Şimdi Ara

LG OPTİMUS 3D KULLANICI KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.983
Cevap
12
Favori
271.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şebeke: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – HSDPA 900 / 1900 / 2100 – HSDPA 1700 / 2100 / 850
    Boyutlar: 128.8 x 68 x 11.9 mm
    Ağırlık: 168 gram
    İşletim Sistemi: Android 2.2 Froyo – LG 3D arayüzü
    İşlemci: Çift Çekirdek 1 GHz ARM Cortex-A9 işlemci, PowerVR SGX540 GPU, TI OMAP4430 çipset
    Ekran: 4.3 inç, 480 x 800 piksel, 3D, LCD, kapasitif, dokunmatik, 16 milyon renk desteği
    Kamera: Çift 5 MP, 2592 x 1944 piksel, otofokus, LED flaş, 1080p@30fps (2D) / 720p@30fps (3D) video kaydı, ön kamera
    Bellek: 512 MB DDR2 RAM, 8 GB dahili depolama, 32 GB’a kadar microSD kart desteği, sınırsız rehber kaydı, sınırsız arama kaydı
    Tarayıcı: HTML
    Küresel Veri Aktarımı: GPRS Class 10, EDGE Class 10, 3G HSDPA 14.4Mbps, HSUPA 5.76Mbps
    Yerel Veri Aktarımı: Bluetooth 2.1 + A2DP, microUSB v2.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
    Müzik/Video: MP3/WAV/WMA/eAAC+ müzik çalar, MP4/DivX/XviD/H.264/H.263/WMV ile 1080p@30fps (2D), 720@30fps (3D) video oynatıcı – Mobilhat
    Diğer: Dokunmaya duyarlı kontrol tuşları, ivme, yakınlık ve gyro sensörü, A-GPS desteği, sosyal ağ entegrasyonu, belge görüntüleyici ve düzenleyici, Full Flash 10.1 desteği, akıllı metin girişi, dijital pusula, Google uygulamaları, Java desteği, HDMI portu
    Batarya: Li-Ion 1500 mAh – 450 saat bekleme, (2G) 13 saat / (3G) 9 saat konuşma süresi

EN İYİ VE EN DETAYLI İNCELEME

Recovery moda girmenin yolu:

Stock ROM Listesi
    V21A-en güncel rom gingerbread 2.3.5

V10K_00

V10E_00

V10D_00

V10B_00 - İlk Stock ROM

Yükleme işlemlerine geçmeden önce aşağıdaki ön hazırlıkları yerine getirin;

Hazırlık I-Buradan yazılım yüklemek için gerekli dosyaları indirin ve bir klasöre çıkartın.

Hazırlık II- İlk hazırlık aşamasında çıkarttığınız dosyanın içerisindeki B2CAppSetup.exe programını yükleyin.

Hazırlık III- İlk hazırlık aşamasında çıkarttığınız dosyanın içerisindeki msxml.msi programını kurun.

Bu hazırlık aşamasını yerine getirdikten sonra telefonunuzdan Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme menüsünden USB Ayıklama Modunu aktif duruma getirip bilgisayara USB kablosu ile bağlayın. Bu durumda bilgisayarın otomatik olarak cihazı tanıması gerekmekte. İkinci hazırlık aşamasındaki programın açık olduğundan emin olun.

YÜKLEME

1. İlk hazırlık aşamasında indirip çıkarttığınız dosyanın içerisindeki Windows Enabler.exe programını çalıştırın. Daha sonra yukarıdaki resimdeki gibi programın Windows başlat çubuğundaki simgesinden ON konumuna getirin.

2. UpTestEX_mod2_marwin.exe programını çalıştırın. Select Type ayarını 3GQCT, PhoneMode'u EMERGENCY olarak işaretleyin.

PhoneMode'un altındaki klasör simgesine tıklayıp indirdiğiniz .kdz uzantılı dosyayı seçin.

Son olarak sağ alttaki Normal web upgrade test butonuna basın. Aşağıdaki pencereyle karşılaşacaksınız.

