Şimdi Ara

LG OPTİMUS ONE P503 (ANA KONU) (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.109
Cevap
16
Favori
239.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstkkk

quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

Orijinalden alıntı: rehaakalan

cm 7 nin bu nightly versiyonlarından 30. olanini indirdim..gayet memnunum her ne kadar sabahları kalktıgımda acılıs ekranında problem olup telefonu resetlemek zorunda kalsamda sonuçta nightly diyip umursamıyorum bu tür ufak problemleri..performans ayarlarından biraz bahsedebilecek var mi acaba ondemand performance conservative gibi terimlerin hepsinin açıklaması var mi ona göre ayarlayabiliriz en azından powersave yaptım ancak aşırı kasılmalar oldu telefonda interactive yada performance yapınca daha düzgün oldu ancak şarj çok gitmiyor bu seferde..bunların ayarları ile alakalı önerileriniz ve açıklamalarınız varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim arkadaşlar..

Siyah ekran sorunu verdi aramalarda ben de döndüm Oxygen'e.

Oxygenin resmi sitesi var mı? Nereden indirebiliriz? Cm ye göre ne + var?

30 kullanıyorum hiiiiç küçücük sorun yok.
    Önerim Performans ve şarj için performans ayarları bölümünde jit 16 bit... vs seçenekler işaretleri seçili olsun. Cpu interactive 320 748 öneririm.
    Şarj için kilit ekranına çabuk erişmek için cyanogen mode ayarları ekleyin. Teli kullanmadığınız zaman beklemede 122 320 vada max 480 yapın.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1325386

• çok teşekkürler deneyip test edicem şu an icin daha güzel performans verdigini söyleyebilirim şarj durumunuda 1 hafta kadar deneyip bakıcam ona göre bir ayarlama yapicam artık :)
  • Arkadaşlar telefona CM7 kurdum marketten program yükleyemiyorum. Kabul et ve indir butonuna tıkladığım zaman hata veriyor market.

*** Önceki rom da yüklü olan uygulamalar market hesabımda hala yüklü duruyor bundan kaynaklanıyor olaiblirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayanozer -- 23 Şubat 2012; 15:52:08 >
  • arkadaslar merhaba,
    forumu inceledim ama aradigim bilgiyi bulamadım herhalde.
    p503 telefonum orijinal 2.2.1 yüklü
    pil harcaması artacaktır diye 2.2.1 de kalmaya devam etmeyi düşünüyorum.

telefonda dahili bellek hiçbirşey kurulu değilken 180 MB civarıydı, çeşitli programlar kurdukça düşmeye başladı şimdi örneğin 90 MB civarı boş yer kaldı.
    örneğin 2 GBlik SD kartimi dahili hafiza olarak, telefonun şimdiki dahili hafızasını da , yani 180 MB'i(yani bende şu an 80 MB kalanı) harici hafıza olarak gösterebilmek mümkün müdür acaba?
    samsung android cihazlarda ayni islem vold.fstab dosyası üzerinde yapılan custimization ile yapılabiliyor bildigim kadarıyla.
  • merhaba,
    market yukleme icin soylediginiz sekilde yaptim ve market duzgun olarak kuruldu
    cok tesekkurler cok sagolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz74

arkadaslar merhaba,
    forumu inceledim ama aradigim bilgiyi bulamadım herhalde.
    p503 telefonum orijinal 2.2.1 yüklü
    pil harcaması artacaktır diye 2.2.1 de kalmaya devam etmeyi düşünüyorum.

telefonda dahili bellek hiçbirşey kurulu değilken 180 MB civarıydı, çeşitli programlar kurdukça düşmeye başladı şimdi örneğin 90 MB civarı boş yer kaldı.
    örneğin 2 GBlik SD kartimi dahili hafiza olarak, telefonun şimdiki dahili hafızasını da , yani 180 MB'i(yani bende şu an 80 MB kalanı) harici hafıza olarak gösterebilmek mümkün müdür acaba?
    samsung android cihazlarda ayni islem vold.fstab dosyası üzerinde yapılan custimization ile yapılabiliyor bildigim kadarıyla.

link2sd programı markette var onunla oluyor ama sd partion filan yapmalısın pek bilgim yok nasıl olur sanırım yapınca sd de ki her şey o zaman siliniyor

• P503 için hala 2.3 güncellemesi orjinal olarak gelmedi değil mi arkadaşlar
  • yok kardeş gelmedi, geleceğini de sanmıyoruz :(
  • quote:

cm 7 nin bu nightly versiyonlarından 30. olanini indirdim..gayet memnunum her ne kadar sabahları kalktıgımda acılıs ekranında problem olup telefonu resetlemek zorunda kalsamda sonuçta nightly diyip umursamıyorum bu tür ufak problemleri..performans ayarlarından biraz bahsedebilecek var mi acaba ondemand performance conservative gibi terimlerin hepsinin açıklaması var mi ona göre ayarlayabiliriz en azından powersave yaptım ancak aşırı kasılmalar oldu telefonda interactive yada performance yapınca daha düzgün oldu ancak şarj çok gitmiyor bu seferde..bunların ayarları ile alakalı önerileriniz ve açıklamalarınız varmıdır acaba bilgilendirirseniz çok ama çok sevinirim arkadaşlar..

