Şimdi Ara

LG Optimus G Pro | ANA KONU | KİTKAT GÜNCELLEMESİ GELDİ! | KİTKAT ROOT EKLENDİ! (614. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.042
Cevap
53
Favori
451.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wooodo

rehberim çok sık donmaya başladı.açıp kapatınca düzeliyor gibi oluyor sonra yine donmalar başlıyor.yardım lütfenn
    Aynı sorun bende de var. Simkartı okuma sorunu diye düşünüyorum. Yarın simkart değişikliği yapacağım. Durumla ilgili size bilgi veririm. Ama cözümü bilen arkadas varsa bize yardmcı olabilir mi acaba?

Tesekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcivelek

Arkadaşlar cihazım bir buçuk seneyi devirdi ve stabil çalışa özelliğini kaybetti. Ben de cihaza format atmayı düşünüyorum. Cihazım root suz ve kitkat sürümüne aittir. Daha önce hiçbir telefona format atmadım. Bu sebeple bir kaç konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    1- Format nasıl atılır? Nelere dikkat etmeliyim?
    2 Format atarken harici kart telefonda kalsın mı içindeki bilgiler silinir mi?
    EN ÖNEMLİSİ 3- Rehber ve özellikle mesajlar silinir mi? Silinirse bunları nasıl geri yüklerim? Bir kaç ay önce yedekleme yapıp harici belleğe attım. Formattan sonra bu yedekle rehber ve mesajlarımı geri yükleyebilir miyim? Kaybolma riski var mı?
    4- Bu süreçte watsapp mesajlarım da silinir mi veya nasıl geri yüklerim?
    Saygılar...
    1- Format nasıl atılır? Nelere dikkat etmeliyim?

Format'tan astın "fabrika ayarlarına dönmek=sıfırlamak" ise, bunu telefonun menüsünden kolaylıkla yapabilirsin.

2 Format atarken harici kart telefonda kalsın mı içindeki bilgiler silinir mi?
    G Pro KitKat "yedekle/sıfırla" menüsünde SD kartı silip silmeyeceğin seçilebiliyor. Böylece kamera ayarlarında kayıt yeri SD kart ise bu fotoğraflar korunabilir. Ancak emin değilsen, bilgisayara bağla ve kurtarmak istediğin belgeleri kurtar.

3- Rehber ve özellikle mesajlar silinir mi? Silinirse bunları nasıl geri yüklerim? Bir kaç ay önce yedekleme yapıp harici belleğe attım. Formattan sonra bu yedekle rehber ve mesajlarımı geri yükleyebilir miyim? Kaybolma riski var mı?
    Tüm rehber ve mesajlar silinecek. Bunların yedeğini aldıysan yine "yedekle/sıfırla" menüsünde "LG Backup" ile geri yükleyebilirsin.
    Bunun yerine özellikle rehber verileni Gmail ile senkronize etmeyi araştır ve et. Böylece tüm rehberin bulutta korunur ve istediğin cihaza(tablet vs.) bu bilgileri çekersin.
    Mesajları geri yüklemenin tek yolu "LG Backup" olur ama, mesajlar da telefonu yavaşlatan bir etkendir. Çok lazım olanları çek, gerisini sil.

4- Bu süreçte watsapp mesajlarım da silinir mi veya nasıl geri yüklerim?
    Whatsapp mesajları otomatik yedekliyor. Dilersen whatsapp menüsünden sen de yedekleyebiliyorsun. Eğer whatsapp SD karta kurulu ise, uygulamayı yüklediğinde bu yedekleri otomatik görecektir. Ama dahili hafızaya kurulu ise, yedekledikten sonra WhatsApp/Database klasörünü elle kopyalayıp SD karta veya bir yere kaydetmen gerekir. Format sonrası yeniden Whataspp'ı yüklediğinde, yine WhatsApp/Database klasörü içine bu kurtardığın dosyaları geri kopyalamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepmisafir -- 4 Ekim 2015; 20:18:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: son_of_sun

quote:

Orijinalden alıntı: wooodo

rehberim çok sık donmaya başladı.açıp kapatınca düzeliyor gibi oluyor sonra yine donmalar başlıyor.yardım lütfenn
    Aynı sorun bende de var. Simkartı okuma sorunu diye düşünüyorum. Yarın simkart değişikliği yapacağım. Durumla ilgili size bilgi veririm. Ama cözümü bilen arkadas varsa bize yardmcı olabilir mi acaba?

