Şimdi Ara

LG Optimus 4x P880 Custom rom yükleme klavuzu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
9
Favori
59.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thughacker

Aslinda ayni seyden bahsetmisiz de ben yalnis yazmisim uykuluyken cr ram sisirmesi yapmaz demek istemistim :) bide paylastigim seyi turkceye cevirebilir misiniz?

ilk fırsatımda bakarım kardeşim konuyuda bilmiyorum daha :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal31 -- 24 Ekim 2013; 12:56:45 >
  • Anlatıldığı gibi custom rom yükledim. Ancak kernelin daha nasıl yüklendiğini bilmiyorum. Rom olarak Carbon Rom yükledim. Daha sonra sıkılıp aynı işlemlerle farklı rom yüklemeye çalıştım ama sd karttan zip dosyası olarak hep carbon romu görüyor. Mecburen bende tekrar onu yükledim dahili hazıfada kullanabilinecek alan çok düştü. Şimdi eski Custom Romu tamamen silip yeni romu nasıl yükleyeceğimi bilen birisi anlatabilirmi?
  • merhaba arkadaşlar
    ben bu uygulamalarda
    1. Bölüm 4.1.2 update etmek
    2. Bölüm root yapmak
    3. Bölüm Bootloader kilidini açmak
    4. Bölüm CWM yüklemek

bu dördünü yaptım sadece 5.kaldı ( 5. Bölüm Custom rom yüklemek ) onuda yapmasam herhangi bir zararı olurmu
    birde bu yapılan işlemlerin telefona negibi bir faydası vardır? ben yaptım ama yapılan işin kötüsü olmaz diye yaptım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weteagle -- 30 Ekim 2013; 23:26:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weteagle

merhaba arkadaşlar
    ben bu uygulamalarda
    1. Bölüm 4.1.2 update etmek
    2. Bölüm root yapmak
    3. Bölüm Bootloader kilidini açmak
    4. Bölüm CWM yüklemek

bu dördünü yaptım sadece 5.kaldı ( 5. Bölüm Custom rom yüklemek ) onuda yapmasam herhangi bir zararı olurmu
    birde bu yapılan işlemlerin telefona negibi bir faydası vardır? ben yaptım ama yapılan işin kötüsü olmaz diye yaptım :)

İhtiyacınız olmayan yada bilmediğiniz şeyleri yapmayın. Bunları yaparken zaten garantisiz kalıyorsunuz ve yaptığınız herşey bir risk taşıdığından, yapacağınız bir hatada telefonunuzu kullanılmaz hale getirebilirsiniz.
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    tşk ederim tavsiyen icin bi şekilde bu uygulamalardan yararlanmak istedim ne işe yaradıklarını bilmesemde bir şekilde öğrenecem ama ben halen sorumun cevabını alamadım
    5. bölümü yüklemesem olurmu biraz karmaşık vede uyugulamanın içeriğinde değişik roklar varmış bu yüzden tereddütü var yüklemesem olurmu ?
  • quote:

tşk ederim tavsiyen icin bi şekilde bu uygulamalardan yararlanmak istedim ne işe yaradıklarını bilmesemde bir şekilde öğrenecem ama ben halen sorumun cevabını alamadım
    5. bölümü yüklemesem olurmu biraz karmaşık vede uyugulamanın içeriğinde değişik roklar varmış bu yüzden tereddütü var yüklemesem olurmu ?

Eğer Custom rom yükleyecekseniz CWM Recovery şart. Çünkü romlar CWM Recovery'den yüklenebiliyor. Başka bir nedenle ihtiyacınız yok.
    Aslında Custom Rom yüklemeyecekseniz BootLoader kilidini de kaldırmaya ihtiyacınız yoktu.
    Root gerektiren uygulamalar kullanmayacaksanız Root yapmanıza da gerek yoktu.
    Bu böyle sürer gider.
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    tşk ediyorum, bir yerden başlamak lazımdı öğrenmenin yaşı olmazmış artık telefonu bozarsakta haydan geldi huya gitti derim.
    son olarak telefonum lg p880 bu cihaz için önerecegin rom hangisi olurdu
  • quote:

tşk ediyorum, bir yerden başlamak lazımdı öğrenmenin yaşı olmazmış artık telefonu bozarsakta haydan geldi huya gitti derim.
    son olarak telefonum lg p880 bu cihaz için önerecegin rom hangisi olurdu

