Şimdi Ara

LG Optimus 4x P880 Custom rom yükleme klavuzu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
587
Cevap
9
Favori
59.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben şuan mokee kullanıyorum. Siz burdan istediğinizi indirin:

senin mokee romun dün yeni sürümü yayınlandı
    türkçe dildesteği varmı ? camera şarj nasıl ? bir ekran görüntüsü yayınlarmısın ?
  • Orijinalden alıntı: kemal31

Orijinalden alıntı: crazywinner3

türkçe dildesteği varmı ? camera şarj nasıl ? bir ekran görüntüsü yayınlarmısın ?

şuan mokee kullanmıyorum ama türkçe desteği vardı. Ekran görüntüsü dersen cyanogen mod'un aynısıydı en son ama dediğim gibi denemedim son sürümü
  • Orijinalden alıntı: crazywinner3

Orijinalden alıntı: kemal31

şuan mokee kullanmıyorum ama türkçe desteği vardı. Ekran görüntüsü dersen cyanogen mod'un aynısıydı en son ama dediğim gibi denemedim son sürümü

kardeş bu orjinal romda hoşuma gitti 20c olan radyo falan var ama CyanogenModden geri dönüş kdz yapana kadar öldüm dirildim...
    root gidiyor orjinal rom atınca falan bayağı mevzu
    sanaa sormak istediğim şu

orjinal rom 20c yi sıfırlasam ayarlarında fabrika ayarlarına dön
    clockworkmodü açıp wipeleri yapsam systemi falan formatlasam
    daha temiz olmazmı ? tekrar root uçarmı ? daha dogrusu orjinal rom silinirmi ?
    xda 20c bazlı CyanogenMod romlar var ama eksikleride var tam olana kadar 20c ile gidicem önerilceğin CyanogenMod varsa atabilirim

kardeş bu orjinal romda hoşuma gitti 20c olan radyo falan var ama CyanogenModden geri dönüş kdz yapana kadar öldüm dirildim...
    root gidiyor orjinal rom atınca falan bayağı mevzu
    sanaa sormak istediğim şu

xda 20c bazlı CyanogenMod romlar var ama eksikleride var tam olana kadar 20c ile gidicem önerilceğin CyanogenMod varsa atabilirim

Cwm den suan v20c yi yedekleyip wipe yap begenmezsen yedegi geri yuklersin aynen devam edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Wipe yapmak yada fabrika ayarlarına dönmek root'u etkilemez.
    Ancaaaak system partisyonunu formatlarsanız, bilgisayarınızda windows klasörünü silmişsiniz gibi mutlaka yeni rom yüklemeniz gerekir. Aksi halde system yani işletim sistemi olmadığı için telefon açılmaz. Ayrıca bunu sadece ve sadece Custom Rom yüklemesi yaparken bazı romlarda yapmak gerekiyor.
    Stok Rom yüklemelerinde Root, Recovery v.s. gider. Yeniden yapmanız gerekir. Eğer Custom Rom yüklerseniz Root ve Recovery kalır.

Bu arada Cyanogen'den nasıl kdz'ye dönüş yaptığınızı yazabilirseniz birçok arkadaşın işine yarayacaktır. Birçok yöntem ve öneri yazıldı çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 3 Eylül 2013; 16:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Wipe yapmak yada fabrika ayarlarına dönmek root'u etkilemez.
    Ancaaaak system partisyonunu formatlarsanız, bilgisayarınızda windows klasörünü silmişsiniz gibi mutlaka yeni rom yüklemeniz gerekir. Aksi halde system yani işletim sistemi olmadığı için telefon açılmaz. Ayrıca bunu sadece ve sadece Custom Rom yüklemesi yaparken bazı romlarda yapmak gerekiyor.
    Stok Rom yüklemelerinde Root, Recovery v.s. gider. Yeniden yapmanız gerekir. Eğer Custom Rom yüklerseniz Root ve Recovery kalır.

Bu arada Cyanogen'den nasıl kdz'ye dönüş yaptığınızı yazabilirseniz birçok arkadaşın işine yarayacaktır. Birçok yöntem ve öneri yazıldı çünkü.

bende onları inceliyodum ben hiç bu kadar uraşmadım bu arada clockwork(recovery) duruyor gitmedi şuan tfelefonumda lg firmware si var 20c.. sadece superuser gitti root yani.

