takıldı. Ona bağlanınca görmüş oldum ki bu teknoloji HD video aktarımı için uygun ancak ekran paylaşımı için henüz yeterince olgunlaşmamış. Yani sorun telefonlarımızda ya da ekranlarımızda değil, sanırım aktarılan bant genişliği şu aşamada anlık tepki vermeye yetmiyor. HD video nasıl oynatabiliyor derseniz ara bellekleme yaparak tabiki. Videoda 30 sn sonra ne olacağı belli ama ekran paylaşımı öyle değil, 30 sn sonra ne yapacağınızı belki siz bile bilmiyorsunuz o an. :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.