Custom rom yüklemedim. Ama yükleyen arkadaşların hemen hemen hepsi de sonunda LG'ye döndüler.
    Unutmadan herhangi bir rom yükleyecekseniz, mutlaka öncesinde CWM Recovery'den Backup&Restore seçeneği ile cihazınızın yedeğini alın ve sdcard altında clockworkmod klasörüne alacağı bu yedeği pc'ye falan da kopyalayın. Elinizin altında olsun. Daha sonra LG'ye dönmek isteyince bu yedeği geri döneceksiniz. Yoksa geri dönmeniz çok zor.
  • bootloaderı açayım dedim 3 kere tuşa basın geldi bastım sonra waiting for devicede kaldı telefondada lg logosunda bazı yazılar var Welcome to LG fastboot mode ile başlıyor ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HillHold

bootloaderı açayım dedim 3 kere tuşa basın geldi bastım sonra waiting for devicede kaldı telefondada lg logosunda bazı yazılar var Welcome to LG fastboot mode ile başlıyor ne yapmam lazım?

Bende de aynısı olmuştu kapatıp açtım telefon açıldı. Ama bl kilidi kapalıydı galiba xda'da bi yöntem vardı onu yaptım oldu. Bir sistem dosyasıyla oynuyorduk ama bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazywinner3

quote:

bootloaderı açayım dedim 3 kere tuşa basın geldi bastım sonra waiting for devicede kaldı telefondada lg logosunda bazı yazılar var Welcome to LG fastboot mode ile başlıyor ne yapmam lazım?

Bende de aynısı olmuştu kapatıp açtım telefon açıldı. Ama bl kilidi kapalıydı galiba xda'da bi yöntem vardı onu yaptım oldu. Bir sistem dosyasıyla oynuyorduk ama bulamadım

Açma tuşuna 10 sn basın diyodu çıkmak için bastım telefon yeniden açıldı şimdi baktım unlock yazıyor açılmış.

Bugün rom yüklemeyi planlıyorum önerebileceğiniz rom varmı?
  • quote:

quote:

quote:

Açma tuşuna 10 sn basın diyodu çıkmak için bastım telefon yeniden açıldı şimdi baktım unlock yazıyor açılmış.

Açıldıysa problem yok ben probam kullanıyorum gayet güzel gibi ama 4.4.6 değil 4.5.0 yükleyin son sayfalara doğru linki vardı xda'da

• quote:

quote:

quote:

quote:

Açıldıysa problem yok ben probam kullanıyorum gayet güzel gibi ama 4.4.6 değil 4.5.0 yükleyin son sayfalara doğru linki vardı xda'da

Anladım teşekkürler.

• http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265760
    pacmanin sitesinden buldum indirdim gapps yüklemeyi unutmuşum şimdi nereden bulabilirim?
  • quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265760
    pacmanin sitesinden buldum indirdim gapps yüklemeyi unutmuşum şimdi nereden bulabilirim?

Official adresi:http://goo.im/gapps/ tir. Şu an açılmasa da bir süre sonra yeniden deneyebilirsiniz. Ara sıra yedeklemeler yüzünden ulaşılamayabiliyor.
    Buradan yüklediğiniz roma uygun olan Gapps paketini indirebilirsiniz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapayım. Rom'u bulduğunuz konuda mutlaka Gapps linki de vardır. Sorun yaşamamak için konuda verilen paketi indirmenizi tavsiye ederim. Bazen bazı uyumsuzluklar yüzünden Gapps paketinde değişiklik yapabiliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2265760

Official adresi:http://goo.im/gapps/ tir. Şu an açılmasa da bir süre sonra yeniden deneyebilirsiniz. Ara sıra yedeklemeler yüzünden ulaşılamayabiliyor.
    Buradan yüklediğiniz roma uygun olan Gapps paketini indirebilirsiniz.