CyanogenMod beğenmedim stabil cm10 nu hemen
    TUR/TURKEY 20C LGP880 578.23 MiB lg firwmare sitesinden indirdim.

LG PC Suite den usb sürücü kur dedim ve kurdu.
    telefonunuzdan USB Hata Ayıklama Modunu aktif ettim
    sonra kdz firware updater (KDZ_FW_UPD_EN) denilen (LG TOOL) yani programını indirdim.
    KDZ_FW_UPD_EN.zip rardan çıkardım
    telefonu power tuşuna bastım bıraktım hemen ses kısma - tuşuna basılı tutarak usb takdım S/W upgrade Please wait yazısı geldi.

s/w gelince bilgisayarın aygıt yöneticisine modemler diye başlık geliyor "LGE Mobile USB Modem" cihazını devre dışı bıraktım.

KDZ_FW_UPD.exe çalışıtrdım./yönetici olark
    Windows Enabler.exe çalıştrdım./yönetici olark
    Windows Enabler simgesine sağ tıklayıp aktive ettim(saatin olduğuyer)
    KDZ_FW_UPD.exe açıp orjinal yazılımı seçtim ve alttaki Launch software update bastım yanıt vermiyor falan diyor ama beklemek lazım
    sonra sayaç başladı rakamlar geçti 0 ' a indir
    tel açıp kapandı , orjinal LG yazılımı ...

• merhaba arkadaşlar ben telefonu alalı 2 ay oldu. telefondan memnunum baya araştırdım almadan önce ısınma sorununu bilerek aldım kışın işime yarar :D. şimdi lg optimus g nin kilit ekranını telefona atmak istiyorum bunun içinde bootloader kilidini açmamız gerekiyor. açtığımda garanti kapsamı dışında kalıyormuş telefon öyle yazıyor sitelerde. açtıktan sonra kapatma şansımız varmı bootloaderi???
  • selamlar telefonu 20c update yaptıktan sonra yavaşlığından dolayı eski versiyona geçiş yaparken bir hata sonucu sanırım artık tel açılmıyor ve securty eror verip duruyor düzeltme imkanı varmı yoksa servise mi götüreyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

selamlar telefonu 20c update yaptıktan sonra yavaşlığından dolayı eski versiyona geçiş yaparken bir hata sonucu sanırım artık tel açılmıyor ve securty eror verip duruyor düzeltme imkanı varmı yoksa servise mi götüreyim.

kardeşim telefonu power tuşuyla aç sonra ses kısma tuşuna basılı tut karşına Lg recovry ekranı çıkıcak oradaki wipeli şeçenekleri yap reboot et telfonu eski versiyona geçişi sanırım tool üzerinden yaptın ?

ben lg nin orjinal romu 20c yi beğendim ama ClockworkMod kullanmak her zaman elini altındaki custom romu atma imkanı olduğu için onu kullanıyorum
    bende şuan custom rom var 20c yi baz almış güzelde bir kernel var çok kullanılan telefon çok seri ayrıca LG g dende birşeyler eklenmiş en önemlisi şaj felaket iyi (kernelden ötürü) istersen sanada link verebilirim
    orjinali geçmeyi anlatttım bende buradan öğrenerek yaptım tabi forumdaki arkadaşların paylaşımlarıyla
    windows 7 32 bitte yaptım
    CyanogenMod beğenmedim stabil cm10 nu hemen
    TUR/TURKEY 20C LGP880 578.23 MiB lg firwmare sitesinden indirdim.

LG PC Suite den usb sürücü kur dedim ve kurdu.
    telefonunuzdan USB Hata Ayıklama Modunu aktif ettim
    sonra kdz firware updater (KDZ_FW_UPD_EN) denilen (LG TOOL) yani programını indirdim.
    KDZ_FW_UPD_EN.zip rardan çıkardım
    telefonu power tuşuna bastım bıraktım hemen ses kısma - tuşuna basılı tutarak usb takdım S/W upgrade Please wait yazısı geldi.

s/w gelince bilgisayarın aygıt yöneticisine modemler diye başlık geliyor "LGE Mobile USB Modem" cihazını devre dışı bıraktım.