Tesekkürler...

Simkart değişikliği yaptım. Hicbir işe yaramadı. Format atmayı deneyeceğim. Olmadı servis yolu gözüktu yine.
  • Ekran tozlanmasi sorunu olan varmi arkadaşlar içi baya tozlandi içini açmakta zor napcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chabor

Ekran tozlanmasi sorunu olan varmi arkadaşlar içi baya tozlandi içini açmakta zor napcam

Garantisi yok mu cihazının.servis ekranı toz sebebiyle ücretsiz değiştiriyor.eğer garantisi yoksa kendin temizlemeye uğraşma bence ekran elinde kalmasın

• hepmisafir H kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. En uygun bir anımda halledeceğim. Tekrar teşekkür ederim Saygılar.
  • Geçen gün lg ye mesaj attım lollipop güncelleme ile ilgili. Cevap :telefonumuz için bir güncelleme olmadığı yönünde idi. Gerekli birimlere bildirildi falan vss.
    Bilginize...

• Marshmalowa geciyo millet, lg gproyu unuttu bile..

• Lolipop ROM kuran olduğu dewelopersde gordum

• Son 2 aydır LG'nin stock Kitkat'ını rootladım, öyle kullanıyorum. Pil kullanımı JellyBean'e göre biraz kötü gibi ama çok da değil. JB'deki ekran sürem 6 saat iken, KK'da 4,5 saat civarı.

Lollipop arayüzünü de tatmak için birkaç defa farklı Lollipop costum-rom'lar da yükledim ancak arayüzü pek hoşuma gitmedi. Kilit ekranına widget ekleme özelliği ile KitKat sürümünün keyfini sürüyüyorum. JB'den sıkılanlar yüklesin, biraz değişiklik iyi gelir.
  • Mikrofon sorunu ve power tuşundaki temassızlık sebebiyle bugün itibariyle vodafone kampanyası ile htc one m8s aldım. Aslında yine lg alma taraftarıydım ancak vodafone kampanyasıyla bu kalitede bu cihazı kaçırmak istemedim. Piyasadan en az 150 lira daha ucuza mal oldu. Bu zamana kadar bu konuda yardımcı olan herkese teşekkürler. Sağlıkla kalın..

• Ankara lg servisi ekranda toz olmasina ragmen kucuk bir cerceve catlagindan dolayi ekrani degistirmediler. Bunu hangi serviste yaptirabilirim?

• Arkadaşlar merhabalar size bir kaç sorunumdan bahsedeceğim yardımcı olursanız sevinirim..

1.si telefonu sarja takınca yavaş şarj uyarısı çıkıyor ve çok yavaş şarj oluyor bunu nasıl düzeltebilirim?

2.si Orta led ışığım whatsapptan gelen bildirimlerde yanmıyor, diğer sms cevapsız çağrı gibi durumlarda yanıyor..

3.sü Arada sırada whatsapptan gelen mesajların bildirimi gelmiyor bu durumda olduğu zaman rehber mesajlar gibi uygulamalarda açılmıyor donuyor tekrar aç kapat yapmak zorunda kalıyorum bir süre sonra tekrar bu döngü başlıyor. Whatsappa girince görebiliyorum mesajları ancak..