3. Yukarıdaki resimde önce 1 numaralı butona ardından 2 numaralı butonlara basın.

4. Gelen pencereden Clear phone Software update Registry seçeneğini uygulayın. Daha sonra altındaki seçenekten ülke, onun altındakinden ise dili seçip OK butonuna basın.

5. Hazırlık II adımında yüklediğiniz LG'nin resmi yazılım yükleme aracı otomatik olarak açılacaktır.

6. Yükleme işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Bu süre zarfından cihazınız kapalı gibi gözükebilir. İşlem tamamlandığında cihazınız kendi kendine açılacaktır.

İşlemler bittikten sonra Ayarlar/Telefon Hakkında menüsünden versiyonunuzu öğrenebilirsiniz.

Root Nedir?
    Linux işletim sistemini taban olarak alan Android işletim sisteminde doğal olarak terimler de linux sisteminden gelmektedir. Linux sistemlerde sistemde her türlü yetkiye sahip olan kullanıcı gruplarına Root denilmektedir. Bu üye grubunu windows sistemlerdeki Administrator grubuna benzetebiliriz. Bu üye grubu ile her türlü sistem dosyasını değiştirip, silebilir, üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Dolayısı ile de yeterli bilgisi olmayan kişiler bu şekilde sisteme de zarar verebilirler.

Peki Android sistemlerde root ne işe yarar?
    Android sistemlerde linux sistemlerde olduğu gibi varsayılan olarak bu yetkiler kullanıcılara verilmemiştir. Tabi ki bu sistemi korumak ve zarar görmesini engellemek için alınmış bir önlemdir. Ancak gelişmiş ve deneyimli kullanıcılar için sistem üzerinde yapılacak değişiklikleri uygulama açısından gerekli olan bir yetkidir. Örneğin kullandığınız sistemde bulunan bir uygulamanın simgesinin değiştirilmesi, ek bazı yeni fonksiyonların sisteme entegre edilmesi, görünüm ve tema içerisinde köklü değişiklikler yapılması vb. gibi bazı gelişmiş kullanıcılara basit gelebilecek işleri yapmak için root yetkisi gereklidir.

LG Optimus 3D yi çok basit bir şekilde root edebiliyoruz.Ve rom manager ile çok kolay bir şekilde clockworkrecovery yükleyebiliyoruz.

GEREKSİNİMLER

1.superoneclick programının son sürümünü buradan indirebilirsiniz.
    2.Rom manager 4.3.2.3
    3.LG OPtimus 3d P920 USB_Drivers

ROOT İŞLEMİ

1. ilk önce 3. linteki usb driverleri bilgisayarımıza kuruyoruz.
    2. Sonra cihazımızın usb debugging özelliğini aktif ediyoruz. Ayarlar>uygulamalar>uygulama ayarları>geliştirme>usb hata ayıklama nın karşısındaki kutucuğa tık koyuyoruz.
    3.Cihazı pc ye bağlıyoruz.Bu arada pc cihazın driverlerini kuracak.Mutlaka internet bağlantınızın olması gerekiyor.Yoksa driverler eksik kurulur.
    4. SuperOneClickv2.1.1-ShortFuse.zip dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartıyoruz.
    5.SuperOneClick.exe uygulamasını sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.
    6.Bundan sonra geriye yaslanıp çıkan pencerede root butonuna tıklıyoruz.Uygulama otomatik olarak cihazı ROOT layacak.sizin extradan birşey yapmanız gerekmiyor.

RECOVERY FLASHLAMA

1.Rom manager 4.3.2.3.rar dan çıkan dosyayı telefona kuruyoruz.
    2.Rom manager uygulamasını çalıştırıyoruz.Bu esnada program sizden root yetkisini isteyecek.Çıkacak pencerede allow seçeneğini seçip devam ediyoruz.
    3.Program içinde en üstte yer alan Flash ClockworkMod Recovery i tıklayınca cihazınızın modeli çıkacak LGP920 tıklayıp bekliyoruz.Cihazımız için recovery image dosyasını indirip kendi kendi flashlayacaktır.
    4.Flashlama işlemi sona erince Reboot İnto Recovery i tıklayıp cihazı recovery modda başlatabilirsiniz.

