Şimdi Ara

LG G4s G4 Beat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G4s diğer adıyla LG G4 Beat yeni çıkan telefonu satın aldım. bununla ilgili edindiğim bilgileri ve tecrübelerimi paylaşmak isterim. Satın almayı düşünen arkadaşların sormak istedikleri, merak ettikleri konulara cevap olması dileği ile...

Telefonu 1.100 Tl ye satın aldım. Öncelikle LG nin G4 ile gelen yeni tasarım yüzünün çok hoş olduğunu söyleyeyim. Dikine eğik duran telefon görüşmeler esnasında yüzünüzü sarıyor ve konforlu bir görüşme sunuyor. Elde tuttuğunuzda ele oturması ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Telefonun malzemesi standart plastik malzeme. Titan, Gold ve Beyaz olmak üzere üç ayrı renk seçeneği mevcut.

Cihazın donanımından söz edelim.

işlemci olarak Qualcom Snapdragon 615 yonga seti tercih edilmiş. Gpu birimi olarak Adreno 405 mevcut. Ram kapasitesi 1.5 Gb. dahili hafıza 8 Gb ve sdcard yuvası bulunuyor.

1.5 Gb ram sizleri biraz düşündürebilir ancak android 5.1.1 ve donanımın 64bit olmasının bence çok etkisi var. aynı anda birden fazla işlem yapsanız dahi gerek uygulamalar arası geçişlerde gerekse yeni bir uygulamayı açarken herhangi bir yavaşlama gözlemedim. Telefonun ekran çözünürlüğü 1080p ve çok kaliteli renklere ve canlılığa sahip. Parlaklık seviyesini biraz düşük buldum. Zira güneşli havada dış ortamda ekran parlaklığı biraz sönük kalıyor.

Biraz kameradan bahsedelim. cihazın arka kamerası 8mp. Çift led flaş var. Kamera uygulamasının ara yüzü sade ve kullanımı basit. Ancak manuel moda aldığınız zaman, iso ayarından shotter açıklığına kadar size ayarlama imkanı veriyor ve burda benim gibi bu ayarlardan fazla anlamayanlar için işler biraz karışıyor.

Pil kapasitesi 2300 mA. Bu biraz düşük kalmış aslında. Telefon biraz kalın bir telefon. Daha büyük bir pil konulabilirdi. Ancak normal günlük kullanımda sorun yaşamadım. kişisel kullanıma güre işler değişebilir tabi...

Genel olarak cihazın tasarımı malzeme kalitesi ve donanım seviyesi bu fiyat aralığı için ideal. Lg marka desteğini düşünürsek telefonun ileride gelecek yazılım güncellemeleri ve servis desteği konusunda tercih edilebilir.

herkese iyi forumlar.

• lg g4c ile ne farkı var?

8gb dahili hafıza dolduğunda microsd a karttaki alanı program vs. için kullanabiliyormuyuz? yoksa ek hafıza sadece videolar fotoğraflar için mi kullanılıyor?

sürekli oyun oynayayım derdim yok. alo diyeyim gerektiğinde foto video çekeyim, internetten işlerimi yapabileyim yeter benim için. bu kullanıma önerirmisin yoksa g3 e mi yönelmeliyim?
  • Bahsettiğiniz konularda her türlü işinizi görür. G3 mü yoksa bu mu diye sorarsanız o tamamen size kalmış. Tasarımına bakıp karar verin. Donanım olarak bu cihaz g3 ten çok aşağıda değil 64bit lik mimariye sahip oldugu için tercih edilebilir. İkisi de sizi pişman etmez. Hafıza konusunda ise sdcard dahili bellek gibi kullanılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcukerkol

Bahsettiğiniz konularda her türlü işinizi görür. G3 mü yoksa bu mu diye sorarsanız o tamamen size kalmış. Tasarımına bakıp karar verin. Donanım olarak bu cihaz g3 ten çok aşağıda değil 64bit lik mimariye sahip oldugu için tercih edilebilir. İkisi de sizi pişman etmez. Hafıza konusunda ise sdcard dahili bellek gibi kullanılamıyor.
    Bu telefon çok satılmadı galiba, mesaj sayısı az.
    Fiyatı 1000 TL'ye inmiş, belki faydası olur.
    Android M alacakmış, bu da artı bir yön olarak eklenebilir. Android M alacak olması, 8 GB depolama alanı açısından faydalı olacaktır, çünkü Android M'de, microSD kartı özel bir şekilde formatlandıktan sonra, esas depolama alanına eklenebiliyor, yani program kurmak için ROOT yapmaya gerek olmayacak.

Tek eksi yanı pilin 2300 mA olması. Anneme bu hafta aldık, 3G'yi fazla açmamasını önerdim. Umarım şarjı 2 gün idare eder.

