Şimdi Ara

LG klima koku problemi(İADE edeceğim yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG klimamda ekşimsi, küf kokusuna benzer bir koku var ürünün içini değiştirdiler ancak sorun devam ediyor. Kutuları servis kurulumdan sonra çöpe atmıştı kutusu yok ürünün araştırdım kutusuzda iade edebiliyormuşum. Peki bu durumda sökme işlemleri işçiliği ve kargoya verirken kutulama maliyetleri de olacak ürünün zarar görmemesi için. Ayrıca ürünü geçen yaz almıştım fiyatlarda da %25 artış olmuş. Bu durumda hem yeni fiyat iadesi hemde sökme ve kargolama ücretlerini de ek olarak geri almak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? Klima mı aldım dert mı belli değil paramızla rezillik çekiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treyturop -- 19 Mayıs 2020; 10:54:17 >

• Merhaba bende lg dual plus aldım koku sorunu bendede var siz ne yaptınız bilgi verirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bende lg dual plus 12btu aldım bendede 2.gün koku sorunu oldu siz ne yaptınız nasıl çözdünüz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2018 yazı sonu 12 btu beko 18 btu lg dual eco aldım

salonda duran 18k lg dual eco geçen yazın bitimine doğru hafiften ekşimsi küf kokusu yapmaya başladı umursamadım odada duran beko lg kadar olmasa da o da aynı kokuyu yapıyordu

kışın ısıtmada modunda ise nemlenme olmadığından böyle bir şikayet olmadı

ancak bu yazın başında soğutmada kokunun dayanılmaz halde olduğunu farkedince kırılma bozulma riskini göze alıp dayanamayıp iç üniteyi söktüm evap soğutucu boruları dikkatlice gevşetip içerdeki uzun fanı çıkarttım ince kanatları simsiyah olmuştu duşa götürdüm temizleyici sıkıp sıcak tazyikli suyla bir güzel yıkadım simyiah küfler bir güzel aktı pırıl pırıl oldu soğutucu evap borularında pek tozlanma yoktu önce süpürgeyle çektirmeye çalıştım üstüne fön makinesiyle hızlı hava tuttum üstüne ernet elma kokulu sirkeli temizleyici sıktım ardından fanı taktım iç üniteyi topladım çalıştırdım bir iki gün elma kokulu temizleyicinin kokusu geldi sonra oda geçti şimdi tertemiz kullanıyorum

ancak klimayı kapatacağım vakit fan moduna alıp yüksek devirde 15 dk çalıştırıp fanın iç ünitenin olduğunca kurumasını sağlayıp öyle kapatıyorum, hazirandan bu yana kanatçıkları kontrol ediyorum hala bemmbeyazlar kirlenme küflenme tortulanma henüz olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 23 Ağustos 2020; 12:45:28 >

• MyDrama M kullanıcısına yanıt

hocam bahsettıgınız gibi olsa servıslerde boyle bırsey yapardı 40 yıllık klıma servısı temızlemeyı bılmıyormu o halde

• brs_27 B kullanıcısına yanıt

Biakç kez sorun gıderılmeıdı dıye servısı cagırdım tutanak tutturdum ve değişimi onayladılar. Ama çok cahil çalışan tıpler var servıslerde neredeyse kavga falan edecektım aklı dengesı bozuk tıpler var garıp garıp konusan personeller. Allahtan en son değiştirme asamasında farklı bılgılı bırı geldı o da anladı durumu sanırım bılırkısı gibi bişeydı o bayagı ınceledı tutanaga herseyıde yazdı

• treyturop T kullanıcısına yanıt

Servislerde benim yaptığım gibi hakkıyla cross fanı söküp temizleyen de var , işine gelmeyip spreyle özel sıvı sıktım deyip iki bezle silip tamamdır bu tembellik edenlerde var. Neyseki değişimi onaylamışlar sevindim adınıza.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.