Anlatım bana ait olup bütün işlemleri kendi cihazımda denedikten sonara burada paylaşıyorum.Dikkatsizlik sonucu ortaya çıkacak olan problemlerden mesul olmadığımı bildiririm.

CUSTOM RECOVERY ve CUSTOM ROM YÜKLEMEK

1. Rootladığınız cihazınıza Android Market'ten ROM Manager uygulamasını yükleyin.

Eğer Android Market'te bulamazsanız internetten Market Access uygulamasını indirip telefonunuza atın. Bir dosya yöneticisiyle yükleyip çalıştırın ve Market bölgenizi USA - T-mobile olarak ayarlayın. Bu sayede tüm uygulamaları görüntüleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

2. ROM Manager uygulamasını çalıştırın. ilk seçeneğini uygulayarak ClockworkMod Recovery'sini yükleyin.

3. Üçüncü seçeneği uygulayarak da telefonunuza attığınız Custom ROM'u yükleyebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunları bizlere bu konu üzerinden iletiniz.
    Not:Alıntıdır.

EN GÜNCEL CUSTOM ROM KONULARI:
    New KERNEL (No reboots) ROM AcuraTeam 1.1-BASE-10J (koala) and Base 1.3 10E
    [rom] king_3d_rom_v1.9 by KING3Developers
    [ROM][02/10] ThiaiZO3D V1.4-BaseV10K-Stock,Stable and fast
    Almost CyanogenMod - CM7-SelfKANG1 for Optimus3D
    [xx-09-11] ROM KingDroid LG3D v2.0 [++BASE V10J++]

]TEMALAR
    [Theme][CWM] MonoRework V2.1 [UPDATED 03/10 Now also V10k Compatible)
    Theme stock 10d o3d (link updated)
    [THEME][APK] Honeycomb Style Possible Thrill compatibilty
    [THEME/APP] Market 3.1.3 W/ New Settings & Features 6 THEMES

LG'NİN YAYINLADIĞI TANITIM VİDEOSU

KUTUDAN ÇIKARILIŞ VE İNCELEME VİDEOSU

QUADRANT TESTİ

UZUN VE DETAYLI İNCELEME VİDEOSU

Paralı oyun ve uygulamaları bedavaya indirebileceğiniz marketler

3D VE HD OYUNLAR

KULLANICILAR
    1-pespoisonboy
    2-nincakurba
    3-Emrah_Tr
    4-Türkmenli
    5-cagrimir
    6-şazenuş
    7-erkanby
    8-humWE
    9-karandiru
    10-Staylıon2000
    11-Abdullah_81
    12-ogntheone
    13-maybe22days
    14-voyage123
    15-iwas1911
    16-pellegrino
    17-trbekir
    18-by_hope
    19-apris44
    20-lideramca
    21-Lg user
    22-queries
    23-hakser62
    24-barbosaa
    25-REAXION
    26-adnan1905
    27-mucha
    28-dursuna
    29-dgnn22
    30-lethevian
    31-oguzmete
    32-muharrem1981
    33-umerdem_3D
    34-hakansoyvural
    35-eyz
    36-Perosma
    37-blacksea2601
    38-s.o.s58
    39-excalibourmfgEr
    40-rossoscuderia
    41-asusbey
    42-vpamir
    43-GuNTiS
    44-denizci535
    45-FaTTi10
    46-waycell41
    47-mehmedberadd
    48-ciatftr
    49-efffsane
    50-riprap
    51-bilselerdi34
    52-parsan
    53-yahyageo
    54-profotox
    55-onurmeteee
    56-fb33
    57-ersin5808
    58-ferhatugur
    59-ishan
    60-truvazotti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pespoisonboy -- 8 Ocak 2012; 10:11:01 >

