Şimdi Ara

LG L204WT 20.1 WİDESCREEN MONİTOR..!(İnceleme + (yenilendi)Resim..!) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
0
Favori
14.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba;
    Bende LG L204WS-BF aldım. Kurulumunu yaptım ve güzelde bir görüntü aldım. Kurulum klavuzunda bu monitör 5 derece öne 20 derece arkaya yaslanabilir diyor. Fakat ben tüm zorlamalarıma rağmen bu mönitörü ayarlayamıyorum. Bir ara artık bu işten canım iyice sıkıldı ve var gücümle monitörü eğmeye çalıştım anca o zaman monitörü biraz geriye yatırabildim. FAkat ayaklardan tık diye bir ses geldi. Acaba bu monitör ancak güç kullanıncamı eğiliyor. Yoksa bir kilidi vardıda ben onumu kırdımda eğdim (Tık sesi kırılma sesimi acaba ?)
  • yok merak etmeyin bende ilk aldigimda oyleydi gercekten cok iyi bastirmak gerekiyor o ses cikar bir sure zamanla alisinca yumusar
    hayirli olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mariachi@ -- 1 Mayıs 2008; 21:44:03 >
  • Teşekkür ederim.
    Monitörü kurduğumda ekran öne doğru eğilmişti.(Boynu bükük gibi.) biraz arkaya yatırmam gerekiyordu. Monitörün alt ve üstünden tutup yatırmaya çalıştım yok. Monitörün altındaki yuvarlak aparatı çıkarıp direkt arkadaki parçayı yatırım dedim olmadı. Bir kilidi vardır diye düşündüm aradım öyle bir şeyde yok. Sonra kurulumu tekrar yaptım ve bir elimle ekranın altından bir elimle üstünden tutup arkaya doğru eğdim (olacağına varsın dedim.) Zorlamalarım sonucu çat diye bir ses geldi ve monitör arkaya yattı. Ama şuan gayet sabit. Bu işi daha iyi yapabilirlerdi diye düşünüyorum yinede.
  • evt plastik sert biraz nedense....
    neyse onemli olan goruntu...
  • Birde bu monitörde parlaklık ve kontrast ayarlarını kaça ayarladınız acaba? Bende parlaklık 50 kontrast 70. Fakat renkler çok parlak geliyor yinede. Yani yazıları okumakta güçlük çekiyorum. Bir de sanırım 1680*1050 çözünürlük 20" bir ekran için biraz fazla geldi. Yazılar çok ufak kalıyor. DPI ayarlarıyla yazı boyutunu büyütebiliyorum gerçi ama bu seferde çalışma alanı darılıyor. Siz bu sorunları hallettiniz.
  • bende şöyle parlaklık 40 kontrast 60 ilk baslarda ne kadar kısarsan kıs sana parlak gelecektir...10-15 gunluk alisma surecinden sonra bu verdigim ayarlar ya senin gozune hitap edecek ya da azaltmani ve ya cogaltmani isteyecektir...alistiktan sonra sorun olmaz merak etme...

1680*1050* de gayet iyidir 20" bir monitor icin ben en basindan beri oyle kullaniyorum bu da alisma sureci istiyor evt basta hersey cok kucuk geliyor...dpi lerde default ayarlarda
  • Valla bir kaç gündür o şekilde kullandım ama simgeler falan herşey çok küçük geldi ve gözlerimde ağrı yaptı. Bende bugün kargoya verdim ve geri gönderdim. Onun yerine 22" LG L222WS alacağım. arada 60 ytl fark var. Şöyle bir hesap yaptım. 19" Lcd lerde çözünürlük 1440 ve inç başına 1440\19=75.78 piksel düşüyor. Fakat 20" Lcd'de inç başına 1680/20=84 piksel düşüyor. Yani 20" LCD'lerde simgeler ve yazılar 19" LCD ye göre daha küçük olacaktır. Oysaki 22" LCD de inç başına 1680/22=76.36 piksel düşüyor. Yani neredeyse inç başına piksel değerleri 19" ile aynı. Sanırım 1680*1050 piksel aslında 22" monitörlerin piksel değeri ve 20" için bu çözünürlük biraz fazla geliyor.
  • hmm ilginc gercekten gozluk kullaniyor musunuz?

bu arada 20" ler 22" lerden pixel olarak daha kaliteli goruntu verir keske degismeseydiniz ..neyse onemli olan saglik tabiki hayirli olsun...
  • Cektigim resimleri guncelledim...!...sayfa 1..

