Şimdi Ara

LG G3 Marshmallow Güncellemesi Yapamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde iki adet LG G3 telefon vardı Amerika'da Amazon'dan alınma. Birinde Lollipop, diğerinde Kitkat (4.4.2) yüklüydü. LG Flash Tool kullanarak Lollipop yüklü olanı "Normal Flash" seçeneğiyle sorunsuz bir şekilde Marshmallow'a yükselttim. Diğerini de aynı yöntemle yükseltmek istediğimde %4'deyken hata verdi, birkaç defa daha denedim ama hepsinde aynı yerde hata verdi.

Yazılım bilgileri kısmında program versiyonu LGD855-V10x-ISR gözüküyor. Google'dan biraz arattım ama bu versiyon ile ilgili hiçbir sonuç çıkmadı. Bu yüzden de içime bir kurt düştü, acaba telefondaki yazılım orijinal değil mi veya custom rom mu diye? Lollipop yüklü olana kıyasla bunun kamerası da aşırı kötüydü, bulanık resimler çekiyordu. KitKat olduğundan kamera yazılımı güncel değildir diye düşünüyordum ama o kadar da fark etmez heralde.

Ne yapmamı tavsiye edersiniz? "CSE Flash" ile mi denesem? Onda da komple format attığı için yine hata verirse geri dönüşü olmaz diye korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreDZ -- 26 Temmuz 2016; 0:29:06 >

• emreDZ kullanıcısına yanıt
    CSE Flash deneyin, LG Flash Tool 2014'ün 03/07/2014 tarih nolu sürümünü kullandığınızdan emin olun.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    CSE de denedim, aynı şekilde %4'de hata verdi. Custom rom olup olmamasına bakmadan flash yapabilmesi lazım benim bildiğim ama olmuyor bir türlü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

CSE de denedim, aynı şekilde %4'de hata verdi. Custom rom olup olmamasına bakmadan flash yapabilmesi lazım benim bildiğim ama olmuyor bir türlü.

Tüm KDZ ve TOT dosyaları custom değil, orjinal zaten.

Cihazın toplama olmadığından eminsiniz değil mi?

Toplama derken neyi kastediyorsunuz tam olarak? IMEI numarasından en güncel firmware sorgulattığımda Çin/Hong Kong için bir firmware çıkıyor. Büyük ihtimal Amazon'daki satıcı telefonu oradan getirdi ve kendisi bir rom yükleyerek satışa sürdü.

• quote:

Toplama derken neyi kastediyorsunuz tam olarak? IMEI numarasından en güncel firmware sorgulattığımda Çin/Hong Kong için bir firmware çıkıyor. Büyük ihtimal Amazon'daki satıcı telefonu oradan getirdi ve kendisi bir rom yükleyerek satışa sürdü.

D855 kasasının içerisine D851 yada D850 anakartı konulup modlanmış D855 yazılımı yüklü olan telefonlar da var piyasada. Sizinkinin öyle bir cihaz olması muhtemel.
    Nasıl kontrol edebilirim bu dediklerinizi?

• quote:

Nasıl kontrol edebilirim bu dediklerinizi?

Cihazı download modda (firmware update) bilgisayara bağlayıp internetten bulabileceğiniz Send_Command.exe ile cihazın terminaline ulaşıp getprop komutunu gönderin. Daha sonra çıkan yazılarda D855 arayın. Eğer çoğu yerde D855 yazıyorsa benim dediğim gibi değildir.

TeamViewer'dan yardımcı olabilirim isterseniz.
    Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. Yardımınız için çok teşekkür ederim fakat şuan bulunduğum yerde PC mevcut değil. Arka kapağı söktüğümde ana gövde üzerinde birkaç yerde D855 yazıyor, eğer birşey ifade ediyorsa bu..

Kameradan da şüpheleniyorum çünkü aşırı rezalet resimler çekiyor. Hem çok ağır, sağa sola hareket ettirdiğimde bulanıklaşıyor, hem de beyaz bir ışık var istisnasız her resimde. Kamerayı söküp yerine çakma birşey takmış olamazlar heralde dimi? Umarım yazılımdan kaynaklanan birşeydir.

Google Play'den root checker diye bir uygulama indirdim, test ettiğimde root atılmış olduğunu onayladı. Benim flash yapmamı engelleyen bu root mudur acaba?

• quote:

Geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. Yardımınız için çok teşekkür ederim fakat şuan bulunduğum yerde PC mevcut değil. Arka kapağı söktüğümde ana gövde üzerinde birkaç yerde D855 yazıyor, eğer birşey ifade ediyorsa bu..

Kameradan da şüpheleniyorum çünkü aşırı rezalet resimler çekiyor. Hem çok ağır, sağa sola hareket ettirdiğimde bulanıklaşıyor, hem de beyaz bir ışık var istisnasız her resimde. Kamerayı söküp yerine çakma birşey takmış olamazlar heralde dimi? Umarım yazılımdan kaynaklanan birşeydir.

Google Play'den root checker diye bir uygulama indirdim, test ettiğimde root atılmış olduğunu onayladı. Benim flash yapmamı engelleyen bu root mudur acaba?

Kasada yazanlar birşey ifade etmiyor ne yazıkki. Root, flaşlama işlemine engel değil.

Telefonun toplama olup olmadığını kontrol etmenin tek yolu önceki mesajımda bahsettiğim yol malesef.

• merhaba

bendee aynı cihazdan var cözüm buldunuzmu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.