KDZ_FW_UPD.exe çalışıtrdım./yönetici olark
    Windows Enabler.exe çalıştrdım./yönetici olark
    Windows Enabler simgesine sağ tıklayıp aktive ettim(saatin olduğuyer)
    KDZ_FW_UPD.exe açıp orjinal yazılımı seçtim ve alttaki Launch software update bastım yanıt vermiyor falan diyor ama beklemek lazım
    sonra sayaç başladı rakamlar geçti 0 ' a indir
    tel açıp kapandı , orjinal LG yazılımı ...

quote:

Orijinalden alıntı: ysr32

merhaba arkadaşlar ben telefonu alalı 2 ay oldu. telefondan memnunum baya araştırdım almadan önce ısınma sorununu bilerek aldım kışın işime yarar :D. şimdi lg optimus g nin kilit ekranını telefona atmak istiyorum bunun içinde bootloader kilidini açmamız gerekiyor. açtığımda garanti kapsamı dışında kalıyormuş telefon öyle yazıyor sitelerde. açtıktan sonra kapatma şansımız varmı bootloaderi???

benim kullandığım romda o özeliikler var tabi custom rom 20c nin üzerine LG g den birşeyler eklemiş hoş olmuş
    ben bootloader kapandığını görmedim xda da sonyde birşeyler yapanlar vardı ama .....

• malesef update olacak halde bile değildi, neyse ki mecidiyeköyde çalıştığım yere yakın lg teknik servis merkezine götürdüm 10dk da halletti arkadaş ve 10f ye döndüm özellikle belirttim jb istemediğimi fazladan ram yiyormuş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2013; 23:00:18 >

benim kullandığım romda o özeliikler var tabi custom rom 20c nin üzerine LG g den birşeyler eklemiş hoş olmuş
    ben bootloader kapandığını görmedim xda da sonyde birşeyler yapanlar vardı ama .....

benim için o sorun değil ben şimdi bunun bootloaderini açıcam garanti kapsamı dışına çıkacak gerçi daha hiçbir telefonu garantiye yollamadım ama ya yollamak zorunda kalırsam
  • quote:

quote:

benim için o sorun değil ben şimdi bunun bootloaderini açıcam garanti kapsamı dışına çıkacak gerçi daha hiçbir telefonu garantiye yollamadım ama ya yollamak zorunda kalırsam

Kapatır öyle gönderirsiniz. Tabi kapatılabilecek durumdaysa.

Bu arada bazı arkadaşlar bu Bootloader ile ilgili bilgi olmadığından şikayetçiler. Halbuki ana konusunda bununla ilgili bilgi bulabilirsiniz. İmzalara bile yazılmış olan Bootloader nasıl kapatılır diye bir bilgiyi bulamamanızı anlayamadım. Hele de XDA gibi bu işin okulunda olmaması mümkün değil. LG'nin kendi bölümü varken gidip Sony'nin konusunda derdinize çare aramak, konfeksiyon mağazasına gidip domates aramaktan farksız. Aradığınız şeyi nerede bulabileceğinize biraz dikkat etmelisiniz. Olması gerektiğini düşündüğünüz yerlere bakıp bulamadıysanız, en azından ana konusuna bir göz atmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 5 Eylül 2013; 23:03:46 >

• dostum bakalım dünyada öyle bişey yapanlar varmı diye baktım sonye falan da xda da bulamadım böyle bişey bulabilirsen paylaşırmısın...
  • quote:

dostum bakalım dünyada öyle bişey yapanlar varmı diye baktım sonye falan da xda da bulamadım böyle bişey bulabilirsen paylaşırmısın...

Sanıyorum sizin paylaşım anlayışınız ile benim paylaşım anlayışım birbirinden farklı. Daha başka nasıl paylaşabilirim bilmiyorum. Bir adım ötesi zaten getirin ben yapayım demek.
  • paylasmak guzeldir ama insanin anlama kabiliyetine bagli galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: safeline