• Bu telefona marshmallow ne zaman gelecek bilginiz var mı aceba?
  • Dayima aldim aveadan 1200 tl lg g4 beat 8 gb tlf cok iyi yanniz otomatik ekran sensorunu bulamadm telefonda ortama gore aydinlatma yokmu anlayamadam g3 kullaniyorum bende. 5.2 ekran cebe ve avucada uygun guzel telefon ekra 1080p guzel bence.
  • Lg g4 beat'te ışık sensörü yok 1200 liralık telefona nasıl koymazlar bende anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRAY 41

Lg g4 beat'te ışık sensörü yok 1200 liralık telefona nasıl koymazlar bende anlamadım
    ortam ışığına göre ekran parlaklığını otomatik ayarlama özelliği yok.

g4c'de bile var oysa.

ilk aldığımda bunun yokluğunu sorun ederim sanmıştım ama sonradan çok da sorun olmadığını anladım. ufak iki dokunuşla istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ne de olsa.

onun dışında güzel telefon.

şarj süresi kısa elbette. ortalama bi kullanımla günü zor bitiriyor.

ekranı full hd olduğu için youtube videolarını 720 veya duruma göre seçenek varsa 1080 p ile açıyor, haliyle internet kotasını çok daha çabuk bitiriyor. ben bişey izlerken çok önemli değilse görüntü kalitesini düşürüp bakıyorum. aklınızda olsun.

bir de mobil veri için aylık olarak başlangıç bitiş dönemi ve üst limit tespit ederek bittiğinde interneti kesme imkanı var, belki bu androidden gelen bir özelliktir bilmiyorum.

ben 3g den 5g ye geçen memleketim gibi 2.2 froyo'dan 5.1'e zıpladım çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

ortam ışığına göre ekran parlaklığını otomatik ayarlama özelliği yok.

g4c'de bile var oysa.

ilk aldığımda bunun yokluğunu sorun ederim sanmıştım ama sonradan çok da sorun olmadığını anladım. ufak iki dokunuşla istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz ne de olsa.

onun dışında güzel telefon.

şarj süresi kısa elbette. ortalama bi kullanımla günü zor bitiriyor.

ekranı full hd olduğu için youtube videolarını 720 veya duruma göre seçenek varsa 1080 p ile açıyor, haliyle internet kotasını çok daha çabuk bitiriyor. ben bişey izlerken çok önemli değilse görüntü kalitesini düşürüp bakıyorum. aklınızda olsun.

bir de mobil veri için aylık olarak başlangıç bitiş dönemi ve üst limit tespit ederek bittiğinde interneti kesme imkanı var, belki bu androidden gelen bir özelliktir bilmiyorum.

ben 3g den 5g ye geçen memleketim gibi 2.2 froyo'dan 5.1'e zıpladım çünkü

Alıntıları Göster
    Daha uygun fiyatta satılsa fena cihaz değil ama su an fiyatı ederinden fazla. Hele 1200 tlden falan cıkmıstı , korkunc pahalı şimdi 1000 Tl olmus gene pahalı. Aynı işlemciyi kullanan 2 GB ramli 8gb dahili hafızalı Sony M4 Aqua 899 TL ye bulunuyor.
    Bunun da ederi 799 TL bilemedin 849 TL olmalıdır.

artıları
    - G4 e benzer tasarım
    - 5.2' - full hd ekran
    - snapdargon 615 işlemci

eksileri
    - 8gb dahili hafıza
    - 2300 mah pil
    - 1.5 gb ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 11 Kasım 2015; 14:18:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Daha uygun fiyatta satılsa fena cihaz değil ama su an fiyatı ederinden fazla. Hele 1200 tlden falan cıkmıstı , korkunc pahalı şimdi 1000 Tl olmus gene pahalı. Aynı işlemciyi kullanan 2 GB ramli 8gb dahili hafızalı Sony M4 Aqua 899 TL ye bulunuyor.
    Bunun da ederi 799 TL bilemedin 849 TL olmalıdır.

artıları
    - G4 e benzer tasarım
    - 5.2' - full hd ekran
    - snapdargon 615 işlemci

eksileri
    - 8gb dahili hafıza
    - 2300 mah pil
    - 1.5 gb ram

snapdragon 615 işlemcisi var ama 32 bit çalışıyor 64 bit değil bunuda eksi hanesine ekle
  • XRAY 41 X kullanıcısına yanıt
    Birde neden lg g4 beat ana konusu yok onu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRAY 41

Birde neden lg g4 beat ana konusu yok onu anlamadım.
    1 hafta önce almıştım bu telefonu...tek sıkıntısı şarjı çabuk bitmesi. hiç kullanmasanız bile 1 günde biten telefon. telefon doluyken 2-3 saat oyun oynayıp internet kullansanız şarj %14lere düşüyor...

antutu perofrmansı 29.000-33.000 civarı.

onun dışında güzel telefondur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0A7142618

1 hafta önce almıştım bu telefonu...tek sıkıntısı şarjı çabuk bitmesi. hiç kullanmasanız bile 1 günde biten telefon. telefon doluyken 2-3 saat oyun oynayıp internet kullansanız şarj %14lere düşüyor...

antutu perofrmansı 29.000-33.000 civarı.

onun dışında güzel telefondur...

