Şimdi Ara

LG IPS236V IPS Monitör [ANA KONU] (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.262
Cevap
10
Favori
71.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürün backlight bleeding yüzünden alınmaz zaten 6 bit panel bence en iyisi BENQ VA 2424H 8 BİT VA PANEL görüntü kalitesi tartışmasız ve kaliteli

bende LG düşünüyordum ama en iyi benq şu anda 550-600 tl arası ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

Orijinalden alıntı: WalkmaN

Tek kablo ile denedim hem monitör hem pc deki ucuda çıkardım belki akımdan etkilenir diye sürücüyü silip tekrar kurdum res attım ama hala aynı :/

Peki monitörü başka bir bilgisayarda deneme imkanınız var mı? Gerçi monitörde sıkıntı yok, ses sekmesinde HDMI deaktif durumda demiştiniz. Teknik yardım bölümüne bu sorunla ilgili başlık açarsanız donanım hatalarından anlayan arkadaşlar daha iyi yardım edebilirler sanki.

ilginiz alkaniz ve yardimlariniz icin cok tesekurler. dediginiz gibi aksam acicam bunu teknik yarduma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalkmaN -- 9 Kasım 2012; 9:39:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Aynen bende de FLATRON IPS236 yazıyor.

@Yazılımcı Online 3-4 ay içinde alternatiflerin değişebilir bak, iyi takip et

Merhaba,
    Bende yarın bir mönitör alcam size özelden msj. yazdım ama alıntı yapsam daha iyi olacak.Tercihlerim içerisinde LG21.5" IPS225V-BN de var.Açtığım konuyu inceleyebilirmisiniz.
    Teşekkür ederim.İyi günler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67929605/tm.htm

• Bende bu monitör ile Dell U2312HM arasında kalmıştım son dönem, Dell aldım. Merak ettiğiniz hususlar var ise sorabilirsiniz...
  • 1920x1080 60 hertz de lg236v ıps monitörüm açılmıyor
  • Arkadaşlar neredeyse yarı fiyatına philips var :

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-philips-236v3lsb-23-fiyati,568310,,,,1.html

LG ye bir o kadar daha para vermenin hikmeti nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucca

Arkadaşlar neredeyse yarı fiyatına philips var :

http://www.akakce.com/monitor-led/en-ucuz-philips-236v3lsb-23-fiyati,568310,,,,1.html

IPS panel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

IPS panel.

IPS monitörler demek her açıdan rahat görülebilen monitörler demek.

Teşekkür. Anladım. Benim almama gerek yokmuş :)

• quote:

quote:

quote:

IPS panel.

IPS monitörler demek her açıdan rahat görülebilen monitörler demek.

Teşekkür. Anladım. Benim almama gerek yokmuş :)

Sadece o değil hatta en önemlisi o değil. Renk gamutu gerçek renge en yakın paneldir. Tasarımcı / video editör / fotoğrafçı gibi profesyonel kullananlar için tercih sebebidir.

• DELL UltraSharp U2312HM ile LG'yi karşılaştırma imkanı olan oldu mu? Dell'deki Pivot vb. özellikleri de ilgi çekiyor ama benim için asıl önemli olan renkler. Hangisi tercih edilmeli sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuakeM

quote:

Orijinalden alıntı: xanty

quote:

Orijinalden alıntı: QuakeM

quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Oyun performansı nasıldı ? Rahatsız eden bir sorun oldumu ? ghost veya daha başka birşey ?

Dostum henüz Battlefield 3 oynadım. Şu ana kadar bir sorun görmedim.

Zaten bf3 gibi hızlı bir fps de sorun olmazsa başka yerde olacağınıda sanmıyorum.Hayırlı olsun.

Sağolasın. Darısı almak isteyen diğer arkadaşların başına...

gerçekten güzel bir iş çıkarmışlar pes için düşünüyorum alınabilir yalnız fiyat bakımından önerebileceğiniz yerler varmı yardımcı olurmusunuz

• LG IPS236V-PN bu monitöre sahiptim (1 yıl kullandım)http://www.dell.com/tr/sletmeler/p/dell-u2312h/pd aldım hizlial.com sitesinden (avea indirimi ile 445 TL ye) bence kesinlikle, DELL panel olarak çok daha iyi rengi ruhsarı v.s. Ayrıca pivot, sağa sola dönme, malzeme kalitesi v.s. kesinlikle DELL tavsiye ederim...
  • İyi fiyatmış bu Dell'inki demek ki IPS lerin fiyatları düşüyor güzel.