paylasmak guzeldir ama insanin anlama kabiliyetine bagli galiba

Evet. Zaten paylaşım yapılmayacaksa niye buradayız? Herkes birbirinden birşeyler öğrenmiyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ana konudaki karmaşıklık yüzünden yeni konu açmak zorunda kaldım kusura bakmayın bu konuda custom rom yüklemeyi resimlerle anlatacağım. Ubuntu kullandığım için biraz zor olacak. Resimleri başka yerden almak zorundayım yani.
    Başlamadan önce tüm riskleri göz önüne almanız gerekmektedir telefonunuza gelecek herhangi bir hasardan sorumlu değilim.
    Tamamen sıfırdan anlatacağım yani 4.0.3'ten itibaren zaten ilk aşama 4.1.2'ye geçiş olacak bu aşamayı yapmışlar yapmasın bidaha.
    1. Bölüm 4.1.2 update etmek
    İlk olarak LG pc suite indiriyoruz.Daha sonra kurup telefonu bağlıyoruz ve güncelleme kontrol et butonuna tıklıyoruz burda ingilizcede olsa görünüyor dediğim gibi ubuntu kullanıyorum. resimleri dışarıdan alacağım.
     LG Optimus 4x P880 Custom rom yükleme klavuzu
    V20C güncellemesini bulması lazım onu yüklüyoruz telefonumuza zaten çok basit lg pc suite herşeyi kendisi yapıyor asıl meşakatli yeri bundan sonra.
    2. Bölüm root yapmak
    İlk olarak root yapmamız gerekiyor bu adımda telefonu kapatıyoruz ve ses kısma+güç tuşuna basılı tutuyoruz 2 sefer lg logosu gelebilir siz basılı tutun. Sonra ölü bir robot resmi gelir telaşlanmayın şimdi telefonumuzu usb ile bağlıyoruz ve bu dosyayı indiriyoruz.
    http://www.uploadtak.com/images/j794_root.rar
    dosyayı herhangi bir yere çıkartıyoruz ve telefonda ses kısma tuşuyla Apply update from ADB'ye getirip güç tuşuna basıyoruz ekranda yazıların gelmesi gerek. Şimdi dosyadaki root.bat'ı çalıştırıyoruz ve işlenmin bitmesini bekliyoruz. İşlem bittiğinde telefon menüye geri döner güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatıyoruz artık telefonunuz root'lu!

3. Bölüm Bootloader kilidini açmak
    Şimdi sıra geldi bootloader kilidini açmaya burası en nefret ettiğim bölümdür. Risklidir eğer kararlıysanız yapın derim.En basit yöntemi anlatacağım fakat risklidir dikkatli olun.
    İlk olarak bu dosyayı indiriyoruz:
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1906064&d=1366744634
    Dikkat:Bu adımda telefonunuz formatlanacaktır
    Dosyayı herhangi bir yere çıkarın,gelistirici seceneklerinden hata ayiklama modunu acin ve telefonu lg yazılımı modunda bilgisayara bağlayın. Daha sonra BL_unlock.bat'ı çalıştırın herhangi bir tuşa basın isteği gelecektir 2 defa ikisinde de herhangi bir tuşa basıp devam edin en sonunda telefon yeniden başlatılacaktır artık telefonunuzun bootloader kilidi açık olacaktır kontrol etmek için 3845#*880# tuşluyoruz bootloader unlock check diyoruz 2 kere ve unlock yazısı gelirse kilit açılmıştır.

4. Bölüm CWM yüklemek
    Bu custom rom yüklemek için son aşamamız. Basit bir aşama ama yinede riskli ona göre yapın. İlk olarak play store'dan rom manager adlı uygulamayı yüklüyoruz. Daha sonra uygulamayı açıyoruz root izni isterse verin.
    Daha sonra uygulamadan recovery setup diyoruz üstteki clockworkmod recovery'i seçip LG optimus 4x'i seçiyoruz ve altta Flash ClockworkMod recovery'e dokunuyoruz root izni isterse verin. Telefona recovery'i indirip kuracaktır sonra telefonu yeniden başlatacaktır artık cwm yüklenmiştir.
    Rom manager'dan reboot into recovery dediğinizde telefonun yeniden başlatılıp şöyle bir ekran gelmesi gerekiyor:
    Artık custom rom yüklemeye hazırız.