Ayrıca küçük bir hatırlatma yapayım. Rom'u bulduğunuz konuda mutlaka Gapps linki de vardır. Sorun yaşamamak için konuda verilen paketi indirmenizi tavsiye ederim. Bazen bazı uyumsuzluklar yüzünden Gapps paketinde değişiklik yapabiliyorlar.

xda dan 4.2.2 gapps bulup kurdum şuan sorun yok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgapo

merhabalar bence orijinale dönmeye gerek yok ama istersen burda ki yazı sana çare olur.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2179126
    ayrıca ben mokee kullanıyorum baya hoşuma gitti halo diye bir özelliği var şahane
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2320141
    bunu beğenmezsen ayrıdan
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2427494
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2457864
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2326301
    da var bence dene istediğin zaman orijinal e dönersin

bende yükledim bu romu ama halo ne işe yaradı pek anlamadım, fazlada kurcalayamadım. biraz bilgi verebilirmisin?

birde genel anlamda bir sorum olacak. menü simgelerinde oynama yapılabiliyormu. yani yerleri değiştirilebiliyor mu, tek bir ekranda görünen simge sayısı (mesela 5 sütun 6 satır gibi) değştirilebiliyormu? klasörleme yapmayıda beceremedim. önceden bir simgeyi tutup diğerinin üstüne getirince otomatik olarak klasör açıyordu bu versiyonda tutma işlemi menü içinde yapılamıyor. direk olarak ana ekrana kısa yol atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah_ank -- 15 Kasım 2013; 12:36:14 >

• quicknote ile ilgili bir yazı okumuştum burada sonradan eklenebiliyor diye ama devamı gelmedi sanırım o yazının. böyle birşey mümkünmü gerçekten. çünkü çok iş gören bi uygulamaydı bence.

edit: screenshots un nasıl yapıldığını öğrendim. quicnote a pek ihtiyacım kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah_ank -- 15 Kasım 2013; 13:12:29 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recepgumus

quote:

Orijinalden alıntı: LegoLaSH

şuan en stabl rom mokeos, üzerinde bi kaç oynamayla telefonu uçurabilrsiniz

bir kaç taktik vereyim
    1.ayarlar/ performansa git 16bit gecerliligi ac
    2. yine performansandan bellek yonetimine girip 2tikide isaretle
    3.yine performans/ yuzey gelstirmeden ditheringi devredısı bırak
    4. bu rom 1.7mhz overlocklu gelyor , 1.6mhz de kullanmanız tavsiye , ayrıyetten 1.6mhzde governor interactive, ı/o shoulder ise sio yapın, sio bellek yonetimi telefonun daha az ısınmşını saglar

5. geldik dananın kuyrugunun koptugu yere, bazı tegra3 build.prog editiyle oyun canavarı olcak bu telefon emin olun, yapılan degisikliklerin ne kadar fark yaptıgını anlamak icin quandrant testi yapın en cok bunda bariz bell olacaktır, fpslere iyi bakın

persist.sys.NV_FPSLIMIT=80
    (change to 60-80, for 80fps ui? wow:)

persist.tegra.NV_FPSLIMIT=0
    (unsure why there's 2 of 0 them)

persist.tegra.nvmmlite=75

persist.sys.NV_POWERMODE=1
    persist.sys.NV_PROFVER=15
    persist.sys.NV_STEREOCTRL=0
    persist.sys.NV_STEREOSEPCHG=0
    persist.sys.NV_STEREOSEP=20

persist.sys.ui.hw=true
    (hw accelerated UI(Should already be set to true on ICS*jb))

power.saving.mode=0
    ro.factorytest=0
    Persist.sys.fw.camera.status=1

Persist.dmesg.mode=split
    Persist.dmesg.rotate=1

Drm.service.enabled=1

yapacagınız degisiklikden mesulyet kabul etmem Arkadaşlar, teknolojik cihaz nede olsa , telefona laf edenlere gelsin

peki bu ayarlar stabil versiyonda da mevcut mudur ? bilginiz var mı ? ayrıca aşağıdaki işlem nasıl yapılır acaba ?