• Tebrikler guzel anlatim. beni de kullanici listesine ekleyin lutfen.
    Froyo 2.2.2 official rom version v10k
  • Hadi bakalım hayırlı olusun..
  • hayırlı olsun, 3 numaraya da beni yazın ugurlu numaram
  • Hepimize hayırlı olsun Teşekkürler.Kullanıcılar listemize eklenmeyi isteyen arkadaşlar yazarlarsa bende hemen yazarım nicklerini.
  • Eline saglik kardesim. Ekle beni de :-)
    Bir de anlayan biri bir imza ayarlayabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkmenli -- 4 Ekim 2011; 18:16:25 >
  • Arkadaşlar benim gibi cihazının çizilmesinden çok korkan ve çizilmesin diyede şekilide kapanmasın isteyenler için en iyi çözüm invisible shield olarak düşünüyorum.Hep zagg invisible shield kullandım fakat malumunuz fiyatları bayağı yüksek.60 Türk lirasına geliyor Türkiye'ye kargo masrafı da dahil.Bu yüzden bende alternatif çözüm ararken bu ürünü buldum zagg invisible shield'ın aynısı ve full body koruyucu fiyatı ise yalnızca 5 dolar.Ben yarın kendim için sipariş vereceğim.İlgilenen ve ihtiyacı olan arkadaşların buraya bakmalarını tavsiye ederim.

• Dostum eline sağlık güzel bir derleme olmuş sadece ramin ddr2 olduğunu yazmamışsın bence bu telefonu diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerinden biride bu..

Thiaiz 1.4 romda çok nadirde olsa ara sıra telefon kendini resetliyor başka bu problemi yaşayan varmı..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karandiru -- 4 Ekim 2011; 18:25:22 >
  • Teşekkürler Arkadaşlar.Düzeltmeniz için Teşekkürler DDR2 olduğunuda ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

http://www.youtube.com/watch?v=9LIZmgDA4qk

http://www.youtube.com/watch?v=dORs3qhYGRw

şu iki video da eklenebilir ilk mesaja

Teşekkürler tavsiyeniz üzere 2 video'yuda ekledim.

• Arkadaşlar 2.3 ün gelmesi ve bazı iyileştirmelerle, aletin 2D fotoğraf çekimi performansının daha iyiye gideceğini düğünüyor musunuz? Bazı forumlarda, çeşitli mod romlarla daha da iyi kamera performansı verdiğini duydum aletin.. Mesela en azından contrast olayı biraz daha arttırılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 4 Ekim 2011; 19:08:43 >

• KAMERA İYİLEŞTİRMESİ BURAYA BAKABİLİRSİNİZ.
    İsteğiniz üzerine 2 video daha eklenmiştir.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

İnceleme videosu :
    http://www.youtube.com/watch?v=IcYqzl0XnVI

Quadrant Bench 2.2Froyo:
    http://www.youtube.com/watch?v=6s62FN6eQ80

Browser:
    http://www.youtube.com/watch?v=NSuRwn1RBPM

Eklenebilir

yalnız ensonki video 2x in.. 3D nin değil.. bi yanlıslık oldu heralde

• Teşekkürler uyarınız üzerine yanlışlığı farkettim ve videoyu kaldırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pespoisonboy

KAMERA İYİLEŞTİRMESİ BURAYA BAKABİLİRSİNİZ.
    İsteğiniz üzerine 2 video daha eklenmiştir.Teşekkürler

V1c
    - Better image/video quality and more vivid colors ( SGSII Style )

daha canlı renk için bunu yuklememiz gerekiyor sanirim.
  • A.I.type klavye cok guzelmis.Tavsiye ederim.Marketi acmak icin de market unlocker iyi calisiyor.Market access bende ise yaramadi :-)
  • benide ekleyin lütfen.
  • bende smart keyboard pro kullanıyorum ayarlarından istediğiniz tipte klavye seçebiliyorsunuz.htc iphone android galaxy vs.markette 2.99 dolar.ama tabii ki para vermeyin kara marketten bedavaya indirin paralı tüm uygulamaları :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.