• Bu monitörün WS modelini aldım,yaklaşık 15 gündür falan kullanıyorum,perde sorunlarını falan geçtim çıt çıt sesi bile gelmiyor,kurduktan sonraki ilk kullanımımda kapattıktan sonra duydum bir defa sonra kesildi gelmedi. Ya ben şanslıyım bu konuda ya da firma elden geçirdi bu modelleri.

Fiyat performans olarak çok memnunum,tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hadior

Birde bu monitörde parlaklık ve kontrast ayarlarını kaça ayarladınız acaba? Bende parlaklık 50 kontrast 70. Fakat renkler çok parlak geliyor yinede. Yani yazıları okumakta güçlük çekiyorum. Bir de sanırım 1680*1050 çözünürlük 20" bir ekran için biraz fazla geldi. Yazılar çok ufak kalıyor. DPI ayarlarıyla yazı boyutunu büyütebiliyorum gerçi ama bu seferde çalışma alanı darılıyor. Siz bu sorunları hallettiniz.

Keşke değiştirmeseydiniz...

Şu başlıkta yazdığım ayarları yaptım; yazı ve simge sorunum ortadan kalktı...

http://forum.donanimhaber.com/m_20642932/mpage_1/key_//tm.htm#20642932

• quote:

Orjinalden alıntı: MAJESTIC12

Bu monitörün WS modelini aldım,yaklaşık 15 gündür falan kullanıyorum,perde sorunlarını falan geçtim çıt çıt sesi bile gelmiyor,kurduktan sonraki ilk kullanımımda kapattıktan sonra duydum bir defa sonra kesildi gelmedi. Ya ben şanslıyım bu konuda ya da firma elden geçirdi bu modelleri.

Fiyat performans olarak çok memnunum,tavsiye ederim.

Hakikaten şansliymissiniz belki dediginiz gibi elden gecirilmis olabilir..
    adiniza sevindim..hayirli olsun gule gule kullanmaniz dilegiyle..!
  • Arkadaşlar bende 2253bw moniitör var samsung ama buda çıtırdıyo bunu siz nasıl hallettiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: chatixx

Arkadaşlar bende 2253bw moniitör var samsung ama buda çıtırdıyo bunu siz nasıl hallettiniz

bende başlarda oldu zamanla gecti...ben dokunmadim pek sadece ara sıra koselerden elimle sıkılaştırıyordum geceleri yatmadan once ozellikle dene istersen sende olumlu sonuc verebilir zamanla şimdi eskiye nazaran cok azaldı binde bir cıtırdıyor...

• Bugün aldım kaca aldınız bilmiyorum ama ben 269a buldum.. teknosada 390 ytl..
    memnunun şimdilik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Worldless
    Bugün aldım kaca aldınız bilmiyorum ama ben 269a buldum.. teknosada 390 ytl..
    memnunun şimdilik...

Ben gecen sene aralikta aldim sanırım ozaman 430 ytl idi...sen cok iyi almissin..ama 1 sene var arada nerdeyse...

ben pesin almistim hemde..
  • abi ne LG'si yaa.... siz iyimisiniz samsung varken LG ile ugrasıyorsunuz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Worldless

Bugün aldım kaca aldınız bilmiyorum ama ben 269a buldum.. teknosada 390 ytl..
    memnunun şimdilik...

hocam nerden aldın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: By.DeaD

abi ne LG'si yaa.... siz iyimisiniz samsung varken LG ile ugrasıyorsunuz :)

biz gayet iyiyiz sukur sen nasılsın ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.