Şimdi Ara

LG OLED G3 TV (2023) ANAKONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
48
Favori
39.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burada classy tech gercekten guzel incelemis.

Daha oncede dusundugum/suphelendigim gibi o kadar luminance farki yok

Red Target = 220.7
    S95C FMM = 231
    S95C Game = 236
    G3 FMM = 119
    G3 Game = 97

Green Target = 684.3
    S95C FMM = 671
    S95C Game = 686
    G3 FMM = 540
    G3 Game = 285

Blue Target = 78.1
    S95C FMM = 77.2
    S95C Game = 85
    G3 FMM = 78
    G3 Game = 46

Cyan Target = 753.4
    S95C FMM = 760
    S95C Game = 766
    G3 FMM = 639
    G3 Game = 419

Magenta Target = 303.3
    S95C FMM = 314
    S95C Game = 318
    G3 FMM = 236
    G3 Game = 132

Yellow Target = 905.8
    S95C FMM = 927
    S95C Game = 919
    G3 FMM = 691
    G3 Game = 380

Rtings in incelemelerine artik farkli gozle bakmakta fayda var. Arka planda ticari kaygilar olabilir.

Bu arada classy tech durumu cok guzel ozetlemis:

“ Essentially the Samsung is doing better in low luminance saturation, and is able to reach color luminance at the furthest and highest end of the P3 gamut where the G3 still falls quite short. However the G3 has more accuracy in the middle of the gamut/luminance range.”

g3 un basarisi da buradan geliyor. Hep parlakliga odaklaniyoruz. Accuracy i hep gozardi ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Üstelik sanırım S95c daha ucuz. Ancak malzeme kalitesi ve DV desteği olmaması G3'ü öne çıkarıyor olabilir.

• Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt

Güzel tercih olur ürün gelince bilgi veririm
  • theraptorx kullanıcısına yanıt

G3 ile S95C'nin arasında malzeme kalitesi farkı yok hocam. Rtings iki modele de 9.0 puan vermiş. Dolby Vision ve QD-OLED'e göre daha az yanma konusundan dolayı ön planda olabilir.

• Akelei kullanıcısına yanıt

Rtings, renk parlaklığı testini, panelin tam kapasitesini ölçmek için, renk alanı en geniş standart olan Rec 2020'de, 10000 nit'e ulaştığı varsayılan ideal bir ekranla kıyaslayarak yapıyor. (Açıklaması). Sizin paylaştığınız DCI-P3'e göre yapılmış.

Şu anki içeriklerde sizin paylaştığınız sonuçlar daha önemli, ama QD-OLED'in üstünlüğü gelecekte daha anlamlı olacak. Renk parlaklığı vb çok gerekli demiyorum. Göz konforu dahilinde etkili ve doğru bir parlaklık için şu an WOLED'ler de yeterli, ama teknik olarak QD'lerin net bir üstünlüğü var.

Rtings'in incelemelerine güvenebilirsiniz. Zaten o renk parlaklığı sonuçlarını color volume puanına direkt katmıyorlar. Color volume puanını "10,000 cd/m² Rec 2020 Coverage ITP" testi belirliyor. Bu testte TV'nin renk gamutu ve karanlık renkleri ne kadar iyi verdiği falan da etkili. Color volume puanının genel puana etkisi ise çok az. HDR gaming puanının %3.4'ünü color volume, diğer %3.4'ünü color gamut oluşturuyor. HDR Movies'te ise sadece color volume %3 olarak yer alıyor.

Renk parlaklığını eskiden yazmıyorlardı. QD-OLED sonrasında merak edilince yazmaya başladılar. High-end LCD'ler (QN serisinin bazı modelleri), bu konuda S95C'nin bile çok üstünde.

İnceleme sitelerinin, tüketicileri daha fazla harcama yapmaya yönlendirdiği doğru. Normalde önemsemeyeceğimiz farklar bu incelemeler yüzünden gündem oluyorLG OLED G3 TV (2023) ANAKONU  (QD'nin farkı önemsiz demiyorum. Genel bir yorum.) Ancak bu siteler arasında en güveniliri Rtings. Sadece kendi satın aldıkları ürünleri inceliyorlar* ve ekstra bir yorum katmıyorlar. Mesela HDTVTest bile bazen, algı yaratmaya yönelik şunun gibi videolar çekerken, Rtings'in yorumları tamamen ölçümlere ve standartlara dayalı. Yapay zekanın işlettiği bir yer gibi. Editörlerinin kullanıcı yorumlarına verdiği cevaplar bile öyleLG OLED G3 TV (2023) ANAKONU 

-----------------

LG G3'ü en iyi TV seçme sebeplerini de yazmışlar:

- En parlak OLED TV olması (beyaz parlaklığı)

- Dolby Vision desteği

- DTS:X desteği

Son ikisi, ortalama kullanımda G3'ü öne çıkartacağı için G3'ü seçmişler. Mesela oturma odası için önerdikleri en iyi TV de S95B. Çünkü S95C'ye göre Kuzey Amerika'da şu an ciddi fiyat farkı var.

