Şimdi Ara

LG OPTİMUS ONE P503 (ANA KONU) (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.109
Cevap
16
Favori
239.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çeviriler çok iyi oldu pili ve telefon sinyali rakamsal olarak yukarıda ve net iyi çeksin diye deneysel olarak uzandığım veya oturduğum yerde en yüksek değeri arıyorum :D şuan 83 dBm

kilit ekranı açılış kapanış logosu kaldırma dahs çabuk açılsın diye
    kilit ekranı müzik kontrolü vs güzelmiş

birde 787 mhzde telefonun resetlenme sebebi ney? kernelden mi? atmaması düzgün çalıştırması için ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkkk -- 14 Şubat 2012; 21:53:14 >
  • Bugün bende lg serviste 2.3 sürümüne yükselttim ama şu son mesajlardan anladığım kadarıyla türkçe karakter probleminin çözümü yok :( . Tekrar servise gitme imkanımda yok bilgisayarımda mac olduğu için burada tavsiye edilen işlemleri yapma şansım yok. Servistede hiç uyarmadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartbidik

7.1 sürümü cm tarafından çıkan resmi bir sürüm değil ve sorunlu...

7.2 sürümleri resmi sürüm ve şarz normalde 1,5 gün rahat gidiyor:http://get.cm/?device=p500

Ayrıca Türkçe desteği gelmiş. Hemen bir kaç ipucu vereyim. Üstteki butonları değiştirebiliyorsunuz ve pili yüzdeli gösterebiliyorsunuz...

Ekleyip silmek için: CM ayarları > Arayüz > Gelişmiş durum çubuğu > Gösterilecek düğmeler
    Yüzdeli olarak göstermek için: Arayüz > Durum çubuğu seçenekleri > Pil göstergesi
    Holo stili kullanmak için: Kilit ekranı > Şekil seçenekleri > Kilit ekranı stili: Yüzük, Yüzük stili: Holo
    Kilit ekranında pil yüzdesi göstermek için: Kilit ekranı Widget seçenekleri > Pil yüzdesi

bende 2.3.3 yüklü, buna geçsem mi dersiniz?

• Benim tavsiyem, stock rom kullanacaksanız android 2.2.2 froyo, gingerbread kullanmak istiyorsanızda cm 7.2 offical nightly sürümlerini yüklemeniz. Cm daha kararlı sürümü yayınlamadı dolayısıyla ufak tefek buglar çıkabilir. Şu anda cm7.2 nightly 30 tabanlıhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1463495 bu romu kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İşlemciyi min. 480 max. 600 mhz olarak ayarlarsanız tadından yenmez.
  • Az once telefonumu sarj aletine takicaktim. Baktim telefona takilan kismi yamulmus.Sarj oluyor ama sarj ederken kullaninca habire baglanti kopup geliyor. Yelefona zarari olur baya. Izmir den orjinal nerden alabilirim? Veya alirken orjinal oldugunu nasil anlarim? Orjinal olmasa zarari olur mu? Sadece aradaki kablonun telefona takilan ucunda sorun var. O kablonun orjinali falan olur mmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

Az once telefonumu sarj aletine takicaktim. Baktim telefona takilan kismi yamulmus.Sarj oluyor ama sarj ederken kullaninca habire baglanti kopup geliyor. Yelefona zarari olur baya. Izmir den orjinal nerden alabilirim? Veya alirken orjinal oldugunu nasil anlarim? Orjinal olmasa zarari olur mu? Sadece aradaki kablonun telefona takilan ucunda sorun var. O kablonun orjinali falan olur mmu?

lgservis-izmir.com/iletisim/

Varsa burada vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstkkk -- 18 Şubat 2012; 18:38:13 >
  • quote:

Az once telefonumu sarj aletine takicaktim. Baktim telefona takilan kismi yamulmus.Sarj oluyor ama sarj ederken kullaninca habire baglanti kopup geliyor. Yelefona zarari olur baya. Izmir den orjinal nerden alabilirim? Veya alirken orjinal oldugunu nasil anlarim? Orjinal olmasa zarari olur mu? Sadece aradaki kablonun telefona takilan ucunda sorun var. O kablonun orjinali falan olur mmu?

Herhangi bi kablo olmasi sorun cikarmaz ben nokianin data kablosunu kullaniyorum genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

quote:

Herhangi bi kablo olmasi sorun cikarmaz ben nokianin data kablosunu kullaniyorum genelde

Tamam saolasın. Az önce elimle bastırdım tam düz olmasa da baya bi düzeldi sorun yok şuan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

quote:

Tamam saolasın. Az önce elimle bastırdım tam düz olmasa da baya bi düzeldi sorun yok şuan.

