Şimdi Ara

LG G5 2016 yılının en kolay tamir edilebilir telefonu seçildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG G5 2016 yılının en kolay tamir edilebilir telefonu seçildi 

LG G5, iFixit takımı tarafından 2016 yılındaki tamiri en kolay akıllı telefon seçildi. 10 üzerinden 8 puan alan ve modülerliğiyle öne çıkan telefonu Google Pixel modelleri takip ediyor.

Yılın tamiri en kolay telefonu LG G5

Modülerliğiyle öne çıkan bir telefonun tamirinin kolay olması pek şaşırtıcı olmasa gerek. Son dönemde çoğu akıllı telefonun yekpare tasarıma geçmesi, daha dar alana daha fazla parça sığdırılması gibi etkenlerle telefonların tamiri de zorlaştı. LG G5 modüler tasarımı sayesinde tamir edilebilirlik konusunda 8/10 puan ile senenin galibi çıkıyor.

2016 yılının tamiri en zor telefonu ise Galaxy S7/S7 Edge modeli oldu. 10 üzerinden 3 puan alan ve cam-metal kasada adeta yapışkan ve camdan oluşan bir sandviçe benzetilen telefonu açması ve tamir etmesi en zor telefon olmasına yetiyor. 4 puan ile Note 7 de tamiri zor bir telefon. Bazı modüler parçalara sahip olsa da az alana çok parça sıkıştırılması telefonun toplatılmasına kadar giden sürecin sorumlusu olarak gösteriliyor.

Sıralamaya gelecek olursak LG G5 8 puan ile modülerliğinin de sayesinde en kolay tamir edilebilen telefon oluyor. 2. sırada 7 puan ile Google Pixel /XL modelleri var. Dahili pek çok parçanın modüler olması tamiri kolaylaştırsa da ekranı kırmadan telefonun içini açmak oldukça zor. 3. sırada ise Apple iPhone 7 / Plus var.  Pil ve ekran değişimi basit olsa da telefonu açmak için dört farklı tornavida gerekiyor. 4. sırada 6 puan ile iPhone SE var. iPhone 7'ye benzer şekilde ekran ve pil kolay şekilde değiştirilebilse de tamir sırasında Touch ID bağlantısını kırmak oldukça kolay. Son 2 sırayı 4 puan ile Note 7 ve 3 puan ile Galaxy S7/Edge modelleri alıyor.

• 4 farklı tornavida olması iyi . Bulunduğum caddede en az 100 telefoncu var . Telefondan anlayan 1 tane adam yok. Dokuzuna Meizu sormak için girdim . Biri bile markayı tanımadı

• Adamlar tamir etmiyor ki. Değişim yapma bir üst modeli veriyorlar
  • Lg nasıl olsa kronik sorunu olur diye kolay tamir edilir yapmış. Askflslf..

• quote:

Orijinalden alıntı: ergenius

4 farklı tornavida olması iyi . Bulunduğum caddede en az 100 telefoncu var . Telefondan anlayan 1 tane adam yok. Dokuzuna Meizu sormak için girdim . Biri bile markayı tanımadı

Galericiye araba telefoncuya telefon sorulmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay tamir edilen telefon candır samsung s7 edge sahipleri ne bok yesin seve seve servisin kucağına oturmak zorunda kalıyor

• Renault içinde öyle derdi babam :) "Tamiri kolay, parçası ucuz olum.. Götürürsün sanayiye.. ohh"

• Telefonun içi boş zaten :)

• Diğerleri metal kasa bu metal diye yutturulmuş plastik, o yüzden kolay tamir oluyordur. Incelemelerde kasa çatır çatır parçalanıyor böyle metal mi olur?
  • Modüler kısımdan dolayı çıtır çıtır oynayan telefon tabiki kolay tamir edilir, araç gerece bile gerek yok. Şuana kadar 1 kişide G5 gördüm, iyi patladı bu yıl LG

• Tamire çok ihtiyacı oluyordu LG telefonların işte arge budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şaban Oğlu Şaban

Diğerleri metal kasa bu metal diye yutturulmuş plastik, o yüzden kolay tamir oluyordur. Incelemelerde kasa çatır çatır parçalanıyor böyle metal mi olur?

Metal olunca ne oluyor?

Hem hissiyatı gayet iyi, diğerlerinin yarı fiyatına hemde. Alüminyum işte daha ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergenius

4 farklı tornavida olması iyi . Bulunduğum caddede en az 100 telefoncu var . Telefondan anlayan 1 tane adam yok. Dokuzuna Meizu sormak için girdim . Biri bile markayı tanımadı

aynı olayın benzerinide ben yaşadım tahtakale ve eminonunde telefon kılıfı satan fırmalara xiaomi mi5 için kılıf ve ekran fılm'ı sordum toplamda 10 magazayı geçti ziyaretim ve hepsınden o ney yanıtını aldım çıktım.
  • lg pişmanlıktır
    alırsın lg türkiye ürünün servisi rezil gerçi telefonda rezil g2 g4 g4 hepsi dökülüyor dahası ithalat olarak zaten daha ucuza alabiliyoruz
    lg alacağıma gider samsung alırım hiç değilse telefon patlasada firma malının arkasında duruyor
    benim şuan hala g2 var işimi görüyor kardeşimde de g2 vardı 4 aydan fazla servisi süründürdü zaten tüketici hakem heyeti diye bir şey var oda bir halta yaramıyor muz cumhuruyetinde düzgün çalışan bir kurum mu olur zor bela ürünü aldım haziran sonu verdiğim ürünü ekim ortalarında aldım bize veriliş tarihi olarakta ağustos olarak kağıtta verdiler birde piyasada g4 patatesi var o daha betermiş
    şimdide bu saçma sapan ürünü modüler yaptılar beceriksiz insanlara ürün yaptırırsan sonuç satamazsın müşteri kaybedersin serinin en beğenilen ürünü g2 idi onu incelterek metal kasaya koysalar çok satarlar ama beyin fakirinden iş beklemek hata sürü ile aksesuar ürettiler ama o aksesuarlar da şimdi çöp olacak diğer model büyük bir ihtimal bütün kasa (pil vs çıkartılamayan) olucak

• Değiştirdkleri için direk tamir ihtiyacı duymuyorlar kjasfhgadsj

• g5 in 1. olduğu tek nokta olabilir.

• kolay tamir edilmek değil, zor bozulmak maharet isteyen bölüm.

• demek ki en çok tamire ihtiyaç duyulan akıllı telefon olabilir :)

• bazen de adamların tamir işine gelmiyor xperia z ilk çıktığından almıştım arkadaş sim kart yuvasına boş adaptör sokması sebebi ile iletkenleri kırılmıştı istanbulda birsürü telfoncu gezdim parça yok deiler parça bulduk neymiş ayakları alttaymış anakarta ısı verince telefonun kartı gidebilirmiş en az 40 telefoncu gezdim yapılmaz dedi en son eniştemin bir arkadaşına götürdüm havya ile yaptı adam demekki imkansız değilmiş ama uğraşmak istemiyormuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.