Şimdi Ara

LG M2762D 27'' Full Hd Tv+Monitor Kullanıcılar ilk sayfada (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
3
Favori
56.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kullanamıyorum demedim. Hem görüntü hem de ses alabiliyorum. Bir sıkıntı yok. Ancak PC modunda dışa taşan masaüstü ögelerini ekrana sığdırmak için niçin just-scan yapmak zorundayız bunu merak ettim sadece. Normal HDMI monitörlerde (TV'siz) böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bizimkinde TV özelliği de olduğu için böyle bir durum var. Sanırım TV'nin piksel formatı farklı. PC'ye geçince just-scan (1:1 piksel mapping) yaparak masaüstünü ekrana tam oturtup öyle kullanıyoruz. Dolayısıyla kılavuzda böyle bir not var diye düşünüyorum. Buna da şükür, just-scan olmasaydı HDMI girişini istediğimiz gibi kullanamayacaktık.
  • Ben de, HDMI üzerinden görüntü alamama sorununu halledebildim sonunda. Hatta 3-4 gün önce hallettim de, kendimi oyuna kaptırdığımdan girip de haberdar edemedim :) Çözüm şöyle oldu, denediğim iki HDMI kablosu da arızalıymış, şans eseri başka bir kabloyla daha deneme fırsatım oldu, her şey tıkır tıkır çalışıyor şu an. PC de PS3 de HDMI üzerinden bağlı, görüntü çok güzel. Yani sizlere tavsiyem, elinizde birkaç tane HDMI kablosu bulunsun ürünü ilk kez denerken, ne olur ne olmaz :)

quote:

Orijinalden alıntı: JAX

quote:

Orijinalden alıntı: Prud

menuden 16:9 değil de just scan'i secerseniz boşluklar gider..

just scan ı seçtiğimde boşluklar arttı. Sinema Yakınlaştırma diye bir seçenek vardı onu denediğimde tam ekran oldu

Ben de böyle olmuştu ilk taktığımda, sinema yakınlaştırma kullanmak zorundaydım ekrana oturması için (just-scan dememe rağmen). Onu da şöyle hallettim: Eğer ATI ekran kartı kullanıyorsanız, Catalyst Control Center'a giriyorsun, Desktop & Displays bölümüne giriyorsun, orada, aşağıdaki ekrana sağ tıklayıp configure dedikten sonra Scaling Options sekmesine tıklayıp, oradaki barla oynuyorsun. Benim için çözüm 0% (Oversan) oldu.

Ekran üzerindeki görüntü ayarlarımı da yazayım;

HDMI 1 (Bilgisayar bağlı)

Auto Bright Off
    Backlight 100
    Contrast 100
    Brightness 55
    Sharpness 0
    Colur 55
    Color Temperature Medium
    Dynamic Contrast Off
    Dynamic Color High
    Noise Reduction Low
    Gamma High
    Black Level Low

HDMI 2 (PS3 bağlı)

Auto Bright Off
    Backlight 100
    Contrast 100
    Brightness 50
    Sharpness 10
    Colur 60
    Color Temperature Medium
    Dynamic Contrast Off
    Dynamic Color Low
    Noise Reduction Off
    Gamma Low
    Black Level Low

Bu ayarlar gözüme güzel gözüküyor. Eğer tavsiyeniz varsa sizler de yazın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: oandic

Ben de, HDMI üzerinden görüntü alamama sorununu halledebildim sonunda. Hatta 3-4 gün önce hallettim de, kendimi oyuna kaptırdığımdan girip de haberdar edemedim :) Çözüm şöyle oldu, denediğim iki HDMI kablosu da arızalıymış, şans eseri başka bir kabloyla daha deneme fırsatım oldu, her şey tıkır tıkır çalışıyor şu an. PC de PS3 de HDMI üzerinden bağlı, görüntü çok güzel. Yani sizlere tavsiyem, elinizde birkaç tane HDMI kablosu bulunsun ürünü ilk kez denerken, ne olur ne olmaz :)