Alıntıları Göster
    pil ömrüyle alakalı tecrübelerim şöyle:

sabah evden %100 olarak aldığım cihaz ile serviste yaklaşık bir saat youtube izleyerek işyerine varıyorum. gün içinde ara sıra konuşma, whatsap ve internet kullandıktan sonra akşam eve dönerken yine yaklaşık bir saat youtube izliyorum. eve vardığımda kalan pil seviyesi %40 civarında oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercinsahin

pil ömrüyle alakalı tecrübelerim şöyle:

sabah evden %100 olarak aldığım cihaz ile serviste yaklaşık bir saat youtube izleyerek işyerine varıyorum. gün içinde ara sıra konuşma, whatsap ve internet kullandıktan sonra akşam eve dönerken yine yaklaşık bir saat youtube izliyorum. eve vardığımda kalan pil seviyesi %40 civarında oluyor.

Alıntıları Göster
    Cihazı 1 haftadır Kullanıyorum,Gözlemlediğim - Yönleri Kalınlığı (kılıfla dahada kalın oluyor) ve cihazın bataryası,Telefonu çok kurcalamama rağmen ve ekranı en kısık seviyeye almama rağmen şarj çok çabuk bitiyor 1 gün anca dayanıyor, bundan önceki Telefonum G3 Beat 'in şarjı 1,5 senelik telefon olmasına göre bunda daha uzun dayanıyordu,Geçen gün kamera için bir güncelleme geldi ve performansta iyileşme oldu umarım batarya içinde bir güncelleme gelir.
    Telefon Batarya hariç gerçekten iyi aşırı yüksek olmayan beklentileri karşılıyor, fiyatıda muadillerine göre uygun sayılır,N11 indirimleri ile çokta uygun fiyata alınabilir,ben çok uygun fiyata denk getirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_84

Cihazı 1 haftadır Kullanıyorum,Gözlemlediğim - Yönleri Kalınlığı (kılıfla dahada kalın oluyor) ve cihazın bataryası,Telefonu çok kurcalamama rağmen ve ekranı en kısık seviyeye almama rağmen şarj çok çabuk bitiyor 1 gün anca dayanıyor, bundan önceki Telefonum G3 Beat 'in şarjı 1,5 senelik telefon olmasına göre bunda daha uzun dayanıyordu,Geçen gün kamera için bir güncelleme geldi ve performansta iyileşme oldu umarım batarya içinde bir güncelleme gelir.
    Telefon Batarya hariç gerçekten iyi aşırı yüksek olmayan beklentileri karşılıyor, fiyatıda muadillerine göre uygun sayılır,N11 indirimleri ile çokta uygun fiyata alınabilir,ben çok uygun fiyata denk getirdim.
    Lg G4 Beat taki hafıza sorununu nasıl aşabilirim?
  • Bu telefonda klasor nassil gizleniyor bilen biri beni aydinlatabilirmi?
  • Yaklasik 1 aydır kullaniyorum. Ufak tefek oyunlar oynarim sıkıntı cikarmiyo. Kamera bence güzel. Arkasinda lg desteği var ve bu paraya iyi. Tek sorunum 8 gb hafıza erken biiyo ve android m guncellemesiyle cozulecek. Bide sarji cok cabuk bitiyo gunde 2 kez sarj ediyorum. Onun dışında dort dortluk
  • android 6 güncellemesi ile ilgili bir haber var mıdır
  • osmanclio12345 O kullanıcısına yanıt
    ekranda ghosting sorunu oldu mu bildirim cubugunu indirince pil göstergesi vs şeffaf izi kalıyor mu yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanercan

ekranda ghosting sorunu oldu mu bildirim cubugunu indirince pil göstergesi vs şeffaf izi kalıyor mu yaw
    bende bu telefonu 1 aydır kullanıyorum.daha önce htc one m7 kullanıyordum.telefon one m7 ye göre bana daha yavaş çalışıyor geldi sanki kasıyor 1.5gb ram yetmiyor gibi,ara sıra aramalarda ekran hemen gelmiyor telefon çaldığı halde,bataryasıda çabuk bitiyor internete çok takılınca çok çabuk bitiyor ve kamerası bana çok net gelmedi ışığı yakalayamayınca puslu gibi çekiyor,ön kamerası kağıt üzerinde 5mp herhalde htc one m7 2mp olmasına rağmen çok çok daha net ve geniş açılı çekiyordu,onun harıcinde ekranını sevdim htc den sonra iyi geldi telefon konuşma seside çok net klavyesinden çok memnun kaldım,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.