* Rtings'te Panasonic ve Philips TV'lerin olmama sebebi de sadece Kuzey Amerika'da satın alabildikleri ürünleri incelemeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 25 Mayıs 2023; 22:16:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Classy Tech in detayli G3 incelemesi:

https://www.youtube.com/watch?v=fgMNTTd6STw

• MLA katman tv yi kurtarmaya yetmiyor. Black crush onemli bir sorun. Firmware ile cozulur mu bilmiyorum. Ama renk konusu maalesef firmware ile cozulecek gibi durmuyor. Classy tech ozellikle “skin tone” ile durumu detayli anlatmis.

Game mode sorunu devam ediyor. Maalesef qd-oled in oldukca gerisinde kaliyor.

Daha once de yazmistim. G3 un elinde sadece 5 yil panel garantisi ve dayaniklilik kaldi. Geriye kalan butun ana kalemlerde qd oledin gerisinde kaliyor.

bizde aylardır anlatmaya çalışıyoruz :) yıl olmuş 2023 woledle qd oledi karşılaştırıyor insanlar birinin devri bitmiş diğeriyse daha yeni başlıyor...olay sadece renkte değil bu dizilim farkının birçok artısı var kaldı ki hiçbir artısı olmasa bile lg nin komple mavi gösteren oledleri alınmaz yıllarca yazdım bu forumda insanlar yanında başka oled panel yok diye hep videolara çekim yapab kameralara suç buldu öyle değil vs diye ama yanına düzgün renk gösterebilen qd oledler gelince falsolar ortaya çıktı insanlarda gördü hala ömürle alakalı lg almayı düşünenler var ama bir önceli sayfada yazanlarıds okusunlar derim...

• LG OLED G3 TV (2023) ANAKONU

LG OLED - OPET Yakıt Puan Kampanyası Mayıs 2023

1- Bu kampanya 7 Nisan – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında satın alınan seçili LG OLED modelleri için geçerli olup, stoklarla sınırlıdır.

2- Kampanya kapsamında

OLED97G29LA modeli 20.000 TL,
    OLED83G26LA modeli 10.000 TL,
    OLED83C24LA modeli 10.000 TL,
    OLED77G26LA modeli 8.000 TL,
    OLED77C24LA modeli 8.000 TL,
    OLED77CS6LA modeli 7.000 TL,
    OLED65G26LA modeli 6.000 TL,
    OLED65C24LA modeli 6.000 TL,
    OLED65CS6LA modeli 5.000 TL,
    OLED55G26LA modeli 4.000 TL,
    OLED55C24LA modeli 4.000 TL,
    OLED55CS6LA modeli 3.000 TL,
    55LX1Q6LA modeli 4.000 TL,
    42LX3Q6LA modeli 4.000 TL
    48LX1Q6LA modeli 3.000 TL
    OLED48C24LA modeli 3.000 TL

Tutarında Opet yakıt puan hediyeli olacaktır.
    Tüketicilerin kampanya çerçevesinde tedarik edilecek hediye promosyon hakkından faydalanabilmeleri için kampanya tarihleri içerisinde belirtilen modelden satın almış olmaları, satın aldıkları ürünün kurulumunu LG yetkili servisine yaptırmaları ve 15 Haziran 2023 tarihine kadarwww.lgkampanya.com adresindeki ilgili katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.
    Hediye hakkından yararlanılabilmesi için ürün kurulumu yapılması şarttır.
    Satın alınan TV’nin kurulumunun gerçekleştirilmemiş olması veya online katılım formunun belirtilen tarihe kadar doldurulmaması halinde tüketici kampanyadan faydalanamaz ve kendisine ilave bir hak tanınmaz.
    Bir ürüne ilişkin olarak gerçekleştirilen birden fazla kurulum kaydı olması durumunda, ilk önce kurulum yaptıran tüketicinin kaydı kabul edilecek ve bu tüketici hediyeye hak kazanacaktır.

3- 26 Mayıs - 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında satın alınan

OLED83C24LA modeli 11.000 TL,
    OLED77C34LA modeli 9000 TL,
    OLED65C34LA modeli 7000 TL,
    OLED65G36LA modeli 7000 TL,
    OLED55C34LA modeli 5000 TL,
    OLED55G36LA modeli 5000 TL,
    OLED48C34LA modeli 4000 TL

Tutarında Opet yakıt puan hediyeli olacaktır.
    Tüketicilerin kampanya çerçevesinde tedarik edilecek hediye promosyon hakkından faydalanabilmeleri için kampanya tarihleri içerisinde belirtilen modelden satın almış olmaları, satın aldıkları ürünün kurulumunu LG yetkili servisine yaptırmaları ve 15 Haziran 2023 tarihine kadarwww.lgkampanya.com adresindeki ilgili katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.