5. geldik dananın kuyrugunun koptugu yere, bazı tegra3 build.prog editiyle oyun canavarı olcak bu telefon emin olun, yapılan degisikliklerin ne kadar fark yaptıgını anlamak icin quandrant testi yapın en cok bunda bariz bell olacaktır, fpslere iyi bakın

Telefondaki system klasöründe bulunan build.prop dosyasını açıyor ve burada belirtilmiş olan değerleri ya ekliyorsunuz, yada eğer bu satırlar varsa değerleri bunlarla değiştiriyorsunuz. Ancak bu dosya windows'taki regedit dosyalarına benzer. Ne yaptığınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Yanlış birşeyleri değiştirdiğinizde telefon açılmayabilir.

bu işlemleri yaptıktan sonra kaydetmeye yetkim olmadığı uyarısını alıyorum. cep telefonu üzerinden yapmaya çalıştım değişiklikleri. acaba bilgisayardan mı yapmam gerek?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah_ank

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: recepgumus

quote:

Orijinalden alıntı: LegoLaSH

şuan en stabl rom mokeos, üzerinde bi kaç oynamayla telefonu uçurabilrsiniz

bir kaç taktik vereyim
    1.ayarlar/ performansa git 16bit gecerliligi ac
    2. yine performansandan bellek yonetimine girip 2tikide isaretle
    3.yine performans/ yuzey gelstirmeden ditheringi devredısı bırak
    4. bu rom 1.7mhz overlocklu gelyor , 1.6mhz de kullanmanız tavsiye , ayrıyetten 1.6mhzde governor interactive, ı/o shoulder ise sio yapın, sio bellek yonetimi telefonun daha az ısınmşını saglar

persist.sys.NV_FPSLIMIT=80
    (change to 60-80, for 80fps ui? wow:)

persist.tegra.NV_FPSLIMIT=0
    (unsure why there's 2 of 0 them)

persist.tegra.nvmmlite=75

persist.sys.NV_POWERMODE=1
    persist.sys.NV_PROFVER=15
    persist.sys.NV_STEREOCTRL=0
    persist.sys.NV_STEREOSEPCHG=0
    persist.sys.NV_STEREOSEP=20

persist.sys.ui.hw=true
    (hw accelerated UI(Should already be set to true on ICS*jb))

power.saving.mode=0
    ro.factorytest=0
    Persist.sys.fw.camera.status=1

Persist.dmesg.mode=split
    Persist.dmesg.rotate=1

Drm.service.enabled=1

yapacagınız degisiklikden mesulyet kabul etmem Arkadaşlar, teknolojik cihaz nede olsa , telefona laf edenlere gelsin

peki bu ayarlar stabil versiyonda da mevcut mudur ? bilginiz var mı ? ayrıca aşağıdaki işlem nasıl yapılır acaba ?

Telefondaki system klasöründe bulunan build.prop dosyasını açıyor ve burada belirtilmiş olan değerleri ya ekliyorsunuz, yada eğer bu satırlar varsa değerleri bunlarla değiştiriyorsunuz. Ancak bu dosya windows'taki regedit dosyalarına benzer. Ne yaptığınızı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Yanlış birşeyleri değiştirdiğinizde telefon açılmayabilir.

bu işlemleri yaptıktan sonra kaydetmeye yetkim olmadığı uyarısını alıyorum. cep telefonu üzerinden yapmaya çalıştım değişiklikleri. acaba bilgisayardan mı yapmam gerek?

Değişiklik yapabilmeniz için root yetkiniz gerekiyor. Root yaptıktan sonra da benim önerim Root Explorer Programını kullanmanız ve sol üst köşede R/W R/O olarak değişen butonuna tıklamanız.

Bilgisayardan zaten isteseniz de yapamazsınız. Çünkü system partisyonuna ulaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 15 Kasım 2013; 16:47:44 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.