Cihazin konnektorunede zarar verirsiniz o sekilde duzgun bi kablo ayarlayin ama en yakin zamanda

• Türkçe karakter problemi dışına 2.3.3 telefonun oldukça hızlandırdı. Takılmalar donmalar çok azaldı. Sanki eşekten inip ata binmiş gibiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoDRaC

Türkçe karakter problemi dışına 2.3.3 telefonun oldukça hızlandırdı. Takılmalar donmalar çok azaldı. Sanki eşekten inip ata binmiş gibiyim

CM7 yuklemeni oneririm. Asil hiz farkini p zaman anlarsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanikYanardağ

quote:

Türkçe karakter problemi dışına 2.3.3 telefonun oldukça hızlandırdı. Takılmalar donmalar çok azaldı. Sanki eşekten inip ata binmiş gibiyim

CM7 yuklemeni oneririm. Asil hiz farkini p zaman anlarsin.

Mac osx kullandığım için harici yazılım atamıyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatakyaz

Benim tavsiyem, stock rom kullanacaksanız android 2.2.2 froyo, gingerbread kullanmak istiyorsanızda cm 7.2 offical nightly sürümlerini yüklemeniz. Cm daha kararlı sürümü yayınlamadı dolayısıyla ufak tefek buglar çıkabilir. Şu anda cm7.2 nightly 30 tabanlıhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1463495 bu romu kullanıyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İşlemciyi min. 480 max. 600 mhz olarak ayarlarsanız tadından yenmez.

şu anda 2.3.3 kullanıyorum cm7 custom rom kullanabilmek için baseband değişikliği yapmam gerekiyor mu?

• quote:

şu anda 2.3.3 kullanıyorum cm7 custom rom kullanabilmek için baseband değişikliği yapmam gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor. Tabi bu yeni çıkan cm7 nightly versiyonları için geçerli.
  • cm 7 nin bu nightly versiyonlarından 30. olanini indirdim..gayet memnunum her ne kadar sabahları kalktıgımda acılıs ekranında problem olup telefonu resetlemek zorunda kalsamda sonuçta nightly diyip umursamıyorum bu tür ufak problemleri..performans ayarlarından biraz bahsedebilecek var mi acaba ondemand performance conservative gibi terimlerin hepsinin açıklaması var mi ona göre ayarlayabiliriz en azından powersave yaptım ancak aşırı kasılmalar oldu telefonda interactive yada performance yapınca daha düzgün oldu ancak şarj çok gitmiyor bu seferde..bunların ayarları ile alakalı önerileriniz ve açıklamalarınız varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim arkadaşlar..
  • merhaba,
    geçen hafta LG P503 Optimus One telefonumu aldım. Telefon özelliklerim şöyle:
    Android sürümü 2.2.1-Kernel sürümü-2.6.32.9 g-electronic@lg-desktop#1Wed Dec 1 20:18:09 IST 2010-Yapım numarası-FRG83-yzılım sürümü LGP503-V10c-DEC-01-2010
    Telefonumda radyo var ancak market yok.
    Bir arkadasimda ise ayni telefonun 2.2.2 versiyonu var, o telefonda market var ancak radyo yok. o telefonun özellikleri soyle:
    Android sürümü 2.2.2-Kernel sürümü 2.6.32.9 lg-electronic@lg-desktop#1 Tue May 17 12:01:38 IST 2011-Yapım numarası FRG83- Yazılım sürümü LGP503-V10h-MAY-19-2011

İstediğim şey telefonumda market olması, radyo olması.

2.3.3 versiyonuna yükseltme yaparsam telefonumda hala radyo olacak mıdır? 2.3.3te tabiki Market var diye biliyorum.
    2.3.3 versiyonunda türkçe karakter problemi varmış+Ndrive gps navigasyon programı çalışmıyormuş.

Şu anda şarjım günde 2 saat radyo dinleyerek tam 2 gün gidiyor, eğer 2.3.3e geçersem şarj daha mı çabuk bitecektir acaba?
    2.2.1 den 2.3.3e geçersem telefonda hızlanma olacak mıdır? 2.3.3 e geçmeye değer mi?

Android güncelleme konusunda forumda biraz inceledim, güncellemeyi yanlış yapıp telefonuna zarar veren pekçok örnek var. O yüzden güncellemeyi telefonu teknik servise götürüp yaptırmayı düşünüyorum.

2.3.3 e geçtikten sonra hız, şarj konusunda memnun kalmazsam tekrar servise götürüp 2.2.2 radyolu versiyona dönebiliyor muyuz acaba?

telefonun hafızası az olduğu için SD kartı dahili olarak gösterme+rootlama işlemini 2.3.3te de yapabiliyoruz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz74

merhaba,
    geçen hafta LG P503 Optimus One telefonumu aldım. Telefon özelliklerim şöyle:
    Android sürümü 2.2.1-Kernel sürümü-2.6.32.9 g-electronic@lg-desktop#1Wed Dec 1 20:18:09 IST 2010-Yapım numarası-FRG83-yzılım sürümü LGP503-V10c-DEC-01-2010
    Telefonumda radyo var ancak market yok.
    Bir arkadasimda ise ayni telefonun 2.2.2 versiyonu var, o telefonda market var ancak radyo yok. o telefonun özellikleri soyle:
    Android sürümü 2.2.2-Kernel sürümü 2.6.32.9 lg-electronic@lg-desktop#1 Tue May 17 12:01:38 IST 2011-Yapım numarası FRG83- Yazılım sürümü LGP503-V10h-MAY-19-2011

İstediğim şey telefonumda market olması, radyo olması.