Review'ı da burda:http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/51995-dell-ultrasharp-u2312hm-23-monitor-review-10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 19 Aralık 2012; 10:03:18 >
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1255 -- 21 Şubat 2013; 19:44:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceeport123

LG IPS236V-PN bu monitöre sahiptim (1 yıl kullandım)http://www.dell.com/tr/sletmeler/p/dell-u2312h/pd aldım hizlial.com sitesinden (avea indirimi ile 445 TL ye) bence kesinlikle, DELL panel olarak çok daha iyi rengi ruhsarı v.s. Ayrıca pivot, sağa sola dönme, malzeme kalitesi v.s. kesinlikle DELL tavsiye ederim...

Çok teşekkür ederim hocam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1255

Merhaba arkadaşlar

yaklaşık bende 2 aydır LG ıps236v modelini kullanıyorum.Bi sıkıntım vardı onu merak ettiğim için soruyorum.

monitörümün sağ ve sol alt köşesinde BLB sorunu var yani siyah bir ekranda o köşelerin rengi değişik bu sıkıntı yüzünden değişim istemelimiyim?

Değişimi kabul ederlermi bu nedenden dolayı ?

Eyer ederlerse gelecek monitörde bunun gibi olurmu ?

bu konudan rahatsız olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Aşırı olmadıkça değişitirmezler. blb genel bir sorun çok büyük rahatsızlık vermedikçe normal kabul ediliyor. led aydınlatmalı panellerde çok olan bir durum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur1255

Merhaba arkadaşlar

yaklaşık bende 2 aydır LG ıps236v modelini kullanıyorum.Bi sıkıntım vardı onu merak ettiğim için soruyorum.

monitörümün sağ ve sol alt köşesinde BLB sorunu var yani siyah bir ekranda o köşelerin rengi değişik bu sıkıntı yüzünden değişim istemelimiyim?

Değişimi kabul ederlermi bu nedenden dolayı ?

Eyer ederlerse gelecek monitörde bunun gibi olurmu ?

bu konudan rahatsız olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Aşırı olmadıkça değişitirmezler. blb genel bir sorun çok büyük rahatsızlık vermedikçe normal kabul ediliyor. led aydınlatmalı panellerde çok olan bir durum.

Alıntıları Göster
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1255 -- 21 Şubat 2013; 19:44:48 >

• Arkadaşlar monitörün driver'ı 64 bit windows sürümlerinde hata veriyor ama manuel olarak yüklüyorum. CD'sinden easy pack'inide yüklüyorum ama cinema ve dual web modunu açamadım bir türlü. 32 bit'te normal yüklemede de açılmıyor. Bundan 5-6 ay önce uğraştım yaptım ama şu an yapamıyorum. Driver yüklendi gözüküyor, easp pack yüklü ama özellikleri açılmıyor. Original Ratio özelliği açılıyor bir tek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Only Paranoia -- 27 Haziran 2013; 15:04:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree

Easy Set Package ben kurdum ama bir değişiklik göremedim. Hala cd deki driverları yükleyemiyorum "installation aborted" uyarısı geliyor. smart + ayarların da hala "please install or check easy steal package " uyarısı önüme çıkıyor. Masaüstü görüntüsü tatmin etti ama ince ayrıntılar hala kötü durum da. Özellikle yazılar (yazı ayarı yapmama rağmen), keskinlik... 254 no'yu bende göremiyorum ve o resimdeki dalgalanmalar hala mevcut. sanırım tam bir kurulum yaptığım da herşey düzelecek. eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, baya baya sıkıldım çünkü uğraşmaktan... hayır çözülse ne ala ama tıkandım feci... ayrıca ekran dokunmatik tuşlarında aydınlatma olmaması da ayrıca işleri zorlaştırdı yahu...

Hocam siz hala bu monitörü mü kullanıyosunuz? Bu sorunu çözebilidiniz mi? Ben çözmüştüm ama bi ara yeniden bozuldu ve hala düzeltemiyorum. Aydınlatırsanız sevinirim.

• Ben bi kaç kere win 7 işletim sistemi kurmuştum monitör 60 hz den yukarı çıkmadığı için xpye çevirdim.Bunda öyle bi sorun olurmu.Yani 75 hz olurmu win 7 de felan
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.