4-www.lgkampanya.com adresinden yapılan başvuruların eksiksiz ve doğru olması durumunda, başvuruyu yapan tüketicilere, başvuru tarihini takip eden 15 iş günü içerisinde, LG Türkiye tarafından SMS yolu ile kampanyadan kazandıkları hediye ile ilgili olarak bilgilendirme yapılacaktır.
    Kendilerine başvuru sırasında paylaştıkları cep telefonu ile bilgilendirme yapılmayan tüketicilerin başvuruları geçersiz olabilir veya LG Türkiye’ye ulaşmamış olabilir.
    Başvuruyu yapmalarını takip eden 15 iş günlük sürenin içerisinde tarafına herhangi bir SMS ulaşmayan tüketiciler başvuruları ile ilgili olarak LG Müşteri Bilgi Merkezi’ni 444 6 543 (LGE) arayarak veyahttps://www.lg.com/tr/destek/musteri-destek/whatsapp adresinde detayları belirtilen LG Türkiye WhatsApp destek hattından sorgulama yapabilirler.

5-Başvurusu LG Türkiye tarafından onaylanan tüketicinin kampanyadan kazandığı hediye yakıt puan tüketicinin katılım formunda belirtmiş olduğu cep telefonuna OPET tarafından yüklenecektir.
    Tüketicinin cep telefonuna yüklenen hediye yakıt puanı 31 Ağustos 2023 tarihine kadar sadece Paro sistemine dahil olan ve hâlihazırda Opet Kart işlemlerinin gerçekleştirildiği tüm Opet ve Sunpet istasyonlarında akaryakıt (Benzin, Motorin) alımlarında parçalı veya tüm olarak harcanabilecek olup, otogazda (LPG) geçerli olmayacaktır.
    OPET istasyonlarında ödeme sırasında tüketicinin kampanyaya kayıtlı cep telefonunu yanında bulundurması zorunludur. Tüketicinin ödeme sırasında cep telefonu numarasını ve cep telefonuna gelen doğrulama şifresini OPET istasyonlarındaki market görevlisine iletmesi gerekmektedir. Kullanılmayan hediye yakıt puanlar 1 Eylül 2023 tarihinde silinmiş olacaktır.

6- Kampanya kapsamında satın alınan asıl üründe Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan doğan istisnalar hariç iade kabul edilmeyecektir.
    Asıl ürünün herhangi bir sebeple iade edilmesi ve ücretinin geri ödenmesi durumunda hediye edilen ürünün de iade edilmesi gerekmektedir.
    Aksi halde asıl ürünün iadesi kabul edilmeyecektir.

7- Bu kampanyaya katılmak için satın alınan ürünlerin, LG Electronics Ticaret A.Ş. tarafından temin edilmiş olması gerekmektedir.
    Aksi halde katılımcı kampanyadan yararlanamaz.

8- Şirket faturası ile başvuran müşterilerin hak talep etmeleri için şirket imza sirkülerini tarafımıza iletmeleri gerekmektedir. İmza sirküsü iletmeyen müşterilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
    Şirket faturasında başvuran kişinin isminin bulunmaması halinde, şirket yetkilisinden ıslak imzalı izin/rıza formu alınması gerekmektedir.

9- Bu kampanya başka bir LG kampanyası ile birleştirilemez, hediye edilen ürünler ayrıca satılamaz, devredilemez, nakde veya mala çevrilemez.
    LG Türkiye ve Opet belirtilen kampanyanın tarih ve şartlarında değişiklik yapma veya tamamen iptal etme hakkını saklı tutar. Kampanyaya katılan herkes yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılacaktır.

10- Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye LG Müşteri Bilgi Merkezi’nden 444 6 543 (LGE) ulaşılabilir.

11- Çeyizlik için seçili modellerden satın alan müşteriler kampanyaya dahil edilmeyecektir.

12- Satın alınan her bir ürün için ayrı ayrı başvuru yapılması şarttır.
    Tek bir başvuruda birden fazla ürün için yakıt puan hediyesi talep eden müşterilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

13- Fatura sahibi ve montaj kurulum sahibi farklı kişiler olduğu taktirde başvuru geçersiz sayılacaktır. Fatura sahibi isim soy isim ve montaj formu isim soyisim aynı kişi olması zorunludur.