2.3.3 versiyonuna yükseltme yaparsam telefonumda hala radyo olacak mıdır? 2.3.3te tabiki Market var diye biliyorum.
    2.3.3 versiyonunda türkçe karakter problemi varmış+Ndrive gps navigasyon programı çalışmıyormuş.

Şu anda şarjım günde 2 saat radyo dinleyerek tam 2 gün gidiyor, eğer 2.3.3e geçersem şarj daha mı çabuk bitecektir acaba?
    2.2.1 den 2.3.3e geçersem telefonda hızlanma olacak mıdır? 2.3.3 e geçmeye değer mi?

Android güncelleme konusunda forumda biraz inceledim, güncellemeyi yanlış yapıp telefonuna zarar veren pekçok örnek var. O yüzden güncellemeyi telefonu teknik servise götürüp yaptırmayı düşünüyorum.

2.3.3 e geçtikten sonra hız, şarj konusunda memnun kalmazsam tekrar servise götürüp 2.2.2 radyolu versiyona dönebiliyor muyuz acaba?

telefonun hafızası az olduğu için SD kartı dahili olarak gösterme+rootlama işlemini 2.3.3te de yapabiliyoruz değil mi?

Öncelikle elinizdeki romdan memnunsanız ve market eklemek istiyorum diyorsanız daha önce bir konu açmıştım orada detaylı anlatım mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_56093900/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56093900

C adımından itibaren devam edin market eklemek isterseniz.

2.3.3'e yükseltirseniz cihazda radyo olacaktır. 2.3.3'te Türkçe karakter problemi var. Gelen mesajlarda Türkçe karakterler görünmüyor. Şarj konusunu denemedim. Biraz daha hızlı olur 2.3.3'te cihaz.

2.3.3'te root için birkaç ay önce uğraştım; ama rootlayamadım, forumda bildiğim kadarıyla 2.3.3 için root yöntemi mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: rehaakalan

cm 7 nin bu nightly versiyonlarından 30. olanini indirdim..gayet memnunum her ne kadar sabahları kalktıgımda acılıs ekranında problem olup telefonu resetlemek zorunda kalsamda sonuçta nightly diyip umursamıyorum bu tür ufak problemleri..performans ayarlarından biraz bahsedebilecek var mi acaba ondemand performance conservative gibi terimlerin hepsinin açıklaması var mi ona göre ayarlayabiliriz en azından powersave yaptım ancak aşırı kasılmalar oldu telefonda interactive yada performance yapınca daha düzgün oldu ancak şarj çok gitmiyor bu seferde..bunların ayarları ile alakalı önerileriniz ve açıklamalarınız varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim arkadaşlar..

Siyah ekran sorunu verdi aramalarda ben de döndüm Oxygen'e.

• quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

Orijinalden alıntı: rehaakalan

cm 7 nin bu nightly versiyonlarından 30. olanini indirdim..gayet memnunum her ne kadar sabahları kalktıgımda acılıs ekranında problem olup telefonu resetlemek zorunda kalsamda sonuçta nightly diyip umursamıyorum bu tür ufak problemleri..performans ayarlarından biraz bahsedebilecek var mi acaba ondemand performance conservative gibi terimlerin hepsinin açıklaması var mi ona göre ayarlayabiliriz en azından powersave yaptım ancak aşırı kasılmalar oldu telefonda interactive yada performance yapınca daha düzgün oldu ancak şarj çok gitmiyor bu seferde..bunların ayarları ile alakalı önerileriniz ve açıklamalarınız varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim arkadaşlar..

Siyah ekran sorunu verdi aramalarda ben de döndüm Oxygen'e.

Oxygenin resmi sitesi var mı? Nereden indirebiliriz? Cm ye göre ne + var?

30 kullanıyorum hiiiiç küçücük sorun yok.
    Önerim Performans ve şarj için performans ayarları bölümünde jit 16 bit... vs seçenekler işaretleri seçili olsun. Cpu interactive 320 748 öneririm.
    Şarj için kilit ekranına çabuk erişmek için cyanogen mode ayarları ekleyin. Teli kullanmadığınız zaman beklemede 122 320 vada max 480 yapın.

• xda forumlarında 480mhz ye kadar telefonun aynı voltajı harcadığını yazan bir araştırma konusu vardı, yani telefonu minimum 122mhz veya 480mhz ile kullanmanız pil tüketimini etkilemiyor. Bende yaklaşık 2 aydır o şekilde kullanıyorum, pil tüketiminde herhangi bir fark göremedim. Önerilen ayarlar min. 480, max. 600 mhz.
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.