Google dan biraz bilgi buldum ve anladıklarım...

Şimdi cpu frekans 300-400-500-600 Mhz olsun diyelim. Siz bunu en düşüğe getirirseniz telefon yavaş çalışacaktır, siz buna kasma demişsiniz. Conservative ve powersave tam olarak yaptığı iş telefonu HER ZAMAN EN DÜŞÜK frekanstta çalıştırmak. performance ise bunun tam tersi, yani HER ZAMAN EN YÜKSEK frekanstta çalıştırır tabi pili de çabuk bitirir. Ben sadece oyun oynayacağım zaman performance yapıyorum...

ondemand ve interactive: İkisi de gerektiğinde frekansı düşürüp yükseltiyor ama interactive daha iyi tepki veriyor. Interactive kullanırsanız ekranda pek takılma olmuyor ama ondemandda çok az takılma oluyor.

userspace: ne olduğunu ile ilgili tam bir bilgi bulamadım.

smartass: bu cm'de yok ama ekran kapalıyken powersave moduna, ekran açıkken performance moduna alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: smartbidik

quote:

Şimdi cpu frekans 300-400-500-600 Mhz olsun diyelim. Siz bunu en düşüğe getirirseniz telefon yavaş çalışacaktır, siz buna kasma demişsiniz. Conservative ve powersave tam olarak yaptığı iş telefonu HER ZAMAN EN DÜŞÜK frekanstta çalıştırmak. performance ise bunun tam tersi, yani HER ZAMAN EN YÜKSEK frekanstta çalıştırır tabi pili de çabuk bitirir. Ben sadece oyun oynayacağım zaman performance yapıyorum...

ondemand ve interactive: İkisi de gerektiğinde frekansı düşürüp yükseltiyor ama interactive daha iyi tepki veriyor. Interactive kullanırsanız ekranda pek takılma olmuyor ama ondemandda çok az takılma oluyor.

smartass: bu cm'de yok ama ekran kapalıyken powersave moduna, ekran açıkken performance moduna alıyor.

Bilgiler icin tesekkurler.
    Bende 2 gub önce cm7 kurdum. Telefona can geldi.
    intractivex de 480~710 secmistim ekran isigida biraz acik olunca sarji somuruyor resmen. Yazin nasil kullanacagiz bu cihazi bilmiyorum :)

• smartass çok iyimiş keşke olsaydı acaba markette bunu yapabilen programlar var mıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartbidik

quote:

Evet sanırım ondan oldu Powersave modunda minimum 122 de maximum ise 600 de kalmıştı onları değiştirmemiştim..telefonun güc tusuna basıp ekranı karartıp yarım saat sonra açtıgımda kasılarak açılmıştı sanırım minimumu biraz yükseltsek bu problem çıkmayacaktı :) neyse verdigin bilgiler için teşekkür ederim..smartass denen mod tam benim ve birçok kişinin isteyebilecegi mod aslında güzelmiş keşke olsa :) stable versiyonu çıkar umarım en kısa zamanda belki onun icinde olur o mod..

• quote:

Orijinalden alıntı: kupa as

yok kardeş gelmedi, geleceğini de sanmıyoruz :(

Cevap için teşekkürler bu lg ürünlerini almayacaksın ya baksana benim gördüğüm kadarı ile bu cihaz çıktı çıkalı hiç güncelleme sunmamış yazık oldu caaanım telefona
  • ya arkadaşlar ben lg p503 kullanıyorum 7 aydır hiç bi sıkıntyla karşılaşmadım ama malesef geçende telefonu düşürdüm batarya bi tarafa kapak bi tarafa dağıldı geri hepsini yerine taktım çalışıyodu ama şarjım bittiiğinde kapanırken bişeyler oldu sarı fontta emergency mode yazdı filan bişeyler oldu sonra tlfn hafıza kartını görmez oldu sonra ben telefonu güncelledim androidin 2.2 sürümüne geçtim ama hala görmüyo hafıza kartını napabilirm lütfen yardım not: hafıza kartımda sorun yok bşka telefonlarda çalışıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: bisruni