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Prud

menuden 16:9 değil de just scan'i secerseniz boşluklar gider..

just scan ı seçtiğimde boşluklar arttı. Sinema Yakınlaştırma diye bir seçenek vardı onu denediğimde tam ekran oldu

Ben de böyle olmuştu ilk taktığımda, sinema yakınlaştırma kullanmak zorundaydım ekrana oturması için (just-scan dememe rağmen). Onu da şöyle hallettim: Eğer ATI ekran kartı kullanıyorsanız, Catalyst Control Center'a giriyorsun, Desktop & Displays bölümüne giriyorsun, orada, aşağıdaki ekrana sağ tıklayıp configure dedikten sonra Scaling Options sekmesine tıklayıp, oradaki barla oynuyorsun. Benim için çözüm 0% (Oversan) oldu.

Ekran üzerindeki görüntü ayarlarımı da yazayım;

HDMI 1 (Bilgisayar bağlı)

Auto Bright Off
    Backlight 100
    Contrast 100
    Brightness 55
    Sharpness 0
    Colur 55
    Color Temperature Medium
    Dynamic Contrast Off
    Dynamic Color High
    Noise Reduction Low
    Gamma High
    Black Level Low

HDMI 2 (PS3 bağlı)

Auto Bright Off
    Backlight 100
    Contrast 100
    Brightness 50
    Sharpness 10
    Colur 60
    Color Temperature Medium
    Dynamic Contrast Off
    Dynamic Color Low
    Noise Reduction Off
    Gamma Low
    Black Level Low

Bu ayarlar gözüme güzel gözüküyor. Eğer tavsiyeniz varsa sizler de yazın lütfen.

Monitorun kendi ayarı olan sinema yakınlaştırma ile ATI catalyst center üzerinden overscan yapmak arasında fark var mı ? İkisinden birini kullansak goruntude bir fark olur mu?

• Cinema Zoom ile kullandığımda yazılar daha bulanık oluyor gibi. Deneyip hangisini daha çok beğenirsen onu kullan bence.
  • 32'' lg lh 3000 950tlye varken sizce LG M2762D 27'' alınırmı ??
    netbukun dvi cıkısından baglıcam, xbox360 oynucam i dijtirük kullanıcam
    artık aramaktan bi hal oldum... aradaki tl farki 250 tl..
    sinir oldum valaa. düşmedi şu meretlerin fiyatı dunya kupasınımı beklesem
  • quote:

Orijinalden alıntı: birmezun

32'' lg lh 3000 950tlye varken sizce LG M2762D 27'' alınırmı ??

eğer monitör olarak kullanacaksan lgm2762d yeterli olur üstü para ile başka bir şey alırsın ama tv alacaksan bütçen yeterli ise 32'' lh3000 al.
  • quote:

Aynı ikilemde uzun süre ben de kaldım, ki aradaki 5 inch farka rağmen fiyat farkı da çok azdı. Ama en nihayetinde M2762D'de karar kıldım. Neden mi? Çünkü PC olarak kullanırken 32'' çok büyük gelecekti, ve nispeten yakın oturmak zorunda kalacağımdan gözlerimi de çok yoracaktı. Yani sağlığımı düşünerek böyle bir karar verdim. Sonuç? 27'' bence monitör için üst limit olmalı (yakın kullanacaklar için). Tabii eğer PC kullanımı minimum düzeyde olacaksa ve kullanım amacı çoğunlukla xbox360 ve tv olacaksa, 32'' tercih etmelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: oandic

quote:

Aynı ikilemde uzun süre ben de kaldım, ki aradaki 5 inch farka rağmen fiyat farkı da çok azdı. Ama en nihayetinde M2762D'de karar kıldım. Neden mi? Çünkü PC olarak kullanırken 32'' çok büyük gelecekti, ve nispeten yakın oturmak zorunda kalacağımdan gözlerimi de çok yoracaktı. Yani sağlığımı düşünerek böyle bir karar verdim. Sonuç? 27'' bence monitör için üst limit olmalı (yakın kullanacaklar için). Tabii eğer PC kullanımı minimum düzeyde olacaksa ve kullanım amacı çoğunlukla xbox360 ve tv olacaksa, 32'' tercih etmelisin.

