Şimdi Ara

LG LW4500 5.1 ses sistemi bağlantı sorunu yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu forumu çok inceleyerek LG LW4500 LED Tv almıştım. Daha sonra bi hediye çekiyle Logitech z 506 marka 5.1 ses sistemi aldım fakat bi türlü TV ye bağlayamıyorum ses sistemi jakları 3.5 mm ve 3 adet ama TV arkasında 3.5 girecek yer sadece kulaklık girişi ve dolayısıyla bağlantı yapamıyorum daha önceden deneyen beceren yapabilen birisi yardımcı olursa çok sevineceğim teşekkürler....

• Ben de LG LH 3000 serisi var, Tv sesini sadece kulaklık çıkışı veya optik ile dışarı alabiliyorsun. Kulaklık çıkışının gücü zayıf olduğundan iyi sonuç alınamıyor. Ses sisteminde optik giriş yoksa işin zor görünüyor.

Bir başka olasılık daha var; görüntüyü uydu ya da kablo tv üzerinden (teledünya) alıyorsan bu kutu üzerinden ses sistemine aktarabilirsin.Uygun kablo bulabilirsin elk.mlz satan yerlerden. Ama sadece tv yayını sesini alabilirsin, USB üzerinden film izleyeceksen sesi alamazsın bu durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuralkan -- 20 Aralık 2011; 11:04:35 >
  • digitürtk hd kutu kullanıyorumama bazen usb den filmizleme de yapacağım ses sistemi optik çıkışlı değil Ben bu ses sistemini boşa mı almışım yani :(
  • yok mu arkadaşlar bu konuda yardım edebilecek ?
  • vuralkan arkadasımızında cevapladıgı gibi ses sisteminde optik ses cıkısı var ise tv ile kullanabilirsin yok ise sadece kulaklık cıkısından direk kullanmayı deneyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratsen

vuralkan arkadasımızında cevapladıgı gibi ses sisteminde optik ses cıkısı var ise tv ile kullanabilirsin yok ise sadece kulaklık cıkısından direk kullanmayı deneyebilirsin.

Ses sisteminde optik çıkış değil, optik giriş olması gerekiyor.
  • Arkadaşım netten araştır optik giriş digital çıkış aparat ı var, bulabilirsen onu almayı dene geçen yıl ben aynı aparatı gitti gidiyorda bulmuştum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.