ya arkadaşlar ben lg p503 kullanıyorum 7 aydır hiç bi sıkıntyla karşılaşmadım ama malesef geçende telefonu düşürdüm batarya bi tarafa kapak bi tarafa dağıldı geri hepsini yerine taktım çalışıyodu ama şarjım bittiiğinde kapanırken bişeyler oldu sarı fontta emergency mode yazdı filan bişeyler oldu sonra tlfn hafıza kartını görmez oldu sonra ben telefonu güncelledim androidin 2.2 sürümüne geçtim ama hala görmüyo hafıza kartını napabilirm lütfen yardım not: hafıza kartımda sorun yok bşka telefonlarda çalışıyo

benim telefonum da durduk yere sd kartı tanımadı. kapattım açtım devam etti. başka hafıza kartı taktım tanıdı onu. sonra tanımadığı kartı bilgisayara taktım bilgisayar zor bela gördü görür görmez formatladım sonra taktım telefona çalıştı. sende başka bi hafıza kartı takıp telefon tanıyor mu test et, ondan sonra karar verirsin kartta mı problem telefonda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kupa as

quote:

Orijinalden alıntı: bisruni

ya arkadaşlar ben lg p503 kullanıyorum 7 aydır hiç bi sıkıntyla karşılaşmadım ama malesef geçende telefonu düşürdüm batarya bi tarafa kapak bi tarafa dağıldı geri hepsini yerine taktım çalışıyodu ama şarjım bittiiğinde kapanırken bişeyler oldu sarı fontta emergency mode yazdı filan bişeyler oldu sonra tlfn hafıza kartını görmez oldu sonra ben telefonu güncelledim androidin 2.2 sürümüne geçtim ama hala görmüyo hafıza kartını napabilirm lütfen yardım not: hafıza kartımda sorun yok bşka telefonlarda çalışıyo

benim telefonum da durduk yere sd kartı tanımadı. kapattım açtım devam etti. başka hafıza kartı taktım tanıdı onu. sonra tanımadığı kartı bilgisayara taktım bilgisayar zor bela gördü görür görmez formatladım sonra taktım telefona çalıştı. sende başka bi hafıza kartı takıp telefon tanıyor mu test et, ondan sonra karar verirsin kartta mı problem telefonda mı?

ya hafıza kartında sıkıntı yok bşka telefonlarda çalışıyo sıkıntı tlfnda

• Önceden şarj alatine takılan ara kablonun ucunun yamulduğunu yazmıştım. Bugün gidip 5Tl ye sadece ara kabloyu aldım. Ama saat 3 ten beri %20 şarjı var ilken şarja taktığım telefon hala şarj oluyor(%92). Önceki kabloyla 2-3 saatte şarj ederken %20 den %92 tam 7 saatte oldu. Bu demek oluyor ki 0 dan %100 e 10 saatte anca ulaşırım. Bir çözüm önerisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

Önceden şarj alatine takılan ara kablonun ucunun yamulduğunu yazmıştım. Bugün gidip 5Tl ye sadece ara kabloyu aldım. Ama saat 3 ten beri %20 şarjı var ilken şarja taktığım telefon hala şarj oluyor(%92). Önceki kabloyla 2-3 saatte şarj ederken %20 den %92 tam 7 saatte oldu. Bu demek oluyor ki 0 dan %100 e 10 saatte anca ulaşırım. Bir çözüm önerisi olan var mı ?

servise gidip orjinal almak ne olabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstkkk

quote:

Orijinalden alıntı: Spiritbreakerr

Önceden şarj alatine takılan ara kablonun ucunun yamulduğunu yazmıştım. Bugün gidip 5Tl ye sadece ara kabloyu aldım. Ama saat 3 ten beri %20 şarjı var ilken şarja taktığım telefon hala şarj oluyor(%92). Önceki kabloyla 2-3 saatte şarj ederken %20 den %92 tam 7 saatte oldu. Bu demek oluyor ki 0 dan %100 e 10 saatte anca ulaşırım. Bir çözüm önerisi olan var mı ?

servise gidip orjinal almak ne olabilir ki?

İzmirde Karşıyaka ya bugün işim düştü ondan aldım. Ayrıca serviste sadece ara kablo satılıyor mu ?

Birde sitesine baktığımda servis ve mağazalar ayrı ayrı yazılmış. Servise mi girmem lazım mağazaya mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRIENDS -- 28 Şubat 2012; 23:29:59 >

• Aslında çok dandik olmadıgı sürece standart Micro USB kablolar iş görür ben Nokia nin kablosu ile bilgisayardan şarj edebiliyordum sorunsuz şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.