• Burak_Keskin06 kullanıcısına yanıt
    Hocam G3 için LG ekran yanmasına garanti veriyormu acaba ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bende G3 ve S95c arasındayım ama Samsung hakkında ciddi şüphelerim var.Paneller kendi kendine kırılıyor s95b de.S95c düzeltildi dediler ama redditte bir kullanıcının s95c paneli de aynı şeyi yaşadı.Şimdi bu olay Türkiye de olsa servise bu konu anlatılırmı.Sen kırdın deyip hakem heyetinde sürünme ihtimali var.Lg de ise kendi kendine kırılan bir panel duymadım ben. 15/20k fiyat olsa alır riske girerim ama 70k veripte servislerle gırtlak gırtlağa boğuşmak istemiyorum

• xbr kullanıcısına yanıt
    reddit linkini paylasabilir misiniz? Tesekkur ederim.

Hocam link paylaşmayı bilmiyorum. Ekran resmi var buradan bakabilirsiniz.İzlediğim testlerde kasanın değiştiği söylenmişti ama işe yaramamış galiba.

LG OLED G3 TV (2023) ANAKONU

• xbr kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Gonderdiginiz ekran goruntusundan ben linkini buldum.

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/13svf22/bent_s95c_77_panel/

Gercektende tv nin alt kose egilmis.

c serisinde bu sorunu halletiklerini soyluyorlardi. Demek ki cok da hallolmamis.

• Hiç sormayın moralim çok bozuldu.Tv'mi sattım G3 yada S95C arasında gidip geliyorum.Açıkçası S95C ve G3 hakikaten kafa kafaya cihazlar.Ben pc oyuncusuyum, konsol bağlamayacağım. Pc, digital platform ve torrent ten yüksek bitrate li görüntüler için alıcam.Pc kanadında S95C artısı 144hz olması, dezavantajı ise piksel oluşum şeklinden dolayı yazıların G3'e göre daha kötü gözükmesi.20 ye yakın video izledim bende oluşan kanaat canlı renklerde Samsung'un çok az önde olduğu yönünde. Siyah renk gösterimi kısmında ise LG biraz daha önde. Ama iki cihazda da maalesef Black crush var.G3 en büyük avantajı 5 yıl panel garantisi ve woled teknolojisinin daha oturmuş olması ve yanma riskinin daha az olması.Resmi G sync desteği de cabası.Redditte çok yorum okudum 10 12 bin saat oyun oynayıp tek bir burn in olmayan paneller var.C1,Cx gibi eski hemde.

Rgb oled ise çok yeni bir teknoloji.Kullandıkça bir takım sorunlar çıkıyor ve samsung buna müdahale ediyor.Bakalım 2 yıllık kullanım sonucu paneller de neler olucak görücez

Ayrıca S95B ile S95C arasında kısa bir zaman olduğu için bazı sorunlar hallolmamış gözüküyor.

S95D ise baya güzel bir panel olucak bence.

Ama LG woled de yıllardır ustalaştığı için kronik sorunların bir çoğunu çözmüş gözüküyor. Ama onda da hala sorunlar var yok değil.

Kısaca kusursuz bir Tv yok. Artık ona inanıyorum.

Oled lerde ki bu sorunlardan sonra 2023 model Samsung 8k S800C yada S900C düşünmüyor değilim açıkçası.

8K tv ler 3 yıldır varlar ve miniled de 3.yılına girdi.Birçok kronik soruna müdahale etmek için iyi bir süre.Şuan Çok fazla kullanan yok ama 5 serisi Nvidia kartlarla 8k oynanabilir seviye gelicek diye düşünüyorum

Yorumlarda S95C sahipleri kendi tvlerinde eğilme olmadığını söylemişler.

Rtings'in S95C eğilme konusu hakkındaki yorumu;

The Samsung S95C OLED has fantastic build quality. Samsung has redesigned the shell of the TV, resulting in a more uniform thickness, and it feels more solid, so it's unlikely that it'll have the same issue with bent panels that affected the Samsung S95B OLED. The stand is very robust and stable, and even though it still wobbles a bit, it's not bad at all. There's some flex to the back casing, but it's very minor and won't cause any issues.

• Leon kullanıcısına yanıt
    Benim de s95c icin duydugum ilk vaka bu oldu. O yuzden gorsel istedim.

Egilme sebebini az bucuk tahmin edebiliyorum. Kullanan vatandas tv yi duvara yakinlastiran/uzaklastiran aski aparati takmis. 77 inch ve ayarli aski aparati, hic de saglikli olmayan bir kombinasyon.

Umarım dediğiniz gibi montaj hatasıdır. Zira benim korkum ilk vakanın gelmesi idi. S95b de önce eğilip bükülme vakaları geldi sonra kendi kendine kırılma vakaları.Samsung Samsung'luğunu bırakıp görsel olarak güzel bir TV erine işini iyi yapan kalın bir panel yapsa ne olur kim itiraz eder akıl alır gibi değil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.