Şimdi Ara

★★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Klübü ★★★ (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.978
Cevap
63
Favori
226.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • android cihazlarda bilinenin aksine fazla ram kullanmasy daha verimlidir

bu yüzden birçok rom geli?tiricisi "advanced task killer" tarzy programlary cihazyn stabilitesini bozdu?u için önermez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatugur

android cihazlarda bilinenin aksine fazla ram kullanmasy daha verimlidir

bu yüzden birçok rom geli?tiricisi "advanced task killer" tarzy programlary cihazyn stabilitesini bozdu?u için önermez...

O programlari önermemelerinin sebebi androidde arkada hep çalişan uygulamalarin task killer yapsaniz bile sonradan yeniden açilmasi, bu da hem uzun vadede rami şişiriyor hem de şarjin daha çabuk bitmesine sebep oluyor, task killerlar o programlarin sadece anlik olarak kapanmasini sağlar, kökten kaldirmak için çeşitli wakelock uygulamalari var, ama bunlar kullanilirken neyin kapatildiğindan emin olmalisiniz benden söylemesi

• ART aktif yapınca makina gayet hızlı felan ama bazı sorunlar da gozumden kaçmadı değil....
    Mesela;
    Fotograf çekince ustte ne çektiğinizi gösteriyorya normalde.. ART aktif olunca göstermediğini farkettim.
    Sonra telefon menusune girdiğinizde TUŞ butonuna bastıgınızda ilk basmada açılmıyor sonraki bastığınızda açılıyor.

Şimdilik karşılaştıklarım bunlar benim. Kullanmaya devam ediyorum.
  • Nexus 5 in tasarımını çok beğendim.Ekranın soluk renkli olması ve ses tuşlarının haraket etmesi sorunu herkeste mi var.
  • Renk soluklugu gibi bir sorun yok benim lg nexus 5 te.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickmick2013 -- 1 Ocak 2014; 21:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • genel olarak güzel bir telefon olmuşşş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickmick2013 -- 31 Aralık 2013; 20:17:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickmick2013

genel olarak güzel bir telefon olmuşşş

sizdeki hangi seriden acaba?
  • Yeni yıla geldik hala satışa sunulmadı oldu olacak yeni telefonların tanıtımı olcağı güne kadar beklesinler ondan sonra satsınlar bak bakim alıyor muyum

• quote:

Orijinalden alıntı: bohemian1

Swiftkey paralı ama kelime tahmin etme konusunda en iyisi. Ayrıca kaydırma da var ama istersen kapatabilirsin zaten yeni eklenmiş bir özellik. Kullanmak şart değil.

Hocam şu klavyelerle ilgili bir soru daha sorayım size. Swiftkey'i satın aldık diyelim cihazı alınca. Bu aldığımız klavye uygulamasında klavye temaları var mi örneğin ben LG klavyesinin tuş tarzını sevmiyorum Samsung'un klavyesi daha güzel. Bu bakımdan bana özelleştirme imkânı sunuyor mu buton tarzların ve klavye temasını değiştirebiliyor muyum?

• LG N4 ' ile birebir bir zamanlama oldu şuana dek N5 içinde.

• Memko35 kullanıcısına yanıt
    Kendi temaları var. Ama zaten Nexus un klavyesi Google Keyboard, Lg ninkinden farklı yani. Ayrıca 15 dakika içinde geri iade alabiliyorsunuz. Şu anda indirimde Swiftkey onu da söyleyeyim.
  • bohemian1 B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler hocam evet Google'ın klavyesi oldukça güzel ve estetik duruyor ancak programın bize LG tarzı klavye görünümü seçtirmek zorunda bırakmasından dolayı çekincem vardı, iade ediliyor olması güzel bir seçenek oluşturdu benim için artık telefonu alınca deneyeceğiz Türkiye'ye distribütör olarak daha gelmediği için indirimi kaçırıyoruz
  • Henüz satışa çıkmadığı için Nexus umu alamadım ama alanlara veya alacaklara bir kaç öneride bulunayım bu arada.
    1) Pil için; - Greenify -Franco kernel -BetterBatteryStats(sanırım sadece XDA deki linkten yükleniyor) -WakeLockDetector
    Bu programları kurmanızı öneririm. Neredeyse hepsi için root gerekli ama pil konusunda yardımı dokunacaktır. Greenify ile backgroundda çalışması gerekmeyen, bildirim yapmayan programları uyutun. francoKernel telefonu kullanmadığınzda (idle) çok daha az pil harcamasını sağlar, performans ve dokunma hassasiyetine de faydası olur. BetterBatteryStats ile hangi programlar daha çok pil harcıyor ve telefon derin uykuda ne kadar kalıyor bilmeniz için iyi. WakeLockDetector ise hangi programlar telefonu derin uykudan uyandırıyor onu gösteriyor.
    2) Root için; Wugfresh'in Nexus Root Toolkit'i oldukça basit bir program. Ama ben manuel rootlarım diyorsanız herhalde forumda Nexus 4 root rehberi vardır büyük ihtimal tıpatıp aynısı. Garanti konusunda çekinmenize gerek yok. Hem root kolaylıkla geri çevrilebiliyor, hem bootloader kolaylıkla tekrardan kilitlenebiliyor. Ancak aleti rootlarken önce bootloaderı unlock etmeniz gerekli sadece bu işlem telefonun tüm hafızasını siler, bunu yaptıktan hemen sonra rootlamak zorunda değilsiniz istediğiniz zaman rootlayabilirsiniz, telefonda hiç bir bilginiz kaybolmaz.
    3) Önerdiğim programlar; Quickpic, Tapatalk, DHA, ekşin, AppSales, CamScanner, TitaniumBackUp, AirDroid, Flud, Disk Usage, Pocket, File Manager, Orbot, Pushbullet, Screen filter, Nova Launcher, Notif, uListen, QuickOffice, AdAway(bu XDA'de...)
    4) Xposed Framework;bunun yapamadığı hiç bir şey yok internetten açıp öğrenmenizi öneririm. Gravity Box denen bir programla telefonda istediğiniz bir çok şeyi değiştirebilirsiniz. Saatin yeri, rengi, hızlı ayarlar bölümü, lockscreen vs vs.....

• Anladığım kadarıyla art daha iyi diyor ama önbellekte uygulamalar daha fazla yer kaplıyormuş.

• 32gb versiyonunu bataryası 3000lik mi yoksa o da mı 2300 lük bir ra 3000 olacak gibi bir haber vardı.
  • Nerede kaldı bu telefon ya.... Gelene kadar eskidi model

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bohemian1 B kullanıcısına yanıt
    Ekşin s.çtı batırdı hocam en son girilemiyordu ama değişti mi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord of the Shadows

Nerede kaldı bu telefon ya.... Gelene kadar eskidi model

Hiç daha çıkçağı da yok bütün hevesimi kaybettim

• Kamera performansının G2ye göre baya bir kötü olduğunu gördüm bir incelemede. Sıkıcı olmaya başladı artık gelecekse gelsin abartmasınlar.

• Bilerek geç çıkartıyorlar hocam g2 satışlarını baltalamak için,muhtemelen 50-100tl de g2 ye göre ucu olacak satışlar kaymasın diye Şubat'ı bulur bence resmi satışa çıkması...

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.