• XEFiON
    dısarda satılan 1,5 -2 metre olan kablolar yeterli mesafe saglarmı lcd tv alsam ??
  • quote:

XEFiON
    dısarda satılan 1,5 -2 metre olan kablolar yeterli mesafe saglarmı lcd tv alsam ??

yeterli mesafe derken anlamadım?
  • LG 2762D ile USB üzerinden film izleyebiliyormuyuz? USB den şimdilik sadece mp3 ve resim dosyaları oynatılıyor.
  • Bu ürünü sonunda ben de edindim arkadaşlar. Benim sorum TV olarak kullananlara olacak. Acaba Teledünya'yı STB almadan Conax modül ile izleme şansım olur mu? M2762D'nin DVB türü nedir ve tuner olarak ne kullanıyor? Eğer HD yayınları Modül ile izleme şansım olucaksa hiç durmayıp hemen başvuru yapıcam.
  • Film izlerken Otomatik Aydınlatma KAPALI olmasına rağmen ara sıra parlaklık kendi kendine artıp azalıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?
  • quote:

Film izlerken Otomatik Aydınlatma KAPALI olmasına rağmen ara sıra parlaklık kendi kendine artıp azalıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mı?

Evet bendede aynı problem var , artıp azalıyor kendi kendine....
    Birde şu ayarlardan gözünüze en hoş gelenleri yazabilir misiniz??? Mesela film izlerken,ya da xbox oynarken....
  • Bilgisayar kullanırken Otomatik Parlaklık açık olarak kullanıyorum. Film izlerken otomatik PARLAKLI ğı kapatıyorum.
  • quote:

Bilgisayar kullanırken Otomatik Parlaklık açık olarak kullanıyorum. Film izlerken otomatik PARLAKLI ğı kapatıyorum.

otomatik parlaklığı kapandığında sanki gözü biraz yoruyor gibi
  • Film izlerken epey uzaktan izlediğim için yorulma olmuyor.
  • Ekranın ara sıra, "otomatik parlaklık" kapalı olmasına rağmen kararıyor olmasını hallettim ben. Şöyle ki:

Menü'ye girdikten sonra, Options kısmına giriyoruz. Oradaki listeden Input Label seçeneğini gelip seçiyoruz. Bize, ekranın bütün girişlerinin yazdığı bir liste veriyor. Orada, bilgisayarı hangi girişten bağlamışsanız (HDMI1, HDMI2, DVI falan gibi) onun üzerine gelip, "PC"yi seçiyorsunuz. Mesela benim PC ve PS3, HDMI 1 ve HDMI 2 girişlerinden bağlı. O iki girişi de buradan "PC" diye işaretledim, kararma problemi çözüldü.

Umarım yardımı dokunur.
  • HDMI ı PC olarak seçtiğimde bu seferde ekranın çevresinde ciddi boşluk kaldı. Sinema yakınlaştırma gibi seçenekler seçişlmiyor. Kapalı görünüyor.
  • Eğer ATI ekran kartınız varsa, Underscan yapmanız gerekiyor Catalyst Control Center'dan. Daha önceki mesajlarımdan birinde anlatmıştım nasıl yapıldığını, oradan bakabilirsiniz. Hem Cinema zoom görüntüyü yakınlaştırdığı için, Undercan yapmaya göre azıcık daha bulanık bir görüntü sunuyor. Input Label'ı PC olarak işaretlediğinizde, dediğiniz gibi just scan, cinema zoom gibi seçenekleri kullanamıyorsunuz. Bu durumda oradan da ekran tipini 16:9 olarak seçiyorsunuz.

Underscan'i ayarladıktan, ekran tipini de 16:9 yaptıktan sonra hiçbir sorununuz olmamalı input PC olarak işaretlendiğinde, ve ekranınız da oyunun ortasında veya filmin ortasında kararmamalı.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.