4.4.2 sürümünde telefon bu arada geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim iyi forumlar..
  • canerfuat kullanıcısına yanıt
    İmkânın varsa eğer ist.mecidiyekoye getir.aynı sorun bende de vardı.cihazda kılcal catlak vardı,ekrandada toz vardı.çatlak kullanıcı hatası diye değiştirmediler 400 TL ücret istediler.tabi bunu kargo ile yapmıştım.sonra gidip elden servise verdim ve ücretsiz değişiklik oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: SariiREYiZ

Arkadaşlar merhabalar size bir kaç sorunumdan bahsedeceğim yardımcı olursanız sevinirim..

1.si telefonu sarja takınca yavaş şarj uyarısı çıkıyor ve çok yavaş şarj oluyor bunu nasıl düzeltebilirim?

2.si Orta led ışığım whatsapptan gelen bildirimlerde yanmıyor, diğer sms cevapsız çağrı gibi durumlarda yanıyor..

3.sü Arada sırada whatsapptan gelen mesajların bildirimi gelmiyor bu durumda olduğu zaman rehber mesajlar gibi uygulamalarda açılmıyor donuyor tekrar aç kapat yapmak zorunda kalıyorum bir süre sonra tekrar bu döngü başlıyor. Whatsappa girince görebiliyorum mesajları ancak..

4.4.2 sürümünde telefon bu arada geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim iyi forumlar..

Yardım edicek yok mu?

• SariiREYiZ S kullanıcısına yanıt
    1- bu uyarıyı bilgisayar USB'sinden veya iphone vs şarj aletinden alıyorsanız normal. USB'lerde akım normalde 500mA civarında. Orjinal şarj 1200mA. Eğer orjinalde alıyorsanız, şarj kablosu hasar görmüş, kılcal kopmalar vs. olabilir, değiştirin.

2- whatsapp bildirim ayarlarına göz atın. bir diğeri de SİSTEM AYARLARI > EKRAN > ANA SAYFA LED ÖĞELERİ içinde "indirilen uygulamalar" işaretli olmalı. ardından LED ÖĞELERİ anahtarı da tabi açık olmalı

3- mesaj, rehber hafızası şişmiş olabilir. gereksiz mesajları ve aramaları vs. silin gitsin. Bu tarz garip hatalar genelde bundan oluyor. Android klasiği...
  • telefonu stock roma dönderirken problem yaşadım, telefon download modunda takılı kalıyor, hiç bir işlem yapamıyorum, açma kapma tuşu ile normal açsam bile download modunda açılıyor.
    İlk sayfada brick olan telefona yükleme metodunu denedim onuda kabul etmedi, .tot dosyası ile yükleme durumu olabilir, onun içinde e986'nın .dll dosyası ve .tot uzantılı stock rom lazım, bu konuda yardımcı olacak biri var mı?
    Teşekkürlerimle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazruzgar

telefonu stock roma dönderirken problem yaşadım, telefon download modunda takılı kalıyor, hiç bir işlem yapamıyorum, açma kapma tuşu ile normal açsam bile download modunda açılıyor.
    İlk sayfada brick olan telefona yükleme metodunu denedim onuda kabul etmedi, .tot dosyası ile yükleme durumu olabilir, onun içinde e986'nın .dll dosyası ve .tot uzantılı stock rom lazım, bu konuda yardımcı olacak biri var mı?
    Teşekkürlerimle.

Ayni olay basima geldiginde pili cikardim 1 2 dk.
    Pc yeniden baslatip farkli usbde firmware yukledim. Fakat o an telefonda hangi yazilim varsa onu yukledim. Telefon 1 kere acildiktan sonra kapatip diger romu yukledim.
    Umarim seninde boyle duzelir.

• LG G PRO E986 siyah renkte telefonum donanımhabere özel 450tl ye satılık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUCEL3443

LG G PRO E986 siyah renkte telefonum donanımhabere özel 450tl ye satılık.

Guzel fiyat

• 
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.