5. Bölüm Custom rom yüklemek
    Evet bu bölümde bir custom rom yükleyeceğiz custom rom'ları xda developers'da bulabilirsiniz. Ben şuan mokee kullanıyorum. Siz burdan istediğinizi indirin:
    http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1653
    Google play store olmuyor genellikle rom'larda onuda burdan indirip aynı şekilde telefon hafızasına atın:
    http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130301-signed.zip
    İndirdiğiniz zip dosyasını telefonun hafızasına atın. Yanlız direk zip'i atacaksınız çıkartmaya çalışmayın. Şimdi rom manager'dan reboot into recovery diyoruz. Telefon kapanıp recovery modda açılıyor şimdi yedek alacağız. Ses kısma tuşuyla backup & restore'ye geliyoruz ben hafıza kartına backup yaptığım için altta backup into external sdcard seçiyorum telefon hafızasına yapmak isterseniz yalnızca backup'ı seçin güç tuşuna basın.
    Yedeklemeyi bitirdikten sonra telefona format atmamız gerekiyor bunun için en baştaki menüye dönün ve wipe cache partition'u seçin. Yes'e gelip güç tuşuna basın. Daha sonra wipe data/factory reset'e gelin seçin Yes'e gelip güç tuşuna basın buda bittikten sonra ana menüden yine advanced'ı seçin wipe dalvik cache'i seçin Yes'e gelip güç tuşuna basın.En son ise yine ana menüye dönüp mount & storage giriyoruz . format /system'i seçip yine Yes'e gelip güç tuşuna basıyoruz artık telefonunuz komple resetlendi bundan sonra ana menüde install zip from sdcard a giriyoruz choose zip from sdcard diyoruz ve rom zip'imizi bulup güç tuşuna basıyoruz yine Yes'i seçiyoruz. İnstallation complete derse başarıyla yüklenmiştir fakat installation aborted derse hata vardır hemen ana menüye dönüp backup&restore'ye girip restore'den demin aldığımız backup'ı geri yüklüyoruz ve başka rom deniyoruz. Eğer yükleme başarılıysa yine choose zip from sdcard diyip bu sefer gapps zip'imizi seçiyoruz ve yüklüyoruz buda başarılı olursa ana menüden reboot system now diyoruz artık telefonunuza custom rom yüklenmiştir hayırlı olsun
    Videolardan dolay chatin_62 abimize teşekkür ederim. Yararım dokunduysa ne mutlu bana
    quote:

LG Optimus 4X HD (P880) Recovery'den Wipe Yapma

quote:

LG Optimus 4X HD (P880) LG Mobile Support Tools ile Rom Yükleme

quote:

LG Optimus 4X HD (P880) JB Root Yapma

quote:

LG Optimus 4X HD (P880) Bootloader Kilidi Açma

Not:Bootloader kilidi açma yöntemi videodakiyle benim anlattığım farklıdır benimki daha kısa istediğinizi yapabilirsiniz.

quote:

LG Optimus 4X HD (P880) CWM Recovery Yükleme

TELEFONUMU 4.2.2 YAPTIM SAYENİZDE TEŞEKKÜRLER

• merhaba arkadaşlar. telefonumu media marktan aldığım zaman ki haline nasıl getiririm. romunu değiştirdim. formatlamaları da yaptım sanırım. Pişmanım :( bi yardımmmmm edin... pcye bağlayınca telefonu lg suit görmüyor. önceden telefonda lg yazılımını başlat diyordu şimdi oda yok
  • solak33 S kullanıcısına yanıt
    merhabalar bence orijinale dönmeye gerek yok ama istersen burda ki yazı sana çare olur.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179126
    ayrıca ben mokee kullanıyorum baya hoşuma gitti halo diye bir özelliği var şahane
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2320141
    bunu beğenmezsen ayrıdan
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2427494
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2457864
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2326301
    da var bence dene istediğin zaman orijinal e dönersin

• quote:

quote:

quote:

Kapatır öyle gönderirsiniz. Tabi kapatılabilecek durumdaysa.

Bu arada bazı arkadaşlar bu Bootloader ile ilgili bilgi olmadığından şikayetçiler. Halbuki ana konusunda bununla ilgili bilgi bulabilirsiniz. İmzalara bile yazılmış olan Bootloader nasıl kapatılır diye bir bilgiyi bulamamanızı anlayamadım. Hele de XDA gibi bu işin okulunda olmaması mümkün değil. LG'nin kendi bölümü varken gidip Sony'nin konusunda derdinize çare aramak, konfeksiyon mağazasına gidip domates aramaktan farksız. Aradığınız şeyi nerede bulabileceğinize biraz dikkat etmelisiniz. Olması gerektiğini düşündüğünüz yerlere bakıp bulamadıysanız, en azından ana konusuna bir göz atmalısınız.

hay allah razı olsun ya bende p880 nin kılıf jelatini bile sonyde arıyodum bulamıyodum tee allahım ya.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.